• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

GA MA790X UD4 = 295

Flight

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.04.2009.
Poruka
1.016
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
X3 425@X4 B25@4000Mhz - Neki Thermalright
Case:
Chieftec Prostreet Rev. 3.0
Da mislim na onaj starinski.
Znaci treba traziti bracket.

Posto sam dobio info od mog dobavljaca da nemaju tu plocu u prodaji nego samo GA-MA790X-UD3P po cijeni od ~115e izgubio sam zelju da uzmem novu plocu jer to mi je ipak malo preskupo.

Hvala ti za informaciju.
Mnogo im je velika ta cena, ja sam ovu moju platio 8600 dinara ali ako se ne varam, mislim da je uz moju plocu stigao com port taj bracket, ako se setim pogledacu kuci u kutiji od ploce.
 

Moso

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
03.05.2009.
Poruka
290
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
HTT od 295 je ocajan a ne dobar rezultat (gledano sa overclockerske strane) ali nakon visednevne baterije oc testova utvrdili smo da to zavisi od samog memorijskog kontrolera integrisanog u procesoru kao i memorije a da ploca ovde ne igra nikakvu ulogu tj. da sa dobrim primerkom procesora i dobrom memarom svaka ploca moze da pruzi HTT od preko 400.
 

Flight

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.04.2009.
Poruka
1.016
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
X3 425@X4 B25@4000Mhz - Neki Thermalright
Case:
Chieftec Prostreet Rev. 3.0
HTT od 295 je ocajan a ne dobar rezultat (gledano sa overclockerske strane) ali nakon visednevne baterije oc testova utvrdili smo da to zavisi od samog memorijskog kontrolera integrisanog u procesoru kao i memorije a da ploca ovde ne igra nikakvu ulogu tj. da sa dobrim primerkom procesora i dobrom memarom svaka ploca moze da pruzi HTT od preko 400.
Hm, carski, znaci da je ovo opet dobar rezultat jer imam Transcend ubedljivo najjeftiniju memoriju, tada kada sam ja kupovao! Super! :)

Za procesor ne znam jer nemam dovoljno jako napajanje, stari Chief sa 4-pincem ipak nije merodavan...

@shom, evo upravo sam pogledao nije mi uz plocu stigao nikakav com port bracket.
 
Poslednja izmena:

shoma

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.06.2009.
Poruka
47
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 B50 @3.7GHz AC Freezer 64 Pro
Motherboard:
GA MA790X-UD4
RAM:
KingMax 2x1GB DDRII 800MHz + OCZ 2x1GB 800MHz
VGA & cooler:
MSI 9600GT OC Edition
Display:
Samsung T190
HDD:
2x WD Caviar SATAII 250GB RAID 0
Sound:
X-Fi XtremeMusic / MS ML-6015
Case:
Mode Com
PSU:
500W
Optical drives:
Pioneer DVD-RW DVR-112D
Mice & keyboard:
Logitech LX8; Genius LuxeMate Scroll
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Windows 7 x64
Other:
Sky Star2 v2.6 D
Mnogo im je velika ta cena, ja sam ovu moju platio 8600 dinara ali ako se ne varam, mislim da je uz moju plocu stigao com port taj bracket, ako se setim pogledacu kuci u kutiji od ploce.
Koliko to dodje u evrima?
Znaci ako se i odlucim da uzmem ovu plocu moracu da negdje nadjem taj bracket.
Kakva je ova GA-MA790X-UD3P u odnosu na tvoju plocu?

@Moso Ocajno je kod mene 270 za FSB mada ja sam morao da spustim na 250 jer sam imao problema sa ostecenim arhivama prilikom offline downloada.
 

Flight

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.04.2009.
Poruka
1.016
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
X3 425@X4 B25@4000Mhz - Neki Thermalright
Case:
Chieftec Prostreet Rev. 3.0
Koliko to dodje u evrima?
Znaci ako se i odlucim da uzmem ovu plocu moracu da negdje nadjem taj bracket.
Kakva je ova GA-MA790X-UD3P u odnosu na tvoju plocu?

@Moso Ocajno je kod mene 270 za FSB mada ja sam morao da spustim na 250 jer sam imao problema sa ostecenim arhivama prilikom offline downloada.
To je 92 evra.

