• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Fallout 4

Lazy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
20.06.2009.
Poruka
1.029
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
N/A
CPU & cooler:
Intel i7 4790K Devil's Canyon, True Black, Sharkoon Silent Eagle 4700MHz Delidded
Motherboard:
Asus Maximus VII Ranger
RAM:
Kingston HyperX Savage 2400 MHz 4x4GB
VGA & cooler:
MSI R9 390 Gaming 8G
Display:
LG 34UM67-P Freesync enabled
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB, WD 640GB AAKS
Sound:
Focusrite Scarlett 2i2, Behringer Truth B2031A, Rode NT1A
Case:
Cooler Master HAF 922
PSU:
Seasonic 1250W modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Genius GX Gila, CM Storm Trigger cherry black
Internet:
Optical 100/100 Over AirFiber
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate 64-bit SP1, Android Marshmallow, Opera and Chrome for Android
Other:
Google Nexus 5X, Bösendorfer 170, Korg X5D [MIDI] CME UF-50 [MIDI]
Bio sam na strani BH, razvalio sam institut i to je to.
Sada shvatas zasto sam krenuo da okrecem igru od pocetka. Bio sam familijarno orijentisan :rotf:
 

Fallout 3

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.01.2015.
Poruka
800
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Milos
CPU & cooler:
Amd Phenom II x6 1055 t,Thermaltake Contac 21
Motherboard:
880 gm-e41 msi
RAM:
2x2 + 4gb
VGA & cooler:
Ati Powercolor 5750 +Amd Sapphire rx 480 8gb nitro
Display:
Samsung 26 inch
HDD:
500 gb wd blue+160 gb wd
Sound:
Genius SW-G2.1 1250 gx-gaming edition
Case:
Raidmax Monster II
PSU:
Fractal design Tesla R2 800 W gold
Optical drives:
Samsung
Mice & keyboard:
Genius maurus x mis a tastatura logitech deluxe verzija neka
Internet:
Jotel
OS & Browser:
Windows 8.1 i mozilla
Other:
no data :)
fingon82-Pa niko te ne tera da stavis draw distance na max ali i kad je na max opet ne verujem da mnogima to smeta,pa bolje je kad je gusta mapa mada u Fallout-u 4 samo oko Diamond city-ja je gusta mapa ali posle toga nije uopste gusta mapa...
gx-x-Pa naravno da je skupo i u Fallout-u 3 i New Vegasu je isto bilo sve skupo i isto je postojalo ogranicenje tezine koju mozes da poneses i nemoj da se nerviras oko toga igraj igru polako bez zurbe ako gledas sto brze da odigras Fallout 4 neces moci da uzivas u samoj igri...
 

DR4C0Ni4N

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
20.02.2011.
Poruka
3.005
Rezultat reagovanja
772
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i9-10900F | Cryorig C7
Motherboard:
ASRock Z590M-ITX/ax
RAM:
16GB 3200MHz Vengeance LPX
VGA & cooler:
Zotac GTX 1070
Display:
Dell U2722DE (27" QHD IPS)
HDD:
1TB Samsung 970 EVO Plus
Sound:
Focusrite Scarlett 2i2 | Presonus Eris 3.5 | AKG K550 | SMSL iDEA
Case:
Lian-Li A4-H2O X4
PSU:
Corsair SF750
Mice & keyboard:
MX Master 2S & Thor 300 TKL
Other:
ThinkPad T580 (i5-8250U, 24GB DDR4, 256GB M.2, Intel UHD 620)
Jeste prilicno gusta mapa, cak i van DC-ja. A nije ni preterano velika po pitanju povrsine, samo sto ima mnogo lokacija pa se stice utisak da je veca.

Ja sam trenutno lv.50, pokusacu veceras da zavrsim igru pa da je sutra krenem ispocetka samo sa drugacijim pristupom.
 

Fallout 3

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.01.2015.
Poruka
800
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Milos
CPU & cooler:
Amd Phenom II x6 1055 t,Thermaltake Contac 21
Motherboard:
880 gm-e41 msi
RAM:
2x2 + 4gb
VGA & cooler:
Ati Powercolor 5750 +Amd Sapphire rx 480 8gb nitro
Display:
Samsung 26 inch
HDD:
500 gb wd blue+160 gb wd
Sound:
Genius SW-G2.1 1250 gx-gaming edition
Case:
Raidmax Monster II
PSU:
Fractal design Tesla R2 800 W gold
Optical drives:
Samsung
Mice & keyboard:
Genius maurus x mis a tastatura logitech deluxe verzija neka
Internet:
Jotel
OS & Browser:
Windows 8.1 i mozilla
Other:
no data :)
Sta da vam kazem ljudi ako hocete mapu koja nije gusta toliko onda igrajte Mad max i prestanite da igrate Fallout-4 kad vec imate tolike zamerke na samu igru...Kad pre dodje do 50 lv?
I jos nesto da dodam u Fallout-u 4 nema automobila sta bi radili da je mapa veca 10 puta i da nije gusta pola sata bi trcali od lokacije do lokacije...?
 
