• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Fractal Desing integra r2 650w,cudan zvuk iz napajanja

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Izgleda da su lose sastavili ovo napajanje ili neznam sta vec,sve je obrnuto,dali to tako treba ili su stvarno zeznuli.


na 12v grani mi pokazuje 5,1v,
na 7v grani mi se zakuca u minusa,
kada obrnem minus i plus,onda pokazuje 7v,
na 5v grani mi pokazuje 12,1v,

nisam spajao crnu i zelenu,odradio sam ovo dok je komp radio
To je zato što sam ti ja dao oznake za muški molex konektor, ti na napajanju imaš ženski pa ti je zato sve obrnuto.
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.251
Rezultat reagovanja
270
Moja konfiguracija
Evo ovako pokazuje,sve obrnuto.Radi mi svaki usb.
Dobro ti pokazuje. Fractal daje garanciju za zujanje, tako reklamacija je jedino rešenje, neka zavojnica zuji i tu ništa nemožeš. Što je gore postoji verovatnoća da će zujati i zamena.
 
Poslednja izmena:

Dukanyx

PCAXE Member
Učlanjen(a)
26.01.2014.
Poruka
397
Rezultat reagovanja
79
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 3700X @ 4,4Ghz 1.4 V & NZXT Kraken X72
Motherboard:
ASRock X470 Taichi
RAM:
Corsair Dominator Platinum RGB 48GB - OC @ 3800Mhz
VGA & cooler:
MSI GeForce RTX 2080 Ti Gaming X Trio
Display:
LG 27GL850-B UltraGear 27 Zoll WQHD Gaming Monitor (1 ms, G-SYNC, 144 Hz)
HDD:
Samsung SSD 970 EVO Plus Series NVMe 1 TB V-NAND MLC - M.2, WD Elements™, 2 TB HDD, 2.5 Zoll, extern
Sound:
Logitech Z607 5.1, Sonos One - Smart Speaker, 2x50W Klipsch
Case:
PHANTEKS Enthoo Evolv X Midi-Tower, RGB, Tempered Glass, 4 x Noctua NF-A14 PWM chromax
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Platinum 850W, MDPC-X Kabel-Sleeves
Mice & keyboard:
Corsair M65 RGB ELITE & Corsair K70 RGB MK.2 Low Profile Rapidfire Mechanical Gaming Keyboard
Internet:
1&1-50/10mb
OS & Browser:
Windows 10& Google Chrome
Other:
Sony KD55XE7077
Dobro ti pokazuje. Fractal daje garancnciju za zujanje, tako reklamacija je jedino rešenje, neka zavojnica zuji i tu ništa nemožeš.
Ok,hvala ti lepo,hvala i Steamroller-u,bar sam resio to da je sa naponom sve u redu.Cim nadjem neko napajanje da ne bih ostao bez kompa nosim ga odmah na reklamaciju,valjda nece i to drugo,ako i to zuji,jeli postoji mogucnost da izbiram drugo napajanje u tom cenovnom rangu,ima termaltake 730w,koje je 7500din.
 
Poslednja izmena:

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.251
Rezultat reagovanja
270
Moja konfiguracija
POšto je uvoznik isti možda bi i moglo, samo moraš biti uporan pošto ostvariti garanciju u srbiji nije baš lako, obavezno im naglasi da je zujanje nepodnošljivo i da si sve probao uključujući i drugo napajanje koje ne zuji i pitaj ih da li može da se zameni za drugo ako i zamena zuji ili sačekaš kada ovog ne bude nastanju.
Po ovome bi trebali da ti uvaže garanciju, tako napomeni im da si sve probao što je tu navedeno, i da piše da Fractal to uvažava:
https://support.fractal-design.com/support/articles/143519-noisy-power-supply-mechanical-noise-fan-noise-coil

jer znaju oni da se naprave malo .... pa da ne uvaže reklamaciju.
 

