• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Da li pijete kafu?

Da li pijete kafu, kapućino, espreso...


  • Ukupno glasača
    75

Zodd

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.01.2010.
Poruka
146
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
X4 955BE, Gelid Tranquillo Rev.2 + Alpenföhn Föhn 120 purple LED
Motherboard:
Biostar TA970XE
RAM:
Exceleram EBW301A 2x4GB
VGA & cooler:
Sapphire 5750, S1
Display:
Samsung 2243NW
HDD:
Seagate Barracuda 500 GB, WD RE2 500GB, WD5000AAKS, WD 250GB
Sound:
X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro (cap mod) & Live! modded (hardware)
Case:
TrendSonic Wizard wi20A
PSU:
Enermax Pro87+ 500W
Optical drives:
DVD: LG, CD: Plextor Premium
Mice & keyboard:
A4tech + Genius
Internet:
WiFi
OS & Browser:
7, Firefox
Other:
Corsair SURVIVOR 8GB, Huawei G300
illy pa Lavazza, misljenje koje delim sa svojim kafedzijskim drustvom.
Cak i kad ih neko ne spremi najbolje budu ok, za razliku od nekih drugih marki/vrsta.
Evo sad vec neko vreme pijem Hausbrandt jer je samo to matori nasao u Sapcu (a da nije 1kg pakovanje) i sto je vise pijem sve mi se manje svidja. Cekam da potrosimo pa da otvorimo Lavazzu koju je nasao u BGu :D
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
jeste filter je, mozes da probas da je kuvas ali mislim da ti se nece svideti.

ja pijem 2-3 solje od 2,5 dl nes kafe svaki dan, al stavljam po ravnu kasicicu u svaku solju i pazim da mi voda ne prokljuca (jer za Ness voda ne bi smela da ide preko 80C, pise na pakovanju) uz to ide na vrh kasicice malko secera i s'prsta mleka sto bi se reklo. To je moj 3u1. Obratite paznju, ako pijete ness, ciju ness uzimate. Nije isto dal je limenka iz slovcacke, hrvatske ili madjarske. Skroz 3 razlicita ukusa. Najbolja je iz madjarske ako je redovno uvezena (dakle ne sa jacpi od svercera koji cesto preprodaju bofl ness), najjaca je, najlakse se muti u hladnoj vodi i po meni ima najjaci ukus, ali se ne oseca na tursku kafu uopste, dok ove druge dve smekaju na tursku kafu, a doticnu organski ne podnosim (bukvalno, dobijem zgaravicu, pritisak mi ode u 3 lepe i sl.).
Leti volim da mutim hladnu ness, ali kad ustanem obavezno vrucu (zbog WC-a hahaha )
:wave:

PS. Filter kafa sam na poslu pio po 5-6 komada, to me nista ne radi al je okej kao napitak. Ne znam koju marku je "boss" nabavljao, tako da ono, ne mogu da preciziram. Dva produzena espresa u roku od sat vremena ili manje me bacaju u opasne tripove :S tako da izbegavam to.
Inace, ne znam da li znate ali kafa tera na mokrenje pa bi trebalo da pijete dosta vode ako pijete dosta kafe. KAfa je maltene ko pivo kad su te stvari u pitanju.
Ja obicno kupim na pijaci jer 250gr limenka je 500din, a u radnji je 600-700din. Do sad su bile obichno HU limenke, al ova zadnja shto sam uzeo je kolko sam skontao za Bugarsko trzishte, naravno to sam skontao tek kad sam stigao kuci i sam sam bio pomislio, sad sam dobio neku sexy kafu garant kad ono kafa uopshte nije losha, chak ne bi mogao rec da primetim razliku izmedju te BG kafe i npr. NES kafe shto ima po nashim supermarketima, pretodnu limenku sam pazario u IDEA-i jer su davali 200gr za 400din ;)
Bio sam letos uzeo Mokate staklenku, 160gr, 300din i jako me podseca na Jacobs Gold, a jeftinije je dodushe meni je NES bolji dok moji vishe preferiraju Jacobs.

