• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Google: Ne očekujte privatnost kada šaljete na Gmail

Никола

Shop manager
Učlanjen(a)
05.09.2011.
Poruka
848
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Poslednja izmena:

Iv4n

Moderator
Učlanjen(a)
05.01.2010.
Poruka
1.171
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-2500K @ 4.8GHz + EKWB Supreme HF Full Copper
Motherboard:
Asus P8P67
RAM:
16GB Exceleram EBW301A 1600MHz CL9 + Bitspower FullCover Water Block
VGA & cooler:
Asus GTX680 DCII + EKWB FullCover Water block
Display:
Dell U2713HM IPS
HDD:
Samsung 840Evo 250GB
Sound:
Asus Xonar DG & Samson C03U Microphone
Case:
Corsair Obsidian 700D + Swiftech MCR320-QP radijator
PSU:
Seasonic X-750
Mice & keyboard:
Logitech G710+ & Logitech G400
Internet:
SBB 70Mbit
OS & Browser:
Win 7 SP1 Ultimate - X64
Ovo nije specificno ograniceno na Google.

Cinjenica je da svaki mail servis tehnicki omogucava odredjenom broju ljudi pristup tvojim mail-ovima. Pitanje je samo ko zapravo ima koristi od citanja tih mail-ova :)
 

Grodos

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.07.2010.
Poruka
3.167
Rezultat reagovanja
400
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SoulReaper
CPU & cooler:
Ryzen 5900X
Motherboard:
ASUS TUF X570
RAM:
128GB Kingston Beast
VGA & cooler:
RTX 3080 Ti
Display:
LG 32GP850
HDD:
XPG SX8200 Pro 2TB
Case:
MS Titan 2 PRO
PSU:
Corsair HX1200
Mice & keyboard:
Cougar 700K & Logitech G502SE
OS & Browser:
Win 10 64bit
CIA snajka, CIA... :D
Mislim stvarno, ako ste ikada mislili da su vam meil-ovi, text poruke, telefonski pozivi, nalozi na društvenim mrežama i sl. ikada bili zaštićeni onda stvarno trebate da se probudite! Danas ne postoji aspekt društvengo života koji se ne prati direknto. Jedino usmeni prenos (vrlo popularan kod terorističkih organizacija) može proći ali samo ako niste praćeni prije toga ;)
 

Dexter013

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruka
5.685
Rezultat reagovanja
332
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dark Knight
CPU & cooler:
Ryzen 7600x 5ghz + Aorus800
Motherboard:
AM5 MSI tomahawk B650
RAM:
32gb DDR5, 2x16GB 6400MHz kingston fury
VGA & cooler:
RTX 4070ti Gianward OC
Display:
Philips 32 / 2K / 1440p / 75hz
HDD:
Crusial ssd 500 gb + 500 gb Samsung HDD + Samsung 1TB ssd 870 evo
Sound:
default
Case:
Coller Master MASTERCASE H500 RGB window
PSU:
Corsair CX 850w M
Optical drives:
None
Mice & keyboard:
Logitech Hyperion + Natec RX22
Internet:
Optika MTS 500/160
OS & Browser:
Win 11 x64 PRO Legalan bato...
Other:
TV LG 55 4k
O ne!!
Sta ako mi procitaju da sam ljut na zenu zbog zagorelog rucka?! :)
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.670
Rezultat reagovanja
2.061
Moja konfiguracija
„Kao što osoba koja šalje pismo kolegi ne može da bude sigurna da to pismo neće otvoriti asistent tog kolege, osobe koje koriste internet mejl klijente ne bi trebalo da budu iznenađene ukoliko ti mejlovi budu procesuirani od strane nekih servisa provajdera“
Zamena teza, kod Gugla pismo ne otvara asistent nego poštar.
Ista je stvar i sa cloud servisima, kao kad odnesete kutiju punu nečega kod komšije/prijatelja/nekoga koga prvi put u životu vidite i sigurate se da on neće viriti.
 