Poslednja izmena:

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.542
Rezultat reagovanja
2.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Sta da vam kazem ljudi ako hocete mapu koja nije gusta toliko onda igrajte Mad max i prestanite da igrate Fallout-4 kad vec imate tolike zamerke na samu igru...Kad pre dodje do 50 lv?
I jos nesto da dodam u Fallout-u 4 nema automobila sta bi radili da je mapa veca 10 puta i da nije gusta pola sata bi trcali od lokacije do lokacije...?
Mad Max nije besplatan :d A nije ni hajpovan ovoliko bio.

PS. Da ti odgovorim i na onaj prethodni post: u FO3 i FO3:NV si bio bar 3x precizniji u VATS nego u FO4. U FO4 VATS je maltene beskoristan ukoliko nisi na ~10m od protivnika. Poenta je: manje municije se trosilo u FO3. Takodje nije bilo ni minecraft-a u FO3, to je znatno menjalo nacin igranja i broj putovanja do baze ili trgovca. U FO3 junk nisam ni skupljao osim skupog junk-a - za prodaju.

PPS. Ne nerviram se, samo iznosim zamerke. Sto bi se oko igre nervirao? :)
 
Poslednja izmena:

raykan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.09.2010.
Poruka
2.413
Rezultat reagovanja
214
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k @5.3GHz 1.52v
Motherboard:
MSI BIG BANG MARSHALL
RAM:
16GB
VGA & cooler:
GTX 1070
Display:
Lenovo 27 freesync
HDD:
275+3tb
Case:
CM Cosmos II
PSU:
CM v1000
Mice & keyboard:
Logitech G9x, CM Storm XT brown
OS & Browser:
W10
fingon82-Pa niko te ne tera da stavis draw distance na max ali i kad je na max opet ne verujem da mnogima to smeta,pa bolje je kad je gusta mapa mada u Fallout-u 4 samo oko Diamond city-ja je gusta mapa ali posle toga nije uopste gusta mapa...
gx-x-Pa naravno da je skupo i u Fallout-u 3 i New Vegasu je isto bilo sve skupo i isto je postojalo ogranicenje tezine koju mozes da poneses i nemoj da se nerviras oko toga igraj igru polako bez zurbe ako gledas sto brze da odigras Fallout 4 neces moci da uzivas u samoj igri...
Masis poentu ;) uostalom, svi mi pricamo u svoje ime. Tako da ja ne znam dal ostalima smeta ili ne, meni smeta i zato mi je FO4 malo korak unazad u odnosu na FO3. Solidna igra, ali nista posebno kad se sve sabere i oduzme.
 

DR4C0Ni4N

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
20.02.2011.
Poruka
3.005
Rezultat reagovanja
772
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i9-10900F | Cryorig C7
Motherboard:
ASRock Z590M-ITX/ax
RAM:
16GB 3200MHz Vengeance LPX
VGA & cooler:
Zotac GTX 1070
Display:
Dell U2722DE (27" QHD IPS)
HDD:
1TB Samsung 970 EVO Plus
Sound:
Focusrite Scarlett 2i2 | Presonus Eris 3.5 | AKG K550 | SMSL iDEA
Case:
Lian-Li A4-H2O X4
PSU:
Corsair SF750
Mice & keyboard:
MX Master 2S & Thor 300 TKL
Other:
ThinkPad T580 (i5-8250U, 24GB DDR4, 256GB M.2, Intel UHD 620)
Nemoj da me shvatis pogresno, nije da mi se ne svidja igra, samo diskutujem o tome sta je sve moglo biti bolje.

Voleo bih da izmedju lokacija postoji veci razmak pa da od jednog do drugog mesta izrokam usput 15-ak radioaktivnih zivotinja. Ovako raideri i ghouli su me nacisto smorili. A i pocinju da me nerviraju genericki quest-ovi koji se iznova ponavljaju.

Kontam da ce da me drzi dva-tri prelazenja, a posle toga mogu komotno da cekam ekspanzije. Poredjenja radi, Skyrim sam okrenuo 10-ak puta.