:wave:
 

telep

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.05.2010.
Poruka
261
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Athlon x2 6000+/ Xilence
Motherboard:
Asus M2N-E
RAM:
Geil 2x1 GB DDR2
VGA & cooler:
Sapphire 6790
Display:
Samsung 206BW
HDD:
WD 1TB Red & 640AAKS
Case:
Chieftec
PSU:
Chieftec 500w
Optical drives:
Pioneer 110D
Mice & keyboard:
Logitech G500, G5, S510
Internet:
Kablovski (SBB)
OS & Browser:
Windows 7, Opera
Other:
Dell Inspiron N5110 i7
Ja sam jako dugo uzimao jacobs gold, a onda me smorilo i sada uzimam nes classic. Inače kako znate odakle je limenka, meni piše samo made in brasil?
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Deklaracije i lokalizovani tekst. Na ovoj mojoj pishe shtogod na cirilici, a nije na srpskom ;)
 

Bob Marli

PCAXE Member
Učlanjen(a)
31.10.2010.
Poruka
604
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-760 4.0Ghz / Mega Shadow Deluxe
Motherboard:
Asus P7P55D-E Evo
RAM:
Kingston HyperX DDR3 2x8GB 1600MHz / OC 1800Mhz
VGA & cooler:
GeForce GTX770 MSI GAMING 2GB
Display:
Samsung SA550 / LG 55UB850V
HDD:
OCZ Vertex 2 60GB / Samsung 840 EVO 250GB / Samsung F4 2TB / WD Green WD30EZRX 3TB / WD Green WD30
Sound:
X-fi Xtreme Music / Logitech Z-5500
Case:
Corsair Graphite Series 600T Black
PSU:
Chieftec CTF750W
Optical drives:
Samsung DVD-RW
Mice & keyboard:
Logitech G500 / Logitech G110
Internet:
SBB 40/2.5 mbit
OS & Browser:
Windows 7
Other:
Sony Plastation 3 Slim 320GB , Samsung S5, Samusung S3, iPad 3, Nokia 6300
Stigla masina, izuo sam vec 3 kom, vec se tresem, probao sa dosta mleka, bez i sa malo mleka, dobra je kafa, samo da podesim sebi po ukusu.
Nego gde mogu da uzmem one soljice, kao u kaficima sto imaju, imam neke sugave kuci za turkisen, ne volim takve.
Nesto ovako


 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
IKEA?
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.548
Rezultat reagovanja
2.184
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF

telep

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.05.2010.
Poruka
261
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Athlon x2 6000+/ Xilence
Motherboard:
Asus M2N-E
RAM:
Geil 2x1 GB DDR2
VGA & cooler:
Sapphire 6790
Display:
Samsung 206BW
HDD:
WD 1TB Red & 640AAKS
Case:
Chieftec
PSU:
Chieftec 500w
Optical drives:
Pioneer 110D
Mice & keyboard:
Logitech G500, G5, S510
Internet:
Kablovski (SBB)
OS & Browser:
Windows 7, Opera
Other:
Dell Inspiron N5110 i7
Tako i kod mene pise, valjda sam je kupio u Albi.