Никола

Shop manager
Učlanjen(a)
05.09.2011.
Poruka
848
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ovo nije specificno ograniceno na Google.

Cinjenica je da svaki mail servis tehnicki omogucava odredjenom broju ljudi pristup tvojim mail-ovima. Pitanje je samo ko zapravo ima koristi od citanja tih mail-ova :)
Није исто кад пар техничара има приступ милионима мејлова и кад се сваки мејл скенира због слања реклама или због "националне безбедности". Увек бих радије ону прву опцију (пар техничара). ;)
 

Никола

Shop manager
Učlanjen(a)
05.09.2011.
Poruka
848
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ja se pridružujem tom čuđenju: ne vidim neki razlog da nekome to zaista smeta.
Не знам, ја кад неком пошаљем писмо очекујем да то буде комуникација само између мене и те особе, не између мене и маркетиншких агенција и ко зна још кога. Није то исто као праћење које сајтове посећујеш итд. Ово је ипак лична комуникација. Можда сам старомодан али ја то тако гледам.
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pa, sad... Ako bi neki čovek tamo sedeo i čitao moje mailove, ne bih ni ja bio baš oduševljen. Međutim, ako se ne varam, ovde je reč o tome da neki robot/program/algoritam "čita" moje mailove i da na osnovu toga, pre svega, priprema personalizovane reklame. Ako je to u pitanju, mene najiskrenije to ne zanima :)
 

d0minat0r

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.633
Rezultat reagovanja
58
Moja konfiguracija
VGA & cooler:
Gainward 4850 512DDR3
Display:
Viewsonic 24"
HDD:
seagate 500Gt Single P
Case:
/
Optical drives:
Samsung 203D
Mice & keyboard:
A4tech oscar X 748K i microsoft ergo natural 4000
Internet:
ADSL 4Mbit
OS & Browser:
WIN7
nek procitaju sve i nebojave moje mailove bas me zabole :d
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.849
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Postoji jos enkriptovanih mail servisa kao sto je bio Lavabit, pa ako neko paranoise, ne mora da koristi gmail...

Koga bre boli uvo za sprske mejlove :rotf:
 

off

PCAXE Member
Učlanjen(a)
26.05.2013.
Poruka
94
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
FX-6300
Motherboard:
M5a99x EVO R2
RAM:
4+4+2+2
VGA & cooler:
7850 2 GB
Display:
FullHD
Case:
Define R4
PSU:
TT SmartSe 630
OS & Browser:
w7, Kali linux
Ko ima potrebe za sigurnim vidom komunikacije nece se oslanjati na klauzule uslova koriscenja bilo kog servisa. Sopstveni sifrarnik, kriptografija, steganografija .... uzgred nije pitanje bezbednosti same poruke vec identiteta posiljaoca. Činjenica da je Snouden morao da ode na drugi kontinent da bi iole bio bezbedan govori o tome koliko se komunikacije prate. Kada on koji zna kako sistem funkcionise nije nasao nacina da ga zaobidje šta mi smrtnici da ocekujemo.
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.849
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Dzabe sve to ako onaj kome saljes mejlove nije sav svoj :D
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Činjenica da je Snouden morao da ode na drugi kontinent da bi iole bio bezbedan govori o tome koliko se komunikacije prate.
Ali, ti sada upravo porediš agenta CIA sa 6.5 milijardi ljudi, koji nemaju nikakve veze sa bilo kojom tajnom agencijom ;) Zamisli resurse koji bi bili potrebni da se sve to prati - a rezultat bi u bar 95% slučajeva bila jedna velika nula :d
 

