• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Corsair, Seasonic, XFX i Enermax = ko je zver ?

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.670
Rezultat reagovanja
2.062
Moja konfiguracija
Problem je što kod nas nedovoljan broj ljudi zna za SeaSonic :(
Tako da bi im takva porudžbina verovatno dugo stajala, jer bi to kupovali samo informisani korisnici koji su u principu manjina.
Nije problem da se to dovuce, verujem i da bi se brzo prodalo. Medjutim jedno je sigurno da u Srbiji od kvalitetnijih napajanja pored Corsaira drugi nemaju sta da traze. Jednostavno oko njih se digao veliki hype pa je potraznja i prodaja van svakih ocekivanja.
Tacno je da malo ljudi zna za SS, ali zar nije i za Corsair vazilo isto ranije, sve dok se prica o njemu nije rasirila forumima? :)
Siguran sam da bi ta napajanja itekako isla (naravno u skladu sa ocekivanjima s obzirom na cenu). Samo je potrebno omoguciti dostupnost tih napajanja, a potraznja ce doci sama po sebi, kada se za njih bude culo malo vise i kada se bude malo podigao hype, sto verujem da nije nikakav problem kada je SS u pitanju, isto kao sto se digao hype oko Corsa. ;)
Zaista ne vidim nikakav rizik u dovlacenju ovih napajanja kod nas, i X-Gold i jeftinijih modela. I oni koji ne znaju za njih ce relativno brzo biti informisani o njihovom kvalitetu i prodavace se isto kao i Cors, ne vidim nikakav logican razlog zbog koga ne bi bilo tako. :)
 

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
jedno vreme je bio hype oko CM napajanja pa su se i ona prodavala uprkos nenormalnoj ceni...
 

Pike

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
12.10.2009.
Poruka
49
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7-4790K @ 4.7GHz / Megahalems Black lapped by Pike
Motherboard:
ASUS Maximus VII HERO
RAM:
Kingston HyperX FURY Black DDR3 2x8GB @ 2000MHz
VGA & cooler:
NVIDIA GeForce GTX 980
Display:
ASUS PG278Q ROG Swift
HDD:
SAMSUNG 850 PRO 256GB & WD Black 1TB
Sound:
M-AUDIO Studiophile AV 40
Case:
Corsair Obsidian 650D
PSU:
Seasonic Platinum SS-660XP2
Mice & keyboard:
Roccat Kone Pure & Logitech Illuminated Keyboard
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64
Tacno je da malo ljudi zna za SS, ali zar nije i za Corsair vazilo isto ranije, sve dok se prica o njemu nije rasirila forumima? :)
Siguran sam da bi ta napajanja itekako isla (naravno u skladu sa ocekivanjima s obzirom na cenu). Samo je potrebno omoguciti dostupnost tih napajanja, a potraznja ce doci sama po sebi, kada se za njih bude culo malo vise i kada se bude malo podigao hype, sto verujem da nije nikakav problem kada je SS u pitanju, isto kao sto se digao hype oko Corsa. ;)
Zaista ne vidim nikakav rizik u dovlacenju ovih napajanja kod nas, i X-Gold i jeftinijih modela. I oni koji ne znaju za njih ce relativno brzo biti informisani o njihovom kvalitetu i prodavace se isto kao i Cors, ne vidim nikakav logican razlog zbog koga ne bi bilo tako. :)
+1 :D
 

ELPR1NC1PAL

CORSAIR
Učlanjen(a)
10.12.2009.
Poruka
493
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 975 PreProduction @4,xxGHz Engineer Sample - Corsair H50
Motherboard:
GigaByte GA-X58A-UD9
RAM:
Corsair DDR3 Dominator GT 12GB by 1866 MHz CL8
VGA & cooler:
4x EVGA GeForce GTX 480SC QSLI Mode LuKü
Display:
2x Eizo SX2461WH-BK 24" HDMI / FULL HD 1080P
HDD:
2x WD Velociraptor 600GB SATA600 RAID Systemdisc + 2x WD Caviar Black 1TB SATA600 Dataspace
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Corsair Obsidian 800D
PSU:
Enermax Revolution 1250 Watt
Optical drives:
LG BluRay Writer (12x)
Mice & keyboard:
G9 + G19 by Logitech
Internet:
2x 100 MBit Cable by KD
OS & Browser:
Windows Seven 64 Bit Ultimate Edition
Other:
KillerN1C Xeno & Beyer Dynamic Manufacture 300 MMX Headset
U jednom mozes ali uciti sa nemackog trzista, i ovde Seasonic se ne prodaje, i ako imaju dosta reklame... Problem je da necu da daju vecu Garanciju i nemaju nikakav German Support - Ok, i mi tek sada pocinjemo da dajemo support van glavni jezika, ali Seasonic nece to - mislim za njih i nije to nekako vazno, posto vise zaradjuju kroz OEM proizvod ;)
pored toga mogu 100% da razumem potraznju tog proizvoda, kao sto ga illidan rado hoce da kupi ;)

Sacekaj malo pa ces i Corsair, XFX i Enermax full Modular videti ;) Bi ce jos malo i od nas +87 napajanja.