Sent from my GT-I9000
 

Bob Marli

PCAXE Member
Učlanjen(a)
31.10.2010.
Poruka
604
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-760 4.0Ghz / Mega Shadow Deluxe
Motherboard:
Asus P7P55D-E Evo
RAM:
Kingston HyperX DDR3 2x8GB 1600MHz / OC 1800Mhz
VGA & cooler:
GeForce GTX770 MSI GAMING 2GB
Display:
Samsung SA550 / LG 55UB850V
HDD:
OCZ Vertex 2 60GB / Samsung 840 EVO 250GB / Samsung F4 2TB / WD Green WD30EZRX 3TB / WD Green WD30
Sound:
X-fi Xtreme Music / Logitech Z-5500
Case:
Corsair Graphite Series 600T Black
PSU:
Chieftec CTF750W
Optical drives:
Samsung DVD-RW
Mice & keyboard:
Logitech G500 / Logitech G110
Internet:
SBB 40/2.5 mbit
OS & Browser:
Windows 7
Other:
Sony Plastation 3 Slim 320GB , Samsung S5, Samusung S3, iPad 3, Nokia 6300
Posto me je onaj Saeco Talea apart nervirao vec do jaja posle par dana, posle 2,3 kafe trazi ciscenje itd, ma ono smece od masine, samo sto kafa stvarno nije losa.
Sutra ga vracam uglavnom.
Nego sam uzeo veceras novu masinu na preporuku jednog lika sto ima radnju u NS, svoj servis, doktor za kafe masine, licno ih radi i zna sta je u svakoj unutra.
Rekao mi je ako hoces nesto da ti traje i da imas extra kafu uzimaj samo Bosch ili Simens (koji su u stvari potpuno iste masine unutra).
Posto sam hteo ovaj put da imam makijato i kapucino na 1 dugme uzeo sam ovaj Bosch Arom Late pro model.
Dosao kuci sav happy, ko dete kad dobije neku igracku, iscitao uputstvo, odusevio se odma koji kvalitet i mogucnosti ima masina!
Staje 2,1l vode, 300g kafe, dovoljno za bas dosta kafe. Masina je mnogo pametno dizajnirana sto se tice funkcionalnosti, sve je nekako kako treba u odnosu na ono Saeco smece, gde je sve nekako naopako i nelogicno.
Ovde je na prednjem delu deo za visak vode, kafu, ovo sto iscuri kad se pre pocetka zagreje masina i ispere, sve se vadi u jednom delu i onda se moze vrlo lako rastaviti.
Postolje je od prohroma, sto em je vrh kvaliteta, em izgleda onako fensi! :D
Napravio sam prvo espreso, al masina je stajala na modu za vec mlevenu kafu, tako da sam dobio samo mutnu vodu, tu je skoro usledio infarkt i napad besa, ludila jer sma pomislio da moja magicna talicnost za to da pola stvari od tehnike sto kupim crkne pre nego sto i krene! :d
Medjutim izvalio sam na displeju da stoji kasika, pa sam prebacio na moj mod, da ima da se bira 3 usera. :d Cak i svoje ime mozete staviti i onda kad da upalite kazete "say my name bitch!" i aparat vam odgovori (sad vec kenjam mnogooo! :d)
Podesio sam neku varijatnu sa 3 zrna (ima od 2-5, to je za kolicinu kafe) i izlazi posle 30sek gotov espreso, penusav, mirise bruka. Mnogo bolja pena nego na Saecu.
Naravno sabio sam je odma, mnogo lepa kafa, bice ovakav dupli shot za ujutro ko budali samar da ne budem nadrkan!
Iako je vec 23h ne sprecava me to da probam i makijato, ovaj prednji levi deo se okrece ka desnoj strani gde je deo za paru, vodu, mleko itd.
Stavio sam neku casu od 2dl, stavio najduzu varijantu (imaju inace 3 duzine svake vrste kafe) i naravno napravio *****e, dosta je iscurelo okolo, ali sve u onu posudu za visak.
Pena je ljudi fenomenalna, preko nje se nalije kafa, ma prelepo bre izgleda, kao na slikama uz aparat (a bio sam 100% sigran da kenjaju, da se qurce!).
Pokazujem matorcima, oni kao wow jbt, cale lupi kao sta je to, slag? :D
Ukus je ma bruka, prelepo!

