• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Cooler Master Storm Inferno

Oui

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
31.08.2010.
Poruka
6
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Phenom II X4 965 - CM TX3
Motherboard:
GA 790XTA UD4
RAM:
2gb Kingston XyperX
VGA & cooler:
Sapphire 5770 Vapor-X
Display:
LG W2240S
HDD:
Samsung Spinpoint f3 1tb
Case:
NZXT Beta
PSU:
LC Power 6650GP3 650w
Internet:
imam : )
OS & Browser:
win7
Puno su hvalili CM Sentinel pa verujem da je i ovaj mis super..definitivno cu uzeti neki CM mis, jeste da nisu nesto preterano lepi ali ko jos gleda misa dok igra :D
Jel neko ima iskustva sa Infernom, kad ce ga biti kod nas?
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
Ako je dugotrajniji od konkurencije, ja sam zadovoljan.
 

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Bojim se da je dugotrajnost danas misaona imenica. Mislim da nikom nije u interesu da napravi mis koji ce dugo da traje. Skoro sam imao problema sa Steelseries Ikari Laser misem, srednji klik mi je nekada detektovao kao trosktruki klik ! A unutra su Omron mikroprekidaci. Mis nije sastavio ni godinu dana. Isto tako je poceo da se ljusti. Za nesto sto kosta preko 70€, to je previse. Isto iskustvo sam imao sa Razer Coppehead-om. Imao sam i Roccat Kone, srecom sa njim nisam imao problema ali su ljudi imali velikih problema sa tockicem koji je propadao vrlo brzo. Ono sto ja najvaznije danas kod miseva je da se nenormalno pumpa DPI koji je beskoristan (bar meni, sve preko 2000 mi nema upotrebnu vrednost) i gomila tastera koji se stavljaju gde god je moguce.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Bojim se da je dugotrajnost danas misaona imenica. Mislim da nikom nije u interesu da napravi mis koji ce dugo da traje. Skoro sam imao problema sa Steelseries Ikari Laser misem, srednji klik mi je nekada detektovao kao trosktruki klik ! A unutra su Omron mikroprekidaci. Mis nije sastavio ni godinu dana. Isto tako je poceo da se ljusti. Za nesto sto kosta preko 70€, to je previse. Isto iskustvo sam imao sa Razer Coppehead-om. Imao sam i Roccat Kone, srecom sa njim nisam imao problema ali su ljudi imali velikih problema sa tockicem koji je propadao vrlo brzo. Ono sto ja najvaznije danas kod miseva je da se nenormalno pumpa DPI koji je beskoristan (bar meni, sve preko 2000 mi nema upotrebnu vrednost) i gomila tastera koji se stavljaju gde god je moguce.
Mislim da to sa ljushtenjem dosta zavisi od choveka do choveka... Mislim da ima veza sa znojem. Recimo meni se ruke ne znoje ni malo kada koristim mish. Ja i buraz smo istovremeno kupili bili Logi mx500. Igrali smo u to vreme CS ko blesavi. Ja sam vishe igrao od njega jer sam radio u igraonici i nosio svoj mx500 od kuce. Njegov mish se sav izlizao i oljushtio posle godinu dana, moj skoro kao nov. Sa druge strane, primetio sam da velika vecina ljudi, da se tako izrazim, udaraju po kliku, tj odvajaju prst od misha pa onda klikcu. Ocu da kazem da ima dosta faktora.
Ja se ne secam da mi je bilo koji mish crkao. Zeza me Logi mx510, sam skroluje. Ali to nije mehanichki vec neki kvar do elektronike, koji smo ja i Misko78 pokushali da ustanovimo i skapirali da se to totalno random dogadja...