Kod nas imas bar positivno ako se pokvari PSU mozes ga kao musterija direktno u Corsair Holland poslati i 7-14 dana kasnije dobijes novo kuci ;) - takav EndUser Service nedaju puno Proizvodjaca tako ogromno, mi liferujemo zelu evropu, bilo gde da musterija zivi ;)
 

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
e tu ima jedna zackoljica - kako se handluje carinjenje proizvoda slatog na RMA ? Ja sam morao da idem u Carinu na posti 6 da pisemo neku deklaraciju, uzas jedan i na kraju sam opet vodio nevidjenu bitku kad mi je proizvod vracen sa popravke da me opet ne ocarine... tako da slanje na RMA shvatam kao nevidjenu muku.
 

ELPR1NC1PAL

CORSAIR
Učlanjen(a)
10.12.2009.
Poruka
493
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 975 PreProduction @4,xxGHz Engineer Sample - Corsair H50
Motherboard:
GigaByte GA-X58A-UD9
RAM:
Corsair DDR3 Dominator GT 12GB by 1866 MHz CL8
VGA & cooler:
4x EVGA GeForce GTX 480SC QSLI Mode LuKü
Display:
2x Eizo SX2461WH-BK 24" HDMI / FULL HD 1080P
HDD:
2x WD Velociraptor 600GB SATA600 RAID Systemdisc + 2x WD Caviar Black 1TB SATA600 Dataspace
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Corsair Obsidian 800D
PSU:
Enermax Revolution 1250 Watt
Optical drives:
LG BluRay Writer (12x)
Mice & keyboard:
G9 + G19 by Logitech
Internet:
2x 100 MBit Cable by KD
OS & Browser:
Windows Seven 64 Bit Ultimate Edition
Other:
KillerN1C Xeno & Beyer Dynamic Manufacture 300 MMX Headset
Kada napravis RMA, dobijes Mail sa RMA papirima, te stavis na paket - kada se vraca ima isto to - otvoris paket i u njemu stoji RMA kostanja 0,00€ - posto je od proizvodjaca, nesme zarinu po internazijonalnom zakonu da uzima ;) - posto nije prodaj nego izmena pokvarenog dela direktno od proizvodjaca. Sto se tice zarine je moguce da moras kod njih da uzmes paket, ali ne treba nista da se placa. I to samo jos vazi 2-3 Godine maximalno, onda padaju te granice i u srbiji. Za Evropske i americke firme nije vise pitanje dal ce srbija uci u evropsku zajdnicu nego samo joas pitanje 2014 ili 2016.

Posto smo na nemackom trzistu pored Enermaxa jednini PSU proizvodjac koji daje takav service direktnog RMA, smo i tako popularni. Mislim da cemo i dugo vremena u srbiji biti jedini PSU proizvodjac koji ce davati takav service. Za nas je pored kvaliteta najvaznije da smo direktno kod musterije i sa njim u kontaktu. Mislim da Illidan posto puno surfuje na stranskim trzistima dobro zna da nema PSU proizvodjaca koji ima takav ogroman i direktan kontakt prema Musterijama i Overclocking Scene ;)
 
Poslednja izmena:

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
ovo je offtopic: problem u Srbiji je sto zaposleni u drzavnim organima ne znaju propise, odnosno tumace ih jako proizvoljno (ukoliko uopste znaju propise). Eto ja sam imao problem sa jednim Hitachi server grade diskom, izmaltretirao sam se nevidjeno sa ljudima na carini u Posti br 6 dole kod zeleznicke. Doslo mi je da im ostavim sve i da odem.
A imao sma i nevidjenih budalastina kad su mi carinili stalak za monitor koji kosta 50-ak USD iako nisu trebali... zato jer ima na sebi USB port...
 

mcrazy

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.05.2009.
Poruka
473
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
W3520
Motherboard:
Foxconn Bloodrage
RAM:
3x2GB OCZ 1866
VGA & cooler:
GTX280
Display:
22'
HDD:
640GB
Case:
HAF 932
PSU:
HX750
Optical drives:
samsung
Mice & keyboard:
G15, G5
U jednom mozes ali uciti sa nemackog trzista, i ovde Seasonic se ne prodaje, i ako imaju dosta reklame... Problem je da necu da daju vecu Garanciju i nemaju nikakav German Support - Ok, i mi tek sada pocinjemo da dajemo support van glavni jezika, ali Seasonic nece to - mislim za njih i nije to nekako vazno, posto vise zaradjuju kroz OEM proizvod ;)
pored toga mogu 100% da razumem potraznju tog proizvoda, kao sto ga illidan rado hoce da kupi ;)

Sacekaj malo pa ces i Corsair, XFX i Enermax full Modular videti ;) Bi ce jos malo i od nas +87 napajanja.