Kad pre dodje do 50 lv?
Igram samo F4 svakoga dana i ne j*bem nista. :d
 

Fallout 3

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.01.2015.
Poruka
800
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Milos
CPU & cooler:
Amd Phenom II x6 1055 t,Thermaltake Contac 21
Motherboard:
880 gm-e41 msi
RAM:
2x2 + 4gb
VGA & cooler:
Ati Powercolor 5750 +Amd Sapphire rx 480 8gb nitro
Display:
Samsung 26 inch
HDD:
500 gb wd blue+160 gb wd
Sound:
Genius SW-G2.1 1250 gx-gaming edition
Case:
Raidmax Monster II
PSU:
Fractal design Tesla R2 800 W gold
Optical drives:
Samsung
Mice & keyboard:
Genius maurus x mis a tastatura logitech deluxe verzija neka
Internet:
Jotel
OS & Browser:
Windows 8.1 i mozilla
Other:
no data :)
Ni Fallout 4 nije besplatan :D...
Pitanje je pravo za VATS ponekad mi je bas koristan ponekad ne,cini mi se nekako da kada se puca u Fallout-u 4 bez VATS daleko preciznije mozes da pogodis protivnika nego u Fallout-u 3 navescu jedan primer pucao sam iz combat rifle sa daljine od 40 m Raider-a na mostu gore i uspevao sam da ga pogodim bez problema a da sam koristio VATS sigurno bi imao jako mali procenat pogadjanja na celom Raider-ovom telu i ne bi mu naneo toliku stetu...
Moguce je da je VATS malo precizniji u Fallout-u 3 i New Vegas i da bolje radi ali eto to malo je na primer od 5% do 10% bolje ali zato bez VATS kad pucas u Fallout-u 3 i New Vegas uopste nemas precizan pogodak...
Pa morali su da dodaju neke novine u Fallout-u 4 a u to spada i to pravljenje naselja po meni Fallout 3 je bio savrsena igra u svakom smislu samo je imao jadnu grafiku i punoooo bagova eto da je Fallout-3 imao grafiku iz Fallout-4 u to vreme igra bi bila savrsensvo prosto ne bi moglo nista bolje da se uradi naravno i da nema toliko bagova...
Da li se manje municije trosilo u Fallout-u 3 kad te napadne grupa ghouls-a njih 25 na primer koliko ces municije potrositi?
U Fallout-u 3 u pocetku je bilo isto kao i sada u Fallout-u 4 morao si bas da se namucis da uzmes caps posle je sve bilo lakse tako da i ovako i onako morao si nesto da prodajes da bi dosao do caps da li je u pitanju djubre ili oruzje opet to moras da prenosis do svog kupca u igri...
A ako hoces da imas puno caps radi misije na nekim misijama moze da se zaradi i 900 caps a od svake misije imas najmanje 150 caps...
Igra je solidna slazem se ali za sada tek sam 26 lv a ceka me jos puno questova pa uvek je bilo vise zanimljivih i manje zanimljivih questova pa kako da te ne smori sve to kada sada kad si 50 lv ne moze ti niko nista u igri nemas izazov kao kad si bio manji lv.
Hehehehehhehe:D
 
Poslednja izmena:

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.542
Rezultat reagovanja
2.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Pitanje je pravo za VATS ponekad mi je bas koristan ponekad ne,cini mi se nekako da kada se puca u Fallout-u 4 bez VATS daleko preciznije mozes da pogodis protivnika nego u Fallout-u 3
upravo tako. Samo ima jedna caka: U FO3, posto je vats bio precizan, kad imas solidno oruzje upalis VATS na 50m, izaberes glavu, kraj. Nemas dovoljno jako oruzje ili ne mozes da pogodis glavu? Nema problema, ako protivniku odvalis OBE noge, on padne i lezi beskoristan, imobilisan. Ovo je bila moja taktika protiv super mutanata koji su bili zeznutije prirode. E sad, to doneeekleee radi i u FO4 jer noge uglavnom imaju veliki hit chance ali je smanjen crippling factor pa ih je teze onesposobiti ako nemas recimo veliki riffle perk ili oruzje.

Ma caps mi trebaju samo za municiju.

primera radi, Find Nick Vallentine misija je dugacka i ako koristis svoje omiljeno oruzje ostaces bez municije 100% onda moras neko drugo oruzje i tako u krug. Na svu srecu Tommy Gunova ima kolko oces pa neces ostati skroz bez municije. E sad ja nisam imao taj problem jer sam relativno kasno krenuo da resavam tu misiju, ali sam potrosio oko 200 komada .308 municije na tu misiju. To je 1000 caps vrednosti municije sa 10 charisma i 1 poenom u trader perku. sa 5 charisma je 1600 caps. Nagrada od misije: 0 caps, mada mislim da sam nasao mozda 50-tak caps u samoj misiji. Itemi izneseni iz misije su vredeli ~500 caps. Dakle misija je mene kostala oko bar 300 caps, nista nisam zaradio, ni na nuli nisam bio cak. Da je VATS normalan (kao u FO3), potrosio bih mozda 60-70 metaka umesto ~200
Ovo je samo plastican primer. Ima *****nih misija koje traju dugo u kojima ne nadjes nista, a potrosis mnogo. ~150 caps ti kupi ~25 fusion cells, sto je nista.
 

