• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Crkla oba !?

Kerrigan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
19.11.2009.
Poruka
1.007
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 3770K @ CM Seidon 240M
Motherboard:
Gigabyte Z68X-UD7-B3
RAM:
16GB Corsair Vengeance
VGA & cooler:
Titan
Display:
3x Dell U2311H @ nVidia Surround
HDD:
Intel 520 240GB/Kingston V (G2) SSD 128gb/Western Digital Blue 500gb/640gb/2TB@ Scythe Himuro
Sound:
E-MU 1212M @ Wharfdale Diamond 10.1/Harman Kardon HK-6500
Case:
CoolerMaster Cosmos II
PSU:
Corsair TX750
Optical drives:
LiteOn Ez-Dub external
Mice & keyboard:
Corsair Vengeance K90,Logitech DiNovo Edge (backup :P),Logitech MX Air/G500/G9x
Internet:
20mb Fiber Optic
OS & Browser:
Windows 7 64bit
Goran, 064 132 9318
 

d0minat0r

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.633
Rezultat reagovanja
58
Moja konfiguracija
VGA & cooler:
Gainward 4850 512DDR3
Display:
Viewsonic 24"
HDD:
seagate 500Gt Single P
Case:
/
Optical drives:
Samsung 203D
Mice & keyboard:
A4tech oscar X 748K i microsoft ergo natural 4000
Internet:
ADSL 4Mbit
OS & Browser:
WIN7
gsimon sa bencha sad radi tamo za ove iz lomine al nisam znao da sad rade dijagnostiku pa mozes da biras sta ces da radis. Pre je bilo ako odneses samo je pisalo kao marketinska fora da je dijagnostika besplatna sto ti u principu nista ni ne znaci
 

SuperStarr

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
1.342
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD DA-C2 @ 3,66Ghz (1.4V) under Alpenföhn Broken
Motherboard:
DFI LANParty JR 790GX-M2RS @ 1,8Ghz
RAM:
4x 2Gb "Crne Dragane" @ 866Mhz CL5 1.95V
VGA & cooler:
PCS 6770 1Gb feat. Scythe Musashi + PAPST 12cm @ 5V
Display:
ASUS VW222U
HDD:
1x Maxtor, 3x WD, 1x Hitachi
Sound:
SB0460 feat. Creative Fatal1ty Gaming Headset
Case:
kinez čisto da zašrafim ploču da se ne krivi...
PSU:
ZM850-HP
Optical drives:
LiteOn always & forever :P
Mice & keyboard:
GA GM-M6800 & Microsoft Multimedia 1.0A
Internet:
Telekom ADSL 1Mbps
OS & Browser:
xDark W7 x64 SP1 /// Google Chrome
Other:
2x Doggy Dog ?
Okiju ne rešava problem da mu neko ustanovi da je crkla elektronika na hardovima.
Problem će rešiti kad otkrije što se to desilo.

P.S. Treba ploču da odnese na dijsgnostiku, kod nekoga koji ima onu PCI karticu (za dijagnostiku) da je ispituje...
 

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Pa ovako, sto se tice podataka ne bih voleo ni pod kakvim uslovima da napuste svoj dom, dakle ako je ikako moguce zameniti elektroniku to je ok, ako ce mi se desiti da ikada nekada negde podaci zavrshe kod nekoga zbog radoznalosti ili cega god - to mi ne odgovara.

Imam garanciju za oba harda i moje je da biram da li cu se oprositi od svega ili probati povratiti podatke..ok ali ne po svaku cenu jer bolje da ih nema nema nego da ih ima uz sumnju da ce nekada zavrshiti negde ili da mi nego trazi tipa 300e za iste..

Izvinjavam se svima na ovim shizofrenim komentarima ali mega sam se smorio pre svega zbog toga sto nigde na oba harda nema nikakve naznake da je doslo do "paljenja", dakle ponavljam izgledaju kao novi hard diskovi. Nigde nikakvog traga bilo kakvog dizanja napona [ sata izlazi na plochi, na sata kablovima, na rail kablovima od napajanja..]

uzhas
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.849
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Brateeee, prodaji sve, kupi jos jedan laptop i externi hdd za bekap. Ustvari, dva externa harda. :)

Ako ce ti neko vaditi podatke i sam znas da ce precesljati sve sto moze i iskopirati... No doubt at all...
 

