• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Egipatska civiilizacija (istine i lazi)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Mislis da sa ovim nivoom zavrsne obrade ne bi ipak uradio ribu da lici na- ribu, nego je eto hteo da da lici na avion, koji nikada nije video i ne zna sta je :d Ili onaj leteci tanjir, kako se popularno zove, sta li je hteo umesto toga da predstavi taj blistavi umetnicki um? :d Mozda neki zemljani lonac koji je bacila nervozna sumerska domacica?.
Evo, ovo je umetnost ispod. Sta je na slici?

 

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
Pucas u prazno. Nadji mi 1 razlog zasto bi sumerski umetnik figuricu ribe kako ti kazes uradio u formi letelice, previse je ocigledno da bi se prepirali oko toga.
Sve podrzavam, i zezanje sa senkama, bojama, oznakama ali zasto to nije vise riba nego sto je letelica? Zasto ima tako ocigledne detalje? Pa nije to nastalo u XX veku pa da kazes da je umetnik radio pod uticajem izuma brace Rajt.

A o letecem disku sa kupolom ne bih da diskutujem, svi narodi su stvarali ono sto vide, cuju, osecaju, od crteza bizona i mamuta po pecinama do modernog doba.
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Pazi gx-x... To sad tebi izgledaju kao aviončići... ko zna po čemu su oni pravili te figurice. Ljudi će te heiroglife povezivati sa stvarima koje vidimo danas, što je veoma pogrešno raditi. Zamisli za nekoliko godina čovek izmisli nešto što će ličiti na neki znak sa zidova piramida. I onda nekoliko godina nakon toga neko dođe i kaže "ju! vidi ovo liči na to što je na zidovima piramida! mora da su imali taj uređaj i tada!" NOT.



Na primer ono odmah desno pored "leteće šerpe" izgleda kao F-16 sa strane... ali tada sigurno nisu vozili F-16.
 
Poslednja izmena:

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
@hsv.stoned

Prvo ti meni odgovori na pitanje, pa mozemo da disktujemo dalje ;) Pa ti bi da komunikacija ide samo u jednom pravcu i da ti postavljash pitanja...

hsv.stoned je napisao(la):
Nadji mi 1 razlog zasto bi sumerski umetnik figuricu ribe kako ti kazes uradio u formi letelice, previse je ocigledno da bi se prepirali oko toga.
Nadji ti meni jedan dokaz da su letelice postojale :D


A o letecem disku sa kupolom ne bih da diskutujem, svi narodi su stvarali ono sto vide, cuju, osecaju, od crteza bizona i mamuta po pecinama do modernog doba.
Gle, mozda je NLO, mozda je neki meteor, mozda je neka meteoroloshka pojava, a mozda je jednostavno luster :D

Sve podrzavam, i zezanje sa senkama, bojama, oznakama ali zasto to nije vise riba nego sto je letelica? Zasto ima tako ocigledne detalje? Pa nije to nastalo u XX veku pa da kazes da je umetnik radio pod uticajem izuma brace Rajt.
Koliko ja znam letelice nemaju ochi i pipke :D Avioni pogotovo ne :D Mozda je to neko mitsko bice izmedju ptice i ribe. Mozda su je zvali "Ptiriba"...
 
Poslednja izmena:

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.548
Rezultat reagovanja
2.186
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Ljudi, samo bez religije, to je strogo zabranjeno pravilnikom ;)

:wave:
aj nemoj sad to ovde. Nije fer.
1. Sumeri su imali svoju religiju
2. Vavilonci svoju
3. Egipcani svoju

^^^ ovo iznad je okej ^^^^
ali ako pomenemo mojsija, isusa i nesto iz moderne religije to nije dozvoljeno? Necu da te nerviram ali razmisli malo, sve je to vezano. Radje onda reci da necemo nista o tome i zatvori ovo sve i kraj. Jer, isti taj mojsije je bezao sa robovima iz Egipta, otvorio more, napravio jevreje i td. (jel dovde okej? ) onda dolazi isus i hvata jevreje kako obcu crkvene tokene tapkarosima da bi im kanisje preprodali jer jer je ulazak na godisnju molitvu (ne znam kako oni to zovu) zahtevao taj token, pa je bila ludnica nabaviti to. Isus ih je sprecio u tome, ukazao im je da je to jako lose i bla bla i suma sumarum zavrsio na krstu (jer sad religija ili je i dalje ok?) Onda se pojavila crkva, odnosno pokret koji je prerastao u crkvu, jednu, drugu, trecu... (koji deo religije je zabranjen? Ne zaboravi, Egipacni su verovali u bogove, omalovazavanje bi bilo da kazes okej je raspravljati o njima jer su mrtvi, ali nije o ovima danas jer su zivi) :)

