• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Cooler Master Storm Sonuz slušalice

PCAXE_news

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
5.782
Rezultat reagovanja
395
Moja konfiguracija


Ni na nebu, ni na zemlji

Posle odličnih modela tastatura iz CM Storm serije, koje su namenjene igračima, kompanija Cooler Master je nastavila da popunjava ponudu periferija za ovu grupu korisnika te smo odlučili da testiramo i CM Storm Sonuz model slušalica.

Reč je o gejmerskim slušalicama koje su pre svega zanimljive zbog toga što im cena nije „astronomska“, a u domaćim prodavnicama se mogu pronaći po ceni od 55-60 eura.

Kako se pokazao ovaj model, i da li će dobiti pohvale kao što su dobile igračke tastature iz CM Storm serije saznaćete u ovom testu.

Opširnije...
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Ako nekome treba dobar univezalac (i za muziku i za gaming) dobar izbor ;)

:wave:
 

neSSa

Modding Guru
Učlanjen(a)
15.08.2010.
Poruka
4.002
Rezultat reagovanja
2.405
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 5820k + EKWB
Motherboard:
MSI X99 Mpower
RAM:
16gb HyperX Predator 2666Mhz
VGA & cooler:
SLI - Asus GTX 770 dc2 + EKWB
Display:
Dell 27" IPS
HDD:
Transcend SSD 370s 256Gb RAID0
Case:
"MasterX5" project
PSU:
Cooler Master V1000
Optical drives:
ASUS external
Mice & keyboard:
A4Tech - mouse and keyboard
Internet:
Cable
Other:
PROJEKTI: https://www.facebook.com/sspcmodding
Dobre sluske nema sta, cena jos bolja, tako da eto meni buducih!
 

Grodos

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.07.2010.
Poruka
3.167
Rezultat reagovanja
400
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SoulReaper
CPU & cooler:
Ryzen 5900X
Motherboard:
ASUS TUF X570
RAM:
128GB Kingston Beast
VGA & cooler:
RTX 3080 Ti
Display:
LG 32GP850
HDD:
XPG SX8200 Pro 2TB
Case:
MS Titan 2 PRO
PSU:
Corsair HX1200
Mice & keyboard:
Cougar 700K & Logitech G502SE
OS & Browser:
Win 10 64bit
Možda nisam dobro obratio pažnju na test ali mikrofon kod ovih CM sluški je meni bolje zvučao nego kod Senn-a :)

Btw, mnogo me zainteresovala činjenica da su sluške all around pa mislim da ne bi bilo loše i da se napravi neki uporedni test sa slušalicama koje su striktno namjenjene za slušanje muzike, naravno, ako možete doći od istih.. Otprilike da su u istom/sličnom cjenovnom rangu...

Vrlo je rijedak slučaj doći do slušalica koje su istovremeno dobre i za gejming i za slušanje muzike tako da mislim da je CM napravio pun pogodak ako ne odluči da digne cijenu jer koliko god da je ovo dobra cijena ipak je to malo "sa gornje strane" ukusa većine :)
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Možda nisam dobro obratio pažnju na test ali mikrofon kod ovih CM sluški je meni bolje zvučao nego kod Senn-a :)
Znam svoj glas dobro, ne zvuchim kako treba na CM modelu :D Shalu na stranu, mikrofon na Sonuz-u malo farba zvuk i kuburi malo sa hvatanjem srednjih tonova, pa je zvuk malo mutan, a nije ni osetljiv kao na Senn-ericama pri istim podešavanjima. Daleko od toga da je loš, samo nije dobar kao na PC-350.


Vrlo je rijedak slučaj doći do slušalica koje su istovremeno dobre i za gejming i za slušanje muzike tako da mislim da je CM napravio pun pogodak ako ne odluči da digne cijenu jer koliko god da je ovo dobra cijena ipak je to malo "sa gornje strane" ukusa većine :)
'

Slazem se! Fora je što su ove sluške stvarno ni na nebu ni na zemlji. Nisu najbolji izbor za muziku (jedan drajver, ma koliko bio dobar, nikada nije savršeno rešenje ), nisu ni za gejming (nema višekanalne podrške za zvuk), ali su dobar izbor i za jedno i za drugo. Za gaming je bolje da su dominanti srednji i visoki tonovi (kao na Senn PC-350), da bi se bolje osetili, recimo, koraci protivnika u nekoj fps igri. Medjutim Sonoz ima i niske tonove vrlo dobre, pa su ok i za filmove, muziku i sl.