Dukanyx

PCAXE Member
Učlanjen(a)
26.01.2014.
Poruka
397
Rezultat reagovanja
79
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 3700X @ 4,4Ghz 1.4 V & NZXT Kraken X72
Motherboard:
ASRock X470 Taichi
RAM:
Corsair Dominator Platinum RGB 48GB - OC @ 3800Mhz
VGA & cooler:
MSI GeForce RTX 2080 Ti Gaming X Trio
Display:
LG 27GL850-B UltraGear 27 Zoll WQHD Gaming Monitor (1 ms, G-SYNC, 144 Hz)
HDD:
Samsung SSD 970 EVO Plus Series NVMe 1 TB V-NAND MLC - M.2, WD Elements™, 2 TB HDD, 2.5 Zoll, extern
Sound:
Logitech Z607 5.1, Sonos One - Smart Speaker, 2x50W Klipsch
Case:
PHANTEKS Enthoo Evolv X Midi-Tower, RGB, Tempered Glass, 4 x Noctua NF-A14 PWM chromax
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Platinum 850W, MDPC-X Kabel-Sleeves
Mice & keyboard:
Corsair M65 RGB ELITE & Corsair K70 RGB MK.2 Low Profile Rapidfire Mechanical Gaming Keyboard
Internet:
1&1-50/10mb
OS & Browser:
Windows 10& Google Chrome
Other:
Sony KD55XE7077
Juce sam poslao mail Em..-ju za reklamaciju napajanja i hard diska.danas sam dobio ovaj odgovor.

Em.. odgovara:

Ukoliko Vam odgovara možemo danas poslati kurira na Vašu adresu, da o našem trošku od Vas preuzme robu za reklamaciju?
Potrebno je robu dobro da upakujete, kako se ne bi oštetila u transportu (najbolje u originalno pakovanje).
Uz robu priložite kopiju fiskalnog i maloprodajnog računa, kao i originalan garantni list (ukoliko ste ga dobili).
Na jednom listu papira navedite kakav je problem nastao, da bi kolege iz servisa znale na šta da obrate pažnju.

Posto ja licno u Cacak necu ici sigurno,ovako ostajem bez kompa na ko zna koje vreme,dajte neki savet sta da radim,nemam bas nekog izbora?
 

ZOMBI

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.12.2013.
Poruka
2.110
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Zao mi je ali tako mora... Ako se nesto reklamira reklamira se, nema tu mnogo filozifije, ako nemas rezervni deo koji ce ti posluziti dok oni to zavrse neams pc i to je to. Moj ti je savet da ih poslusas i sto pre to posaljes na reklamaciju da bi se pre resio problem.
 

Dukanyx

PCAXE Member
Učlanjen(a)
26.01.2014.
Poruka
397
Rezultat reagovanja
79
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 3700X @ 4,4Ghz 1.4 V & NZXT Kraken X72
Motherboard:
ASRock X470 Taichi
RAM:
Corsair Dominator Platinum RGB 48GB - OC @ 3800Mhz
VGA & cooler:
MSI GeForce RTX 2080 Ti Gaming X Trio
Display:
LG 27GL850-B UltraGear 27 Zoll WQHD Gaming Monitor (1 ms, G-SYNC, 144 Hz)
HDD:
Samsung SSD 970 EVO Plus Series NVMe 1 TB V-NAND MLC - M.2, WD Elements™, 2 TB HDD, 2.5 Zoll, extern
Sound:
Logitech Z607 5.1, Sonos One - Smart Speaker, 2x50W Klipsch
Case:
PHANTEKS Enthoo Evolv X Midi-Tower, RGB, Tempered Glass, 4 x Noctua NF-A14 PWM chromax
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Platinum 850W, MDPC-X Kabel-Sleeves
Mice & keyboard:
Corsair M65 RGB ELITE & Corsair K70 RGB MK.2 Low Profile Rapidfire Mechanical Gaming Keyboard
Internet:
1&1-50/10mb
OS & Browser:
Windows 10& Google Chrome
Other:
Sony KD55XE7077
Zao mi je ali tako mora... Ako se nesto reklamira reklamira se, nema tu mnogo filozifije, ako nemas rezervni deo koji ce ti posluziti dok oni to zavrse neams pc i to je to. Moj ti je savet da ih poslusas i sto pre to posaljes na reklamaciju da bi se pre resio problem.
Sada sam dobio mail od emmi-ja,sutra mi stize kurir po napajanje i hard disk,tako da cu jedno vreme biti odsutan na zalost,ali nema mi druge.
Nadam se da ce reklamacija biti realizovana u razumnom roku.
 

ZOMBI

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.12.2013.
Poruka
2.110
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
I ja se nadam da hoce, u suprotnom ces morati malo da ih pritiskad a to nije prijatno. Samo nemoj da zamrzis Fractal i Seagate zbog tih problema, jbg, usralo te lose, takve stvari se desavaju, moze svakom brendu da se desi.
 

Dukanyx

PCAXE Member
Učlanjen(a)
26.01.2014.
Poruka
397
Rezultat reagovanja
79
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 3700X @ 4,4Ghz 1.4 V & NZXT Kraken X72
Motherboard:
ASRock X470 Taichi
RAM:
Corsair Dominator Platinum RGB 48GB - OC @ 3800Mhz
VGA & cooler:
MSI GeForce RTX 2080 Ti Gaming X Trio
Display:
LG 27GL850-B UltraGear 27 Zoll WQHD Gaming Monitor (1 ms, G-SYNC, 144 Hz)
HDD:
Samsung SSD 970 EVO Plus Series NVMe 1 TB V-NAND MLC - M.2, WD Elements™, 2 TB HDD, 2.5 Zoll, extern
Sound:
Logitech Z607 5.1, Sonos One - Smart Speaker, 2x50W Klipsch
Case:
PHANTEKS Enthoo Evolv X Midi-Tower, RGB, Tempered Glass, 4 x Noctua NF-A14 PWM chromax
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Platinum 850W, MDPC-X Kabel-Sleeves
Mice & keyboard:
Corsair M65 RGB ELITE & Corsair K70 RGB MK.2 Low Profile Rapidfire Mechanical Gaming Keyboard
Internet:
1&1-50/10mb
OS & Browser:
Windows 10& Google Chrome
Other:
Sony KD55XE7077
I ja se nadam da hoce, u suprotnom ces morati malo da ih pritiskad a to nije prijatno. Samo nemoj da zamrzis Fractal i Seagate zbog tih problema, jbg, usralo te lose, takve stvari se desavaju, moze svakom brendu da se desi.
Necu zamrzeti Fractal i Seagate,to sto kazes moze svakom da se desi,hehe.
Za hard disk me manje vise interesuje,ali za napajanje je vec druga prica,tako da cu se boriti za svoje pravo.Pisacu preko moba,kada mi se jave za koji dan i kazu kako stoje stvari.
 

Dukanyx

PCAXE Member
Učlanjen(a)
26.01.2014.
Poruka
397
Rezultat reagovanja
79
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 3700X @ 4,4Ghz 1.4 V & NZXT Kraken X72
Motherboard:
ASRock X470 Taichi
RAM:
Corsair Dominator Platinum RGB 48GB - OC @ 3800Mhz
VGA & cooler:
MSI GeForce RTX 2080 Ti Gaming X Trio
Display:
LG 27GL850-B UltraGear 27 Zoll WQHD Gaming Monitor (1 ms, G-SYNC, 144 Hz)
HDD:
Samsung SSD 970 EVO Plus Series NVMe 1 TB V-NAND MLC - M.2, WD Elements™, 2 TB HDD, 2.5 Zoll, extern
Sound:
Logitech Z607 5.1, Sonos One - Smart Speaker, 2x50W Klipsch
Case:
PHANTEKS Enthoo Evolv X Midi-Tower, RGB, Tempered Glass, 4 x Noctua NF-A14 PWM chromax
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Platinum 850W, MDPC-X Kabel-Sleeves
Mice & keyboard:
Corsair M65 RGB ELITE & Corsair K70 RGB MK.2 Low Profile Rapidfire Mechanical Gaming Keyboard
Internet:
1&1-50/10mb
OS & Browser:
Windows 10& Google Chrome
Other:
Sony KD55XE7077
Danas sam dobio nazad napajanje i hdd sa reklamacije.Nisam dobio novo napajanje,vratili mi moje u nekoj drugoj kutiji,strasno kako su upakovali,svakak im cast.Na otpremnici od napajanja pise samo test ok.Posto sam koristio neki stari komp dok je mi nisu vratili delove sa reklamacije,ubacim ja napajanje na taj komp i stvarno nema zujanja,ali to je neki pc 3,jedva sam mogao surfovati,koliko je spor,pa kontam da ne trosi vise od 200w.Sklopim ja ovaj moj iz potpisa instaliram win,odmah ga klokujem da vidim dali zuji,posto je onda zujanje bilo konstansto,kada ono opet zuji,aaaaa!:mad:
Hdd sam dobio glanc nov,sto je za svaku pohvalu,kao sto bi ih pohvalio da je realizacija bila brza.Jedino sto im zameram je nacin pakovanja robe i sto mi nisu poslali nazad racun od hdd-a,jer je na istom bio i racun od graficke kartice,koja je u garanciji jos 2,5 godine.Poslao sam im odmah mail,tako da se nadam da ce to biti brzo reseno.
Sada vec ne znam sta cu sa ovim napajanjem i poceo sam razmisljati da je mozda do naponske na maticnoj,sta vi mislite?
 