ajde makar daj preciznije crte za ovu offtopic svastara temu pa da znamo gde da ne idemo. Sve oko ovoga, Anunnaki, Egipat, Vavilon, sve je jusko vezano za religiju jer nas par kolko sam video, misli i vidi kako je biblija nastala, kako je puka prepiska starog vavilonskog zapisao o kreaciji (genesis) uz manje izmene gde je promenjeno "oni" u "on" "7 ciklusa" u "7 dana" i td.

edit: da budem jasan koliko to mogu biti: ako postavim sad ovde linkstato vavilnskog zapisa (koga biblija prevodu uz izmene u genesis odnosno zacece), koji je prevodjen godinama od strane vise drmr akademika, lingvista i ostalih, uz ubacena tumacenja ka referencama ka "postojecim" recima koja odgovoraju alternativnom znacenju, a to je pisano pre 8000 godina - Jel to religija? Jel to dozvoljeno? (vodi racuna da Katolicki vernik moze da otvori link, procita i skapira da je njegova nastala 6000 godina ranije nego sto su njega ucili da jeste i da su samo imena zamenjena!) Kako ostati objektivan, ne uvrediti nikoga ( a nemam losu nameru niti volju da vredjam bilo koga), i ostati nepristrasan kad je to stvar licnog gledista? Moje glediste niti verovanje nije ekserom zakovano i ako mi neko izbije ekser ja cu mu reci hvala, aLI upoznao sam ljude koji nece ni da je*u pre braka i za njih bi to bio veoma uvredljiv sadrzaj i proglasili bi ga nepostojecim, ali bi ipak trazili da uklonis (paradoks).


evo ti usput teletabisi iz 5500BC:





edit: i prekini sa tom ribom bre, ostavio sam ti samo dva-tri linka gde se vidi da to nisu ribe, ima tu i krakastih tela i sfericnih i td. :d Mojne se pravis blesav. Niko ti ne brani da vidis u tome ono sto jeste, ali sad cu da iskopam jednu tu ribu, figuricu, u kojoj sedi i gari. PA mi samo jos reci da je to gari koji jase zlatnu ribicu :d

evo ti jos ribica:



mislim, trazi sam, ili nemoj...Tvoja stvar, ali to postoji svidjalo se tebi ili ne.


edit: ima jedna figurina specificna de je "ribica" sa coveculjkom unutra. Obzirom na datum kad je pravljena, stavlja Zil Verna u senku ako je izmisljena stvar.

Ja nista od ovoga ne uzimam zdravo za gotovo, da se razumemo, nisam neki fanatik iako mi ima smisla. Tu su jos i Vede, al to je skroz druga prica. To je prica o nama, nama ali ne nama koji smo iz budocnosti ali i nismo, ali smo bez povratka kuci integrisani ovde, na zemlji, ovoj, vekovima, ako ne i milenijumima. Neki tvrde da smo mi vede (preci i potomci samih sebe) zasluzni upravo za gubljenje svega sto su anunnaki ostavili za sobom kad su nas napustali tamo ko ~4500BC (poslednji ucitelji) pa nadalje i da zbog njih, tj. nas iz buducnosti moramo sve iznova, ali drugacije. Suludo je skroz. Ko ima vremena nek progugla Vede.

EDIT: sve ovo ne vredi dok ne pogledate the fourth kind. Ako imate muda.
 