Ma u pravu je Mosa za te LN oc domete, ali ono na sta on nije obratio paznju da u normalnim uslovima, jeftina memorija, ne birani primerak procesora ili osrednji primerak procesora, ploca igra ogromnu ulogu i sa HTT-om.

Ta UD3P se kasnije pojavila ima 8 faznu naponsku, ali to ovde koliko sam cuo nema veze, jer je i ova 4-fazna na mojoj ploci dobro odradjena, ud3p ima losiji audio cip i nema heatpipe izmedju NB-a i naponske. Niko nije testirao tu plocu,dok za ovu UD4 ima nekoliko pozitivnih testova, znaci ne znam kakva je ta za ovu garantujem da je dobra.
Kod mene je naponska skoro uvek na 42c sto je milina, ili upravo pod Linxom je 43c sada, tako da su odlicno odradili i hladjenje na ploci
 

shoma

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.06.2009.
Poruka
47
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 B50 @3.7GHz AC Freezer 64 Pro
Motherboard:
GA MA790X-UD4
RAM:
KingMax 2x1GB DDRII 800MHz + OCZ 2x1GB 800MHz
VGA & cooler:
MSI 9600GT OC Edition
Display:
Samsung T190
HDD:
2x WD Caviar SATAII 250GB RAID 0
Sound:
X-Fi XtremeMusic / MS ML-6015
Case:
Mode Com
PSU:
500W
Optical drives:
Pioneer DVD-RW DVR-112D
Mice & keyboard:
Logitech LX8; Genius LuxeMate Scroll
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Windows 7 x64
Other:
Sky Star2 v2.6 D
Hmm 23e razlike nije malo, al' sta da se radi. Mislim da bi tvoj model ipak bio malo jeftiniji da ga imaju na lageru.

Meni je sasvim dobar taj HTT jer nisam extremni OC-er. Meni prije svega treba stabilna ploca sa solidnim OC mogucnostima. Zato sad hocu pazljivo da odaberem plocu da nebih opet pojeo g.... kao prosli put kad sam uzeo ovog prokletog ASUS-a.
Ima li negdje neki dobar test ove ploce? I da li je neko probao 125W CPU + OC na ovoj ploci?
 

Flight

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.04.2009.
Poruka
1.016
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
X3 425@X4 B25@4000Mhz - Neki Thermalright
Case:
Chieftec Prostreet Rev. 3.0
Hmm 23e razlike nije malo, al' sta da se radi. Mislim da bi tvoj model ipak bio malo jeftiniji da ga imaju na lageru.

Meni je sasvim dobar taj HTT jer nisam extremni OC-er. Meni prije svega treba stabilna ploca sa solidnim OC mogucnostima. Zato sad hocu pazljivo da odaberem plocu da nebih opet pojeo g.... kao prosli put kad sam uzeo ovog prokletog ASUS-a.
Ima li negdje neki dobar test ove ploce? I da li je neko probao 125W CPU + OC na ovoj ploci?
Ima ovde bas test, ali taj sajt trenutno ne radi: http://www.overclock.net/amd-motherboards/464300-quick-testing-gigabytes-ma790x-ud4-3.html

Pa imas ovde na ovom forumu neke cpu-z slicke: http://forums.techpowerup.com/showthread.php?p=1490166

i ovde: http://forums.pcper.com/showthread.php?t=462055&page=9
 

shoma

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.06.2009.
Poruka
47
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 B50 @3.7GHz AC Freezer 64 Pro
Motherboard:
GA MA790X-UD4
RAM:
KingMax 2x1GB DDRII 800MHz + OCZ 2x1GB 800MHz
VGA & cooler:
MSI 9600GT OC Edition
Display:
Samsung T190
HDD:
2x WD Caviar SATAII 250GB RAID 0
Sound:
X-Fi XtremeMusic / MS ML-6015
Case:
Mode Com
PSU:
500W
Optical drives:
Pioneer DVD-RW DVR-112D
Mice & keyboard:
Logitech LX8; Genius LuxeMate Scroll
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Windows 7 x64
Other:
Sky Star2 v2.6 D
Na zalost za sada nema teorije da nabavim GA MA790X UD4 kod mene. Ako neko slucajno nadje neke testove od GA MA790X UD3P nema postavi linkove ovdje ili neka mi posalje pm.

