• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

[Rešeno] Fille Zilla FTP server, Win7 Home, DDNS problem

Milos88_vkbgd

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.12.2009.
Poruka
220
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel CoreDuo E6500, 2.93GHz
Motherboard:
Gigabyte GA-P41T-D3
RAM:
Kingston HyperX Genesis 2x2GB DDR3 KIT, PC1600
VGA & cooler:
ATI Radeon HD 5670, 1GB GDDR5
Display:
SAMSUNG 940 B
HDD:
WD 200GB SATA I & WD 500GB SATA II
Sound:
Integrisana
Case:
Chieftec Bravo BX
PSU:
Chieftec 500 W
Optical drives:
Pioneer DVD-RW
Mice & keyboard:
Logitech UltraX
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate x64
Other:
Cooler Master Clear look x 2 & Arctic Cooling F8 PRO, Mugen 2 CPU Cooler
ISP mi je Orion i imam Dinamicku IP adresu. Registrovao sam se na sajtu no-ip.com i preko njihovog programcica "DUC" stalno imam staticku IP. Zatim od opreme imam: TD-8840T ADSL modem/router (dobio od Oriona na koriscenje) koji je povezan sa mojim Wireless routerom TL-WR1043ND (nije ubacem DDWRT firmware, zadrzan je fabricki firmware). Fille Zilla Server instaliran na laptopu na Win 7 Home Premium (dobijen original uz laptop) i naravno istovremeno ukljucen i DUC programcic za dinamicku IP. Laptop preko Wireless-a povezan na Internet. Imam jos jedan Desktop racunar u mrezi koji je preko LAN kabla povezan na mrezu. Na Wireless routeru TL-WR1043ND u sekciji Forwarding\Virtual Servers podeseno na Wireless router forwarduje port 21, zbog FTP servera, zatim u odeljku DDNS, takodje u Wireless routeru, ukucani podaci za moj nalog na No-ip.com sajtu. Zatim namesteno u odeljku DHCP, takodje Wireless routera Address Reservation, tako da mi je adresa za sve kompjutere u LAN-u (Laptop i Desktop) uvek staticka. Znaci imam staticku LAN IP adresu. Zatim iskljucen Firewall na Wireless routeru. To je sve odradjeno na Wireless routeru, a na ADSL routeru, port 21 nece da forwarduje, izbaci neku poruku, baguje nesto, a u opciji za DDNS, nema no-ip.com provajdera, vec samo www.dyndns.com, koji stoji tu po defaultu i ne moze da se menja. Firewall je takodje iskljucen i na ADSL modem/routeru. Videti na slikama. Wireless router je sa zelenim interfejsom, a ADSL modem/router je sa narandzastim interfejsom. Zatim na Win 7 Home Premium na kojoj je i podignut Fille Zilla server, iskljucen ja Microsoftov Firewall, jer koristim ESET Smart Security 5.0.95.0, koji u sebi ima ugradjen Firewall. E tako, sada sam sve napisao sta imam od konfiguracije i kako je sve podeseno. Naime, sta se desava, dok je startovan Fille Zilla server i DUC programcic za dinamicku IP (laptop, Win 7) kada kucam ftp://192.168.0.102 (pristup FTP serveru iz lokala, sa laptopa), ftp server radi. Zatim kada hocu da pristupim FTP serveru sa Desktopa iz lokala (Windows XP), tada nece da pristupi. Zatim ponovim proceduru za host koji sam dobio na no-ip.com sajtu, na oba racunara (laptop i desktop) i sa oba racunara hoce da pristupi, ali je fora sto mi u Log in prozoru, pod stavkom message izbacuje: TD-8840, sto znaci da pristupa meniju ADSL modema/routera, i kada ukucam username i password koji sam dobio na sajtu no-ip, zaista nece da pristupi, ali kada ukucam username i password koji sam postavio za ulaz u meni ADSL modema/routera, stvarno hoce da pristupi meniju, i to sa oba kompa (laptop i desktop). Napominjem da je sve testirano sa lokalnih kompjutera, sa iste mreze. Veceras idem kod druga, pa cu od njega pokusati da se zakacim na moj ftp da vidim sta se desava. Ocigledno je da ne radi DDNS, barem ovde iz lokala, cim pristupam modemu, umesto FTP serveru. Da, jos nesto, kucao sam adresu tipa http://ime_mog_servera.no-ip.info, i tako ulazim u config menu mog adsl modema, a kada to promenim u ftp://ime_mog_servera.no-ip.info, izbaci mi poruku da takav server ne postoji.