Fallout 3

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.01.2015.
Poruka
800
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Milos
CPU & cooler:
Amd Phenom II x6 1055 t,Thermaltake Contac 21
Motherboard:
880 gm-e41 msi
RAM:
2x2 + 4gb
VGA & cooler:
Ati Powercolor 5750 +Amd Sapphire rx 480 8gb nitro
Display:
Samsung 26 inch
HDD:
500 gb wd blue+160 gb wd
Sound:
Genius SW-G2.1 1250 gx-gaming edition
Case:
Raidmax Monster II
PSU:
Fractal design Tesla R2 800 W gold
Optical drives:
Samsung
Mice & keyboard:
Genius maurus x mis a tastatura logitech deluxe verzija neka
Internet:
Jotel
OS & Browser:
Windows 8.1 i mozilla
Other:
no data :)
Jeste tako je bilo u vecini slucajeva u Fallout-u 3 slazem se ali recimo da tako nesto bude i u Fallout-u 4 da kad pogodis noge da su imobilisani neprijatelji zar to nije suvise lako?Zar ne volis izazov kada treba da ubijes neprijatelja?Na primer u Fallout-u 3 neprijatelji sa jakim oruzjem koji mogu da te povrede je bilo jako malo a u Fallout-u 4 je drugacije moze lako da se desi da naidjes na puno neprijatelja koji ispaljuju na tebe iz Fat man-a Mini nuke pa ti vidi kako ces to da prezivis,onda ima dosta mutanata kamikaza koji se ubijaju nekad lakse nekad teze ali zato kad eksplodiraju gotov si,a da ne pricam koliko neprijatelja ima minigun koji ozbiljno moze da te povredi onda sentry bot roboti jako je tesko da ih ubijes osim ako ne ispalis mini nuke iz fat man-a ali mini nuke je ogranicen resurs ne rastu na drvecu...Takodje ima super mutanata koji su jako teski da se ubiju znam da sam na jednog bacio 6 bombi i plus pucao i pucao i pucao i tek onda jedva ga ubio e to je izazov koji se retko vidja u Fallout-u 3 i ima stvarno mnogo vise jacih neprijatelja nego u Fallout-u 3.
Nisam uradio misiju sa Nickom do kraja jer znam da je to glavna misija i da cu tako doci do kraja igre i zato radim sidequestove samo...
Mada slazem se sa tobom sto si napisao nekad meci bas brzo idu pogotovo ako su jaki neprijatelji zato uvek je najbolje da koristis prvo oruzje sa najvise metaka cak i ako je slabije pa predjes na drugo oruzje a ako su jaci neprijatelji onda samo Fat man i Missile launcher dolaze u obzir i bottlecap mine koje su bas jake...Do caps-a se jako tesko dolazi ali vremenom ces imati manje problema sa tim uostalom i da si u stvarnom svetu posle nuklearnog rata isto bi tesko dolazio do novca zar ne?To je realnost...
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.542
Rezultat reagovanja
2.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
O kakvom izazovu pricas? :) Pa neprijatelji sa vrhunskom preciznoscu bacaju bombe i molotovljeve koktele sa 200-300m daljine odakle ja jos ne mogu ni da pucam u njih. Ako mislis da im je lako "slomiti" noge, probaj pa javi ;) U FO4 neprijatelji imaju jos jaca oruzja, odnosno u njihovim rukama pipe pistol koji radi 14dmg meni skida 50 heltha. Naravno da cu koristiti svaku mogucu taktiku da ih porazim sto efikasnije i sto brze. I sad ces mi jos reci kako ne treba da koristim svoj 100dmg energy weapon na sentry bot-a jer lako umire od njega?! Kakav crni mini nuke, to nikad nisam koristio ni u FO3, ispalio jedan cisto da vidim kako izgleda.
Ja zaista ne znam kako ti ubijas stvari u igri, ali bombe mozes vendoru da prodas odma jer im je damage nikakav. Vodi racuna da za vreme dok ti bacis tih ~110dmg mogao si da ispalis ~10 metaka od kojih svaki radi bar 40 dmg.

Ja sam sad vec lvl 32 druze, tako da to "vremenom ces" je odavno proslo. .50mm snajper ~130dmg u glavu i ode super mutant dole. 67dmg armor piercing automatic legendary sentry botovi...meh, ako ih nisam laser snajperom skino skinucu ih sa ovim. KAzem, jedino mi municije ponekad sad zafali (do levela 20 je bilo bas zeznuto za municiju) i to je to.