Reko aj da probam sistem za pranje tog dela za mlecne napitke, za 30sek ocisti sve lepo, nema truncice mleka na onom pipku na desnoj strani, samo se opere pod vodom slamcica sa crevom.
E sad to se radi uvek posle upotrebe pravljenja nekog od napitaka sa mlekom.
Ali to je samo jedan deo totalno mocnog sistema ciscenja. Uz aparat se dobijaju tablete za ciscenje od kamenca, ta operacija zahteva svu vodu, 2,1l i traje pola sata.
Ima i neka treca funkcija, nisam siguran za sta, sutra cu vec da citam dalje.
Uglavnom posle Saeca sam bio zapanjen, na onom smecu sve moras sam da muljas, skidas, cistis.

Ne mogu da vam opisem koliko opcija u meniju ima aparat, od podesavanja temp vode, kafe, tvrdoce vode, do duzine kafe za svakog usera.
Moze se prokuvati mleko, vino, voda za caj itd.
Moze 2 kafe od jednom, 2 espresa, zver!

Sutra pre basketa zovem sve ove moje da sabijemo po 2 kafe i da kucamo iz mesta! :rotf:

Jeste da sam pukao dosta love, ali uzeo sam masinu koja me je odusevila kao sto ne pamtim za neki uredjaj u zadnjih par godina.
Sve radi savrseno, kako bi i trebalo i sto je najbitnije napitci su fenomenalni.
Aparat se skoro ne cuje, mlin je extra tih, ima cak i 5 podesavanja krupnoce mlevenja.

Sreca pa sam nazvao tog lika iz NS i poslusao sam ga.
Hteo sam da uzmem neki od Krups EA8 modela, al bi se za***ao, ono uzivo izgleda tako bedno naspram ovih robustnih modela Boscha.
Nema sta, Nemac je objasnio zabarima sta znaci kvalitet i caffe uredjaja.
Lepo je rekao serviser iz NS da ce im svima, pre svega Saecu Bosch uvaliti patku i unistiti prodaju, jer su totalno unistili kvalitet svojih uredjaja koji su nekad bili neunistive masine!

Ako vas bilo sta zanima u vezi ove masine ili vam treba savet oko izbora masine samo pitajte, ako ne znam ja znace ovaj covek u NS.
Koliko sam citao, gledao na netu u zadnjih mesec dana u vezi aparata za espresso mogu bre doktorat da napisem.
Takodje prodaje kafu, masine, solje itd, extra covek! 600din bre jeftnija kafa kod njega nego u Metrou.

Inace ovo je ta masina sto sam kupio.

http://www.bosch-home.rs/proizvodi/pripremanje-kafe/espresso-automati-za-kafu/espresso-automati-za-kafu/TES71121RW.html?source=browse


Koliko sam razumeo ovo lika iz NS sve su ovo manje vise slicnog kvaliteta masine, tako da ako razmisljate o espresso masini ne gledajte dalje od Boscha.
Takodje mnogo bitna stvar imaju vrlo dobru servisnu mrezu, samo u BG-u 3,4 servisa.

Ovo su ostali modeli, cene su od 55 000-120 000din.

http://www.bosch-home.rs/proizvodi/pripremanje-kafe/espresso-automati-za-kafu/espresso-automati-za-kafu/TES71121RW.html?source=browse





 
Poslednja izmena:

ATELUV

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.07.2010.
Poruka
185
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
B55 @3.9Ghz + ThermalRight xwb01
Motherboard:
Msi 870a-g54
RAM:
Elixir 2x2 7-8-7-24 @1600mhz 1.6v
VGA & cooler:
Gainward GTX 260
Display:
LG 42" Lk430
HDD:
samsung 1tb F3
Case:
CODEGEN BRIZA black (modded)+AquaGate Max (mod)
PSU:
CORSAIR TX 650w
Optical drives:
PIONEER 111D
OS & Browser:
WIN 7 +WIN XP
E vala kao da sam bio sa tobom dok si sve to radio... jesi ga srocio :d

