• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Gigabyte G1 Gaming – Za gamere sa sluhom

PCAXE_news

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
5.778
Rezultat reagovanja
395
Moja konfiguracija


Gigabyte je upotpunio svoju seriju 9 matičnih ploča novim G1 Gaming modelima, zasnovanih na Z97 i H97 čipsetovima koji podržavaju 4. i 5. generaciju Intelovih Core Procesora.

Naravno, uz adekvatno napajanje podržane su SLI i Crossfire tehnologije, a model poduže oznake GA-Z97X Gaming G1 WIFI-BK omogućava upotrebu i do četiri grafičke kartice istovremeno.

Gigabyte je na ove pločeo ugradio i M.2 i SATA Express slotove i konektore, što će pozdraviti svi oni kojima je malo 6 GB/s propisanih SATA3 standardom (ako uopšte ima takvih).

Opširnije....
 

ZOMBI

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.12.2013.
Poruka
2.110
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Nemam nista protiv takve kolor seme sem sto me to oko preko cipseta izludjuje, i zeleni kondezatori oko audio kodeka mi idu na zivce! -_-
 

Grodos

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.07.2010.
Poruka
3.165
Rezultat reagovanja
385
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SoulReaper
CPU & cooler:
Ryzen 5900X
Motherboard:
ASUS TUF X570
RAM:
128GB Kingston Beast
VGA & cooler:
RTX 3080 Ti
Display:
LG 32GP850
HDD:
XPG SX8200 Pro 2TB
Case:
MS Titan 2 PRO
PSU:
Corsair HX1200
Mice & keyboard:
Cougar 700K & Logitech G502SE
OS & Browser:
Win 10 64bit
Previše šetaju sa dizajnom što kvari globalni utisak prepoznatljivosti brenda. Meni je npr. zeleni tonalitet prethodnih G modela bio mnogo bolji iako ne gotivim tu boju na hardveru jer se teško uklapa ali je dizajn bio jedinstven, pa čak i oni "dječiji" hladnjaci u obliku šaržera itd. Ovo sada je totalno generički i ništa posebno, osim onog logo-a na hladnjaku SB-a koji nenormalno vrišti "ne uklapam se ovde!"
 

Darko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
10.05.2009.
Poruka
1.567
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 4770k @ 4.3Ghz + Noctua NH-D14 / Bitfenix Recon
Motherboard:
Gigabyte G1.Sniper 5
RAM:
32GB G.SKILL TridentX DDR3-2400 CL10
VGA & cooler:
Asus GTX 980 Strix
Display:
3x Dell u2414h
HDD:
SSD Samsung 840 EVO 120GB + Samsung 840 EVO 1TB
Sound:
GB SB Recon 3Di @ Logitech Z906
Case:
Fractal Design Define XL R2
PSU:
Fractal Design Newton R3 1000W
Optical drives:
Samsung BluRay Ext
Mice & keyboard:
Corsair Katar + Corsair K70 RGB
Internet:
Netgear Nighthawk R7000 / Gbit
OS & Browser:
Win 7
Previše šetaju sa dizajnom što kvari globalni utisak prepoznatljivosti brenda. Meni je npr. zeleni tonalitet prethodnih G modela bio mnogo bolji iako ne gotivim tu boju na hardveru jer se teško uklapa ali je dizajn bio jedinstven, pa čak i oni "dječiji" hladnjaci u obliku šaržera itd. Ovo sada je totalno generički i ništa posebno, osim onog logo-a na hladnjaku SB-a koji nenormalno vrišti "ne uklapam se ovde!"
Kao korisnik starijih snajperki ovo mogu da potpisem. Zelena je opasnije delovala. Mada, nikada zaista nisam padao na dizajn pa ni sad. Ako ploja valja, naci ce kupca :wave:
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Onaj englez, bese Toni se zove, je bio u pravu. Ja sam baš postavljao ove vesti na sajt, sređujem tekst i reko vidi g.1, aha, to je ona zelena ploča. Okačim fotke i setim se šta je onaj englez pričao da su sa ovim potezom ugasili svoj brend. Ovo mi OK izgleda, sviđa mi se implementacija vodenog gde sam možeš birati fiting. Ali ima more crvenih ploča, a logo sa okom me potseća samo na ROG.
 

ZOMBI

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.12.2013.
Poruka
2.110
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Skroz je bio u pravu covek. Zelena im je bila zastitna boja i oni su bili jedini koji su nudili ploce sa tom kombinacijom boja. Svako ko je hteo zeleno kupovao je g1 ploce... A onaj Azijat u intervjuu za pcperspective se nesto pravi lud kad ga je Rajan pitao zasto vise neam zelenih ploca, jer je o tome bilo svako drugo pitanje tokom live streama za nove ploce. Kao kaze covek da za zelene ploce vise nema mesta na trzistu i da se crveno bolje prodaje, na tu foru je pokusao da se izvuce. To nema veze sa mozgom! Kako su iritantni sa tim. G1 serija se odlicno prodavala, odlicno!!!
Na sta su oni spali, kopiraju Asus ko nenormalni, ko da i sami nisu veliki igraci pa moraju da gledaju sta drugi rade.
Po mom misljenju prosla serija Z87 ploca je bila mnogo, mnogoooo lepsa od ovog sto nam nude sad.
Isto vazi za MSI, zeznuli su prelepe M-Power ploce kopirajuci sistem hlardjenja naponske od drugih i jos ni to za vodeno nisu uradili kako treba. :mad:
ASRock i Asus su jedini otisli korak napred sto se izgleda tice.
 
Poslednja izmena od urednika:

Darko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
10.05.2009.
Poruka
1.567
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 4770k @ 4.3Ghz + Noctua NH-D14 / Bitfenix Recon
Motherboard:
Gigabyte G1.Sniper 5
RAM:
32GB G.SKILL TridentX DDR3-2400 CL10
VGA & cooler:
Asus GTX 980 Strix
Display:
3x Dell u2414h
HDD:
SSD Samsung 840 EVO 120GB + Samsung 840 EVO 1TB
Sound:
GB SB Recon 3Di @ Logitech Z906
Case:
Fractal Design Define XL R2
PSU:
Fractal Design Newton R3 1000W
Optical drives:
Samsung BluRay Ext
Mice & keyboard:
Corsair Katar + Corsair K70 RGB
Internet:
Netgear Nighthawk R7000 / Gbit
OS & Browser:
Win 7

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Al imaš ugrađene barb fitinge....
 
Vrh