Sto se tezine tice, imas power armor-a kolko oces u FO4. Zaboga, dobijes jedan odma na pocetku. Bez doticnog je neke misije jakooo tesko preci, recimo ona sa ludacima koji nose flamere, em nista ne vidis od vatre, em su zilavi. To sam resavao kao level 16 o.O
Elem, Imam od svakog tipa municije bar 500 komada, a fusion cells-a imam ~2500, .45 oko 1500 i td. Nakupio sam i nakupovao da mogu da igram par sati bez da idem da vijam municiju po gradu :)


treba mi jos dva perka (ili da nadjem na nekoj pusci mod) da mogu da napravim:
http://imgur.com/a/NZGCn < (poredjenje normalne i legendary verzije na .308)
od puske koju sam kupio u vault 81. Treba da je prebacim na .308mm sa .45mm. Nece biti armor piercing al napravicu nesto drugo za to

(inace taj mod ne trosi 2 metka umesto jednog, vec dodaje jedan za dzabe, dobijes kumulativni dmg, dva metka izlecu ako je puska automatska, ako nije, kao na slici dole, onda jedan metak radi "duplu" stetu)

Puska vredi sve pare :d

PS. Da sam u stvarnom svetu napravio bih presu koja od jednog aluminium can-a napravi circa 10 caps :d
 

Fallout 3

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.01.2015.
Poruka
800
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Milos
CPU & cooler:
Amd Phenom II x6 1055 t,Thermaltake Contac 21
Motherboard:
880 gm-e41 msi
RAM:
2x2 + 4gb
VGA & cooler:
Ati Powercolor 5750 +Amd Sapphire rx 480 8gb nitro
Display:
Samsung 26 inch
HDD:
500 gb wd blue+160 gb wd
Sound:
Genius SW-G2.1 1250 gx-gaming edition
Case:
Raidmax Monster II
PSU:
Fractal design Tesla R2 800 W gold
Optical drives:
Samsung
Mice & keyboard:
Genius maurus x mis a tastatura logitech deluxe verzija neka
Internet:
Jotel
OS & Browser:
Windows 8.1 i mozilla
Other:
no data :)
Pricam o neprijateljima na koje sam ja naisao a koji su mi bili izazov nabrojacu neke Mirelurk hunter,Ant queen,Sentry bot-a sam 2 nasao onda ghouls-si oni zeleni itd. ali ne koristim power armor cesto jer se power armor trosi i kao armor a takodje se trose i ona fusion core-jezgra na srpski,a jako su skupa ta jezgra i ne nalaze se cesto u igri sta ti vredi sto imas power armor kad nemas fusion core da bi mogao da koristis taj isti power armor...Mislim sve si napisao ali nista o tome nisam video ni u jednom tvom postu...(A bas me zanima kakvo misljenje imas o tim jezgrima za power armor).
Pa kazem samo da je lakse slomiti noge u F3 neprijatelju nego u F4...
Naravno da treba da koristis energy weapon na sentry bota ali ne da ispucas svu municiju sto imas normalno za svakog neprijatelja treba koristiti odgovarajuce oruzje...
Moraces kad tad da upotrebis mini nuke na primer ne bi odlazio u glowing sea bez power armora i mini nuke...Mislim mozes ti i drugo oruzje da upotrebis ali potrajace dok ubijes gomilu Deathclaw-a...
Imam perk za bombe tako da mi ne prave malu stetu a sto se tice mina nikad ali nikad ne bi prodavao bottlecap mine to je jedna od najboljih oruzja da ubijes Deathclaw-a a sa tim minama sam ubijao i Deathclaw u F3 tako da mi je to navika...
Pa dobro naravno da ces tim svojim oruzjem sa tolikom stetom da ubijes lako vecinu neprijatelja ali naici ces i na jace veruj mi ne znam koliko si istrazio mapu?Tebi svaka cast sto si napravio tako mocno oruzje...Pa znam da si nakupovao ali za to ti je trebalo mnogo vremena da juris gore dole i sad ces vecinu misija da predjes bez muke....I ja razmisljam da uradim isto kao i ti ali ima vremena imam puno misija da uradim jos pa cu tek onda(mislim videcu koje oruzje da modujem i sta da uradim sa armorom jer sad nosim stalno armor od generala od minutmena)....Znam da u Vaultu 81 kupis od one zenske to oruzje ali meni je bilo skupo da ga kupim i nisam se nervirao uopste jer znam da cu igri pre ili kasnije naci daleko jace oruzje tako sto cu uraditi neku misiju...
Puska vredi sve pare ali dobro se namucis dok je napravis da bude takva :D
Imam ja bolje resenje kako da napravis 10 caps-a u stvarnom svetu popijes gajbu piva i imas 10 caps :DDD
 