:wave:
 

noodi

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.06.2010.
Poruka
943
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 4670k @ 4.3 ghz @ Noctua D15
Motherboard:
Maximus VII Ranger
RAM:
4 x 4gb @ 2133mhz CL 9
VGA & cooler:
GIGABYTE nVidia GeForce GTX 1080 Ti Gamanig OC BLACK
Display:
Asus MG279Q
HDD:
Corsair ssd 120g + samsung 850 evo 500 g
Sound:
integrale
Case:
CM MasterCase 5 pro, 4 x Noctua A14 + 2 x S12
PSU:
Antec 1000W Gold
Optical drives:
HP external
Mice & keyboard:
Logitech G810 + G502 @ QCK XXL
Internet:
cable SBB @ 100 mbit/s
OS & Browser:
Win 10 & Chrome
Hmm i nije nesto mnogo lep :P
 

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
... Mislim da ima veza sa znojem ...
Sto je najjace, nemam problema sa znojenjem dlanova. Na Ikari-u se nije toliko izlizalo koliko se naguzvalo (stvorili su se neki mehurici) na mestu gde dlan dodiruje misa. Mozda se ne bi naguzvalo da se znoje dlanovi ? Moguce da se taj gumeni sloj se odvojio zbog veliko trenja. Na ostalim delovima sam imao muke da ga ogulim noktom. Evo sad imam G500 koji nije gumiran, it to je za mene plus. Verovatno ce ova tekstura da se izlize vremenom ali srecom, napravili su je da izgleda nekako izlizano :)
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Sto je najjace, nemam problema sa znojenjem dlanova. Na Ikari-u se nije toliko izlizalo koliko se naguzvalo (stvorili su se neki mehurici) na mestu gde dlan dodiruje misa. Mozda se ne bi naguzvalo da se znoje dlanovi ? Moguce da se taj gumeni sloj se odvojio zbog veliko trenja. Na ostalim delovima sam imao muke da ga ogulim noktom. Evo sad imam G500 koji nije gumiran, it to je za mene plus. Verovatno ce ova tekstura da se izlize vremenom ali srecom, napravili su je da izgleda nekako izlizano :)
To josh jednog totalno moguceg i logichnog scenaria ;)
 

Oui

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
31.08.2010.
Poruka
6
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Phenom II X4 965 - CM TX3
Motherboard:
GA 790XTA UD4
RAM:
2gb Kingston XyperX
VGA & cooler:
Sapphire 5770 Vapor-X
Display:
LG W2240S
HDD:
Samsung Spinpoint f3 1tb
Case:
NZXT Beta
PSU:
LC Power 6650GP3 650w
Internet:
imam : )
OS & Browser:
win7
Bojim se da je dugotrajnost danas misaona imenica. Mislim da nikom nije u interesu da napravi mis koji ce dugo da traje. Skoro sam imao problema sa Steelseries Ikari Laser misem, srednji klik mi je nekada detektovao kao trosktruki klik ! A unutra su Omron mikroprekidaci. Mis nije sastavio ni godinu dana. Isto tako je poceo da se ljusti. Za nesto sto kosta preko 70€, to je previse. Isto iskustvo sam imao sa Razer Coppehead-om. Imao sam i Roccat Kone, srecom sa njim nisam imao problema ali su ljudi imali velikih problema sa tockicem koji je propadao vrlo brzo. Ono sto ja najvaznije danas kod miseva je da se nenormalno pumpa DPI koji je beskoristan (bar meni, sve preko 2000 mi nema upotrebnu vrednost) i gomila tastera koji se stavljaju gde god je moguce.
U potpunosti se slazem a pogotovo si u pravu da oni namerno naprave radni vek misa da bi ti morao da uzmes novi..ja trenutno koristim neki Trust mis od 300 din. i imam ga vise od 5godina sigurno nisam imao nikakvih problema.
Nzm stvatno koji mis da uzmem..Roccat je stvarno lep ali svi se zale na njega, a Razer mi se bas i ne svidja..jedini mis na kojeg se niko ne zali jeste mx518 ali njega nebi :D
 