Kod nas imas bar positivno ako se pokvari PSU mozes ga kao musterija direktno u Corsair Holland poslati i 7-14 dana kasnije dobijes novo kuci ;) - takav EndUser Service nedaju puno Proizvodjaca tako ogromno, mi liferujemo zelu evropu, bilo gde da musterija zivi ;)
Ne znam kakav vam je german support sada ali prije pola godine, ja sam cekao 60 dana da mi se zamjeni HX620 :) i na kraju nisam uzeo od mix-computers.de zamjensko nego trazio pare nazad i kupio hx750 u kmelektronik :D
 

ELPR1NC1PAL

CORSAIR
Učlanjen(a)
10.12.2009.
Poruka
493
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 975 PreProduction @4,xxGHz Engineer Sample - Corsair H50
Motherboard:
GigaByte GA-X58A-UD9
RAM:
Corsair DDR3 Dominator GT 12GB by 1866 MHz CL8
VGA & cooler:
4x EVGA GeForce GTX 480SC QSLI Mode LuKü
Display:
2x Eizo SX2461WH-BK 24" HDMI / FULL HD 1080P
HDD:
2x WD Velociraptor 600GB SATA600 RAID Systemdisc + 2x WD Caviar Black 1TB SATA600 Dataspace
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Corsair Obsidian 800D
PSU:
Enermax Revolution 1250 Watt
Optical drives:
LG BluRay Writer (12x)
Mice & keyboard:
G9 + G19 by Logitech
Internet:
2x 100 MBit Cable by KD
OS & Browser:
Windows Seven 64 Bit Ultimate Edition
Other:
KillerN1C Xeno & Beyer Dynamic Manufacture 300 MMX Headset
kako si menjao preko distributora ili direktno preko nas (Corsair) Corsair obavlja to u nemackoj za 5-7 dana ;) Preko distributora nemozemo da garantujemo brzinu posto ne lezi do nas nego kako oni rade, a mix je naj zadnja rupa na nemackom trzistu ;) tu nebi ovako i onako nista kupovao - Alternate, KM, Mindfactory su tu vecine koje imaju u sustini dobar service.
 

mcrazy

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.05.2009.
Poruka
473
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
W3520
Motherboard:
Foxconn Bloodrage
RAM:
3x2GB OCZ 1866
VGA & cooler:
GTX280
Display:
22'
HDD:
640GB
Case:
HAF 932
PSU:
HX750
Optical drives:
samsung
Mice & keyboard:
G15, G5
Pa poslano je nazad za mix-computers... a sta sam ja znao, meni je bilo bitno samo koliko je eura a oni su bili najjeftiniji :) (oni i alternate.de imaju identican shop i gotovo prodaju identicne komponente uz varijacije u cijenama)
 

ELPR1NC1PAL

CORSAIR
Učlanjen(a)
10.12.2009.
Poruka
493
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 975 PreProduction @4,xxGHz Engineer Sample - Corsair H50
Motherboard:
GigaByte GA-X58A-UD9
RAM:
Corsair DDR3 Dominator GT 12GB by 1866 MHz CL8
VGA & cooler:
4x EVGA GeForce GTX 480SC QSLI Mode LuKü
Display:
2x Eizo SX2461WH-BK 24" HDMI / FULL HD 1080P
HDD:
2x WD Velociraptor 600GB SATA600 RAID Systemdisc + 2x WD Caviar Black 1TB SATA600 Dataspace
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Corsair Obsidian 800D
PSU:
Enermax Revolution 1250 Watt
Optical drives:
LG BluRay Writer (12x)
Mice & keyboard:
G9 + G19 by Logitech
Internet:
2x 100 MBit Cable by KD
OS & Browser:
Windows Seven 64 Bit Ultimate Edition
Other:
KillerN1C Xeno & Beyer Dynamic Manufacture 300 MMX Headset
to da, ali je mix totalno odpad... to je na bazi alternate napravljeno, ali service od alternate fali podpuno...

Mi od Corsair dajemo dirketno musteriji zato service, kada nama dierktno posaljes (RMA preko corsair.com) dobies u toku 7 dana novi deo, bilo sta daje - PSU/Case/Ram/itd. ;)
Sta trgovci rade ne lezi u nasim rukama ;)

ako imas nekada nesto sa corsair delovima, da nesto neradi - i ako je strasno retko da se nesto kvari... javi se slobodno, mi zelimo zadovoljne musterije ;)
 
Vrh