U koliko neko zna sta se desava, neka mi molim vas objasni. Javicu vam veceras da li cu uspeti da pristupim od druga svom ftp serveru. Da, jos nesto, u Fille Zilli je podeseno u sekciji Passive mode, Retrive external IP addresses from: http://ime_mog_servera.no-ip.info. Probao sam i bez tog podesavanja, ali nece ni tako, a ni ovako.

Pozdrav i nadam se da cemo uspeti da resimo problem i da ce u buduce nekome ovaj text pomoci. :)
 

Prilozi

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.540
Rezultat reagovanja
631
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Malo je tesko pohvatati gde skripi jel ima vise stavki;)
Ovako bi ja to:
Stavio bi fixne adrese lokalnim racunarima u mrezi jer ti dinamicke jos samo komplikuju stvari;)
Skinuio ili iskljucio nod firewall na racunaru kome treba pristupiti(ako bude sve radilo mozes ga vratiti posle)
Iskljucio oba firewall-a ako su ukljuceni(na routeru i na adsl modemu)
Otvorio port na tp-linku za ftp(iz slike se vidi da nije otvoren)
Iskljucio i u modemu i u routeru ddns podesavanja i na racunaru kome dizem ftp instalriao i napravio account za ovo http://www.dnsdynamic.org/WinDNSdynamic.php
Podesio windnsdynamic client
Prvo probao da pristupim svom serveru iz unutra(local) a onda i spolja;)


ps. Sto se tice pristupanja od spolja tvom trenutnom setup-u,normalno je da otvara tp-link jer je njegov interface na htttp port-u.
Prvo probas da pristupis preko ftp-a tvom trenutnom-javnom ip-u pa ako to radi onda ddns adresi jer moras da vidis da li je za pocetak port dobro forward-ovan a onda da li ddns dobro radi;)
 
Poslednja izmena:

Milos88_vkbgd

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.12.2009.
Poruka
220
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel CoreDuo E6500, 2.93GHz
Motherboard:
Gigabyte GA-P41T-D3
RAM:
Kingston HyperX Genesis 2x2GB DDR3 KIT, PC1600
VGA & cooler:
ATI Radeon HD 5670, 1GB GDDR5
Display:
SAMSUNG 940 B
HDD:
WD 200GB SATA I & WD 500GB SATA II
Sound:
Integrisana
Case:
Chieftec Bravo BX
PSU:
Chieftec 500 W
Optical drives:
Pioneer DVD-RW
Mice & keyboard:
Logitech UltraX
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate x64
Other:
Cooler Master Clear look x 2 & Arctic Cooling F8 PRO, Mugen 2 CPU Cooler
Malo je tesko pohvatati gde skripi jel ima vise stavki;)
Ovako bi ja to:
Stavio bi fixne adrese lokalnim racunarima u mrezi jer ti dinamicke jos samo komplikuju stvari;)
Skinuio ili iskljucio nod firewall na racunaru kome treba pristupiti(ako bude sve radilo mozes ga vratiti posle)
Iskljucio oba firewall-a ako su ukljuceni(na routeru i na adsl modemu)
Otvorio port na tp-linku za ftp(iz slike se vidi da nije otvoren)
Iskljucio i u modemu i u routeru ddns podesavanja i na racunaru kome dizem ftp instalriao i napravio account za ovo http://www.dnsdynamic.org/WinDNSdynamic.php
Podesio windnsdynamic client
Prvo probao da pristupim svom serveru iz unutra(local) a onda i spolja;)


ps. Sto se tice pristupanja od spolja tvom trenutnom setup-u,normalno je da otvara tp-link jer je njegov interface na htttp port-u.
Prvo probas da pristupis preko ftp-a tvom trenutnom-javnom ip-u pa ako to radi onda ddns adresi jer moras da vidis da li je za pocetak port dobro forward-ovan a onda da li ddns dobro radi;)
Prvo, hvala sto si se odazvao i ukljucio u temu. :) Opet izgubih pola dana. :(
Sad cu da ti napisem sta sam sve odradio:
1) DHCP iskljuceni i na ADSL modemu i na Wireless routeru, iskljuceni i DDNS i na ADSL modemu, kao i na wi-fi routeru, kao i firewall, i na routeru i na modemu. Zatim forwardovao port 21 na routeru (bilo je na Disable na slici sto si ti primetio), na modemu ne moze, ne znam zasto, tezak krsh taj TD-8840T (dobio od Oriona na koriscenje).
2) Sve IP adrese na svim racunarima u LAN-u upisane rucno, iskljucen DHCP.
3) Na racunaru na kome je podignut FTP server, Windowsov firewall iskljucen skroz, cak i iz servisa, Eset antivirus kao i firewall iskljuceni.
4) FTP serveru pristupam iz lokala preko njegove lokalne IP adrese, ali kada pokusam da pristupim preko moje javne IP adrese, nece da mu pristupi.

