• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Cooler Master Storm Scout 2

PCAXE_news

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
5.781
Rezultat reagovanja
395
Moja konfiguracija


Govorim tiho i nosim kućište sa sobom

LAN žurke su poprilično „underground“ pojava kod nas, ali to nipošto ne znači da tu temu treba zaobići. Neki ljudi idu na mali fudbal u lokalnu sportsku halu, a neki posećuju prazne kuće i stanove sa 10 i više računara (i puno piva i grickalica). Neko će svoj novac uložiti u patike za trčanje, a neko u drugi vid „sportske“ opreme.

Kao što i svaka druga linija Cooler Master-ovih kućišta nađe svog kupca, tako i Scout ima svoje „sledbenike“. Storm Scout se pojavio pre više od tri godine, ne zadugo nakon pojave CM Storm brenda čiji je zadatak bio da zadovolji profesionalne i amaterske potrebe gejmera. Scout je predstavljao neku vrstu novine, kućište koje vaš računar pretvara u lako prenosivu gaming platformu zahvaljujući drškama koje ima na gornjem delu.

Sa mobilnim kućištem, koje je u isto vreme i dobro opremljeno, možete biti padobranac na bilo kojoj LAN žurci, što pristaje i uz njegovo ime: „Scout“ (izviđač). Logična je stvar da svaki uspešan proizvod doživi nekog naslednika, pa je tako i Scout unapređen. Scout 2 ima istu funkciju kao i njegov prethodnik, da bude lako prenosivo midi tower kućište sa namenom za gaming. Izgled novog „izviđača“ nam se već sviđa, ostaje nam samo još da utvrdimo da li poseduje i neke nove „trikove“.

Opširnije...
 

Grodos

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.07.2010.
Poruka
3.167
Rezultat reagovanja
400
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SoulReaper
CPU & cooler:
Ryzen 5900X
Motherboard:
ASUS TUF X570
RAM:
128GB Kingston Beast
VGA & cooler:
RTX 3080 Ti
Display:
LG 32GP850
HDD:
XPG SX8200 Pro 2TB
Case:
MS Titan 2 PRO
PSU:
Corsair HX1200
Mice & keyboard:
Cougar 700K & Logitech G502SE
OS & Browser:
Win 10 64bit
Mislim da kućište ni približno ne zaslužuje "platinum" ocjenu ali to je samo moje mišljenje :)

Kada pogledamo cijenu i koja kućišta postoje u sličnom cjenovnom rangu (Haf XM npr), Scout 2 nije uopšte isplativ! Meni i dalje nije jasno kako su uspjeli da ovoliko podbace sa iskorišćenjem prostora na kućištu koje uopšte nije malo?!

Meni je totalni fail ali sam siguran da će se naći i onih kojima je dobro...

Btw, imate grešku u tabeli sa specifikacijama gdje je navedeno da 3 venta dolaze uz kućište (a dolazi samo jedan)...
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Mislim da kućište ni približno ne zaslužuje "platinum" ocjenu ali to je samo moje mišljenje :)

Kada pogledamo cijenu i koja kućišta postoje u sličnom cjenovnom rangu (Haf XM npr), Scout 2 nije uopšte isplativ! Meni i dalje nije jasno kako su uspjeli da ovoliko podbace sa iskorišćenjem prostora na kućištu koje uopšte nije malo?!

Meni je totalni fail ali sam siguran da će se naći i onih kojima je dobro...

Btw, imate grešku u tabeli sa specifikacijama gdje je navedeno da 3 venta dolaze uz kućište (a dolazi samo jedan)...
Uz nas test sample je doshao jedan.
Koje kucishte je slichno ovom u tom cenovnom rangu?
Elem, u startu je potrebno da se razume da je ovo Lan party kucishte, a ne kucishte koje cesh staviti jednom na sto ili ispod stola i zaboraviti na njega. Iskorishcen je prostor maksimalno s obzirom na dimenzije, nije ni malo ni veliko. Idaja da ovo kucishte ne bude preveliko, i da moze lako da se nosi tj prenosi. U svakom drugom scenariju, da, slazem se da je losh izbor, ali kupiiti ovo kucishte a ne koristiti ga za Lan party je u staru greshka ;)
Naveo si HAF XM, upravo je i to poneta, HAF XM je boji izbor za standardno korishcenje, Scout II bolji za Lan Party. Svako ko je barem jednom selio rachunar na LanParty zna tachno o chemu pricham :)
PCAXE Platinum opravdan 100%, nije silver, nije gold, ali nije ni diamond kao ni Axetraordinary, dakle u sredini po svemu ;)

:wave:
 

seizmos

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.09.2010.
Poruka
352
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Platinum je ok titula, mada cena vec sam negde pomenuo je malo visa..
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Kućište nikako nije veliko. Arc Midi i HAF XM su velika kućišta. Dobio je Platinum nagradu zato što veoma dobro šluži svojoj nameni i usput izgleda jako lepo.