Dexter013

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruka
5.685
Rezultat reagovanja
332
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dark Knight
CPU & cooler:
Ryzen 7600x 5ghz + Aorus800
Motherboard:
AM5 MSI tomahawk B650
RAM:
32gb DDR5, 2x16GB 6400MHz kingston fury
VGA & cooler:
RTX 4070ti Gianward OC
Display:
Philips 32 / 2K / 1440p / 75hz
HDD:
Crusial ssd 500 gb + 500 gb Samsung HDD + Samsung 1TB ssd 870 evo
Sound:
default
Case:
Coller Master MASTERCASE H500 RGB window
PSU:
Corsair CX 850w M
Optical drives:
None
Mice & keyboard:
Logitech Hyperion + Natec RX22
Internet:
Optika MTS 500/160
OS & Browser:
Win 11 x64 PRO Legalan bato...
Other:
TV LG 55 4k
@ZoNI

Pre ce biti da bi chabar bio u 99% slucajeva
ne u 95%...
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Heh, zato sam i rekao "u bar 95% slučajeva" ;)
 

Grodos

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.07.2010.
Poruka
3.167
Rezultat reagovanja
400
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SoulReaper
CPU & cooler:
Ryzen 5900X
Motherboard:
ASUS TUF X570
RAM:
128GB Kingston Beast
VGA & cooler:
RTX 3080 Ti
Display:
LG 32GP850
HDD:
XPG SX8200 Pro 2TB
Case:
MS Titan 2 PRO
PSU:
Corsair HX1200
Mice & keyboard:
Cougar 700K & Logitech G502SE
OS & Browser:
Win 10 64bit
Ali, ti sada upravo porediš agenta CIA sa 6.5 milijardi ljudi, koji nemaju nikakve veze sa bilo kojom tajnom agencijom ;) Zamisli resurse koji bi bili potrebni da se sve to prati - a rezultat bi u bar 95% slučajeva bila jedna velika nula :d
Tu uopšte nemaš veliku potrošnju resursa jer je sve ograničeno na uklopljene skripte koje traže određene ključne riječi. Automatizovano se sve skenira i ako se poklopi tražena riječ tek onda se vrši detaljno pretraživanje.
Uostalom, po meni nije ni bitno da li oni imaju resurse i da li se uopšte koristi za špijuniranje ili "običan" usmjereni marketing, bitno je da se vrši skeniranje svega što se kaže i pošalje i da ne daju da se "otmeš kontroli". Neki dan burazer probao log in na mail preko proxy, odmah mu onesposobili pristup jer je promjenio lokaciju i traže feedback! Šta bilo koga boli ona stvar sa koje lokacije ja pristupam?!
Dodatno, vjerovatno svi znate da sa mikrofon kod andorid uređaja može daljinski aktivirati? Zašto postoji potreba za takvom funkcijom? Zašto Facebook i druge sruštvene mreže moraju znati gdje sam ja bio i šta sam radio?!

Imam utisak da ne shvatate ozbiljnost narušavanja privatnosti! Mislite da njih zabole za brdoviti Balkan?! Tu se mnogo varate, njima da brdoviti Balkan ne treba ne bi nam se dešavalo ovo što nam se dešava već 200gdoina!
Ako mi ne vjerujete, probajte "organizovati" napad na američku ambasadu, preko poziva, poruka ili mail-ova, u BG ili sl. pa ćete vidjeti kako vam žandarmerija lomi kosti!
 

Dexter013

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruka
5.685
Rezultat reagovanja
332
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dark Knight
CPU & cooler:
Ryzen 7600x 5ghz + Aorus800
Motherboard:
AM5 MSI tomahawk B650
RAM:
32gb DDR5, 2x16GB 6400MHz kingston fury
VGA & cooler:
RTX 4070ti Gianward OC
Display:
Philips 32 / 2K / 1440p / 75hz
HDD:
Crusial ssd 500 gb + 500 gb Samsung HDD + Samsung 1TB ssd 870 evo
Sound:
default
Case:
Coller Master MASTERCASE H500 RGB window
PSU:
Corsair CX 850w M
Optical drives:
None
Mice & keyboard:
Logitech Hyperion + Natec RX22
Internet:
Optika MTS 500/160
OS & Browser:
Win 11 x64 PRO Legalan bato...
Other:
TV LG 55 4k
@Grozdan

Govoris o teroristickom cinu. Jedna extremna krajnost.