Hvala unaprijed.
 

shoma

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.06.2009.
Poruka
47
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 B50 @3.7GHz AC Freezer 64 Pro
Motherboard:
GA MA790X-UD4
RAM:
KingMax 2x1GB DDRII 800MHz + OCZ 2x1GB 800MHz
VGA & cooler:
MSI 9600GT OC Edition
Display:
Samsung T190
HDD:
2x WD Caviar SATAII 250GB RAID 0
Sound:
X-Fi XtremeMusic / MS ML-6015
Case:
Mode Com
PSU:
500W
Optical drives:
Pioneer DVD-RW DVR-112D
Mice & keyboard:
Logitech LX8; Genius LuxeMate Scroll
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Windows 7 x64
Other:
Sky Star2 v2.6 D
Napokon :D
Uspio sam da nabavim GA MA790X UD4.
Prvi utisci su odlicni. Cak mi je i RAID proradio iz prve tj samo sam podesio u biosu na RAID i sve je bilo ok tako da nisam izgubio nista od podataka.
E sad interesuje me gdje se u biosu nalazi ACC? Hocu da jos malo kloknem ovaj moj proc.
 

shoma

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.06.2009.
Poruka
47
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 B50 @3.7GHz AC Freezer 64 Pro
Motherboard:
GA MA790X-UD4
RAM:
KingMax 2x1GB DDRII 800MHz + OCZ 2x1GB 800MHz
VGA & cooler:
MSI 9600GT OC Edition
Display:
Samsung T190
HDD:
2x WD Caviar SATAII 250GB RAID 0
Sound:
X-Fi XtremeMusic / MS ML-6015
Case:
Mode Com
PSU:
500W
Optical drives:
Pioneer DVD-RW DVR-112D
Mice & keyboard:
Logitech LX8; Genius LuxeMate Scroll
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Windows 7 x64
Other:
Sky Star2 v2.6 D
Nasao sam ACC :D
Zaboravio sam da Gigabyte pokazuje skrivene opcije u biosu pritiskom na ctrl+F1.
Mada i nemam neke koristi od ACC za sada jer mi komp zabada kad postavim na auto.

Jedina zamjerka uz vezi ove ploce je sto mem overvoltuje (trenutno radi na 1.95V umjesto na 1.8V).
 

Flight

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.04.2009.
Poruka
1.016
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
X3 425@X4 B25@4000Mhz - Neki Thermalright
Case:
Chieftec Prostreet Rev. 3.0
Nasao sam ACC :D
Zaboravio sam da Gigabyte pokazuje skrivene opcije u biosu pritiskom na ctrl+F1.
Mada i nemam neke koristi od ACC za sada jer mi komp zabada kad postavim na auto.

Jedina zamjerka uz vezi ove ploce je sto mem overvoltuje (trenutno radi na 1.95V umjesto na 1.8V).
Da, to je slucaj sa memorijom, i neke od vrednosti naponskih je bolje kada se rucno podese onda ne bi trebalo da zezaju, ja sam fleshovao najnoviji bios F5 verzija, sa svakom verzijom isprave po nesto, tako da se nadam da ce i te sitnice dovesti u red vremenom, ovako videces da je ploca izuzetno hladna i brza!!! Nek te lepo sluzi! :wave:

Klokuj rucno, nemoj preko ACC-a, pozdrav!
 

shoma

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.06.2009.
Poruka
47
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 B50 @3.7GHz AC Freezer 64 Pro
Motherboard:
GA MA790X-UD4
RAM:
KingMax 2x1GB DDRII 800MHz + OCZ 2x1GB 800MHz
VGA & cooler:
MSI 9600GT OC Edition
Display:
Samsung T190
HDD:
2x WD Caviar SATAII 250GB RAID 0
Sound:
X-Fi XtremeMusic / MS ML-6015
Case:
Mode Com
PSU:
500W
Optical drives:
Pioneer DVD-RW DVR-112D
Mice & keyboard:
Logitech LX8; Genius LuxeMate Scroll
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Windows 7 x64
Other:
Sky Star2 v2.6 D
Imam par manjih problema sa ovom plocom.
Probao sam da klokujem sa AOD-om ali svaki put kad promjenim neki parametar i kliknem na apply komp se resetuje. Nakon koristenja AOD-a vise mi ne radi CnQ. Reinstalirao sam windows i nista. Komp se ponekad sam upali... WTF
Ne znam zbog cega ali na ovoj ploci ne mogu da instaliram novije drajvere za graficku. Kao da mi prilikom instalacije prebaci sliku na HDMI (iako na kartu nije spojeno nista osim monitora) tako da na monitru imam samo kursor. Ovo mi se nije desavalo na staroj ploci.