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Jelena se slaze sa tobom : ))))) Da kupim veci laptop [ kao tvoj ] i cao... ali to je sve offtopic.. ***** ti se u kishu nemam auto i rado bih voleo da ovo reshim nekako danas..tj da vidim da se barem ubedim da mi je napajanje ok... kazem diskovi su tu josh djene djene problem, ali sta ako mi se ponovi to za 2-3-6 mesec dana..
 

d0minat0r

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.633
Rezultat reagovanja
58
Moja konfiguracija
VGA & cooler:
Gainward 4850 512DDR3
Display:
Viewsonic 24"
HDD:
seagate 500Gt Single P
Case:
/
Optical drives:
Samsung 203D
Mice & keyboard:
A4tech oscar X 748K i microsoft ergo natural 4000
Internet:
ADSL 4Mbit
OS & Browser:
WIN7
ne moze te podatke bilo ko da izvadi ako ovi iz help disca vade garantuju za bezbednost nije to igranje ozbiljna firma a da das nekom drugom mada ne znam ko to moze da uradi kad nema opremu
 

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Prekosutra dolaze fantom i dijabolik do mene pa cemo ako nishta znati na chemu smo kada je u pitanju podatak iz unimera. Ponavljam, staviti nov hdd i dici sistem je najmanji problem, ono sto me brine jeste da se to ne ponovi, a na korak saznanju cemo biti kada budemo videli ocitavanja.

Janko, nije u pitanju to sto pricas, vec da ja regularno zamenim svoj 1TB hard za nov a da se neko nekada iz dosade ili ko zna cega istripuje i krene da chachka...
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Pitanje!
Su oba harda bila na istoj naponskoj grani?
Čuo sam još davno mitove o hard disk kulerima koji su imali one ulaz-izlaz molex konektore. Legenda kaže, da ako ti se spali kuler onda će ti kuler spaliti u hard disk, ako je kuler povezan sa hardom direktno. (pre dosta godina je bilo jako puno kung-fu kulera koji su se spaljivali samo tako).
Teorija!
Ako se spalio jedan hard disk, eto tako riknuo je, možda je on kriv za smrt drugog harda u slučaju da su bili na istoj grani....
 

d0minat0r

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.633
Rezultat reagovanja
58
Moja konfiguracija
VGA & cooler:
Gainward 4850 512DDR3
Display:
Viewsonic 24"
HDD:
seagate 500Gt Single P
Case:
/
Optical drives:
Samsung 203D
Mice & keyboard:
A4tech oscar X 748K i microsoft ergo natural 4000
Internet:
ADSL 4Mbit
OS & Browser:
WIN7
Prekosutra dolaze fantom i dijabolik do mene pa cemo ako nishta znati na chemu smo kada je u pitanju podatak iz unimera. Ponavljam, staviti nov hdd i dici sistem je najmanji problem, ono sto me brine jeste da se to ne ponovi, a na korak saznanju cemo biti kada budemo videli ocitavanja.

Janko, nije u pitanju to sto pricas, vec da ja regularno zamenim svoj 1TB hard za nov a da se neko nekada iz dosade ili ko zna cega istripuje i krene da chachka...
a to se onda zove paranoja :rotf:

tesko da ce vi tu unimerom nesto da vidite ne verujem da baca 13v i da ti to ubija ploca s***ala elektorniku zaglupela je i to je to moguce da je to isto radio i ona GA P45 extreme dok sam ga imao
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.849
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
a bre Janko ti ko da ****s dok kucas po forumu :rotf:

ma ploca je ubila diskove u najavi, odlepio sb i cao dovidjenja... no, treba proveriti...
 

SuperStarr

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
1.342
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD DA-C2 @ 3,66Ghz (1.4V) under Alpenföhn Broken
Motherboard:
DFI LANParty JR 790GX-M2RS @ 1,8Ghz
RAM:
4x 2Gb "Crne Dragane" @ 866Mhz CL5 1.95V
VGA & cooler:
PCS 6770 1Gb feat. Scythe Musashi + PAPST 12cm @ 5V
Display:
ASUS VW222U
HDD:
1x Maxtor, 3x WD, 1x Hitachi
Sound:
SB0460 feat. Creative Fatal1ty Gaming Headset
Case:
kinez čisto da zašrafim ploču da se ne krivi...
PSU:
ZM850-HP
Optical drives:
LiteOn always & forever :P
Mice & keyboard:
GA GM-M6800 & Microsoft Multimedia 1.0A
Internet:
Telekom ADSL 1Mbps
OS & Browser:
xDark W7 x64 SP1 /// Google Chrome
Other:
2x Doggy Dog ?
ma ploca je ubila diskove u najavi, odlepio sb i cao dovidjenja... no, treba proveriti...
Kada bih se kladio - kladio bih se na to! Verujem da su otuda i problemi sa grafikom...
Ali za takvu dijagnostiku nije potreban unimer već ona PCI kartica o kojoj sam pisao...
 