Poslednja izmena:

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Crte su veoma precizne :) Ja ne znam, da li se boldovani deo, a posebno deo "Bilo kako promovisanje ubeđenja", može drugačije protimačiti. Problem je samo u tome što pravilnik svako tumachi kako hoce, a ne kako je napisano. Pravilnik se tumachi bukvalno, nema nikakvog prenesenog znachnjea. To i to ne moze i kraj priche :)
Evo sad cu da ti pojasnim:

5. Spamovanje foruma, promovisanje narkotika, seksualnog opredeljenja, nacizma, rasizma, govora mržnje, sekti, kao i bilo kog oblika diskriminacije je zabranjeno na PCAXE forumu. Bilo kako promovisanje političkog ubeđenja i religije, kao i diskusije na tu temu, se takođe smatra kršenjem pravilnika. Takođe nije dozvoljeno postavljanje komercijalnih oglasa, osim u OVOM podforumu. Ako ste kao PCAXE član na forumu ostvarili kvotu od 2048 postova, imate privilegiju da u potpisu držite link koji vodi ka sajtu komercijalne prirode.
Ti si napisao ovo:


Pa ako je Mojsije mogao celo more da raspori, sta je za njega pomeriti par stotina hiljada blokova od par tona? Koji robovi, on je to sam... :D

Ispravi me ako greshim, ali zar rechenica iznad nije jasna naznaka tvog stava (ubedjenja) prema religiji? Ako se sprdash sa Mojsijem zar to nije klasihcno promovisanje ateizma? Jednostavno ne treba napisait ovako nesto, i nike se nece ljutiti...

Nebitno da li si ti to svesno ili nesvesno uradio ;) To se jednostavno brishe na PCAXE forumu. Ok je da se spomene nesto vezano za religiju, ali iz tih rechenica ne sme ni da se nazire ubedjenje, stav u vezi toga i sl...

Reci da su Egipcani verovali u Bogove je ok, jer dokazano jesu verovali. Ali reci da su bili budale shto su verovali u Bogove nije ok, to je isticanje ubedjenja i stava, a sigurno ce povuci nezeljenu diskusiju...

Nadam se da sam pojasnio razliku ;)

:wave:
 
Poslednja izmena:

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE


mislim, trazi sam, ili nemoj...Tvoja stvar, ali to postoji svidjalo se tebi ili ne.

Nije uopshte stvar u tome da li se meni svidja ili ne. Iskreno, ne mislim ni da su ribice. Shta je? Pojma nemam... Steamroller je imao dobru pontu shto se tiche razmishljanja na temu oblika i vremena u kome je taj oblik predstavljen.
Ipak, kada chujem da neko kategorichno i bezrezervno tvrdi da su letelice, onda da, za mene su to bezrezervno ribice :D Koliko vidim ovo sa slike su neke "polu-raže" :D

:wave:
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.548
Rezultat reagovanja
2.186
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
imao je dobru poentu? 5000BC, ljudi su palili masti na volju, zamisljali kojekakve avione? Ma daj. Steam roller i njegova sorta jos uvek ne moze da se odluci da li svetlost talas ili cestica pa su su se dogovorili daj e i jedno i drugo. Valjda su nekako skontali da cestica usput, uz talas, putuje talasom. Samim time duzina svetlosne godine je difinisana i frekencijom talasa. Sobzirom da talas ima amplitudu, moguce je distancu preci brze nego brzina svetlosti, samo ides pravolinijski, a ne kako talas. elem, ja bih se vratio na obervaciju sa Mojsijem: ne vredjam ja nikoga, on vredja mene. Stakom je rasporio more, ejjj celo crveno more! To to je ok, ali da su neki vanzemlajci bili na zemlji to ti je van pameti?

edit: ja da imam forum isto bi zabranio vredjanje korisnika religijoom, sve jace od joge bih cenzurisao!

grrr, terate me da pisem svasta!!!
1. bog nas stvori po svom liku - da nam slobodnu volju - religija/e kazu da moramo da slusamo sta je bog rekao i pratimo njegove zapovesti ili ucenja (aka, ili kako on kaze ili mrsh u pako, ali ne zaboravimo, bog nas voli!)
ko je bre ovde majmun, ko je lud da veruje u taj nounsens? Ko se nadje uvredjen ovim - bas me briga, njegov problem, ali zaista. :D Ja ti dam dzabe komp, tvoj je, radi sa njime sta hoces, ali ne mozes ovo, ono, ono... pa takve budalastine samo mi mozemo da smislimo. Ako cemo konrektno
1. ne ubij (krstski ratovi + sve ostalo)
2. ne pravi idola ni od koga (Isus hrist, devica marija, sve nasi (ne moji) idoli, i te kakvi idoli! hail hail, svi vicu Isuse ovo ono. Idolizacija u najcistijem obliku, a on nije Bog, on je sin, to nije isto, zavet ne kaze "ne pravi ni od koga idola osim mene, marije i isusa". Svi koji se mole isusu su gresnici jer ne postuju nacela, osnovna, svoje vere. Tacka. ) Bozije zapovesti KAZU da ne pravis idola cak ni od Isusa Hrista. I sta narod uradi?