PS Instalirao sam cist win i opet isto.
 

Flight

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.04.2009.
Poruka
1.016
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
X3 425@X4 B25@4000Mhz - Neki Thermalright
Case:
Chieftec Prostreet Rev. 3.0
Imam par manjih problema sa ovom plocom.
Probao sam da klokujem sa AOD-om ali svaki put kad promjenim neki parametar i kliknem na apply komp se resetuje. Nakon koristenja AOD-a vise mi ne radi CnQ. Reinstalirao sam windows i nista. Komp se ponekad sam upali... WTF
Ne znam zbog cega ali na ovoj ploci ne mogu da instaliram novije drajvere za graficku. Kao da mi prilikom instalacije prebaci sliku na HDMI (iako na kartu nije spojeno nista osim monitora) tako da na monitru imam samo kursor. Ovo mi se nije desavalo na staroj ploci.

PS Instalirao sam cist win i opet isto.
AOD sam instalirao, ali nisam klokovao, samo citao podatke, doduse ne secam se ali nesto me je zezalo, sa prethodnom instalacijom Win-a, pa sam za svaki slucaj sutnuo AOD.

E, sad to paljenje samo od sebe moze da bude do podesavanja u biosu, da bude ukljucen neki wake on pci ili slicno, uninstaliraj AOD (moguce da ti je on s***o bios), pa onda odradi jedan clear cmos, izvadi cak i bateiju pa je vrati, pa onda vidi kako ce sve da radi.

Pa se javi :)
 

darkado

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
828
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Athlon x2 7750 @ 3.1ghz [Thermaltake Ruby ORB]
Motherboard:
Gigabyte MA770-UD3 (rev 2.0)
RAM:
2GB Kingmax 1066 + 2GB Geil Ultra 800
VGA & cooler:
Saphire Radeon 5750 1GB
Display:
Samsung T220
HDD:
WD 320 AAKS + WD 500 ABYS
Sound:
Integrusha
Case:
Cooler Master Elite 332
PSU:
LC Power Metatron Prophecy 750W
Optical drives:
Pioneer 215
Mice & keyboard:
Logitech Internet multimedia keyboard + MX510
Internet:
2Mb
OS & Browser:
Win7 RTM 64-bit
meni je aod pravio dosta problema tako da ga ne bih preporuchio nikom
 

shoma

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.06.2009.
Poruka
47
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 B50 @3.7GHz AC Freezer 64 Pro
Motherboard:
GA MA790X-UD4
RAM:
KingMax 2x1GB DDRII 800MHz + OCZ 2x1GB 800MHz
VGA & cooler:
MSI 9600GT OC Edition
Display:
Samsung T190
HDD:
2x WD Caviar SATAII 250GB RAID 0
Sound:
X-Fi XtremeMusic / MS ML-6015
Case:
Mode Com
PSU:
500W
Optical drives:
Pioneer DVD-RW DVR-112D
Mice & keyboard:
Logitech LX8; Genius LuxeMate Scroll
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Windows 7 x64
Other:
Sky Star2 v2.6 D
Odradio sam clear cmos, iskljucio PME Event Wake Up i za sada se komp ne pali sam od sebe. CnQ radi ali samo kad je CPU na def cim podignem mnozioc CnQ vise ne radi. Grafika sa novim drajverima ne radi.
Mozda jos da flash-ujem bios jer trenutno koristim onu verziju kja je dosla uz plocu (F2).
 

