• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

[Napajanje] Cooler Master Real Power M700

BozicBata

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.08.2009.
Poruka
22
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II 955 Black Edition
Motherboard:
MSI 790GX-G65
RAM:
2x2GB Patriot Viper 1600MHz CL7
VGA & cooler:
Powercolor 4850 PCS
Display:
Benq G2420HD
HDD:
Samsung 1TB F3, Transcend 320GB 2.5"
Sound:
Altec Lansing MX5021
Case:
Cooler Master HAF 922
PSU:
Cooler Master 700W Real Power Modular
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
Logitech G5 & Logitech UltraX
Internet:
Beogrid Network
OS & Browser:
Win 7
Other:
Acer Aspire 9300
Rešio sam da vam predstavim Cooler Master Real Power M700, modularno napajanje od 700W.





Ovo napajanje spada u viši srednji segment Cooler Masterovih napajanja (zlatna sredina ponude), iz ove serije jači modeli su M850, M1000 i M1250, a na nižoj lestvici se nalaze M650, M550, M460 i M400.

Specifikacije M700 modela su sledeće:







Pakovanje:





Dizajn:






Kao što vidimo sa slika, karakterističnog je CM izgleda, sa već prepoznatljivim kombinacijama boja, pretežno crna sa fluorescentno zelenim nijansama, kako na samom napajanju tako i na samim kablovima.
Kućište samog napajanja je crne boje sa "mirror finish"-om, lako je ostaviti otiske prstiju po njemu, ali je opet bolje nego da je mat varijante, jer mu ovo ipak daje skuplji završni šmek. Nije produženog dizajna kao jači modeli, tako da bi trebalo lako da stane u bilo koje kućište.​







Sa prednje strane se nalazi ukupno 8 konektora za modularne kablove. Nažalost ovo napajanje nije 100% modularno, ali je dobro što jedini kablovi koji su fiksirani za samo kućište napajanja su ATX 4/8-pin konektor, i 24-pin ATX konektor. Ono što je loše kod 24-pin konektora je što ga je nemoguće smanjiti na 20-pin, tj. nije "modularan" na 20+4-pin nego iz celog dela sačinjava 24-pin konektor, tako da korisnici sa starijim pločama bi trebalo da zaobiđu ovo napajanje, srečom, sve novije matične ploce traže punih 24 pina.





Ventilacija ili sam rashladni sistem ovog napajanja se nalazi sa donje strane i čini ga jedan ventilator od 120mm. Ventilator po slobodnoj proceni nije bučan, uzimajući u obzir da najveću buku na testiranom sistemu proizvode zapravo ventilatori sa Cooler Master HAF 922 kućišta.





 
Poslednja izmena od urednika:

BozicBata

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.08.2009.
Poruka
22
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II 955 Black Edition
Motherboard:
MSI 790GX-G65
RAM:
2x2GB Patriot Viper 1600MHz CL7
VGA & cooler:
Powercolor 4850 PCS
Display:
Benq G2420HD
HDD:
Samsung 1TB F3, Transcend 320GB 2.5"
Sound:
Altec Lansing MX5021
Case:
Cooler Master HAF 922
PSU:
Cooler Master 700W Real Power Modular
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
Logitech G5 & Logitech UltraX
Internet:
Beogrid Network
OS & Browser:
Win 7
Other:
Acer Aspire 9300
Sa zadnje strane napajanja nalazi se ulaz za struju, LED indikator i prekidač.
Sam zadnji deo napajanja je rupičast da bi se pospešio protok vazduha i sama disipacija toplote.





Modularni kablovi :

Kao što sam već naveo, M700 nije 100% modularno napajanje, ali što je najbitnije, glavni njegov deo jeste i preći ćemo odmah na taj segment. Sami kablovi su sleeve-ovani sa crnom mrežicom, i ojačani su na samim krajevima da ne bi dolazilo do pucanja prilikom savijanja. Broj konektora i kablova možete videti na specifikaciji konektora na slikama dole :





Molex konektori su “push-release” sto je jos jedan plus u svakodnevnoj upotrebi, jer nije retkost da se baš oni teže otkačinju/zapinju u nekim slučajevima prilikom spajanja/skidanja. PCI-E kablovi su zelene boje na samim krajevima i istom bojom je obojen ulazni deo konektora na samom na pajanju, vise stilski potez nego neke druge namene jer je ne moguće pogrešiti prilikom kačenja.

Dužina kablova je optimalna, i ne verujem da će iko naići na problem zbog udaljenosti komponenti i samog cable managementa.

Nisam hteo da otvaram samo napajanje zbog stikera i gubljenja garancije.



Testiranje :

Test sistem

OS: Windows 7 , Verzija 7600
Monitor: Benq G2420HD
CPU: AMD Phenom II 955 Black Edition
MB: MSI 790GX-G65
VGA: ATI Powercolor 4850 PCS
RAM: 2x2GB DDR3 Patriot Viper Series 1600MHz CL7
DVD-RW: Pioneer 215D
TV Card: Leadtek TV2000 XP Expert
HDD: Samsung F3 1TB
Kuciste: Cooler Master HAF922 (ventilatori – 1x200mm , 1x200mm LED , 1x120mm)

Pošto ne mogu izmeriti efikasnost napajanja na način na koji to rade profesionalne institucije ili sajtovi koji imaju opremu i kadar za obavljanje ovakvog poduhvata, ja ću se usredsrediti na ono što mogu da prikažem, a to su padovi voltaža po granama pod opterećenjem na kompjuteru sastavljenom od aktuelnih komponenti današnjice.