E sad ako mozemod a zavrsimo sa ovim delom oko religije i sta tu kopga vredja, ja bih da se vratimo na religije koje su zaboravljene, jer, davno bese kad su one imale "monolit" ispred sebe i mnogo je izgubljeno u rupi od 4000BC do 100BC, a nadalje tek da ne govorimo. Ako su pre 8000 godina imali kontakte sa rasom ili samim sobom i imali letelice (a ne verujem, nije im to dato, bilo bi previse, kao kad mi sad nasli neandretalce na mesecu, ne bi im odma dao nuklearku zar ne?) velika rupa ostaje (egipcani su imali velike biljne sijalice koje su koristili da ocrtavaju mracne grobnice!!! Imali su zemljane akumulatore) Nama je trebao Edison 3500 god kasnije da smisli slicno nesto.
Ko tebi animane kaze da egipcani nisu imali neku napredniju mehanizaciju od bambusa sa kanapima? Ja ne kazem da jesu, ja cak mislim da piramide nisu grobnice vec putokaz al ajd, ja sam lud, a ti si inzinjer :D
 
Poslednja izmena:

DariusIII

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.05.2009.
Poruka
113
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD FX-6100 + Raijintek Themis
Motherboard:
MSI 870S-C45 (FX)
RAM:
8192Mb DDR3 1333MHz Transcend
VGA & cooler:
Powercolor Radeon HD7770
Display:
Asus VW221S 22"
HDD:
Kingston HyperX 3K 120GB SSD + 3x500GB WD
Sound:
Sound Blaster X-Fi Extreme Music
Case:
Bitfenix Merc Alpha
PSU:
LCPower LC6650GP3 v2.3 650W
Optical drives:
Lite-ON iHAS22
Mice & keyboard:
A4Tech X-750BF + ZBOARD Gaming Keyboard
Internet:
TotalNET ADSL~20Mb/s
OS & Browser:
Windows 8.1
Other:
UPS MGE Nova 1100 AVR
Deniken, ti li pišeš ovde?
Ljudi, svojevremeno sam se i ja palio na te priče o Egiptu i vanzemaljskim civilizacijama, čitao Denikenove knjige i onog, ako se ne varam Ahmet Bosanac ili tako neko ime i sve ostalo što sam mogao da nađem na tu temu, sve dok nisam shvatio upravo ono što je Steamroller napisao.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
@gx-x

imao je dobru poentu? 5000BC, ljudi su palili masti na volju, zamisljali kojekakve avione?
Ali ko kaze da nije bilo neshto slichnog oblika kao avion u to vreme? Mislim, jel to toliko teshko da se shvati.Pa nisu te figure istorijski zapis ili knjiga iz tog vremenna, it is fuc*ing art...


Ma daj. Steam roller i njegova sorta jos uvek ne moze da se odluci da li svetlost talas ili cestica pa su su se dogovorili daj e i jedno i drugo. Valjda su nekako skontali da cestica usput, uz talas, putuje talasom. Samim time duzina svetlosne godine je difinisana i frekencijom talasa. Sobzirom da talas ima amplitudu, moguce je distancu preci brze nego brzina svetlosti, samo ides pravolinijski, a ne kako talas. elem, ja bih se vratio na obervaciju sa Mojsijem: ne vredjam ja nikoga, on vredja mene. Stakom je rasporio more, ejjj celo crveno more! To to je ok, ali da su neki vanzemlajci bili na zemlji to ti je van pameti?
Evo, u ovom pasosu si prekrship par puta pravila PCAXE foruma, zato je i bilo kakva pricha o religiji i zabranjena. Ushao si u psiholoshki profil Stremroller-a, ali ajde da to ne spominjemo...
Izvini, ali sad vec preterujesh :) Gde sam ja to napisao da verujem u chuda Mojsija? :D Zashto mi ubacujesh izjave u usta? :D Elem, ne kazem da nisu bili, ali kaetgorichno tvrditi da jesu i smao jesu mi je podjednako neukusno kao i tvrditi da nisu i da nema shanse da nisu. Ja o tome pricham, to shto niko ne kapira, vec nije moj problem.