mitarus

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
1.097
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 2500K & LC-CC-95
Motherboard:
Gigabyte GA-H77M-HD3
RAM:
2x8GB Kingston HyperX FURY 1866MHz
VGA & cooler:
XFX RX480 8GB
Display:
AOC Q3279VWFD8
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB
Sound:
Creative X-Fi XtremeGamer SB0770
Case:
Fractal Design Arc XL
PSU:
Thermaltake Smart SE 630W
Mice & keyboard:
Logitech MX518 | Logitech UltraX Premium Black
Zuje/cvile nekad zavojnice na maticnoj, desava se. Moras da lociras odakle dolazi zvuk, a to je malo teze ako ti je sve u kucistu.
 

Dukanyx

PCAXE Member
Učlanjen(a)
26.01.2014.
Poruka
397
Rezultat reagovanja
79
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 3700X @ 4,4Ghz 1.4 V & NZXT Kraken X72
Motherboard:
ASRock X470 Taichi
RAM:
Corsair Dominator Platinum RGB 48GB - OC @ 3800Mhz
VGA & cooler:
MSI GeForce RTX 2080 Ti Gaming X Trio
Display:
LG 27GL850-B UltraGear 27 Zoll WQHD Gaming Monitor (1 ms, G-SYNC, 144 Hz)
HDD:
Samsung SSD 970 EVO Plus Series NVMe 1 TB V-NAND MLC - M.2, WD Elements™, 2 TB HDD, 2.5 Zoll, extern
Sound:
Logitech Z607 5.1, Sonos One - Smart Speaker, 2x50W Klipsch
Case:
PHANTEKS Enthoo Evolv X Midi-Tower, RGB, Tempered Glass, 4 x Noctua NF-A14 PWM chromax
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Platinum 850W, MDPC-X Kabel-Sleeves
Mice & keyboard:
Corsair M65 RGB ELITE & Corsair K70 RGB MK.2 Low Profile Rapidfire Mechanical Gaming Keyboard
Internet:
1&1-50/10mb
OS & Browser:
Windows 10& Google Chrome
Other:
Sony KD55XE7077
Zuje/cvile nekad zavojnice na maticnoj, desava se. Moras da lociras odakle dolazi zvuk, a to je malo teze ako ti je sve u kucistu.
Napajanje mi je izvan kucista,posto je neko staro kuciste i gore je napajanje, izvadio sam ga jer je sa hladnjaka procesora duvao topao vazduh direkt na napajanje.Davno sam utvrdio da zujanje dolazi iz njega,cak i imas na pocetku teme snimak zvuka.Sa maticne ploce se ne cuje nikakav zvuk.
 

mitarus

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
1.097
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 2500K & LC-CC-95
Motherboard:
Gigabyte GA-H77M-HD3
RAM:
2x8GB Kingston HyperX FURY 1866MHz
VGA & cooler:
XFX RX480 8GB
Display:
AOC Q3279VWFD8
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB
Sound:
Creative X-Fi XtremeGamer SB0770
Case:
Fractal Design Arc XL
PSU:
Thermaltake Smart SE 630W
Mice & keyboard:
Logitech MX518 | Logitech UltraX Premium Black
Sada vec ne znam sta cu sa ovim napajanjem i poceo sam razmisljati da je mozda do naponske na maticnoj,sta vi mislite?
Zbunio si me sa ovom recenicom. Ne znam na sta si mislio.

