• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Dva monitora mi ne rade zajedno u isto vreme a rade posebno

Njegos Sofijanic

Newcomer
Učlanjen(a)
19.02.2018.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Dobro vece drugari, imam problem.Ukratko imam dva monitora jedan povezujem preko hdmi porta a drugi preko dvi i-vga adaptera.Kada upalim kompjuter bez koriscenja adaptera i drugog monitora sve super radi ali kada prikljucim dvi i-vga adapter hdmi monitor se automatski gasi i nista se ne desava.A kada ukopcam oba pre paljenja tada se pali monitor povezan preko dvi i-vga adaptera dok se hdmi monitor ne pali.Prepoznaje ga u devices ali ne prepoznaje ga u podesavanjima za vise monitora.Instalirao sam zadnje drajvere za graficku.
Unapred hvala!
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.251
Rezultat reagovanja
278
Moja konfiguracija
Ako je Win 7/10: Win Key + P i izabereš Duplicate ili Extend.

Ili podesiš u Display podešavinjima. Ako ga nema klikni Detect. Tu možeš da ih prevučeš da bi podesio koji je primarni.

Ako neće probaj prvo zameniti taj DVI-i -> VGA adapter. I napiši koji Win, grafa...
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Ako je Win 7/10: Win Key + P i izabereš Duplicate ili Extend.

Ili podesiš u Display podešavinjima. Ako ga nema klikni Detect. Tu možeš da ih prevučeš da bi podesio koji je primarni.

Ako neće probaj prvo zameniti taj DVI-i -> VGA adapter. I napiši koji Win, grafa...
Ne valja ti taj dvi to vga adapter,probaj drugi;)

Sent from my D6603 using Tapatalk
 

Njegos Sofijanic

Newcomer
Učlanjen(a)
19.02.2018.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Koristim graficku gtx 960 uzeo sam dvi i jer mi tako pise na kartici i ima onih + 5 pina al procitao sam da se frekvencije hdmi i dvi i porta ne znam kao sudaraju i zbog toga ne moze da radi zajedno
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.251
Rezultat reagovanja
278
Moja konfiguracija
Mogu raditi zajedno, tako probaj drugi adapter, a možeš i drugi kabel, pa javi stanje.
 

Njegos Sofijanic

Newcomer
Učlanjen(a)
19.02.2018.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Sad sam uzeo display port na vga adapter jer sam procitao da ne mogu tako da javljam ako bude problema sa display portom
 
Vrh