Ako ne govoris o takvim stvarima u vezi bilo koje realno ambasade,
mislis da bilo koga od njih CIA FBI
i bilo koje druge krupnije zverke briga uopste za tebe?
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
1. Neki dan burazer probao log in na mail preko proxy, odmah mu onesposobili pristup jer je promjenio lokaciju i traže feedback! Šta bilo koga boli ona stvar sa koje lokacije ja pristupam?!

2. Ako mi ne vjerujete, probajte "organizovati" napad na američku ambasadu, preko poziva, poruka ili mail-ova, u BG ili sl. pa ćete vidjeti kako vam žandarmerija lomi kosti!
1. Pa, to je bezbednosni mehanizam Gmaila (što je zapravo ODLIČNA opcija, ako neko želi da spreči "kidnapovanje" njegovog naloga). Mislim da se relativno lako uklj/isklj, znam da sam ja to nekada koristio.

2. Po ovom pitanju, iskreno se nadam da si u pravu! Moje mišljenje je: bolje bezbednost, nego privatnost!
 

Grodos

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.07.2010.
Poruka
3.167
Rezultat reagovanja
400
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SoulReaper
CPU & cooler:
Ryzen 5900X
Motherboard:
ASUS TUF X570
RAM:
128GB Kingston Beast
VGA & cooler:
RTX 3080 Ti
Display:
LG 32GP850
HDD:
XPG SX8200 Pro 2TB
Case:
MS Titan 2 PRO
PSU:
Corsair HX1200
Mice & keyboard:
Cougar 700K & Logitech G502SE
OS & Browser:
Win 10 64bit
@Dexter, kao što sam već rekao, postoje ugrađene skripte koje automatski vrše praćenje i izdvajaju određene ključne riječi. Ako ih nema u tvojim razgovorima, porukama i sl. onda im nisi bitan ali to ne znači da se ne vrši skeniranje svega što radiš što je direktno zadiranje u privatnost! Onog trenutka kada im iskočiš na "radar" budi siguran da se sa njega više skinuti nećeš makar nikada više ne rekao ključnu riječ jer se ništa ne ostavlja slučaju! Ideš ti u arhivu ali imaju sve tvoje podatke, navike i sl. na klik miša!

Ovo o čemu ja pričam jeste jedna krajnost ali mi u BiH smo već imali terorističkih napada sa smrtnim slučajevima tako da je praćenje naših mreža mnogo intezivnije nego svih drugih zemalja u regiji!

@Zoni, taj sigurnosni mehanizam je mač sa dvije oštrice ;) a što se tiče "bezbjednosti" sačekaj da ti uvedu "američku demokratiju" pa ćeš u stvari da vidiš koliko si bezbjedan! Krene se od sitnih koraka, pa ti onda jednom utrče u kuću kada nisi tu i pokupe sve stvari samo zato što si nekome bio sumnjiv i ne možeš ni da se žališ!

Evo bio je jedan zanimljiv slučaj nekog klinca koji se posvađao sea nekim drugim klincom u LoL-u ili DotA-i, zaboravio sam pa je na fejsu objavio da je toliko ljut da bi utrčao u školu sa oružjem (i nekoliko "lol" znakova)... Federalna optužnica, na suđenju, očekivana kazna 8 godina zatvora zbog "zagovaranja terorističkog akta!
 

Dexter013

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruka
5.685
Rezultat reagovanja
332
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dark Knight
CPU & cooler:
Ryzen 7600x 5ghz + Aorus800
Motherboard:
AM5 MSI tomahawk B650
RAM:
32gb DDR5, 2x16GB 6400MHz kingston fury
VGA & cooler:
RTX 4070ti Gianward OC
Display:
Philips 32 / 2K / 1440p / 75hz
HDD:
Crusial ssd 500 gb + 500 gb Samsung HDD + Samsung 1TB ssd 870 evo
Sound:
default
Case:
Coller Master MASTERCASE H500 RGB window
PSU:
Corsair CX 850w M
Optical drives:
None
Mice & keyboard:
Logitech Hyperion + Natec RX22
Internet:
Optika MTS 500/160
OS & Browser:
Win 11 x64 PRO Legalan bato...
Other:
TV LG 55 4k
@Grozdan

Kod njih je cesto znas i sam malo malo pa udje ludo dete sa puskom i pobije gomilu dece i profesora,
nema kod njih sa time zezancije, nece dobiti tu punu kaznu naravno
ali mu nece pasti na pamet da ikad ista tako opet lupi.