Don Workinson

PCAXE Member
Učlanjen(a)
21.07.2010.
Poruka
935
Rezultat reagovanja
9
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5 8600K 4.6GHz :: NOCTUA NH-C12P SE14
Motherboard:
ASUS TUF Z370 PRO GAMING
RAM:
2x8GB DDR4 Corsair 3200
VGA & cooler:
SAPPHIRE HD 7790 1GB GDDR5
Display:
Dell U2312HM IPS, Samsung 793DF
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250GB, WD Blue 4TB, Samsung F3 500GB HD502HJ
Sound:
Asus Xonar DG :: CMOY HP AMP :: TAKSTAR HI2050/PANASONIC RP-HTF600E-S/Superlux HD 661/Takstar Pro 82
Case:
NZXT ELITE 340
PSU:
SEASONIC SS-520GB 520W
Mice & keyboard:
Zowie FK2 :: Steel Series QcK+ fnatic, CMStorm Devestator
Internet:
100Mb/s -/6Mb/s SBB
OS & Browser:
Windows 10 x64, Mozilla Firefox
Other:
Xbox Controller

R_O_N_I_N

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.09.2009.
Poruka
989
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD B55 @3.8Ghz/2.8Ghz NB & Noctua NH-D14
Motherboard:
ASUS Crosshair IV Formula
RAM:
2X2GB Excelram Rippler + 2X8 GB Patriot,sve na 9-9-9-24-27 1T@1600Mhz
VGA & cooler:
ASUS 280x
Display:
ViewSonic VX2260WM
HDD:
Samsung EVO840 120 GB+Samsung 1.5 TB+Samsung HD321KJ 320GB+WD AAKX 500GB+WD 320GB AAKX
Sound:
Integrisana zv. & Logitech G51
Case:
CM Silencio 650
PSU:
Chieftec BPS-850C 850W
Optical drives:
Samsung SH-S223F
Mice & keyboard:
Logitech G400s,neki djubre-plastikaner od 5e(za sad :D)
Internet:
SBB
OS & Browser:
W7 x64
Ali na koji nacin SB moze fizicki da ubije diskove?
Mislim,ne kazem da nije tako,da me ne razumete pogresno,nego me stvarno intrigira sta je moglo da im se desi...
 

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Pitanje!
Su oba harda bila na istoj naponskoj grani?
Čuo sam još davno mitove o hard disk kulerima koji su imali one ulaz-izlaz molex konektore. Legenda kaže, da ako ti se spali kuler onda će ti kuler spaliti u hard disk, ako je kuler povezan sa hardom direktno. (pre dosta godina je bilo jako puno kung-fu kulera koji su se spaljivali samo tako).
Teorija!
Ako se spalio jedan hard disk, eto tako riknuo je, možda je on kriv za smrt drugog harda u slučaju da su bili na istoj grani....
Na takav ulaz/izlaz mi je povezan sharkoon koji je hladio te hardove sve vreme.
Oba harda su bila na istoj naponskoj grani, ali ne i ovaj molex sa slike, on je bio prikachen na drugu.

Kuler nije spaljen, radi u bilo kojoj grani od 6 mogucih kada se prebaci. To sam danas probao i testirao. Opet podvlacim da se ni na jednom od ta dva harda ne vidi uopste trag paljenja..Drugo napajanje ima xyz zastita tako da ne verujem da bi u bilo kojem sluchaju paljenja prodalo bez crvene lampice tj odbijanja startovanja sistema. To znam jer pre odredjenog vremena, jedan hard mi jeste zaista crkao na istoj ovoj ploci [ da debil sam pa to nisam rekao ranije ] ali on je imao vidljivo na sebi znak paljenja, a sa druge strane on je bash ishao preko molex-a. Ovo sada je sve SATA.

Moguce da ja sve vreme imam plochu koja tako sa vremena na vreme voli da "odlepi".. Janko i sam znash da nisi imao pojma sta je bio uzrok tvojim hardovima a secam se da si 2 promenio za kratko vreme.. Da li se secas mozda sta je tebi bilo? I ti si imao uvek neko odlichno napajanje...
 