Da, skinuo sam onaj programcic http://www.dnsdynamic.org/WinDNSdynamic.php, medjutim taj program je namenjen samo za Win Xp platformu, a meni je server bio na Win 7, 64 bita. Onda sam podigao server i na Win XP platformi (ovaj na Win7 ugasio i na routeru promenio IP adresu za port 21 koji forwardujem, jer sam ga podigao na drugom kompu u LAN-u). Da, i sada mogu da pristupim iz lokala, preko lokalne IP adrese tom serveru i to sa oba kompa, i sa Win Xp (tu je podignut server) i sa Win 7 platforme, a dok je bio na Win 7, nisam mogao u lokalu da mu pristupim preko Win XP platforme.
Ocigledno je da port 21 nije dobro forwardovan, mozda zato sto koristim i adsl modem i wi-fi router i port je forwardovan na wi-fi routeru, a na adsl modemu ne moze da se forwarduje port, nesto nece.

Molim za dalju pomoc. :)
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.540
Rezultat reagovanja
631
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Treba adsl router da stavis u dmz mode ako ima kako bi svi portovi bili na doticnom otvoreni;)
Onaj program sto ti koristis za dns-ove jer skroz ok pa mozes nastaviti sa njim...
Nemoj probavati da pristupis svom ftp serveru preko javne od svoje kuce jer tu moraju da se otvore i izlazni portovi nego vec nazovi nekog druga da proba da se loguje od svoje kuce na tvoj ftp(ip) pa ako radi onda nek proba i preko dns imena...
 

Milos88_vkbgd

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.12.2009.
Poruka
220
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel CoreDuo E6500, 2.93GHz
Motherboard:
Gigabyte GA-P41T-D3
RAM:
Kingston HyperX Genesis 2x2GB DDR3 KIT, PC1600
VGA & cooler:
ATI Radeon HD 5670, 1GB GDDR5
Display:
SAMSUNG 940 B
HDD:
WD 200GB SATA I & WD 500GB SATA II
Sound:
Integrisana
Case:
Chieftec Bravo BX
PSU:
Chieftec 500 W
Optical drives:
Pioneer DVD-RW
Mice & keyboard:
Logitech UltraX
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate x64
Other:
Cooler Master Clear look x 2 & Arctic Cooling F8 PRO, Mugen 2 CPU Cooler
Treba adsl router da stavis u dmz mode ako ima kako bi svi portovi bili na doticnom otvoreni;)
Onaj program sto ti koristis za dns-ove jer skroz ok pa mozes nastaviti sa njim...
Nemoj probavati da pristupis svom ftp serveru preko javne od svoje kuce jer tu moraju da se otvore i izlazni portovi nego vec nazovi nekog druga da proba da se loguje od svoje kuce na tvoj ftp(ip) pa ako radi onda nek proba i preko dns imena...
Pa mogu valjda i devojku da pozovem da proba da se uloguje na ftp. :) Salim se malo. :) Uspeo sam da podignem ftp. :) :) :) Zezao me je nesto wi-fi router, zato sto sve ide preko njega, pa sam sada prikljucio samo adsl modem i morao sam da downgrade-ujem firmware u adsl modemu, jer na firmware-u koji sam ja imao, iz nekog razloga nije hteo da forwarduje portove. Btw, radi i iz lokala kada pristupim svojoj javnoj IP adresi, zato sto je forwardovan port za oba protokola, TCP/UDP. I radi na onom mom DDNS servisu, no-ip.com, jer njihovo programce DUC, podrzava sve platforme windowsa, pa cak i linux i mac. Btw, nisam uopste morao da upisujem podesavanja za DDNS u adsl modem, samo sam pokrenuo program DUC i radi DDNS. Prvo sam pristupio sa lokalnog racunara na moju adresu, pa sam onda pristupio i spolja i sve radi.

Hvala ti puno druze na pomoci. :sekira:
Imas pice od mene. :) :wave:
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.540
Rezultat reagovanja
631
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Nema frks,tu smo da pomognemo,drago mi je da si sve namestio :sekira:
 
Vrh