grrr, terate me da pisem svasta!!!
1. bog nas stvori po svom liku - da nam slobodnu volju - religija/e kazu da moramo da slusamo sta je bog rekao i pratimo njegove zapovesti ili ucenja (aka, ili kako on kaze ili mrsh u pako, ali ne zaboravimo, bog nas voli!)
ko je bre ovde majmun, ko je lud da veruje u taj nounsens? Ko se nadje uvredjen ovim - bas me briga, njegov problem, ali zaista. Ja ti dam dzabe komp, tvoj je, radi sa njime sta hoces, ali ne mozes ovo, ono, ono... pa takve budalastine samo mi mozemo da smislimo. Ako cemo konrektno
1. ne ubij (krstski ratovi + sve ostalo)
2. ne pravi idola ni od koga (Isus hrist, devica marija, sve nasi (ne moji) idoli, i te kakvi idoli! hail hail, svi vicu Isuse ovo ono. Idolizacija u najcistijem obliku, a on nije Bog, on je sin, to nije isto, zavet ne kaze "ne pravi ni od koga idola osim mene, marije i isusa". Svi koji se mole isusu su gresnici jer ne postuju nacela, osnovna, svoje vere. Tacka. ) Bozije zapovesti KAZU da ne pravis idola cak ni od Isusa Hrista. I sta narod uradi?

Posto si vec par puta ishao u psiholoshki profil, a zato se dobijaju bodovi, avo i ja cu da zaradim par komada, boli me uvo. Znam da mogu da se iskontrolishem u buducnosti :)
Kontradiktoran si sam sebi... Ti si u pasosu izneo sasvim logichna objashnjenja i kontradikciju izmedju toga shra propisuje religija a shta se u stvari desilo vremenom. Dakle, tvoja logika je 100% na mestu, ali to ne znachi da si u pravu :D Elem, pazi sada. Trazish logiku u religiji, ali ti je lakshe da one figure objasnish sa avionima i letelicama, nego sa ipak logichnijim mojim objashnjenjima.


E sad ako mozemod a zavrsimo sa ovim delom oko religije i sta tu kopga vredja, ja bih da se vratimo na religije koje su zaboravljene, jer, davno bese kad su one imale "monolit" ispred sebe i mnogo je izgubljeno u rupi od 4000BC do 100BC, a nadalje tek da ne govorimo. Ako su pre 8000 godina imali kontakte sa rasom ili samim sobom i imali letelice (a ne verujem, nije im to dato, bilo bi previse, kao kad mi sad nasli neandretalce na mesecu, ne bi im odma dao nuklearku zar ne?) velika rupa ostaje (egipcani su imali velike biljne sijalice koje su koristili da ocrtavaju mracne grobnice!!! Imali su zemljane akumulatore) Nama je trebao Edison 3500 god kasnije da smisli slicno nesto.
Ko tebi animane kaze da egipcani nisu imali neku napredniju mehanizaciju od bambusa sa kanapima? Ja ne kazem da jesu, ja cak mislim da piramide nisu grobnice vec putokaz al ajd, ja sam lud, a ti si inzinjer
Rekoh ti, daj mi deblo od 10 metara i 50 cm prechnika, i 20 ljudi, zachudio bi shta mogu da uradim sa tim. btw totalno si pogreshno protumachio (eh da je samo to) to za bambus. Bambus je rastao tamo jer su nekada tu prolazili kanali koje su napravili. Znash ono. Teche reka, a oko iste vremenom zbog plodne zemlje naraste i bambus. Bambus je neoborivi dokaz da su tu nekada postojali vodeni kanali putem kojih su prevozili klasichno drvece.
Zar ovo nije logichno? :D


Da rezimiram.

gx-x je dobio 5 poena zbog neposhtovanja pravilinika
animaN isto tako ;)

To je to gx-x, razumno je i logichno da i ja dobijem 5 poena iako sam moderator. Ponavljam razumno je, logichno je, a na kraju krajeva i poshteno.

A ova tema ide pod :lock: Dok je josh jednom dokazano da je svashtara veoma nepotreban deo PCAXE foruma...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh