• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Firefox Flash

Aleksandar Novosadski

PCAXE Member
Učlanjen(a)
31.10.2015.
Poruka
159
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
OmniscienT :)
Other:
HP 17-X116DX
Pozdrav,

u poslednjih sest meseci imam velikih problema sa Flash Playerom odnosno Shockwawe-om. Blokira u svakome trenutku skoro. Pokusao sam sa redovnim nadogradnjama, ali uzalud. Do Firefox-a nije, jer pregledac radi savrseno bez pomenutog. Takodje sam pokusao da instaliram starije verzije Flash Player-a, ali opet uzalud, jedni nisu radili, dok su drugi i dalje blokirali.
Sa Operom je isto, Comodom, Yandexom, UC Browserom.

Izvolite link: :sekira:

Izludjuje me ovaj problem. Ne smem vise od dva taba da otvorim.
Sto je najgore, ne dogadja se samo na laptopu vec i desktopu.
 
Poslednja izmena:

dragg

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.09.2010.
Poruka
98
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
Koji link? Sigurno nema veze sa plugin-om jer Opera i UC imaju interni flash i ne koriste onaj na sistemu. Pretpostavljam da nemaš image sistema od ranije (acronis i sl.)? MOžda ga firewall blokira ako si prčkao nešto?
 

Aleksandar Novosadski

PCAXE Member
Učlanjen(a)
31.10.2015.
Poruka
159
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
OmniscienT :)
Other:
HP 17-X116DX
Link je skriven iza smajlija "PcAxe". Dovoljno je samo kliknuti na smajlija koji ce odvesti do fotografije mog desktopa.

Znam da imaju interni flash, iz tog razloga sam sve ovo pomenuo. Svakoga puta kada bih u potpunosti uklonio Flash, odnosno koristio pregledac bez Flash-a radilo bi sve bez ikakvih poteskoca.
Problemi se uvek vracaju, nakon instalacije Flash-a ili koriscena pregledaca sa internim.

Proverio sam, ne blokira ga firewall.

Ali, resicu ovaj problem danas, siguran sam. Hvala ti u svakome slucaju.
 

dragg

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.09.2010.
Poruka
98
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
Znao sam da ne treba ad-blokirati smajlije. Pa dobro, fresh instalacija bi morala da reši problem. I ovaj put napravi image sistema.
 

Aleksandar Novosadski

PCAXE Member
Učlanjen(a)
31.10.2015.
Poruka
159
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
OmniscienT :)
Other:
HP 17-X116DX
Do sada ponovna instalacija nije resavala problem.
Ali, uspeo sam isti resiti tako sto sam kreirao "mms.cfg" fajl kojeg nije bilo u sklopu foldera Flash Player-a.

Isao sam na: "Windows", "System 32", "Macromed", "Flash". Nakon toga sam kreirao "mms.cfg" kojeg su deo sledece vrednosti: "SilentAutoUpdateEnable=1,
AutoUpdateDisable=0 i ProtectedMode=0".

Ukoliko se "mms.cfg" nalazi vec u "Flash" folderu, naravno, nema potrebe za kreiranjem novog. Samo unesite navedene vrednosti.
Obavezno udjite i na "Control panel" a onda "show hidden files and folders" i oznacite "show hidden files, folders, and drivers", zato sto postoji mogucnost da pomenuti fajl posedujete a ne vidite zbog gore navedene opcije koja nije aktivirana.

Mozda ce ovi koraci nekome jos biti od pomoci.

Hvala jos jednom i pozdrav.
 
Poslednja izmena:

mihailo.b

PCAXE Member
Učlanjen(a)
23.07.2011.
Poruka
152
Rezultat reagovanja
27
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Misa_PC
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 5600 + DEEPCOOL AK400
Motherboard:
Gigabyte B550 Gaming X V2
RAM:
Kingston Fury 32 GB kit DDR4 3200MHz
VGA & cooler:
Saphire RX 580 8 GB
Display:
ViewSonic VX2450
HDD:
SAMSUNG SSD 1TB 980 NVMe M.2 + Kingston SA400S37240G + 2TB TOSHIBA P300
Sound:
INT+Logitech X-240
Case:
DEEPCOOL CC560
PSU:
ThermalTake SMART 80PLUS 630W
Mice & keyboard:
Genius Slimstar i222+ LOGITECH G102 LIGHTSYNC
Internet:
Optički
OS & Browser:
Win 11 X64 & Brave
Čim primetim da mi Flash u Firefoxu blokira odem na karticu add-ons i proverim da li su dodaci apdajtovani. Redovne nadogradnje ako misliš na instalaciju preko exe fajla skinutog sa Adobeovog sajta (na koji me preusmeri stranica) mi nikada nisu bile problem. Naravno u servisima i startapu ubijem dosadni Adobeov apdajt i neke druge procese koje pokuša da ubaci u sistem. Hvala za rešenje sa .cfg fajlom možda zlu ne trebalo zatreba. Skoro, pre sedam osam meseci sam editovanjem .cfg fajla rešio problem kada nije hteo da mi se instalira Katalist Kontrol Centar.
 

Prilozi

Vrh