Beagle

PCAXE News Guru
Učlanjen(a)
20.01.2010.
Poruka
1.480
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonII X4 620 @1.225v, Hyper 412 Slim
Motherboard:
Gigabyte M720-US3
RAM:
2x2GB Patriot Viper + 2x2GB GEIL Black Dragon CL5-5-5-15 @800 @1.8v
VGA & cooler:
Gigabyte GF9500GT 1GB (750/1850/500), CoolViva Z1
Display:
LG L204WS
HDD:
Patriot Pyro 60 GB, WD5001AALS
Sound:
Creative Audigy 1, Altec Lansing ATP3, Beyerdynamic DTX-710
Case:
Lian Li PC-S80 Black, 2xScythe SlipSream, 1x Turbine Master 800RPM
PSU:
OCZ StealthXStream 500W (Scythe S-Flex ventilator)
Optical drives:
Optiarc DVD-RW
Mice & keyboard:
Microsoft sidewinder X5, Roccat Taito, Logitech K120
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7x64 SP1
Other:
Audigy front panel

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Cooler Master STORM - SENTINEL ADVANCE



Sta mislite o ovom ?

Da li je neko imao iskustva sa njime. Prodaje ga jedan drugar jer je osvojio na WCG-u za tipa 3k dinara pa shta ja znam...imam mx518 i sluzhi me besprekorno samo ovo mi deluje interesantno...

DPI adjusts up to 5600DPI.

omg to sam tek sada prochitao ovde -> http://www.overclockersclub.com/reviews/cm_storm_sentinel_adv_gam_mouse/6.htm
 
Poslednja izmena:

Beagle

PCAXE News Guru
Učlanjen(a)
20.01.2010.
Poruka
1.480
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonII X4 620 @1.225v, Hyper 412 Slim
Motherboard:
Gigabyte M720-US3
RAM:
2x2GB Patriot Viper + 2x2GB GEIL Black Dragon CL5-5-5-15 @800 @1.8v
VGA & cooler:
Gigabyte GF9500GT 1GB (750/1850/500), CoolViva Z1
Display:
LG L204WS
HDD:
Patriot Pyro 60 GB, WD5001AALS
Sound:
Creative Audigy 1, Altec Lansing ATP3, Beyerdynamic DTX-710
Case:
Lian Li PC-S80 Black, 2xScythe SlipSream, 1x Turbine Master 800RPM
PSU:
OCZ StealthXStream 500W (Scythe S-Flex ventilator)
Optical drives:
Optiarc DVD-RW
Mice & keyboard:
Microsoft sidewinder X5, Roccat Taito, Logitech K120
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7x64 SP1
Other:
Audigy front panel
Za mene je to veliki "no-no". Iako imam veliku podlogu, opet po navici podizem misa...
 

Shiki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.609
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
.
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
LG LC55 42"
HDD:
Kingston V+ 128GB|WD GREEN 1TB (Icy Box)| 160GB WD Passport
Sound:
Logitech Z5500
Mice & keyboard:
Apple Magic Mouse|Apple Wireless Keyboard
Internet:
Cable 8096/384
OS & Browser:
Snow Leopard 10.6.6 :)
Other:
Macbook White Unibody
Par dana sam se igrao sa doticnim mishonjom. Moram reci da bash dobro radi, gomila dugmica se naravno moze podesiti po potrebi, macroi i ostalo, sve funkcionishe u njaboljem mogucem redu. Svidja mi se shto se nisu folirali sa nekih 10k DPI vec sa "prosecnih" 4k koji su opet vishe nego dovoljni za bilo kakav rad.

Mish je izuzetno udoban i jako lepo lezi u ruci shto me je najvishe od svega i odushevilo, a svidja mi se i tezina koja je sjajno izbalansirana iako nema tegove. U svakom slucaju za cenu od manje od 50e ja mislim da je ovaj misha zaista sjajan u najmanju ruku ...
 
Vrh