Btw, mnogo me zainteresovala činjenica da su sluške all around pa mislim da ne bi bilo loše i da se napravi neki uporedni test sa slušalicama koje su striktno namjenjene za slušanje muzike, naravno, ako možete doći od istih.. Otprilike da su u istom/sličnom cjenovnom rangu...
Iskreno da ti kazem. Ideja je dobra, ali bi realizacija tog testa bila mukotrpna. Saradnici koji rade za PCAXE su vrhunski struchnjaci i ljudi sa dugogodishnjim iskustvom, na zalost veoma loshe placeni... Ostali koji ni blizu ne rade svoj posao kao sto to mi radimo kupe kajmak za sada. Dok se to ne promeni barem malo, bojim se bi odvajanje vremena na takve testove (to saradniku mora da se plati jer je zasluzio) pucanje sebi u glavu, jer josh uvek razvijamo pcaxe test laboratoriju nabavkom novih uredjaja za testiranje, shto cena nam doneti bolju buducnost, barem se nadam da hoce :)
Elem, da me ne razumesh pogreshno, bice vremena ta takve testove, samo da izvedemo PCAXE na mesto gde je zasluzio da bude, ali to je proces koji ce po svemu sudeci trajati. Ipak, guramo dalje pa cemo videti koliko ce se prostora otvoriti. Uglavnom, sve smo bolji i prepoznatljiviji kao brend, dakle vreme radi za nas.
Ja kao glavni i odgovorni urednik samo mogu da zamolim za strpljenje. Uostalom, chekali smo i ostale pre nas, pa zato trazim shansu. Na nama se baram vidi da se trudimo i napredujemo, ili greshim? :)

:wave:
 

Grodos

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.07.2010.
Poruka
3.167
Rezultat reagovanja
400
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SoulReaper
CPU & cooler:
Ryzen 5900X
Motherboard:
ASUS TUF X570
RAM:
128GB Kingston Beast
VGA & cooler:
RTX 3080 Ti
Display:
LG 32GP850
HDD:
XPG SX8200 Pro 2TB
Case:
MS Titan 2 PRO
PSU:
Corsair HX1200
Mice & keyboard:
Cougar 700K & Logitech G502SE
OS & Browser:
Win 10 64bit
...
Iskreno da ti kazem. Ideja je dobra, ali bi realizacija tog testa bila mukotrpna. Saradnici koji rade za PCAXE su vrhunski struchnjaci i ljudi sa dugogodishnjim iskustvom, na zalost veoma loshe placeni... Ostali koji ni blizu ne rade svoj posao kao sto to mi radimo kupe kajmak za sada. Dok se to ne promeni barem malo, bojim se bi odvajanje vremena na takve testove (to saradniku mora da se plati jer je zasluzio) pucanje sebi u glavu, jer josh uvek razvijamo pcaxe test laboratoriju nabavkom novih uredjaja za testiranje, shto cena nam doneti bolju buducnost, barem se nadam da hoce :)
Elem, da me ne razumesh pogreshno, bice vremena ta takve testove, samo da izvedemo PCAXE na mesto gde je zasluzio da bude, ali to je proces koji ce po svemu sudeci trajati. Ipak, guramo dalje pa cemo videti koliko ce se prostora otvoriti. Uglavnom, sve smo bolji i prepoznatljiviji kao brend, dakle vreme radi za nas.
Ja kao glavni i odgovorni urednik samo mogu da zamolim za strpljenje. Uostalom, chekali smo i ostale pre nas, pa zato trazim shansu. Na nama se baram vidi da se trudimo i napredujemo, ili greshim? :)

:wave:
Ja sam stekao utisak da si ti stekao utisak da ti držim najmilije kao taoce i zahtjevam uporedni test! :rotf:

Malo šale, naravno... Nikakav problem, što se mene tiče, ali razumijem da postoje i ljudi koji "zahtjevaju" pa iz toga i sličan stav...