To zujanje u najvecem broju slucajeva dolazi sa zavojnica ili trafoa. Losiji kvalitet, lose lakirano, tu nema neke pomoci osim da probas da ih dodatno zalijes lakom, ali ni onda uspeh nije garantovan. Ako je to unutar napajanja, ponistices garanciju.
 

Dukanyx

PCAXE Member
Učlanjen(a)
26.01.2014.
Poruka
397
Rezultat reagovanja
79
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 3700X @ 4,4Ghz 1.4 V & NZXT Kraken X72
Motherboard:
ASRock X470 Taichi
RAM:
Corsair Dominator Platinum RGB 48GB - OC @ 3800Mhz
VGA & cooler:
MSI GeForce RTX 2080 Ti Gaming X Trio
Display:
LG 27GL850-B UltraGear 27 Zoll WQHD Gaming Monitor (1 ms, G-SYNC, 144 Hz)
HDD:
Samsung SSD 970 EVO Plus Series NVMe 1 TB V-NAND MLC - M.2, WD Elements™, 2 TB HDD, 2.5 Zoll, extern
Sound:
Logitech Z607 5.1, Sonos One - Smart Speaker, 2x50W Klipsch
Case:
PHANTEKS Enthoo Evolv X Midi-Tower, RGB, Tempered Glass, 4 x Noctua NF-A14 PWM chromax
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Platinum 850W, MDPC-X Kabel-Sleeves
Mice & keyboard:
Corsair M65 RGB ELITE & Corsair K70 RGB MK.2 Low Profile Rapidfire Mechanical Gaming Keyboard
Internet:
1&1-50/10mb
OS & Browser:
Windows 10& Google Chrome
Other:
Sony KD55XE7077
Zbunio si me sa ovom recenicom. Ne znam na sta si mislio.

To zujanje u najvecem broju slucajeva dolazi sa zavojnica ili trafoa. Losiji kvalitet, lose lakirano, tu nema neke pomoci osim da probas da ih dodatno zalijes lakom, ali ni onda uspeh nije garantovan. Ako je to unutar napajanja, ponistices garanciju.
Mislio sam na to da ako vec nije do napajanja,da kod njih u servisu nije zujalo i da mi u drugom kompu nije zujalo,da jedini uzrok toga moze biti naponska na maticnoj ploci.
Ne znam sta bi drugo moglo biti,otici cu danas do drugara,pa cu probati moje napajanje na njegovom kompu,a od njega uzeti chiftec-a.
Nisu mi uopste otvarali napajanje,cak je i kolicina prasine u njemu ista,ne vide se na srafovima tragovi srafcigera.Da unutar je napajanja,tako da ga ne bih
otvarao.
 

ZOMBI

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.12.2013.
Poruka
2.110
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Drago mi je da su ti sredili HDD. Jesi opet dobio isti Seagate ili neki drugi? Ako jesi, vidis da je Seagate ok i da se takve stvari na zalost mogu desiti svakome.
Jesi pokusao da zaustavis ventilator od napajanja necim bar na par sekundi dok radi pc? Onda bi bio siguran da li zuji vent na napajanju ili zavojnice ili neka druga komponente unutra. Moze biti i maticna, moze biti i graficka... ;)
Ako i dalje nisi probao tvoj komp sa nekim drugim napajanjem ne mozes biti siguran da je bas do Frectala.
A jel ti zuji dok drzis sve na stock podesavanjim? Posto si rekao da si ga oc malo pa je pocelo da zuji?
 

