• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Galaxy note GT N7000

Samurajko

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.12.2012.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Nedavno sam rootovao telefon. Metodom: skinuo zip sa neta, drzao tri dugmenceta dok se nije pojavio onaj zeleni robot, jednostavno nasao zip file, install...prosto ko pasulj. Super user je tu. Skidam titanium backup, cpu tuner, rom manager... Sve u nameri da instaliram novi rom na telefon (jos ne znam koji). Cilj je malo brzi fon bez nepotrebnih aplikacija sa duzim zivotom baterije. Kada sam instalirao CWM (preko rom manager aplikacije) fon krece da radi brutalno sporo. I dalje radi, fala bogu, ponekad brze ponekad sporije, al sve u svemu recimo 40-60% sporije nego ranije. Onda u konzumaciji baterije vidim da mi najvise vuce Android Core aps. Medju njima se nalazi TWlauncher koji mislim da je krivac sto mi baterija rikne ranije. Kod te komplikacije sam stao i rekoh bolje da se konsultujem nego da za***em jos vise.
Telefon je Samsung galaxy note GT N7000 i fura ICS 4.0.4
taj TWlauncher je 4.0.4-XXLRL
CWM je 6.0.1.2
Koji rom je dobar za moj telefon, da li je bezbedno da ga instaliram, da li je problem u TouchWiz launcheru ili je mozda nesto drugo. Da li je neko imao slican problem?
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.948
Rezultat reagovanja
144
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Kod Samsunga recovery ide sa kernelom, kad si instalirao CWM, instalirao si i kernel koji bas i nije kompatibilan sa tvojim rom-om..
Ja bih ti rekao da odradis root na moj nacin:
1. Drzis Volume Down+Home+Power, kad udje u Download mode, sa Volume Up potvrdis ulazak u Download mode

2. Skines Odin iz attach-a i raspakujes negde, a zatim ga pokrenes.
3. Povezes N7000 u download modu sa racunarom i sacekas da instalira potrebne drajvere. Ukoliko nema drajvera, potrebno je instalirati Samsung Kies sa Samsung sajta (Kies je neophodno da ne bude upaljen prilikom root-ovanja - ugasiti Kies). Odin treba da izgleda ovako:

4. Skinuti CF-Root-SGN_XX_OXA_LA4-v5.0-CWM5.tar.
5. U polje PDA dodati putanju do CF-Root-SGN_XX_OXA_LA4-v5.0-CWM5.tar.
6. Kliknuti Start i sacekati da sve zavrsi.

Posto si ti vec dirao sistem na tom N7000, trebalo bi da ga isflesujes sa N7000XXKJ4_N7000OXAKJ4_DBT.
Procedura je ista, sem sto u polje PDA dodajes putanju do skinutog N7000XXKJ4_N7000OXAKJ4_DBT u kojem se nalazi fajl N7000XXKJ4_N7000OXAKJ4_N7000XXKJ4_HOME.tar.md5 koji se dodaje u polje PDA.

Posle svega toga imas regularan CWM recovery u koji ulazis sa kombinacijom tastera Volume Up+Home+Power
(Razlika je sto Download mode koristi Volume Down, dok se za recovery koristi Volume Up).
Iz njega flesujes neki Custom rom po zelji.
Da ti preporucim neki, ne mogu jer nemam taj fon a svakako ono sto meni pase, ne mora tebi da pase pa probaj vise romova sa XDA Developers foruma za N7000..
 

Prilozi

Samurajko

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.12.2012.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Sad sam tuzan. Zapeolo kod prvog koraka... i sad sam u "soft brick" modu.
Uradio sam kako si rekao, i instalirao taj root. Odmah kad sam kliknuo "start" pojavio se Reset u odinu plave boje i fon se resetovo i ostao tu. Posle par minuta u Odinu se pojavio "Pass" zelene boje i tada sam iskljucio telefon iz kompa. Pokusao da resetujem i sad je zaglavio na onom ulaznom ekranu. Please help :(
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.948
Rezultat reagovanja
144
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Pa rekao sam ti, vec si prckao sa sistem particijom sa prethodnim root-om.. Moras flesovati sa onim firmwareom sto sam naveo - N7000XXKJ4_N7000OXAKJ4_DBT
pa onda root
 

Samurajko

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.12.2012.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Jos samo jedno pitanje pre nego sto pocnem sa novim romovima. Kada uradim wipe data/cash, da li ce to obrisati root, CWM i/ili Titanium backup.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.948
Rezultat reagovanja
144
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Obrisace onoo sto se nalazi na Data particiji.
Recovery se kod Samsunga nalazi zajedno sa kernelom u System ili Boot particiji.
Titanium backup moze biti u System particiji ako je dosao sa rom-om a to sto on bekapuje cuva na sdcard particiji (interna ili externa mem.kartica) koja se ne brise sa Wipe data
 

Samurajko

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.12.2012.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Tvojih par minuta mi je mnogo znacilo. Uspeo sam da doteram telefon, i jako sam zadovoljan odgovorima. Hvala ti puno :)
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.948
Rezultat reagovanja
144
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Nema na cemu:)
Zato smo tu...
:sekira:
 

br@nco

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.05.2009.
Poruka
315
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ASSHOLE
CPU & cooler:
Intel® Core™ i5-2500 3.30 GHz
Motherboard:
P8Z68-V PRO/GEN3
RAM:
1 x 4 GB Silicon Power
VGA & cooler:
SAPPHIRE TOXIC R9 270X 2G D5
Display:
DeLL P2414H
HDD:
Samsung 830 128GB + WD 1TB Green
Sound:
Kenwood KRF-V4070D + Pioneer S-H230VA-W
Case:
COOLER MASTER Stacker 830
PSU:
BE QUIET! Dark Power Pro P8 900W
Optical drives:
none
Mice & keyboard:
A4 TECH bloody A6
Internet:
ADSL 50/2
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate + Chrome
:appl: voodoo:thumb:
 
Vrh