R_O_N_I_N

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.09.2009.
Poruka
989
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD B55 @3.8Ghz/2.8Ghz NB & Noctua NH-D14
Motherboard:
ASUS Crosshair IV Formula
RAM:
2X2GB Excelram Rippler + 2X8 GB Patriot,sve na 9-9-9-24-27 1T@1600Mhz
VGA & cooler:
ASUS 280x
Display:
ViewSonic VX2260WM
HDD:
Samsung EVO840 120 GB+Samsung 1.5 TB+Samsung HD321KJ 320GB+WD AAKX 500GB+WD 320GB AAKX
Sound:
Integrisana zv. & Logitech G51
Case:
CM Silencio 650
PSU:
Chieftec BPS-850C 850W
Optical drives:
Samsung SH-S223F
Mice & keyboard:
Logitech G400s,neki djubre-plastikaner od 5e(za sad :D)
Internet:
SBB
OS & Browser:
W7 x64
Ali kako ploca moze da spali hard,i dalje mi nije jasno. Mislim,jedini kontakt koji hard ima sa strujom je direktno sa napajanja. Znam za ploce koje su spaljivale grafike,memorije,procesore...ali hard ne dobija nikakvu struju preko ploce. To me buni u celoj prici....
 

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Nisam jedini na svetu kada je ovaj problem u pitanju.. naime

http://club.myce.com/f138/dead-hard-drive-wont-spin-up-57921/

Samo cu kopirati "identicnu situaciju"

I'll throw my hat into the 'same-problem' ring...
I've got a 300Gb hd that has been working fine for 2 years. I've wiped it and reloaded it about 4-5 times. The last time was about 4 months ago.
I was playing Fallout 3 tonight (for about the hundreth time on this computer) and I got yet another video card crash that are common with Fallout 3.
However, this time, it would not return to the desktop and I was forced to do a hard reboot. When it came back up, the drive would not spin up.
It sounds like there is absolutely no power getting to the drive at all. I have tried different power cables and data cables, I tried the "spin violently on same horizontal plane" trick and it still gets no power.

I wanted to add my info in case the 'Fallout 3 crash' might have anything to do with it.
Upravo dakle kada mi se zamrznula slika pao bio restart, malo pricao sa dominatorom i restart i cao.
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Ja ću da se držim moje teorije da je jedan od hardova misterizno umrlo, došlo mu vreme ili tako nešto i u tom trenutku kad je riknuo, onaj drugi hard dobio višak struje pošto se jedan potrošač naglo otkačio.
Ono kad sam spominjao kulere za hard, nisam mislio da je on kriv, nego sam aludirao na to da se nešto loše desilo na toj naponskoj grani....
Ploču smo isključili po nekoj logičkoj teoriji, ploča nema tu moć niti povezanost da spali motor od hard diska...
Napajanje nije pošto radi i dalje sasvim normalno ako sam dobro provalio...?
 

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Pa i dalje radi normalno. U bios-u se sve voltaze ochitavaju normalno i za 3 i 5 i 12v .. grafika daje sliku.. rezac radi..nista ne pishti sve je zeleno.. Inace nisu kuler i sami hardovi na istoj grani.. sata grana je sata.. a molex je molex..
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Opet me nisi razumeo, nisam okrovio molex kuler, to sam samo naveo kao primer priču o "legendi". Kad se nešto zase*e na jednoj grani onda tamo umiru stvari. U tvom slučaju (po mojoj teoriji rikno jedan hard) na SATA naponskoj grani nešto pošlo po zlu i spalio drugi hard....tj jedan hard spalio drugog...
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Da je to neko sklj napajanje pa i da crkavanje jednog harda dovede do bacanja struje pa jos i ok. Na ovakvom napajanju malo je tesko da se to desi..
 

d0minat0r

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.633
Rezultat reagovanja
58
Moja konfiguracija
VGA & cooler:
Gainward 4850 512DDR3
Display:
Viewsonic 24"
HDD:
seagate 500Gt Single P
Case:
/
Optical drives:
Samsung 203D
Mice & keyboard:
A4tech oscar X 748K i microsoft ergo natural 4000
Internet:
ADSL 4Mbit
OS & Browser:
WIN7
dok su mi zveketali hardovi imao sa asus dfi pa tek onda GA plocu a sve to vreme LC power 6550 GP napajanje
konto na kraju je bio 3x WD 320gb dobro oni nisu ovako od jednom nego se videlo da za***avaju i na kraju Hitachi samo klik :D e taj hitachi je bio na Ga ploci kasnije seagate uzet bez problema i dan danas
 

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Nove vesti : )

Dakle od vidjanja sa drugarima nema nishta, uzeo sam stvar u svoje ruke :d

Kupio sam kod kineza unimer za 700 din i seo lepo na patos u protrljao ruke. Elem apsolutno sve grane u idle-u daju pravilne vrednosti : 12.30v 5.11v 3.38v
Kako u BIOS-u, tako i na unimeru. Sto se tice daljih testiranja videcemo kada opteretim mashinu shta ce se desavati. Hard disk sam pozajmio od Stanoja iz Team Serbia Oc tima.
Instalirao sam win uspeshno i upravo kucam sa te iste mashine. Dakle za sada sve je i vise nego ok. Temperature nema smisla pominjati jer je sve jel te kako treba. Bacicu neke testove i naravno instaliracu par igara pa da vidimo kako ce da se ponasha cela mashina.