LOL! Upravo se pojavio po ceni od 75e u PC Practic-u. :D Ako to nije dobra kupovina, udarite me mokrom čarapom!

Kao što smo napisali i u teksu, cena kod nas je naduvana. Cena treba da padne, a stari Scout ide za oko 75 evra. Veoma smo dobro sagledali činjenice pre davanja ocene. :)
Kućište izgleda jako dobro i nema nikakvih funkcionalnih mana + ima jako dobre drške. Samo su sa filterima uprskali, ali HAF XM takođe nema neke srećne filtere
(i oni sigurnosni mehanizmi su čundo rešeni).
 
Poslednja izmena:

seizmos

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.09.2010.
Poruka
352
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
To u pc praktiku je greska na it svetu, kad odes na pc praktik sajt onda vidis cenu koja iznosi 13.039din za ovo kuciste a to je oko 115eura skoro....;)
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Njihova greška! :D

Elem: Link

Nesmemo ocenjivati proizvod samo na osnovu naših cena.
 
Poslednja izmena:

seizmos

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.09.2010.
Poruka
352
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Meni se svidja ovo kuciste, za lan zurke je pun pogodak, mada i staticno kuciste moze da odmeni.

TT by Galaxy S3
 

Grodos

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.07.2010.
Poruka
3.167
Rezultat reagovanja
400
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SoulReaper
CPU & cooler:
Ryzen 5900X
Motherboard:
ASUS TUF X570
RAM:
128GB Kingston Beast
VGA & cooler:
RTX 3080 Ti
Display:
LG 32GP850
HDD:
XPG SX8200 Pro 2TB
Case:
MS Titan 2 PRO
PSU:
Corsair HX1200
Mice & keyboard:
Cougar 700K & Logitech G502SE
OS & Browser:
Win 10 64bit
... a ja i dalje odgovorno tvrdim da osim veoma atraktivnog izgleda nema ništa korisno, tj. korisnije od kućišta koja su i po 40evra jeftinija! Lan Party segment?? Čist marketinški trik za ostvarivanje ekstra profita :)


:rotf:

Ako su već htjeli da furaju Lan Party kućište onda bi trebali da znaju da takvo kućište mora da bude što minijaturnije a ne po preko pola metra u dvije dužine jbt! Ja sam do prošle god bio veoma često na lan žurajama i nisam imao nikakav problem da nosim svoje kućište! A s obzirom na dimenzije Scout 2 mislim da mi neće ništa značiti ni par centimetara duži Overseer npr... Jednostavno, ne postoji razlog ni za postojanje Scout 2 kućišta a naročito ne po cijeni i opremi po kojoj se isporučuje! (i nemojte mi govoriti da je to zbog naših cijena kada upravo kod nas za 5-10 evra više ima upravo pomenuti Haf XM koji nudi daleko više i opet kažem da pravom gejmeru ne znači apsolutno ništa cimanje tolikog kućišta!)

Jedina prednost Scout 2 u odnosu na recimo moje trenutno kućište je što ima cable management i ništa više a veće je po nekoliko centimetara u svim dimanzijama! Btw, moje kućište je duplo jeftinije :)
 

seizmos

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.09.2010.
Poruka
352
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ja sam imao vise kucista od thermaltake-a iz serije za lan zurke, sto se tice dimenzija slazem se sa kolegom iznad jer ona koja sam ja imao su bila malih dimenzija i prava milina je bila nositi ih svuda, ovo jeste grdosija od lan party kucista..

TT by Galaxy S3
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Grdosija za LanParty je CM Storm Trooper, ovo je kucishte u koje mozete da stavite punu ATX plocu ;) Nije ni malo ni veliko, ni preteshko ni prelako ;) Konkretno, ja za moj procesor nemam niti jednu dobru microATX plocu. Ono sto hocu da kazem da je bitno da se shiri portfolio, i da za svakog ima po nesto.