Poslednja izmena:

Tesla99

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.06.2015.
Poruka
726
Rezultat reagovanja
112
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Jovan
CPU & cooler:
AMD Fx 6300,LC-CC-120
Motherboard:
Gigabyte 970a-ds3p
RAM:
2 x Hyperx Fury black 4gb 1866mhz
VGA & cooler:
NVIDIA GeForce 8600 GT
Display:
21.5" Samsung S22B300B LED
HDD:
1TB WD blue, 1TB WD green, 1TB Samsung 960 EVO
Sound:
Hyperx Cloud 2
Case:
Raidmax narwhal 920
PSU:
Thermaltake Smart SE 630W
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
zowie ec2-a + zowie g-sr podloga, marvo k611
Internet:
CABLE 50Mb/s
OS & Browser:
Win 10 & Mozila
Definitivno igru treba stavit na SSD.

 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.542
Rezultat reagovanja
2.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
@Fallout:

Nisam je jos prebacio na .308 (ono nije moj screenshot), jos uvek je armor piercing auto riffle...treba mi jos jedan gun nut level ali i kao ovakva razbija. Sa 15-tak metaka ubijes death claw-a.
Inace power armor mozes da upgrejdujes i popravljas sam, ne vidim problem. E sad power cores..da, u pocetku ih nema, a sad ih imam 8 i jedan koji je nacet, jedan sam istrosio, ima jos 5 kod trgovaca (kad se obuces u "karizmu" kostaju oko 300 caps komad, nije strasno) a i restokuju se, kao i sa svime ostalim.
 

Fallout 3

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.01.2015.
Poruka
800
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Milos
CPU & cooler:
Amd Phenom II x6 1055 t,Thermaltake Contac 21
Motherboard:
880 gm-e41 msi
RAM:
2x2 + 4gb
VGA & cooler:
Ati Powercolor 5750 +Amd Sapphire rx 480 8gb nitro
Display:
Samsung 26 inch
HDD:
500 gb wd blue+160 gb wd
Sound:
Genius SW-G2.1 1250 gx-gaming edition
Case:
Raidmax Monster II
PSU:
Fractal design Tesla R2 800 W gold
Optical drives:
Samsung
Mice & keyboard:
Genius maurus x mis a tastatura logitech deluxe verzija neka
Internet:
Jotel
OS & Browser:
Windows 8.1 i mozilla
Other:
no data :)
Tesla99-Koja razlika izmedju HDD i SSD ne mogu da verujem da je ovoliko velika razlika bukvalno je na ssd-u 5 puta brze...Blago onima koji imaju ssd :(...
gx-x-Da power armor nije toliki problem ali jezgra se trose previse brzo ja ih imam oko 12 ne znam tacan broj jer nisam skoro nosio power armor dok ih ne nakupim 20 makar ne idem na najopasnija mesta na mapi...Jer planiram da istrazujem na tim mestima....
Obicnog deathclaw-a?Ili onog najjaceg deathclaw-a?
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.542
Rezultat reagovanja
2.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
a otkud znam koji je :), naisao sam ne nekog slucajno (ne na onog prvog), stisno mouse 1 i umro je, vidim ostalo jos par metaka u okviru od 20. Raider u T-57 power armoru umre od jednog okvira. Mocna je to puska :P Po netu zapravo pisu da je skroz OP, pogotovo kasnije kad je izmodujes na najbolje modove.

Sto se P. Armora tice, ako ne trcis i ne skaces (kad ne moras) jedan core traje dobrih 15 minuta, ako ne i 20+?!
Usao sam u jedan gore desno u mapi kad sam resavao misiju "Forged" u onoj topionici. Prilicno su zilavi neprijatelji, reko bih da je taj deo lvl 30+ i ima dosta da se prodje, pobije i sta znam. Cak sam sa krova snajperisao malo i neke vojnike na mostu i sintove i onda jos i otisao da predam misiju, peske. Mislim da sam bar 20 minuta igrao to, mada mi delovalo kao par sati (znam da nije). Btw, fast travel ti ne trosi fusion core.
 