Flight

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.04.2009.
Poruka
1.016
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
X3 425@X4 B25@4000Mhz - Neki Thermalright
Case:
Chieftec Prostreet Rev. 3.0
Odradio sam clear cmos, iskljucio PME Event Wake Up i za sada se komp ne pali sam od sebe. CnQ radi ali samo kad je CPU na def cim podignem mnozioc CnQ vise ne radi. Grafika sa novim drajverima ne radi.
Mozda jos da flash-ujem bios jer trenutno koristim onu verziju kja je dosla uz plocu (F2).
Shomo, brate moj jel' mogu ja da dodjem tamo pa da te izlupam malo :wave:, pa jel' sam ti prvo rekao da fleshujesh bios taj F2 je totalna zdrndotina! Odmah skoci na (polje) F5 :D Mislim da je taj najnoviji bios F4 ili F5?

CnQ ocigledno ne radi kod svih kako treba, koliko vidim neki kazu odlicno im radi, nekome pravi probleme, tako da znas.
 

shoma

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.06.2009.
Poruka
47
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 B50 @3.7GHz AC Freezer 64 Pro
Motherboard:
GA MA790X-UD4
RAM:
KingMax 2x1GB DDRII 800MHz + OCZ 2x1GB 800MHz
VGA & cooler:
MSI 9600GT OC Edition
Display:
Samsung T190
HDD:
2x WD Caviar SATAII 250GB RAID 0
Sound:
X-Fi XtremeMusic / MS ML-6015
Case:
Mode Com
PSU:
500W
Optical drives:
Pioneer DVD-RW DVR-112D
Mice & keyboard:
Logitech LX8; Genius LuxeMate Scroll
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Windows 7 x64
Other:
Sky Star2 v2.6 D
Pa mogu ti reci da sam stvarno zasluzio batine :D
Flashovao sam zadnji bios (F5) CnQ i dalje ne radi ali bar napon za voltazu vise nije 1.95V nego 1.85V i sada se drajveri za graficku instaliraju bez problema :)

Imao sam malo problema kad sam pokusao na zategnem latencije na mem jer ploca nakon toga nije htijela da udje u bios. Zavrte se ventovi ali nikako da se pojavi slika. Nakon par pokusaja clear cmos-a sa izvadjenom baterijom i vadjenjem kabla iz napajanja odlucim da ubacim staru PCI graficku i sve je proradilo iz prve. A vec sam pomislio da ce ploca morati ici u servis :D Vratim 9600GT i sad sve radi ok.
 

Flight

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.04.2009.
Poruka
1.016
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
X3 425@X4 B25@4000Mhz - Neki Thermalright
Case:
Chieftec Prostreet Rev. 3.0
Pa mogu ti reci da sam stvarno zasluzio batine :D
Flashovao sam zadnji bios (F5) CnQ i dalje ne radi ali bar napon za voltazu vise nije 1.95V nego 1.85V i sada se drajveri za graficku instaliraju bez problema :)

Imao sam malo problema kad sam pokusao na zategnem latencije na mem jer ploca nakon toga nije htijela da udje u bios. Zavrte se ventovi ali nikako da se pojavi slika. Nakon par pokusaja clear cmos-a sa izvadjenom baterijom i vadjenjem kabla iz napajanja odlucim da ubacim staru PCI graficku i sve je proradilo iz prve. A vec sam pomislio da ce ploca morati ici u servis :D Vratim 9600GT i sad sve radi ok.
Hehehe, kazem ja da si zreo! :)

Vidi ova ploca ima stvarno taj dual bios, i ja sam mislio da "lazu" :D, jer se pri klokovanju i meni tako zacrnjivao ekran, medjutim, ima neki fazon, da iskljucis racunar, pa sacekas malo pa ponovo ukljucis i on se butuje uz fabricka podesavanja, vrlo korisna stvar, nekad verovatno mora i baterija da radi, a nekad je to i najsigurnije resenje.
 

fordam

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.06.2009.
Poruka
8
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II 940BE Xigmatek Big Scorpion s1284
Motherboard:
GA MA790GP-DS4H
RAM:
6 gb Kingmax Mars
VGA & cooler:
Sapphire 4670 512mb
Display:
Phillips 240pw9eb + Chimei CMV 221D
HDD:
2xWD Velociraptor 150-raid0 / WD Velociraptor 300 gb
Case:
Sharkoon Rebel
PSU:
Aerocool ZeroDba 620
Optical drives:
pioneer
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Vista 64
CnQ ne radi kad se menja mnozioc ( i na drugim maticnim ) ako ti treba moras OC odradit sa HTT
 
Vrh