@Grozdan

Tebi onda ocigledno ne smeta da seljakash komp, ja na par Lan zurki nisam bio izmedju ostalog jer mi je muka da nosim standarno kuciste... U jednu ruku torba sa monitorom,tastaturom, slushalicmama i mishem u drugu kucishte sa ruchkom, da se vracam hiljadu puta mi ne pada na pamet :D Ako nije praktichno, ne zanima me ;)

:wave:
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
... a ja i dalje odgovorno tvrdim da osim veoma atraktivnog izgleda nema ništa korisno, tj. korisnije od kućišta koja su i po 40evra jeftinija! Lan Party segment?? Čist marketinški trik za ostvarivanje ekstra profita :)
Ae ti skini stranicu sa tog kućišta od 40e i malo je presavijaj, pa da te pitam "da li je to isto". :) Ako je nešto kvalitetno, to se plaća. Ako ćemo tako gledati na sve, čemu uopšte Cosmos i tako ta kućišta kad svi možemo staviti mašine u kućišta indentičnog izgleda i iste cene. To što ti "odgovorno" tvrdiš je veoma subjektivno mišljenje. Očigledno je da se ovakva kućišta ne bi pravila i prodavala da ne postoje kupci. Ako ćemo u detalje CM Storm je napravio neki tripod koji ti drži kabel od pacova i verovatno je neko to i kupio, a ja tako nešto ne bih uzeo nikada.

Ako su već htjeli da furaju Lan Party kućište onda bi trebali da znaju da takvo kućište mora da bude što minijaturnije a ne po preko pola metra u dvije dužine jbt!
A zašto Lan party kućište treba da bude malo? Koje to pravilo diktira da LAN party kućište treba da bude malo? A Scout 2 je pravi mid tower, nije nabildovan kao HAF XM, koji bi se verovatno slomio kad bi ga uhvatio malo po plastici.

Ja sam do prošle god bio veoma često na lan žurajama i nisam imao nikakav problem da nosim svoje kućište! A s obzirom na dimenzije Scout 2 mislim da mi neće ništa značiti ni par centimetara duži Overseer npr... Jednostavno, ne postoji razlog ni za postojanje Scout 2 kućišta a naročito ne po cijeni i opremi po kojoj se isporučuje! (i nemojte mi govoriti da je to zbog naših cijena kada upravo kod nas za 5-10 evra više ima upravo pomenuti Haf XM koji nudi daleko više i opet kažem da pravom gejmeru ne znači apsolutno ništa cimanje tolikog kućišta!)
Ista priča kao i malo pre. Možeš prenositi svako kućište (sem Raven-a :D)... čemu onda svi ti razni modeli kućišta? Zašto je neko "izmislio" dršku? HAF XM ne nudi više jer nema dršku, isto tako Chieftex LCX ne nudi isto što i HAF XM, primera radi. HAF XM nudi dobar protok, dok LCX nema to.

Jedina prednost Scout 2 u odnosu na recimo moje trenutno kućište je što ima cable management i ništa više a veće je po nekoliko centimetara u svim dimanzijama! Btw, moje kućište je duplo jeftinije :)
Opet se ponavljam, ajde skini stranice od tog tvog kućišta i presavijaj malo. Da li tvoje kućište prima bočne ventilatore? Da li ima ručku? Dakle nije isto, nije isti kvalitet i ne nudi isto i zato ne košta isto. Niko ne forsira nikoga da kupi Scout 2, on postoji u ponudi. Kome treba tako nešto, uzeće ga.

Evo na primer, Bitfenix Survivor. Košta oko 75-80e i pritom je veoma nepraktično kućište. Moraš poskidati gomilu plastika da bi imao pristup komponentama. Ima samo jednu "labavu" ručku i dosta lošiji air flow od Scout 2.

Edit:
I da dodam, da li je Lian Li PC-TU200 isplativo kućište?
 