Način testiranja:

Prikazaću BIOS voltaže, voltaže u Windowsu dok je kompjuter u idle modu, voltaže u loadu dok je opterećen samo procesor, voltaže u loadu dok je opterećena samo grafička karta i na kraju voltaže u loadu dok su opterećeni i grafička karta i procesor.











Prilikom testiranja nije dolazilo do povećanja nivoa buke, kako napajanja tako ni drugih ventilatora u kućištu.

To bi bilo sve, nadam se da sam Vam malo pomogao, ako ikada budete razmišljali o kupovini ovog parčeta HW.

 

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Bozic Bata nosi rivju zlatan !

Svaka chast majstore. Sa sve testom stabilnosti, ovo je kompletna slika proizvoda.

:wave:
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
Hm...
Napone si trebao da meriš unimerom da bi imali uvid u stabilnost. Ovo sa everestom je baš neprecizno.
Ima previše slika.
Ostalo je ok.
 

BozicBata

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.08.2009.
Poruka
22
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II 955 Black Edition
Motherboard:
MSI 790GX-G65
RAM:
2x2GB Patriot Viper 1600MHz CL7
VGA & cooler:
Powercolor 4850 PCS
Display:
Benq G2420HD
HDD:
Samsung 1TB F3, Transcend 320GB 2.5"
Sound:
Altec Lansing MX5021
Case:
Cooler Master HAF 922
PSU:
Cooler Master 700W Real Power Modular
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
Logitech G5 & Logitech UltraX
Internet:
Beogrid Network
OS & Browser:
Win 7
Other:
Acer Aspire 9300
Hm...
Napone si trebao da meriš unimerom da bi imali uvid u stabilnost. Ovo sa everestom je baš neprecizno.
Slazem se u potpunosti, ali ipak je u pitanju amaterski user review i smatram da je dovoljno prikazati pomocu 2 razlicita software-a relevantne parametre. Za nesto ozbiljnije cak ni unimer ne bi bio merodavan jer bi opet prevideo izoblicenje ulaznog napona i spregu sa izlazom. Za tako nesto je potreban osciloskop, sto je, ako se budes slozio samnom, tesko dostupno nama - obicnim smrtnicima :wave:
 

Dekara

OC Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
575
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Sasvim dobar review obzirom da si testirao napajanje, za koje trebaju prakticno polu-laboratorijski uslovi za ozbiljan test, bravo!
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6


Slazem se i da je trebalo unimerom meriti napone da bi se prikazale prave vrednosi.
Opet, slazem se da je i prikaz napona po kroz Everest ok ali samo sa strane pada napona.
Mozda Everest ne prikazuje tacne voltaze ali ipak prikazuje tacne padove voltaze pri opterecenju.

Ja sam razmisljao da li da napravim review CM M1000 napajanja i odustao sam jer nemam cime da ga opteretim da bi napon malo pao :d
Review napajanja je vrlo tezak posao i zahteva mnogo (polu)profi opreme da bi se prikazala prava slika.
Druga stvar je da bi napajanje trebalo biti i otvoreno i prikazane komponente unutar njega.
Zato, sa moje strane, ovo je odlican review :)
:wave:
 

ays

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
17.07.2009.
Poruka
1.376
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Колико си ти задовољан са овим напајањем? Размишљам се да га купим...
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
^
ja?
Ako mene pitas, ja sam skroz zadovoljan. Bas je tiho napajanje, ima gomilu kablova od kojih ja koristim 2. Nisam imao cime da ga opteretim tako da ne znam sa te strane..
Najveci potrosaci koji su mi bili u jedno vreme u masini na njemu su:
C2D [email protected]@1.4V
P5B-E@475FSB
2x1GB
8800GTS G80 OC-ovan
2x74GB WD Raptor
1x160GB SATA Hitachi
2xDVDRW
Leadtek TV Expert
5-6-7 ventova, kako kad..
I opet sve je to bilo zakaceno na moj MGE UPS od 360W (600VA) i nijednom nije prijavio overload.
Napajanje kontam da nije osetilo..
Pre mesec dana sam mogao ubaciti jednu 3850 u CF al mrzelo me pa nista ni od toga..
 

BozicBata

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.08.2009.
Poruka
22
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II 955 Black Edition
Motherboard:
MSI 790GX-G65
RAM:
2x2GB Patriot Viper 1600MHz CL7
VGA & cooler:
Powercolor 4850 PCS
Display:
Benq G2420HD
HDD:
Samsung 1TB F3, Transcend 320GB 2.5"
Sound:
Altec Lansing MX5021
Case:
Cooler Master HAF 922
PSU:
Cooler Master 700W Real Power Modular
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
Logitech G5 & Logitech UltraX
Internet:
Beogrid Network
OS & Browser:
Win 7
Other:
Acer Aspire 9300
Колико си ти задовољан са овим напајањем? Размишљам се да га купим...
Imao sam pre ovoga iGreen 500W i slucajno sam pazario ovo. Ne znam kakva su konkurentska modularna od 700W - nisam imao prilike da ih vidim, ali sam sa ovim licno prezadovoljan.
500W iGreen radilo 3 god maltene bez prestanka, bez ikakvog problema i ostalo zivo i pored svih oscilacija napona u mrezi EPS-a, tako da verujem da je CM nastavio sa kvalitetnim i proverenim uredjajima.
 
Vrh