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 990 using Tapatalk
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.548
Rezultat reagovanja
2.184
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
svaka ti cast Marli, drago mi je da ti svidja aparat. Ne slazem se da ce "nemac uvaliti svima" kao sto nije ni bmw ni merc uvalio svima, nece ni siemens (koji drzi bosch, ili obratno). Ne zbog kvaliteta, vec zbog cene. Ne smem ni da pitam kolko si platio to cudo. Dobri (osrednji naravno, ima i onih za 100k evra sigurno) aparati za kafcie kostaju oko 2000e i jeste da su glomazni, ali se ciste nakon ~1000 kafa, sa ili bez mleka. Ne kazem da je taj sto si uzeo los, daleko od toga, samo kazem da je to ciscenje smor teski, pogotovo meni koji kafu bez mleka ne mogu da zamislim, mrzi me i solju, iz koje samo ja pijem, da perem po par dana, a kamoli aparat nakon svake kafe...(da se razumemo, nije problem u trajanju, vec u zapocinjanju pranja :d Al dobro, ja sam lencuga, nisam merodavan)
 
Poslednja izmena:

Bob Marli

PCAXE Member
Učlanjen(a)
31.10.2010.
Poruka
604
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-760 4.0Ghz / Mega Shadow Deluxe
Motherboard:
Asus P7P55D-E Evo
RAM:
Kingston HyperX DDR3 2x8GB 1600MHz / OC 1800Mhz
VGA & cooler:
GeForce GTX770 MSI GAMING 2GB
Display:
Samsung SA550 / LG 55UB850V
HDD:
OCZ Vertex 2 60GB / Samsung 840 EVO 250GB / Samsung F4 2TB / WD Green WD30EZRX 3TB / WD Green WD30
Sound:
X-fi Xtreme Music / Logitech Z-5500
Case:
Corsair Graphite Series 600T Black
PSU:
Chieftec CTF750W
Optical drives:
Samsung DVD-RW
Mice & keyboard:
Logitech G500 / Logitech G110
Internet:
SBB 40/2.5 mbit
OS & Browser:
Windows 7
Other:
Sony Plastation 3 Slim 320GB , Samsung S5, Samusung S3, iPad 3, Nokia 6300
Druze veruj mi da mi je ova kafa bolja od svake koju sam pio po kaficima u mom mestu.
Jedan kafic gde cesto budem ima hausbrand, drugi Lavazzu i dajem glavu da je ova bolja od onih. Jer te masine po kaficima su poluautomatske i min 50% kafa zavisi od onog ko je pravi.
Dzabe ti aparat od 15 000e npr ako si ***** i ne znas da napravis npr lepu penu, ima tu caka da ne verujes.
Aparat u kaficu isto mora da se cisti, gledam ove sto rade, kad god nemaju sta ciste masinu. Jedino je odvratno kad greju mleko 300x u istoj dzezvi, navata se svakog djavola na tome, ali meni kafa sa hladnim mlekom je ogavna.
Mnogo je bitna i kafa naravno, meni su mnogo lepe ove Lavazza i Illy. Ali probacu jos neke ako nadjem, ima sad da sipam kafu u usi dok mi se ne smuci! :D
Ove sto sluze grand necu ni da pominjem.
Mislim da su ovakvi top kucni aparati za espreso bolji od mnogih pro, ali ne mogu da prave dnevno 100-500 kafa i da traju 10godina.
Koliko su u Boschu sigurni u kvalitet masine govori i podatak da garantuju da ce aparat napraviti 15000 kafa! Po 4 dnevno to je preko 10 godina!
Inace Bosch drzi Simens, skoro sam siguran.

Ovde je pranje toliko pojednostavljeno da je to smesno, treba ti 3min. Sve radi skoro automatski.

Jedina mana masine je to sto nema grejanje soljica, mada i ovi sto to imaju, kao ovo ****o od Saeca, toliko bedno greju da je ta funkcija besmislena.
Sipam vrucu vodu u soljicu i za 10sek je topla.
 