Poslednja izmena:

Fallen

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
30.08.2011.
Poruka
2.884
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Spoljasnjost (izgled) ok, svidja mi se, unutrasnjost manje vise iskreno, a nikako mi se ne svidja plavo-crvena kombinacija, plavo-bela, ok, plavo-crvena k'o vasar...
Mogli su malo da skinu cenu jbga, pogotovo sto za isti novac ima siroka ponuda kucista.
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Da se razumemo, plavu neonku sam ja stavio unutra čisto radi predstave. :D
Za isto cenu široka ponuda da. Za istu cenu sa drškom baš i nema tako velike ponude. Cela poenta kućišta su drške.
 

Fallen

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
30.08.2011.
Poruka
2.884
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Sledeci put nakaci belu! :D
Aj realno...koji ce ti drska? Kao mi idemo na LAN zurke, blejimo sa Paris Hilton i smrcemo koks za dorucak, sta? :D
 

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.959
Rezultat reagovanja
206
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold
+ Totalni respect za test, vrhunski kao i uvek.

- profil kupca ovakvog kućišta: dete koje je upravo završilo osnovnu školu, prošlo sa odličnim uspehom, pa odvelo mamu ili tatu da mu kupe novi kompjuter da igra igrice, ugledalo ovo kućište na polici, reklo WOW! blago mutirajućim glasom, pa posle dva dana dovelo ostale dečkiće kući da vide kakvo svemirsko kućište on ima

Znam da o ukusima ne treba raspravljati, ali ovo (i tome slično) je meni totalno čajldiš, svaki iole normalan napredni korisnik računara, bio gejmer ili ne, će se odlučiti za nešto ovako, ako ima i malo ukusa :)









 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Pazi to ti je slično pitanje kao: "šta će ti debela zlatna kajla koja visi van majice?". Apsolutno ničemu, služi samo za foliranje i da privlači pažnju. E tako i ručka služi za foliranje, stim što može da bude i veoma korisna. Meni je na primer bilo veoma korisno jer sam premeštao kućište vamo-tamo, fotkao, obrtao itd.... Da sam neki student koji u svaka 2-3 meseca (ili češće) nosa svoj komp kući ili kod komšije u domu, itekako bi cenio tu dršku.
To što mi ne idemo na lan žurke (ja sam jedno vreme išao i onda sam postao biti mator :D) je druga priča. ;)
Nije naše da pitamo "šta će drška?"... ta drška je namenjena onima kojima treba, i drška je veoma dobra i udobna sa tom gumom.
 
Poslednja izmena:

Fallen

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
30.08.2011.
Poruka
2.884
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Pazi to ti je slično pitanje kao: "šta će ti debela zlatna kajla koja visi van majice?". Apsolutno ničemu, služi samo za foliranje i da privlači pažnju. E tako i ručka služi za foliranje, stim što može da bude i veoma korisna. Meni je na primer bilo veoma korisno jer sam premeštao kućište vamo-tamo, fotkao, obrtao itd.... Da sam neki student koji u svaka 2-3 meseca (ili češće) nosa svoj komp kući ili kod komšije u domu, itekako bi cenio tu dršku.
To što mi ne idemo na lan žurke (ja sam jedno vreme išao i onda sam postao biti mator :D) je druga priča. ;)
Nije naše da pitamo "šta će drška?"... ta drška je namenjena onima kojima treba, i drška je veoma dobra i udobna sa tom gumom.
Necu da pitam sta si radio sa drskom. :rotf: :troll:
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Eno ti kućište kod Duleta, svrati do njega pa probaj. Videćeš kako je mekano i dobro. :D
 

Grodos

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.07.2010.
Poruka
3.167
Rezultat reagovanja
400
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SoulReaper
CPU & cooler:
Ryzen 5900X
Motherboard:
ASUS TUF X570
RAM:
128GB Kingston Beast
VGA & cooler:
RTX 3080 Ti
Display:
LG 32GP850
HDD:
XPG SX8200 Pro 2TB
Case:
MS Titan 2 PRO
PSU:
Corsair HX1200
Mice & keyboard:
Cougar 700K & Logitech G502SE
OS & Browser:
Win 10 64bit
Uf uf uf, pričaš o kvalitetu lima Silverstone kućišta kao da nikada nisi imao priliku da oprobaš jedno :D Ovaj moj Silver ima poprilično kvalitetan lim koji se NE uvija! Plastika jeste "cheap" ali lim je dobrog kvaliteta! Nema vent sa strane ali ima prostora da se montira, čak i 140mm (što bih i uradio da imam negdje blizu da odradim powder coating)...