DR4C0Ni4N

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
20.02.2011.
Poruka
3.005
Rezultat reagovanja
772
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i9-10900F | Cryorig C7
Motherboard:
ASRock Z590M-ITX/ax
RAM:
16GB 3200MHz Vengeance LPX
VGA & cooler:
Zotac GTX 1070
Display:
Dell U2722DE (27" QHD IPS)
HDD:
1TB Samsung 970 EVO Plus
Sound:
Focusrite Scarlett 2i2 | Presonus Eris 3.5 | AKG K550 | SMSL iDEA
Case:
Lian-Li A4-H2O X4
PSU:
Corsair SF750
Mice & keyboard:
MX Master 2S & Thor 300 TKL
Other:
ThinkPad T580 (i5-8250U, 24GB DDR4, 256GB M.2, Intel UHD 620)
Jos jedna stvar koja me malo zivcira kod F4 jeste minimalisticki interfejs prilagodjen konzolama. Vise bih voleo da razgovori imaju vise od 4 opcija kada je to potrebno.

Na primer, obzirom da mozes da imas po nekoliko aktivnih generickih quest-ova za jedan faction, ja ih obicno sve zavrsim pa tek onda idem da pokupim nagrade. Za 3 zavrsena zadatka kod istog NPC-ja obicno moram 3 puta uzastopno da zapocnem razgovor kako bih pokupio sve nagrade. Ponekad pokupi istovremeno za 2 zadatka, ali ne uvek.
 

Fallout 3

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.01.2015.
Poruka
800
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Milos
CPU & cooler:
Amd Phenom II x6 1055 t,Thermaltake Contac 21
Motherboard:
880 gm-e41 msi
RAM:
2x2 + 4gb
VGA & cooler:
Ati Powercolor 5750 +Amd Sapphire rx 480 8gb nitro
Display:
Samsung 26 inch
HDD:
500 gb wd blue+160 gb wd
Sound:
Genius SW-G2.1 1250 gx-gaming edition
Case:
Raidmax Monster II
PSU:
Fractal design Tesla R2 800 W gold
Optical drives:
Samsung
Mice & keyboard:
Genius maurus x mis a tastatura logitech deluxe verzija neka
Internet:
Jotel
OS & Browser:
Windows 8.1 i mozilla
Other:
no data :)
gx-x-Ok jedan fusion core traje 20 minuta ali sta to znaci za igru koja traje 1000 sati?Ajde recimo ako preterujem sigurno Fallout-4 moze da se igra 800 sati tako da je 20 minuta nista da traje makar sat vremena pa ajde ovako to je jako malo vremena(jeste da mozes da kupis fusion core ali sto bi stalno kupovao kad te pare mozes da upotrebis za druge stvari)....Joj nisam dosao do te topionice sad si mi spoil igru :P.Pa dobro sta ti koristi fast travel kad moras da odradis misiju na odredjenoj lokaciji ne mozes da putujes od vrata do vrata...
A sto se tice tvoje puske ti si kao Rambo ne moze ti niko nista :D....
DR4CONi4N-Slazem se u potpunosti sa tobom trebali su da uvedu vise opcija u razgovorima ali najveci fail je i dalje sto ne mozes da svoj junk u invetaru pretvoriti u sirovine nego stalno moras do workbench-a...
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.542
Rezultat reagovanja
2.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Nisma ti nista spoilovao, misija je genricka "minutemen" misija, pomozi selu, odes, oni ti kazu idi tamo pobi ekipu. Samo pazi, imaju Flamere svi do jednog i imali su lobanje na health baru kad sam ja bio tamo kao lvl 25. Naravno bacaju i molotovljeve. Lakse pobiti 50 supermutanata nego tu ekipu. Ako neces da igras tu misiju dva sata preporucujem ti da sednes u power armor i da ih zguzis posteno.

PS. Sanse nema da igram ovo 1000 sati. To bi znacilo da cu bar 50 sati provesti gledajuci u loading screen od fast travel-a (ja nemam SSD) :d
PPS. Pusku imas da kupis u Vault 81 (to je vault pored diamond city-ja), svako moze da je kupi tamo.
 

DR4C0Ni4N

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
20.02.2011.
Poruka
3.005
Rezultat reagovanja
772
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i9-10900F | Cryorig C7
Motherboard:
ASRock Z590M-ITX/ax
RAM:
16GB 3200MHz Vengeance LPX
VGA & cooler:
Zotac GTX 1070
Display:
Dell U2722DE (27" QHD IPS)
HDD:
1TB Samsung 970 EVO Plus
Sound:
Focusrite Scarlett 2i2 | Presonus Eris 3.5 | AKG K550 | SMSL iDEA
Case:
Lian-Li A4-H2O X4
PSU:
Corsair SF750
Mice & keyboard:
MX Master 2S & Thor 300 TKL
Other:
ThinkPad T580 (i5-8250U, 24GB DDR4, 256GB M.2, Intel UHD 620)
Zavrsio sam igru na BoS strani i sa lv.55. Od sutra krecem drugo okretanje, samo sada sa mnogo manje forsiranja glavne price i sa drugacijim pristupom.