Poslednja izmena:

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.548
Rezultat reagovanja
2.184
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Razumem ja tebe. Rekao si i sam da ta kafa zavisi i od onog ko je pravi. Ali zavisi i od gazde i od kafe koju mece u nju. Bio je ceo show na nekom US kanalu (gledao sam par epizoda) gde su obucavali kafe kuvare i samo to. Tvoj aparat isto ima razne neke opcije, ali nece napraviti dobru kafu ako stavis u nju neki krsh od nekog lokalnog dilera koji gaji svoju kafu na krovu svinjca. :)

Realno, ja sam zadovoljan kad stavim mikrotalasnu na 1 min i solju sa vodom u nju, taman pre nego sto voda provri ja izvadim solju, ubacim nes, sipnem mleka i voila! :) Nisam neki ljubitelj masinskih kafa, a ni kuvanih (vec sam pisao da mi ne prijaju stomaku), samo nes i jakobs pijem.
No, siguran sam da ce ovaj info sto si dao nekome znaciti mnogo vise nego meni. Ja na zalost, poput tebe i hardwera za PC, imam probleme sa tim belim tehnikama pa sam davno digao ruke posle gomile rowenta, bosheva i sl. Kupio Bosch ves masinu od 800e, svi je preporucivali, evo je od prvog dana skace po kupatilu i lomi plocice, ma show.
 

vujacar777

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2011.
Poruka
217
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel I5-8600K @5GHz
Motherboard:
MSI Z370 Tomahawk
RAM:
16GB Kingston HyperX Fury @3200
VGA & cooler:
MSI HD7850 Power Edition
Display:
Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Pro 128GB + Seagate 1TB ST1000DM003
Sound:
Integrated
Case:
Cooler Master Storm Scout 2 Advanced
PSU:
Seasonic X-Series 850W
Optical drives:
None
Mice & keyboard:
Logitech G403 & Red Dragon Kumara 552
Internet:
SBB 100 MBps
OS & Browser:
Win10/Chrome
Other:
Sony Xperia XA2
Dve najvece solje turske dnevno maksimalno gorke, jutarnja na poslu obavezna. Druga sedne posle nekog dobrog rucka :)
 

Beagle

PCAXE News Guru
Učlanjen(a)
20.01.2010.
Poruka
1.480
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonII X4 620 @1.225v, Hyper 412 Slim
Motherboard:
Gigabyte M720-US3
RAM:
2x2GB Patriot Viper + 2x2GB GEIL Black Dragon CL5-5-5-15 @800 @1.8v
VGA & cooler:
Gigabyte GF9500GT 1GB (750/1850/500), CoolViva Z1
Display:
LG L204WS
HDD:
Patriot Pyro 60 GB, WD5001AALS
Sound:
Creative Audigy 1, Altec Lansing ATP3, Beyerdynamic DTX-710
Case:
Lian Li PC-S80 Black, 2xScythe SlipSream, 1x Turbine Master 800RPM
PSU:
OCZ StealthXStream 500W (Scythe S-Flex ventilator)
Optical drives:
Optiarc DVD-RW
Mice & keyboard:
Microsoft sidewinder X5, Roccat Taito, Logitech K120
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7x64 SP1
Other:
Audigy front panel
Coffie Dream ima najbolju kafu u Beogradu. Izuzetno su brzi, a cene su pristojne (u poredjenju sa drugim lokalima).

Inace, izmislili su espresso za Costa, Grinet i druge kafeterije koje mogu da se vide po gradu.
 

Bob Marli

PCAXE Member
Učlanjen(a)
31.10.2010.
Poruka
604
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-760 4.0Ghz / Mega Shadow Deluxe
Motherboard:
Asus P7P55D-E Evo
RAM:
Kingston HyperX DDR3 2x8GB 1600MHz / OC 1800Mhz
VGA & cooler:
GeForce GTX770 MSI GAMING 2GB
Display:
Samsung SA550 / LG 55UB850V
HDD:
OCZ Vertex 2 60GB / Samsung 840 EVO 250GB / Samsung F4 2TB / WD Green WD30EZRX 3TB / WD Green WD30
Sound:
X-fi Xtreme Music / Logitech Z-5500
Case:
Corsair Graphite Series 600T Black
PSU:
Chieftec CTF750W
Optical drives:
Samsung DVD-RW
Mice & keyboard:
Logitech G500 / Logitech G110
Internet:
SBB 40/2.5 mbit
OS & Browser:
Windows 7
Other:
Sony Plastation 3 Slim 320GB , Samsung S5, Samusung S3, iPad 3, Nokia 6300
Gde imaju bese te Coffe dream radnje?
Koliko vama smeta kafa da zaspete, ako je popijete posle 18h? Jbt ja prvih par dana nisam mogao uopste da spavam.