Ako drška na kućištu košta 30evra e onda jbg... Dimenzije lan party kućišta su od glavne važnosti jer kao što animaN reče, a ja potvrđujem, pored kućišta valja nositi i monitor i periferije a često postoji i prostorno ograničenje tako da dimenzije po 60cm (Trooper) ne dolaze u obzir (mada, mi gdje furamo lan žuraje prostor nikada nije bio problem :) )!

Za ~100 evra koliko ovo kućište košta JA ne vidim ništa što toliko vrijedi, čisto da ne bismo dužili priču u kontraproduktivnom pravcu :) Za 70 evra bi vjerovatno bilo sasvim ok, ovako ni približno!

Ja sam u prvom postu rekao da je moje mišljenje u pitanju tako da ne vidim poentu da me bilo ko ubjeđuje u suprotno naročito što nisam rekao ništa što nema smisla i mišljenje formirano sa lične perspektive ;)
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Uf uf uf, pričaš o kvalitetu lima Silverstone kućišta kao da nikada nisi imao priliku da oprobaš jedno :D
Kvalitet ne zavisi od proizvođača nego od cene. Imao sam prilike da se družim sa Raven RV-01 i sa PS04. Gde PS04 ima lim kao da je od papira. A i ovaj što ti imaš, stranica nema nikakve izbočine, fizikči je nemoguće da se ne uvija po dijagonali. PS05, kućište koje je 5,5 kg, upoređuješ sa ovim što je 8.3 i kažeš da je "to sve isto"....

Ja sam u prvom postu rekao da je moje mišljenje u pitanju tako da ne vidim poentu da me bilo ko ubjeđuje u suprotno naročito što nisam rekao ništa što nema smisla i mišljenje formirano sa lične perspektive ;)
Samo smo probali da ti objasnimo poentu drške i zajedno sa njim i cenu.
 

Grodos

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.07.2010.
Poruka
3.167
Rezultat reagovanja
400
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SoulReaper
CPU & cooler:
Ryzen 5900X
Motherboard:
ASUS TUF X570
RAM:
128GB Kingston Beast
VGA & cooler:
RTX 3080 Ti
Display:
LG 32GP850
HDD:
XPG SX8200 Pro 2TB
Case:
MS Titan 2 PRO
PSU:
Corsair HX1200
Mice & keyboard:
Cougar 700K & Logitech G502SE
OS & Browser:
Win 10 64bit
... a ajde mi još reci (a već si rekao) da drška ne košta 30evra i da je Scout 2 istog kvaliteta izrade, iskorišćenih materijala i globalne upotrebljivosti (nebitno na svrhu upotrebe) kao HAf XM, koji je par evra skuplji, pa da zaokružimo čitavu priču?!

Pričate kontradiktorne priče...

Btw, TI si rekao "sve je to isto" a JA sam rekao "ne vidim razliku" što nikako nije isto tako da mislim da bismo trebali da obratimo pažnju na ono što kažemo prije nego što kažemo jer inače dobijamo situaciju kao što je ova - veliki broj spam postova koji nemaju petjerane veze sa temom ;)

Ovo je moj posljednji post na temu jer stvarno ne vidim svrhu bespotrebne rasprave jer bez obzira kako to mi subjektivno doživljavali, Scout 2 ni u ludilu ne vrijedi 100+evra (k'o fura fetiš za drškom mogu da razumijem ali objektivna svrha ne postoji ukoliko masovno utiče na cijenu što je ovdje upravo slučaj)...
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
... a ajde mi još reci (a već si rekao) da drška ne košta 30evra i da je Scout 2 istog kvaliteta izrade, iskorišćenih materijala i globalne upotrebljivosti (nebitno na svrhu upotrebe) kao HAf XM, koji je par evra skuplji, pa da zaokružimo čitavu priču?!
Nebitno za svrhu upotrebe? :D Pa ne kupuju se zimske gume za leto i ne kupuju se letnje gume za zimu.

Ako nekome treba drška na kućištu, uzeće kućište sa drškom a ne bez. Ne možeš upoređivati HAF XM i Scout kad ne služe istoj nameni. Čak i da ih uporedimo, XM i Scout imaju isti kvalitet izrade (i oba pate od loših filtera). Žašto XM i Scout 2 nebi imali isti kvalitet izrade? I ti Scout 2 non stop upoređuješ sa cenom XMa koji nema prozor. Ajde da uporedimo neke realne cene. HAF XM bez prozora 95e, sa prozorom 115e. Scout 2 90e, koji automatski ima prozor. Možda je tebi apsurdan i bespotreban prozor, ali i to se plaća. Pa sad jel taj XM sa prozorom vredi 25e više od scout dvojke? Jel to realno?

