• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Graficka & VSync

Deyne

Newcomer
Učlanjen(a)
05.08.2018.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav svima,
Imam jedno jako bitno pitanje sto se tice moje graficke karte. U pitanju je Nvidia GTX 660 Ti. Kada sam kupovao komp i igrao gta 5, fortnite, csgo i ostale igrice koje vise cimaju komp, kuciste mi je bilo vruce, ne toliko kao sad. Skinuo sam one programe za temperaturu i to, video sam da mi je na procesoru temperatura prosecna dok igram oko 60° a graficka se kretala cak preko 85°. Znam da nije dobro da je temperatura tolika. Najcesci odgovori su bili da je do dodatnog hladjenja. Trebam i to da ugradim, imam vec 2 posebna za kuciste koja hlade, pa planiram i 3. Dok sam igrao, uvek mi je VSync bio ugasen, cuo sam da kada je ugasen, onda igrica vuce iz graficke maksimum, a kada je upaljen, onda radi samo koliko monitor ima herca, 60 75 itd. U mom slucaju je 60, i fps mi ne prelazi 60 ali se temperatura znatno smanjila. Komp nije toliko vruc, skoro ni da nije, zavisi sta igram. Zelim da cujem predloge, da li je dobro to sto sam ukljucio vsync u bilo kojoj igrici gde mi graficka prelazi 80° ili ne. I da li je uopste potrebno da kupujem dodatni kuler ili ne.
Ako trebaju jos neke informacije, pitajte, hvala svima unapred. :ziveli:
 

Fiki

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.02.2018.
Poruka
900
Rezultat reagovanja
658
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600 AF
Motherboard:
ASROCK AB350 Pro4
RAM:
2 x 8GB DDR4 2773Mhz
VGA & cooler:
Fighter AMD Radeon™ RX 6600 8GB GDDR6
Display:
Phillips 24"
HDD:
256GB A2000 NVME + SSD Patriot 120GB + WD Blue 320GB + 1TB Segate
Case:
Blueberry
PSU:
Thermaltake Litepower 550W RGB
Optical drives:
Asus
Internet:
Cable 600/60 SBB
OS & Browser:
Windows 11 64Bit
Other:
Mi 11 lite 5G NE
Sto ne bi bilo dobro? Samo je stvar da li juris sto veci FPS ( sto je logino kada igras CS GO i slicne) jer je to potreno ili ne. Ako tebi ne smeta da igras na 60FPS onda ostavi tako :)
 

Deyne

Newcomer
Učlanjen(a)
05.08.2018.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Sto ne bi bilo dobro? Samo je stvar da li juris sto veci FPS ( sto je logino kada igras CS GO i slicne) jer je to potreno ili ne. Ako tebi ne smeta da igras na 60FPS onda ostavi tako :)
Pa volim da imam sto veci fps, ali mi nista ne znaci ako je meni monitor 60 herca pa mi je isto imao ja 220 fpsa ili 60. Ne smeta mi jer nemam nikakvih presecanja slike, bagovanja itd. Hvala ti puno, sacekacu i druge odgovore. :)
 

DmasteRNo1

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
19.12.2010.
Poruka
2.174
Rezultat reagovanja
584
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 5600 & Noctua NH-P12S chroMax.white
Motherboard:
ASUS TUF Gaming B550-Plus
RAM:
Corsair Vengeance RGB Pro SL 2×8GB DDR4 3600
VGA & cooler:
Gigabyte Aorus RX 6800XT Master Type C 16G
Display:
BenQ Mobiuz EX2710R
HDD:
ADATA SX8200 Pro 512GB + Be quiet! MC1 Pro, ADATA SX8200 Pro 2TB
Sound:
Terratec AUREON XFIRE8.0 HD, Microlab FC570BT, AVerMedia GH335 White
Case:
NZXT H7 Flow White + 2×Noctua NF-P14S Redux + 2×Arctic P14 PWM PST A-RGB
PSU:
Corsair RM750x (2021)
Optical drives:
Transcend TS8XDVDS-K
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder V2 Pro & Royal Kludge RK-H81 (Sky Cyan Switch)
Internet:
Kablovski 120/15
OS & Browser:
Windows 11 & Opera
Other:
Microsoft Xbox X/S Wireless Controller - Robot White, HP LaserJet Pro M130A, Moto Edge 40
Ne treba da juriš što veći fps ukoliko monitor ne može da ga prikaže ili ako ne igraš gluposti poput Kontra Štrajka i sličnih kerefeka. Dakle, ostavi uključen V-Sync i uživaj.
 
Vrh