Sent from Pimp phone
 

Beagle

PCAXE News Guru
Učlanjen(a)
20.01.2010.
Poruka
1.480
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonII X4 620 @1.225v, Hyper 412 Slim
Motherboard:
Gigabyte M720-US3
RAM:
2x2GB Patriot Viper + 2x2GB GEIL Black Dragon CL5-5-5-15 @800 @1.8v
VGA & cooler:
Gigabyte GF9500GT 1GB (750/1850/500), CoolViva Z1
Display:
LG L204WS
HDD:
Patriot Pyro 60 GB, WD5001AALS
Sound:
Creative Audigy 1, Altec Lansing ATP3, Beyerdynamic DTX-710
Case:
Lian Li PC-S80 Black, 2xScythe SlipSream, 1x Turbine Master 800RPM
PSU:
OCZ StealthXStream 500W (Scythe S-Flex ventilator)
Optical drives:
Optiarc DVD-RW
Mice & keyboard:
Microsoft sidewinder X5, Roccat Taito, Logitech K120
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7x64 SP1
Other:
Audigy front panel
Gde imaju bese te Coffe dream radnje?
Koliko vama smeta kafa da zaspete, ako je popijete posle 18h? Jbt ja prvih par dana nisam mogao uopste da spavam.


Sent from Pimp phone
Ima u Domu Omladine, dve u Knezu (Zmaj Jovina i Nikole Spasica) i u Makenzijevoj (Crveni Krst). Ima valjda jos negde, ali ja sam u ovim bio.

Ja tursku ne pijem posle 18h, a espresso me radi mozda sat~dva, tako da nije problem zaspati oko 11.
 

Bob Marli

PCAXE Member
Učlanjen(a)
31.10.2010.
Poruka
604
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-760 4.0Ghz / Mega Shadow Deluxe
Motherboard:
Asus P7P55D-E Evo
RAM:
Kingston HyperX DDR3 2x8GB 1600MHz / OC 1800Mhz
VGA & cooler:
GeForce GTX770 MSI GAMING 2GB
Display:
Samsung SA550 / LG 55UB850V
HDD:
OCZ Vertex 2 60GB / Samsung 840 EVO 250GB / Samsung F4 2TB / WD Green WD30EZRX 3TB / WD Green WD30
Sound:
X-fi Xtreme Music / Logitech Z-5500
Case:
Corsair Graphite Series 600T Black
PSU:
Chieftec CTF750W
Optical drives:
Samsung DVD-RW
Mice & keyboard:
Logitech G500 / Logitech G110
Internet:
SBB 40/2.5 mbit
OS & Browser:
Windows 7
Other:
Sony Plastation 3 Slim 320GB , Samsung S5, Samusung S3, iPad 3, Nokia 6300
Inace Lavazzu Crema & Aroma koju sam ovde placao 2600din 1kg u Nemackoj sam uzeo za 12evra 1kg i jos imam povrat poreza, izadje me 10.5e. :D
Koje su mi dupe sveta!

Uzeo sam bar 10kg kafe, raznoraznih Lavazza.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.548
Rezultat reagovanja
2.184
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Inace Lavazzu Crema & Aroma koju sam ovde placao 2600din 1kg u Nemackoj sam uzeo za 12evra 1kg i jos imam povrat poreza, izadje me 10.5e. :D
Koje su mi dupe sveta!

