• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Dva modema MTS

Milan Miladinović

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.01.2018.
Poruka
86
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 2700
Motherboard:
B450 Aorus Elite
RAM:
HyperX 2x8gb 3200mhz
VGA & cooler:
Asus RX 570 4GB Expedition
Display:
Samsung Odyssey G5 2560x1440
HDD:
Seagate3500312CS x SSD SATA3 240GB SILICON POWER
Case:
MS Cyclops IV
PSU:
Seasonic S12 II 520w
OS & Browser:
Windows 10 Pro
Zna li neko mozda da li ovi iz MTS-a daju dva modema? Trenutno imam jedan i trebao bi mi jos jedan posebno,inace koristim BOX 4 paket,TV mi ide na jedan modem,a na drugi bi racunar samo,inace ovo pitam zato sto su prostorije previse udaljene jedna od druge, pa bi bilo dosta tesko sprovesti od samo tog jednog modema kabl do tv-a
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.808
Rezultat reagovanja
9.171
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Kingston SKC2500 256GB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Ako se nešto nije promenilo od avgusta prošle godine:
- box4 znači da si vezao četiri usluge: verovatno telefon, tv, internet i mobilni.
- mts daje modem/ruter i najviše tri stb (set top box) uređaja za televizore. Na ruter se jednim lan kablom priključuje svaki stb. Udaljenost stb od rutera teorijski može da bude 100 m kablom; ne vazdušnom linijom, ne koracima.
- ako misliš da je predaleko, a postoji mogućnost dovođenja optičke infrastrukture mislim da bi mogao da dobiješ još jedan priključak. Međutim, to ti se manje isplati, jer bi tako plaćao još jednu pretplatu za telefon, dok je za box4 drugi stb besplatan! Barem je tako bilo, jer sam početkom godine samo preuzeo dodatni stb, bez ikakve naknade (imam box4, naravno).
- ako je ruter u tački A, jedan tv u tački B, a drugi tv bi bio u tački C, postoji mogućnost da se taj drugi tv poveže od tačke A do tačke C (što ti kažeš da je predaleko) ili od tačke A, preko tačke B, do tačke C. Ako ta ukupna dužina (od A preko B do C) ne prelazi 100 m, vešt telefonista bi znao kako to da omogući.
 

Milan Miladinović

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.01.2018.
Poruka
86
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 2700
Motherboard:
B450 Aorus Elite
RAM:
HyperX 2x8gb 3200mhz
VGA & cooler:
Asus RX 570 4GB Expedition
Display:
Samsung Odyssey G5 2560x1440
HDD:
Seagate3500312CS x SSD SATA3 240GB SILICON POWER
Case:
MS Cyclops IV
PSU:
Seasonic S12 II 520w
OS & Browser:
Windows 10 Pro
Ako se nešto nije promenilo od avgusta prošle godine:
- box4 znači da si vezao četiri usluge: verovatno telefon, tv, internet i mobilni.
- mts daje modem/ruter i najviše tri stb (set top box) uređaja za televizore. Na ruter se jednim lan kablom priključuje svaki stb. Udaljenost stb od rutera teorijski može da bude 100 m kablom; ne vazdušnom linijom, ne koracima.
- ako misliš da je predaleko, a postoji mogućnost dovođenja optičke infrastrukture mislim da bi mogao da dobiješ još jedan priključak. Međutim, to ti se manje isplati, jer bi tako plaćao još jednu pretplatu za telefon, dok je za box4 drugi stb besplatan! Barem je tako bilo, jer sam početkom godine samo preuzeo dodatni stb, bez ikakve naknade (imam box4, naravno).
- ako je ruter u tački A, jedan tv u tački B, a drugi tv bi bio u tački C, postoji mogućnost da se taj drugi tv poveže od tačke A do tačke C (što ti kažeš da je predaleko) ili od tačke A, preko tačke B, do tačke C. Ako ta ukupna dužina (od A preko B do C) ne prelazi 100 m, vešt telefonista bi znao kako to da omogući.
Hvala na ovome,ove informacije su mi dosta toga rascistile!
 
Vrh