• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Cuvanje podataka prilikom reinstalacije windowsa

Bogdan Laban

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
31.01.2019.
Poruka
33
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Imam par pitanja. Hocu da svoj Windows podignem na desetku, ali hocu i da sacuvam podatke. Trenutno imam windows 7 i on mi bas i ne odgovara. Pitanje je, da li bih ja mogao da stavim sve podatke i igre na jedan hard disk na kome nije windows a na drugom da instaliram desetku. Kada to uradim vratim taj drugi hard i sve ide normalno. Da li je to moguce i da li imate neki predlog kako da sacuvam podatke na drugi nacin. Ono oko particija bas i ne znam kako da uradim tako da pusite predloge. Hvala pozdrav.
 

Drakuloni

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.10.2016.
Poruka
400
Rezultat reagovanja
49
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
intel i5 6500 box
Motherboard:
asus z170-pd3
RAM:
16 gb ddr3
VGA & cooler:
amd rx 470 power color red devil 4 giga
Display:
philips 328E8Q
HDD:
WD 1 tb i ssd samsung 850 EVO 500 gb
Sound:
realtec
PSU:
chieftec 700 w
Optical drives:
usb transcend
Mice & keyboard:
trust gxt 101 ms flipper 2
Internet:
cable sbb
OS & Browser:
win 10 pro 64 bit
mozes prvo iskopiraj sve sto ti treba na taj hard disk na kome nije sistem kada sve iskopiras njega izvadis e onda instaliras 10tku na 7cu i posle vratis taj hard na kome nije sistem i to je to
 

Bogdan Laban

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
31.01.2019.
Poruka
33
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
mozes prvo iskopiraj sve sto ti treba na taj hard disk na kome nije sistem kada sve iskopiras njega izvadis e onda instaliras 10tku na 7cu i posle vratis taj hard na kome nije sistem i to je to
To je sigurno?
I da li ce svi programi i igrice raditi ako to uradim?
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.694
Rezultat reagovanja
9.039
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
To je sigurno?
I da li ce svi programi i igrice raditi ako to uradim?
Ništa nije sigurno, ali je dobro napraviti bekap, baš zbog onog drugog dela verovatnoće.

Recimo da je veća verovatnoća da će sve biti kako treba. Možda neće svi programi raditi. Verovatno se ništa neće izgubiti. Ali zato praviš kopiju važnih stvari na drugom disku.

Bolji, ali komplikovaniji postupak je da napraviš sliku diska na kome već imaš sistem na praznom disku. Na taj način imaš odstupnicu ako nešto krene po zlu. Naravno, ta kopija mora da bude sigurna!
 

Bogdan Laban

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
31.01.2019.
Poruka
33
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ništa nije sigurno, ali je dobro napraviti bekap, baš zbog onog drugog dela verovatnoće.

Recimo da je veća verovatnoća da će sve biti kako treba. Možda neće svi programi raditi. Verovatno se ništa neće izgubiti. Ali zato praviš kopiju važnih stvari na drugom disku.

Bolji, ali komplikovaniji postupak je da napraviš sliku diska na kome već imaš sistem na praznom disku. Na taj način imaš odstupnicu ako nešto krene po zlu. Naravno, ta kopija mora da bude sigurna!
Da ne komplikujem,probacu na prvi nacin.Hvala na odgovorima
 
Vrh