Uzeo sam bar 10kg kafe, raznoraznih Lavazza.
a sad pogledaj onaj video iznad :d

Hvala Misko! Definitivno cu pokusati da promenim neke navike!
 

Bob Marli

PCAXE Member
Učlanjen(a)
31.10.2010.
Poruka
604
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-760 4.0Ghz / Mega Shadow Deluxe
Motherboard:
Asus P7P55D-E Evo
RAM:
Kingston HyperX DDR3 2x8GB 1600MHz / OC 1800Mhz
VGA & cooler:
GeForce GTX770 MSI GAMING 2GB
Display:
Samsung SA550 / LG 55UB850V
HDD:
OCZ Vertex 2 60GB / Samsung 840 EVO 250GB / Samsung F4 2TB / WD Green WD30EZRX 3TB / WD Green WD30
Sound:
X-fi Xtreme Music / Logitech Z-5500
Case:
Corsair Graphite Series 600T Black
PSU:
Chieftec CTF750W
Optical drives:
Samsung DVD-RW
Mice & keyboard:
Logitech G500 / Logitech G110
Internet:
SBB 40/2.5 mbit
OS & Browser:
Windows 7
Other:
Sony Plastation 3 Slim 320GB , Samsung S5, Samusung S3, iPad 3, Nokia 6300
Cekaj na koji nacin je to kafa stetna?! I ko je ovaj *****ko? :D
A ja nisam stetan po okolinu kad se probudim nadrkan ko zmaj u 7h?! :d
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.548
Rezultat reagovanja
2.184
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
de znam, eto saslusah i ja coveka pa cu probati da smanjim, bas me zanima oce li mi pasti pritisak :d
 

Bob Marli

PCAXE Member
Učlanjen(a)
31.10.2010.
Poruka
604
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-760 4.0Ghz / Mega Shadow Deluxe
Motherboard:
Asus P7P55D-E Evo
RAM:
Kingston HyperX DDR3 2x8GB 1600MHz / OC 1800Mhz
VGA & cooler:
GeForce GTX770 MSI GAMING 2GB
Display:
Samsung SA550 / LG 55UB850V
HDD:
OCZ Vertex 2 60GB / Samsung 840 EVO 250GB / Samsung F4 2TB / WD Green WD30EZRX 3TB / WD Green WD30
Sound:
X-fi Xtreme Music / Logitech Z-5500
Case:
Corsair Graphite Series 600T Black
PSU:
Chieftec CTF750W
Optical drives:
Samsung DVD-RW
Mice & keyboard:
Logitech G500 / Logitech G110
Internet:
SBB 40/2.5 mbit
OS & Browser:
Windows 7
Other:
Sony Plastation 3 Slim 320GB , Samsung S5, Samusung S3, iPad 3, Nokia 6300
Moze on da prica sta oce, kad je krenuo pricu o pacovima ugasio sam ga. Ovo je obicno tip likova koji kad se okupaju ne izlaze 2h napolje u sred leta, jer je to stetno, daj bre!
Ne preterujem sa kafom, 2,3 max dnevno i svaka mi je uzivancija nevidjena, tako moze taj dr. Covpa da ga frula. :d
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP

zookarma

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.11.2009.
Poruka
1.210
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 + Megahalem
Motherboard:
Asus p7p55d
RAM:
2x2 Mushkin + 1x4
VGA & cooler:
Sapphire 6950
Display:
Samsung T240
HDD:
C300 X64 + 5xhdd
Sound:
Creative Xfi Elite
Case:
Chieftec LBX
PSU:
TT 650 W
Optical drives:
PIoneer 212
Mice & keyboard:
G500 + G15 v2
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7 x64, Chrome
Posle duvana krenuli na kafu, sto se mene tice mogu da ga duvaju. Ne umiremo od antibitotika koje pijemo kroz zivot i lose i nezdrave hrane al 2 soljice kafe dnevno je ogroman rizik .. puu ***em im znanje
 
Vrh