• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Čudan problem sa ramom!?

Cvija98

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
26.08.2018.
Poruka
61
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
NemanjaPC
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-11700k & Cooler Master Hyper 212X
Motherboard:
MSI MAG Z590 TOMAHAWK WIFI
RAM:
Kingston Fury Renegade 32GB (2 x 16GB) DDR4 3200MHz
VGA & cooler:
Gigabyte GeForce RTX™ 3080 GAMING OC 10G (rev. 2.0)
Display:
Dell Gaming Monitor S2522HG & FUJITSU Display B24-8 TE Pro
HDD:
WD Black 1TB & KINGSTON SSDNow 120GB & Samsung M.2 500GB 980 PRO & Samsung M.2 2TB 980 PRO
Sound:
Kingston HyperX Cloud Alpha S
Case:
Chieftec Libra LF-01B-OP
PSU:
Seasonic B12 BC-850W
Mice & keyboard:
SteelSeries Rival 310 & HyperX Alloy Core RGB
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10
Pozdrav sekiraši,

Večeras sam imao problem sa PC, nije hteo da se upali, palio gasio par puta, ništa.. otvorim kućište pogledam šta lampice pokazuju, kao stoji narandzasto na RAM memoriji i na sekund trepne crveno na CPU.
Ja ugasim komp, izvadim pločice obe, i onda vratim jednu i pokušam ponovo da upalim. Upali PC, piše na monitoru OVO.
51670


I skloni se to sa ekrana i prođe, digne se windows, ja uđem u task manager vidim piše 16GB.. sve ok.
Opet isključim PC, vratim i drugu pločicu kad ono opet se pojavi ova porukica na ekranu, udjem ja u BIOS.. i dignem ja RAM na 3200mhz. (RAM je Kingston Fury Renegarde 2x16GB 3200MHz - KF432C16RB1K2/32)
Trenutno sve radi okej, nemam nikakvih problema.
Da li je moguće da je Ram zaglupio ili neki đavo se desio ne znam. Da li zna neko nešto, treba li da brinem ?

PS: Ovo mi je nova matična i novi CPU ,kupio sam je negde u aprilu, nisam radio OC sa Ramom.

Hvala unapred na odgovorima.

51671
 

LowQualityStreamer

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
25.01.2024.
Poruka
30
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 4500
Motherboard:
AsRock A320
RAM:
Patriot DDR4 3200Mhz
VGA & cooler:
Stock
PSU:
Falcon 650W
Pozdrav sekiraši,

Večeras sam imao problem sa PC, nije hteo da se upali, palio gasio par puta, ništa.. otvorim kućište pogledam šta lampice pokazuju, kao stoji narandzasto na RAM memoriji i na sekund trepne crveno na CPU.
Ja ugasim komp, izvadim pločice obe, i onda vratim jednu i pokušam ponovo da upalim. Upali PC, piše na monitoru OVO. Pogledajte prilog 51670

I skloni se to sa ekrana i prođe, digne se windows, ja uđem u task manager vidim piše 16GB.. sve ok.
Opet isključim PC, vratim i drugu pločicu kad ono opet se pojavi ova porukica na ekranu, udjem ja u BIOS.. i dignem ja RAM na 3200mhz. (RAM je Kingston Fury Renegarde 2x16GB 3200MHz - KF432C16RB1K2/32)
Trenutno sve radi okej, nemam nikakvih problema.
Da li je moguće da je Ram zaglupio ili neki đavo se desio ne znam. Da li zna neko nešto, treba li da brinem ?

PS: Ovo mi je nova matična i novi CPU ,kupio sam je negde u aprilu, nisam radio OC sa Ramom.

Hvala unapred na odgovorima.

Pogledajte prilog 51671
Izvadi oba rama, uzmi neku tanku krpu i tanki srafciger. Naprskaj malo alkohola na krpu i gurni u ram slot i polako trljaj sa srafcigerom.
 
Vrh