Ti možeš sebe ubeđivati da je tvoje kućište super i da se stranica ne uvija kad je skineš (u šta bih se voleo i kladiti :D), verovatno i vredi tih 60 evra... ali garantujem da kvelitet ne može ni da se približi Scout 2, pogledaš težine oba kućišta i tu ti je sve jasno. Ako nekome količina utrošenog materijala nije pokazatelj kvaliteta, onda to već nije moj problem. A sve ostalo (izgled i funkcionalnost) se može videti sa fotografija.
 

Grodos

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.07.2010.
Poruka
3.167
Rezultat reagovanja
400
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SoulReaper
CPU & cooler:
Ryzen 5900X
Motherboard:
ASUS TUF X570
RAM:
128GB Kingston Beast
VGA & cooler:
RTX 3080 Ti
Display:
LG 32GP850
HDD:
XPG SX8200 Pro 2TB
Case:
MS Titan 2 PRO
PSU:
Corsair HX1200
Mice & keyboard:
Cougar 700K & Logitech G502SE
OS & Browser:
Win 10 64bit
Ovo je prvi put poslije nekoliko (pa skoro i desetina) hiljada postova na različitim forumima od mog prvog posta da sam ostavio još jedan post iako sam rekao da je prethodni bio posljednji ali si me natjerao na to!

Čovječe dragi da li ti uopšte čitaš šta neko drugi piše ili se samo hvataš dijelova pa izvaličiš iz konteksta i onda konstantno ideš samo na to da tvoja bude posljednja nebitno da li ta posljednja uopšte ima bilo kakvog smisla i da li uopšte predstavlja odgovor na prethodno pitanje koje u ovom slučaju čak nije bilo ni postavljeno (na retorička pitanje se ne daje odgovor)???
Podsjećaš me na studenta koji je naučio samo jednu lekciju pa sve odgovore navlači na tu lekciju iako realno to što on kaže nema veze sa zadatim pitanjima...

Ne znam više ni šta da kažem jer tebi očigledno nije ni bitno šta bilo ko kaže osim ako nije ono što se poklapa sa tvojom izjavom... Jednostavno ne vrijedi komentarisati kada druga strana neće ili ne može da razumije ono što mu se kaže...

Ovo sam morao da kažem pa čak i permanent ban da dobijem a izvinjavam se ostalim članovima na bespotrebnom postu
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Samo sam probao da izvučen neke argumente iz tebe... jer ti nisi odgovorio skoro ni na jedno moje pitanje.

Ako su već htjeli da furaju Lan Party kućište onda bi trebali da znaju da takvo kućište mora da bude što minijaturnije a ne po preko pola metra u dvije dužine jbt!
Zašto Lan party kućište treba da bude malo? Koje to pravilo diktira da LAN party kućište treba da bude malo?

Ovaj moj Silver ima poprilično kvalitetan lim koji se NE uvija! Plastika jeste "cheap" ali lim je dobrog kvaliteta!
Uzmi stranicu u ruke, upali kameru i savijaj pa posle aploduj. Ja ću isto uraditi sa stranicom od Scout 2.

... a ajde mi još reci (a već si rekao) da drška ne košta 30evra i da je Scout 2 istog kvaliteta izrade, iskorišćenih materijala i globalne upotrebljivosti (nebitno na svrhu upotrebe) kao HAf XM, koji je par evra skuplji, pa da zaokružimo čitavu priču?!
Zašto cenovno upoređuješ non stop Scout 2 i HAF XM bez prozora? I prozor se plaća. Kao i drška.

Btw, TI si rekao "sve je to isto" a JA sam rekao "ne vidim razliku"...
Negde između redova sam te pitao, kako to ne vidiš razliku između 8.3Kg scout-a i 5,5kg PS05-a....

To su samo neka pitanja koja sam na brzaka iskopao. Jeste ispada da je moja reč uvek poslednja, jer u svakom novom postu postavljam neka pitanja na koja ne dobijam nikakve odogovore.
 
Poslednja izmena:
Vrh