• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

hard disk klikce, kako spasiti podatke?

zex_91

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.09.2014.
Poruka
32
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Upravo mi je komsija doneo njegov hard disk koji klikce i zamolio me da ga osposobim ako je moguce na nekih 15-20 minuta samo da izvuce neke slike i neke sifre zapisane u notepadu, a posle moze da se baci.
E sad mene interesuje da li postoji neki nacin da se osposobi za tako nesto kratko, ja sam citao da se obicno za tako nesto privremeno gurne u zamrzivac na jedno sat vremena pa se onda prikljuci za racunar i da radi taman toliko dok ne spases podatke pa me interesuje koliko je to tacno?
Ja igrom slucaja imam hard disk sa istim oznakama (u pitanju wd hdd) samo sto je moj crni, a njegov sivi i kad zamenim elektroniku samo brze klikce i nista se ne desava. Mislio sam da ce stavljanje druge elektronike resiti problem. Opet sam vratio njegovu elektroniku i sad pokusavam da nadjem nacin da mu to resim. Kad sam vratio ponovo njegovu elektroniku hard disk radi kao kad mi je i doneo.

Jel ima neko resenje?
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Nema tu sta mnogo,ako nikako ne mozes da ga inicijalizujes,probaj zamrzivac metodu,ima tutorijala na netu,on je skroz kaput izgleda;)
 

a c a

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
769
Rezultat reagovanja
13
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Propus@Deneb
Motherboard:
Foxconn
RAM:
Hyper X
VGA & cooler:
AMD
Display:
Samsung
HDD:
WD5000AAKX i WD20EZRZ
Sound:
int.
Case:
690IIa
PSU:
Seasonic
Optical drives:
Pioneer&Liteon
Mice & keyboard:
Chicony&Logitech
Internet:
SBB D3
OS & Browser:
7Ux64/XPSP3
Njemu je otisla mehanika, ne elektronika. To samo neko ko se profi bavi spasavanjem podataka, ali to kosta.
 

d0minat0r

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.633
Rezultat reagovanja
58
Moja konfiguracija
VGA & cooler:
Gainward 4850 512DDR3
Display:
Viewsonic 24"
HDD:
seagate 500Gt Single P
Case:
/
Optical drives:
Samsung 203D
Mice & keyboard:
A4tech oscar X 748K i microsoft ergo natural 4000
Internet:
ADSL 4Mbit
OS & Browser:
WIN7
probaj sam zamrzavenjem meni je pomoglo ali sve je to od slucaja do slucaja. Ljudi su inace jako nemarni kad su podaci u pitanju ja svim ljudima kojim servisiram racunar kazem to da moze da se desi da hard crkne iznenada i na jos mnogo nacina retko ko me poslusa
 

miha

Moderator
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.290
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
Mice & keyboard:
cm quickfire tk (brown mx) | cm novatouch tkl & logitech mx performance
OS & Browser:
Debian
ne neuki ljudi, nego ja koji živim od kompjutera nisam praktikovao to...
odlagao sa pričom da ću sortirati podatke i onda....
ali sam prelomio i uzeo hod dovoljne veličine da mogu da napravim kopiju svega i sada to radim svake nedelje i mirnije spavam...

preporuka svima!
 

zex_91

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.09.2014.
Poruka
32
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
probaj sam zamrzavenjem meni je pomoglo ali sve je to od slucaja do slucaja. Ljudi su inace jako nemarni kad su podaci u pitanju ja svim ljudima kojim servisiram racunar kazem to da moze da se desi da hard crkne iznenada i na jos mnogo nacina retko ko me poslusa
Pa da, iznenada je i njemu otisao. Kaze pre nego sto se njemu desilo, instalirao je hard disk sentinel da proveri stanje jer povremeno proverava i bilo je 100/100. Ugasio racunar i nakon par sati ponovo upalio, kad samo cujes klik, klik, klik.....:)

@a c a
Znam da rade to samo profi servisi, cuo sam da je najbolji neki iz Beograda ali komsiji nisu bas toliko bitni podatci da bi davao neke velike pare da ih spasi. Obicno ti servisi ispod 100 evra nerade.
 
Vrh