Dukanyx

PCAXE Member
Učlanjen(a)
26.01.2014.
Poruka
397
Rezultat reagovanja
79
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 3700X @ 4,4Ghz 1.4 V & NZXT Kraken X72
Motherboard:
ASRock X470 Taichi
RAM:
Corsair Dominator Platinum RGB 48GB - OC @ 3800Mhz
VGA & cooler:
MSI GeForce RTX 2080 Ti Gaming X Trio
Display:
LG 27GL850-B UltraGear 27 Zoll WQHD Gaming Monitor (1 ms, G-SYNC, 144 Hz)
HDD:
Samsung SSD 970 EVO Plus Series NVMe 1 TB V-NAND MLC - M.2, WD Elements™, 2 TB HDD, 2.5 Zoll, extern
Sound:
Logitech Z607 5.1, Sonos One - Smart Speaker, 2x50W Klipsch
Case:
PHANTEKS Enthoo Evolv X Midi-Tower, RGB, Tempered Glass, 4 x Noctua NF-A14 PWM chromax
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Platinum 850W, MDPC-X Kabel-Sleeves
Mice & keyboard:
Corsair M65 RGB ELITE & Corsair K70 RGB MK.2 Low Profile Rapidfire Mechanical Gaming Keyboard
Internet:
1&1-50/10mb
OS & Browser:
Windows 10& Google Chrome
Other:
Sony KD55XE7077
Drago mi je da su ti sredili HDD. Jesi opet dobio isti Seagate ili neki drugi? Ako jesi, vidis da je Seagate ok i da se takve stvari na zalost mogu desiti svakome.
Jesi pokusao da zaustavis ventilator od napajanja necim bar na par sekundi dok radi pc? Onda bi bio siguran da li zuji vent na napajanju ili zavojnice ili neka druga komponente unutra. Moze biti i maticna, moze biti i graficka... ;)
Ako i dalje nisi probao tvoj komp sa nekim drugim napajanjem ne mozes biti siguran da je bas do Frectala.
A jel ti zuji dok drzis sve na stock podesavanjim? Posto si rekao da si ga oc malo pa je pocelo da zuji?
Isti seagate sam dobio,nisam se nadao da ce dati novi,vec da ce samo malo cackati.Evo sada sam zaustavio vent isto se cuje.
Kada je na stock ima ono krcanje kao hard disk,u prvom postu ove teme ima snimljen zvuk.
Kada obara klok do 1,4ghz i dize do 3,7ghz,tada se cuje to krcanje,tokom menjanja frekvencije,kada je iskljucen C&Q cuje se konstantno zujanje,ali tise nego kada je klokovan.
A kada je klokovan onda ima to zujanje,kao neko pistanje,koje je konstantno,inace mi stoji klokovan na 4,5ghz non stop,od kada sam mu nasao stabilna podesavanja,i prosao sve testove,nije se nijednom restartovao niti pojavio plavi ekran.Od tada ga drzim tako otprilike od februara.
Ne bih ni cuo to zujanje ovako preko dana jer mi je ukljucen tv uvek,ili ide muzika,nego kada sam legao da spavam bila tisina i to zujanje pocelo da me nervira,tako sam skontao,da nesto nije kako treba.Probacu ovih dana sa drugarom da se izmenjamo napajanja i grafike.Probao sam ovo napajanje na pc-trojci,nije se culo nikakvo zujanje,ali svakako je mali potrosac,tako da mi to nije od pomoci.A graficka mi je bila u intel dual coru,dok nisam sastavio celu konfiguraciju,nisam bio primetio to zujanje,jest da je bio glasniji od ovoga sto se tice ventilatora,ove zvukove ventovi ne mogu nadjacati,tako da cenim da ce biti do maticne.
 
Poslednja izmena:

ZOMBI

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.12.2013.
Poruka
2.110
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
Nista onda, ostaju samo 3 moguca problema: napajanje, ploca, i zadnje ploca i napajanje se mozda ne vole iz nekog razloga...
To je to, sta je od toga saznaces kad se sa drugom zamenis za napajanje i probate.
Btw, ne mogu oni oko hard nista cackati, mogu ti dati samo novi i to je to.
 
Vrh