Ako ti se ne svidja politika gmail-a
koristi neki drugi klijent, ili enkriptuj svoje mejlove itd.

Znam sta rade i ne kazem da je to ok i da se meni svidja,
ali to je usluga koja je dzabe od treceg lica i realno moze im se,
napravi svoj email klijent pa postavi pravila kakva god zelis.
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
na fejsu objavio da je toliko ljut da bi utrčao u školu sa oružjem (i nekoliko "lol" znakova)... Federalna optužnica, na suđenju, očekivana kazna 8 godina zatvora zbog "zagovaranja terorističkog akta!
Podržavam 100%
 

Grodos

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.07.2010.
Poruka
3.167
Rezultat reagovanja
400
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SoulReaper
CPU & cooler:
Ryzen 5900X
Motherboard:
ASUS TUF X570
RAM:
128GB Kingston Beast
VGA & cooler:
RTX 3080 Ti
Display:
LG 32GP850
HDD:
XPG SX8200 Pro 2TB
Case:
MS Titan 2 PRO
PSU:
Corsair HX1200
Mice & keyboard:
Cougar 700K & Logitech G502SE
OS & Browser:
Win 10 64bit
To je "malo preveliko prose*avanje" jer živim u istom okruženju i znam o čemu se tu u stvari radi - kontrola i politički poeni, držanje stanovništa u strahu radi lakšeg kontorlisanja! Narod (množina) je glup i još ako je preplašen vjeruje u apsolutno sve a tome dodatno doprinose masovni mediji koji konstantno plasiraju priče o ubistvima, terorističkim napadima, bolestima i prirodnim nepogodama! Iz ovog razloga i imaju podršku naroda da rade šta hoće jer plasiraju priču o poboljšanju bezbjednosti a u stvari koriste zadiranje u privatnost jer kada znaju sve o tebi, znaju šta da očekuju i gdje da te udare ako se počneš otimati!

Ovo što sam napisao je današnje trenutno stanje svjetske globalizacije koje moramo svi da shvatimo jer je poprilično realno! Ide se na ukidanje svih mogućih sloboda!
 

Никола

Shop manager
Učlanjen(a)
05.09.2011.
Poruka
848
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Podržavam 100%
ZoNi теби кад би Сноуден покуцао на врата ти би га вероватно онеспособио и звао локалне CIA агенте да га преузму. :D Све време мислећи да извршаваш своју грађанску дужност и да би ујка Сем био поносан на тебе. :p
To je "malo preveliko prose*avanje" jer živim u istom okruženju i znam o čemu se tu u stvari radi - kontrola i politički poeni, držanje stanovništa u strahu radi lakšeg kontorlisanja! Narod (množina) je glup i još ako je preplašen vjeruje u apsolutno sve a tome dodatno doprinose masovni mediji koji konstantno plasiraju priče o ubistvima, terorističkim napadima, bolestima i prirodnim nepogodama! Iz ovog razloga i imaju podršku naroda da rade šta hoće jer plasiraju priču o poboljšanju bezbjednosti a u stvari koriste zadiranje u privatnost jer kada znaju sve o tebi, znaju šta da očekuju i gdje da te udare ako se počneš otimati!

Ovo što sam napisao je današnje trenutno stanje svjetske globalizacije koje moramo svi da shvatimo jer je poprilično realno! Ide se na ukidanje svih mogućih sloboda!
Има ту доста истине у томе што си написао. Контрола и моћ су најбитније а безбедност је само изговор.
 
Vrh