Sa SSD-om nema nikakvih problema oko ucitavanja, za par sekundi ucita narednu lokaciju.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.542
Rezultat reagovanja
2.181
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
nema ni sa HDD-om nikakvih problema, samo se ceka 30 sekundi umesto 10. :) I jedno i drugo je mnogo duze od obecnih "no loading times" iz Besede...
 

Fallout 3

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.01.2015.
Poruka
800
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Milos
CPU & cooler:
Amd Phenom II x6 1055 t,Thermaltake Contac 21
Motherboard:
880 gm-e41 msi
RAM:
2x2 + 4gb
VGA & cooler:
Ati Powercolor 5750 +Amd Sapphire rx 480 8gb nitro
Display:
Samsung 26 inch
HDD:
500 gb wd blue+160 gb wd
Sound:
Genius SW-G2.1 1250 gx-gaming edition
Case:
Raidmax Monster II
PSU:
Fractal design Tesla R2 800 W gold
Optical drives:
Samsung
Mice & keyboard:
Genius maurus x mis a tastatura logitech deluxe verzija neka
Internet:
Jotel
OS & Browser:
Windows 8.1 i mozilla
Other:
no data :)
gx-x-Onda necu jos da igram tu misiju kad su tako teski neprijatelji bre ja sam proveo 600 sati i vise u Fallout-u 3 sve lokacije sam obisao detaljno i uradio sve questove sto postoje + 5 dlc-a i njih sam detaljno presao....
DR4C0Ni4N-A koji je najveci lv u Fallout-u 4 da li mogu da budem 60 lv ili 70lv?Ili je 55lv maksimum?
 

slobix

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.07.2011.
Poruka
632
Rezultat reagovanja
79
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
dell 5720
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-4770K & Noctua NH-D14
Motherboard:
Asus Z87-A
RAM:
8gb ddr3 1600/c7 kingston
VGA & cooler:
Asus GTX770-DC2OC-2GD5
Display:
LG W2243S-PF
HDD:
os:Intel 240GB & sto:WD40EFRX
Sound:
intg.
Case:
Thermaltake Level 10 GT
PSU:
SEASONIC SS-620GM
Optical drives:
Optiarc AD-7240S & LG GH22NS70
Mice & keyboard:
logitech m510 & k360
Internet:
kab.
OS & Browser:
W7x64 &svi glavni

Fallout 3

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.01.2015.
Poruka
800
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Milos
CPU & cooler:
Amd Phenom II x6 1055 t,Thermaltake Contac 21
Motherboard:
880 gm-e41 msi
RAM:
2x2 + 4gb
VGA & cooler:
Ati Powercolor 5750 +Amd Sapphire rx 480 8gb nitro
Display:
Samsung 26 inch
HDD:
500 gb wd blue+160 gb wd
Sound:
Genius SW-G2.1 1250 gx-gaming edition
Case:
Raidmax Monster II
PSU:
Fractal design Tesla R2 800 W gold
Optical drives:
Samsung
Mice & keyboard:
Genius maurus x mis a tastatura logitech deluxe verzija neka
Internet:
Jotel
OS & Browser:
Windows 8.1 i mozilla
Other:
no data :)
Uh jedva čekam da budem 282 lv :D
 

DR4C0Ni4N

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
20.02.2011.
Poruka
3.005
Rezultat reagovanja
772
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i9-10900F | Cryorig C7
Motherboard:
ASRock Z590M-ITX/ax
RAM:
16GB 3200MHz Vengeance LPX
VGA & cooler:
Zotac GTX 1070
Display:
Dell U2722DE (27" QHD IPS)
HDD:
1TB Samsung 970 EVO Plus
Sound:
Focusrite Scarlett 2i2 | Presonus Eris 3.5 | AKG K550 | SMSL iDEA
Case:
Lian-Li A4-H2O X4
PSU:
Corsair SF750
Mice & keyboard:
MX Master 2S & Thor 300 TKL
Other:
ThinkPad T580 (i5-8250U, 24GB DDR4, 256GB M.2, Intel UHD 620)
Nema level cap-a, samo sto se kasnije prelazenje levela mnogo uspori, pogotovu nakon 40-og.

Ja sam igru poceo sa 8 INT i vec u prvih par levela nabio to na 10. INT utice na to koliko exp poena dobijas pa ako rano nabijes isti na max onda vrlo brzo prelazis nivoe sto je i uticalo da zavrsim igru sa relativno visokim level-om. Negativna strana ovakvog pristupa je sto u pocetku zakines ostale atribute pa je mnogo teze u prvih 10~15 level-a dok to malo ne ispeglas.
 
Vrh