Sto se tice hardova oba su odneta na reklamacije. Bice uvazene. Prvi sistemski je odnet u Asbis i ocekujem do kraja nedelje odgovor za zamenu, a sto se tice Samsung F2 od 1TB, danas sam ga odneo u ovlasceni servis Solytron na sajmu. Simpaticni cikica serviser je uzeo odmah u svoje ruke hard i unimerom izmerio da je ploca sa donje strane - mrtva. Probace da zamene tu plocu i na taj nachin da ozhive hdd, ako ne - sledi mi nov a podaci su cjao.

To bi bilo od prilike to za sada. Dakle, ista ploca isto napajanje isti ram isti proc, ubacio sam hdd od 80gb SATA, instalirao win brzo i sve radi bez apsolutno ikakvih simptoma da "napajanje ne valja".

Kasnije idu OCCT, neki linx i eventualno 3dMark chisto da vidimo kako se tu ponasha "ceo komp". Sta da kazem, nisam pametan.. Serviser iz Solytron-a je ubedjen da je napajanje, dok mi je drugi serviser rekao da postoji sansa da je ploca s***ala napajanje pa ono poslalo pogresnu struju hardovima, jer je imao slucaja da ploca spaljuje napajanja !?

Kako kazu ameri - fingers crossed.
 

Villy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
08.08.2009.
Poruka
1.717
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Toshiba i5 6200U, GTX930M, 16GB, 256GB SSD
CPU & cooler:
i5 6600K + EKWB Predator 240
Motherboard:
AsRock Z170 Extreme 4
RAM:
16GB@2400 DDR4 Kingston Black Fury
VGA & cooler:
Gigabyte GTX1060 OC 6G
Display:
BenQ 2420HDB + Sony 55x8507 4K, Android,
HDD:
Samsung 850 Evo 128+Green 2TB+ 2x Green 1TB
Sound:
Xonar DSX+4562OP AMP+XonarU7+Altec MX5021+Microlab SOLO 6C
Case:
MS black widow
PSU:
Thermaltake 730W modular
Optical drives:
Samsung Full black
Mice & keyboard:
Razor Mamba+Chroma
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Win10
Other:
BMW Series 4 M package 2015, Note 5, DeskJet 4530, Oppo HA2 DAC + Kef M500, PS4 Pro
Baš bzvz... Inače samo da podelim sa vama jedno iskustvo iz mladih i ludih serviserskih dana :d Kada sam kao klinac radio u servisu, lik je doneo komp kome su isto misteriozno crkli rezač i hdd (IDE oba na istoj grani). Fora je bila i tome da lik nije vadio joypad zbog pesa bukvalno nikad, da mu je joystick spržio (znači crno na pozadini ploče) USB pinove na kojiima su bili povezani prednji USB konektori i istovremeno spalio hdd i cdrw. To smo slučajno primetili... ALTI nije uvažio reklamaciju iako je ploča bila maltene nova...JBg. Da nisi slučajno imao neki veći potrošač prikačen na usb? Skener bez eksternog napajanja ili tako nešto slično? Znam da si već dijagnostikovao kvar, ali ne i uzrok, pa možda je baš trip sa USBovima u pitanju?

:wave:
 

SuperStarr

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
1.342
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD DA-C2 @ 3,66Ghz (1.4V) under Alpenföhn Broken
Motherboard:
DFI LANParty JR 790GX-M2RS @ 1,8Ghz
RAM:
4x 2Gb "Crne Dragane" @ 866Mhz CL5 1.95V
VGA & cooler:
PCS 6770 1Gb feat. Scythe Musashi + PAPST 12cm @ 5V
Display:
ASUS VW222U
HDD:
1x Maxtor, 3x WD, 1x Hitachi
Sound:
SB0460 feat. Creative Fatal1ty Gaming Headset
Case:
kinez čisto da zašrafim ploču da se ne krivi...
PSU:
ZM850-HP
Optical drives:
LiteOn always & forever :P
Mice & keyboard:
GA GM-M6800 & Microsoft Multimedia 1.0A
Internet:
Telekom ADSL 1Mbps
OS & Browser:
xDark W7 x64 SP1 /// Google Chrome
Other:
2x Doggy Dog ?
Vrh