• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Gigabyte GV-N460OC-768I

Grodos

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.07.2010.
Poruka
3.167
Rezultat reagovanja
400
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SoulReaper
CPU & cooler:
Ryzen 5900X
Motherboard:
ASUS TUF X570
RAM:
128GB Kingston Beast
VGA & cooler:
RTX 3080 Ti
Display:
LG 32GP850
HDD:
XPG SX8200 Pro 2TB
Case:
MS Titan 2 PRO
PSU:
Corsair HX1200
Mice & keyboard:
Cougar 700K & Logitech G502SE
OS & Browser:
Win 10 64bit
Pošto sam od četvrtka vlasnik dotične kartice, odlučio sam da uradim jedan test! :D

Karticu sam testirao na mašini iz potpisa u FurMark-u, Futurmark Vantage-u kao i u dve igre: Medal of Honor i Splinter Cell Conviction što ćete moći da vidite u attach-ovanim fotkama... Pa da krenemo:

Verovatno ste skoro svi upoznati sa mogućnostima gtx 460 768 karticama ali niko nije radio test Gigabyte-ovog primerka pa sam mislio da ne bi bilo loše :D

Radi se o malo klokovanom modelu sa vrednostima: GPU 715MHz - Shader 1430MHz - Memory 900MHz (efektivno 3600MhZ) što možete videti i preko okačenih fotki GPU-Z-a. Karticu nisam overklokovao jer nisam preterano u tim vodama tako da tih rezultata nažalost neće biti (pretpostavljam da većinu vas upravo oc i zanima ali šta je tu je :D )

Napravio sam par fotografija kartice što možete videti u prva 3 attach-a...

Posle toga sam krenuo na testiranje...

Prvo sam je obrnuo na FurMark-u da vidim kakve su temperature i iz priložene fotografije možete da vidite da se temperatura ne kreće preko 68stepeni. Test sam radio malo preko 5min. pa sam prekinuo zato što se poslednji minut temperatura uopšte nije povećavala (čak se u par navrata smanjila za 1 stepen).

Onda sam prešao na Futuremark Vantage i testirao samo GPU i dobio score od 12 333 što je malo bolje od standardnih gtx 460 768 kartica (tamam koliko je OC-ovana). CPU testove nisam uključivao. Podešavanja su "Performance" što možete videti u attachment-u.

Što se tiče igara, testove sam radio u onima koje planiram da igram u narednih par dana, tako da tu nema Crysis-a... :D
Na chart-u možete da vidite uporedni test gorepomenutih igara sa opcijama u kojima je uključen AA i AF i isključenim AA i prepolovljenim AF. Testove sam radio sa Full HD rezolucijom i max podešavanjima preko Fraps-a i onda ubacio rezultate u Office 2010.

Sve u svemu, jako sam zadovoljan karticom! Totalno je nečujna a glasnost se nije povećala (subjektivno) ni tokom testiranja u FurMark-u. Mogu da je preporučim za sve one koji žele da igraju u Full HD rezoluciji a nemaju problema da malo spuste detalje ukoliko zatreba...
 

Prilozi

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.849
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Cestitke na kupovini, ali velika, zaista velika steta sto nisi uzeo model od 1GB.

:wave:
 

Grodos

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.07.2010.
Poruka
3.167
Rezultat reagovanja
400
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SoulReaper
CPU & cooler:
Ryzen 5900X
Motherboard:
ASUS TUF X570
RAM:
128GB Kingston Beast
VGA & cooler:
RTX 3080 Ti
Display:
LG 32GP850
HDD:
XPG SX8200 Pro 2TB
Case:
MS Titan 2 PRO
PSU:
Corsair HX1200
Mice & keyboard:
Cougar 700K & Logitech G502SE
OS & Browser:
Win 10 64bit
Cestitke na kupovini, ali velika, zaista velika steta sto nisi uzeo model od 1GB.

:wave:
Zahvaljujem.

Hteo sam ja da uzmem model od 1GB, međutim, kupovao sam i napojnu tako da se jednostavno nije mogla uklopiti u budžet... Možda će u nekom narednom periodu da padne još jedna 768-a pa ću da ih stavim u SLI na drugom kompu :D
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.849
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Ajde sad malo da izvrtis testove, pa da ti prebacimo temu u korisnicke testove.

Pogledaj sta se uglavnom koristi od testova, te izvrti iste i okaci slicice. Verujem da ce mnogima pomoci pri kupovini nove karte.

:wave:
 

SuperStarr

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
1.342
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD DA-C2 @ 3,66Ghz (1.4V) under Alpenföhn Broken
Motherboard:
DFI LANParty JR 790GX-M2RS @ 1,8Ghz
RAM:
4x 2Gb "Crne Dragane" @ 866Mhz CL5 1.95V
VGA & cooler:
PCS 6770 1Gb feat. Scythe Musashi + PAPST 12cm @ 5V
Display:
ASUS VW222U
HDD:
1x Maxtor, 3x WD, 1x Hitachi
Sound:
SB0460 feat. Creative Fatal1ty Gaming Headset
Case:
kinez čisto da zašrafim ploču da se ne krivi...
PSU:
ZM850-HP
Optical drives:
LiteOn always & forever :P
Mice & keyboard:
GA GM-M6800 & Microsoft Multimedia 1.0A
Internet:
Telekom ADSL 1Mbps
OS & Browser:
xDark W7 x64 SP1 /// Google Chrome
Other:
2x Doggy Dog ?
Hvala za test, neka te lepo i dugo služi!
Inače, dosta lepo i izgleda, možda bi bila lepša da nema te jeftine plastike nared a koliko vidim kuler lepo hladi. :)

BTW, zna li se koe je proizvođač ovog kulera?
 

Medolinos

Moderator
Učlanjen(a)
06.11.2010.
Poruka
5.394
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
no name
CPU & cooler:
AMD FX 8350 / Noctua NH-U14s / NF-A15 Puss-Pull
Motherboard:
Gigabayte 990FXA-UD5 rev. 3.0
RAM:
Kingston 16gb ddr3 1866mhz HyperX Fury
VGA & cooler:
R9280X-DC2 TOP
Display:
Samsung UE32EH5000
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250gb, HDD Segate Baracuda 2 TB, HDD Samsung F3 1TB
Sound:
integrisan zvuk i Creative Inspire T3030 speakers
Case:
COOLER MASTER HAF XB EVO RC-902XB-KKN2
PSU:
EVGA Supernova G2 750w
Optical drives:
Lite-on
Mice & keyboard:
A4tech X-7 G800, misonja neki zalosni genius
Internet:
ADSL Telekom paket do 20 mbita
OS & Browser:
Win 10
Bilo bi lepo i da malo kloknes tu grafiku pa da vidimo njene kvalitete :D s obzirom da im dosta lepo hladjenje...Posto me interesuje njeni neki klokovi,jer ja posedujem gainaword 460 sa 768mb,ali sam na nju nakacio vodeno hladjenje...mada imam i rezultate sa fabrickim (ocaj kulerom)...
 
Poslednja izmena:
Vrh