Iskreno, ja uopšte nisam član ni jednog drugog domaćeg foruma i većinu novina saznajem upravo ovdje i zbog toga planiram dugo i da ostanem (bilo je tu i komplikovani(ji)h situacija ali sam skontao da je najbolje ignorisati). Nisam ja od onih kojima je od kritične važnosti da komentarišu, što pokazuje vrijeme registracije/broj postova :) ali to je moj stav...
Sa druge strane, u posljednje vrijeme sve više cijenim vaše testove pa ako vi kažete da nešto valja, pretjerano se i ne trudim da tražim dalje (tražim naravno, ali to uglavom potvrđuje ono što ste vi već rekli) te ću da se trudim da pomognem sa konstruktivnim prijedlozima i savjetima koliko to mogu (a smatram da sam već i imao par takvih prijedloga i zapažanja :) )!

:sekira:
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Grozdan je napisao(la):
Ja sam stekao utisak da si ti stekao utisak da ti držim najmilije kao taoce i zahtjevam uporedni test! :rotf:
:rotf: Znash kako, ponekad se stvarno tako osecam, jer pcaxe kapiram kao svoje dete, a kada je dete nezadovoljno obichno ga hrana smiri :D Dobri uporedni testovi jesu najkvalitetnija hrana!

Malo šale, naravno... Nikakav problem, što se mene tiče, ali razumijem da postoje i ljudi koji "zahtjevaju" pa iz toga i sličan stav...
Trudimo se da svakoga udostojimo odgovora i da kada mozemo pomognemo, to je cela filozofija :)

Iskreno, ja uopšte nisam član ni jednog drugog domaćeg foruma i većinu novina saznajem upravo ovdje i zbog toga planiram dugo i da ostanem (bilo je tu i komplikovani(ji)h situacija ali sam skontao da je najbolje ignorisati). Nisam ja od onih kojima je od kritične važnosti da komentarišu, što pokazuje vrijeme registracije/broj postova :) ali to je moj stav...
Sa druge strane, u posljednje vrijeme sve više cijenim vaše testove pa ako vi kažete da nešto valja, pretjerano se i ne trudim da tražim dalje (tražim naravno, ali to uglavom potvrđuje ono što ste vi već rekli) te ću da se trudim da pomognem sa konstruktivnim prijedlozima i savjetima koliko to mogu (a smatram da sam već i imao par takvih prijedloga i zapažanja :) )!
:sekira:
Sve što mogu da kažem je da nam je drago što si prepoznao kvalitet. Predlozi i kritika su uvek dobro došli, to dosta pomaze! Imalo je ovde dosta dobrih predloga, nismo ni jedan zaboravili (ne kazem ovo iz kurtoazije, jednostavno sam/smo sve dobre zapisao/li), pa kada se ukaze prilika da neki realizuejmo mi to i uradimo.

:wave:
 

zookarma

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.11.2009.
Poruka
1.210
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 + Megahalem
Motherboard:
Asus p7p55d
RAM:
2x2 Mushkin + 1x4
VGA & cooler:
Sapphire 6950
Display:
Samsung T240
HDD:
C300 X64 + 5xhdd
Sound:
Creative Xfi Elite
Case:
Chieftec LBX
PSU:
TT 650 W
Optical drives:
PIoneer 212
Mice & keyboard:
G500 + G15 v2
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7 x64, Chrome
Jedna stvar mada sam mozda zakasnio, koliko ove slusalice odn. mikrofon na njima prima spoljne uticaje osim recimo SKYPE razgovora, odn, da li se prilikom razgovora cuje samo sagovornik ili sve oko njega, distorzija, sustanje i slicno. Razlog sto pitam je sto planiram nesto ovako a trenutno imam neki budjavi mikrofon koji moram da gasim prilikom game voipa jerbo se ljudi zale na zvizdanje i smetnje ?? Hvala :)
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Moze dobro da se podesi, nece hvatati sve i svasta spolja ;) Ne morash da brinesh oko toga ;)

:wave:
 
Vrh