• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Compaq EVO d510, neće da se uključi :(

Milos88_vkbgd

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.12.2009.
Poruka
220
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel CoreDuo E6500, 2.93GHz
Motherboard:
Gigabyte GA-P41T-D3
RAM:
Kingston HyperX Genesis 2x2GB DDR3 KIT, PC1600
VGA & cooler:
ATI Radeon HD 5670, 1GB GDDR5
Display:
SAMSUNG 940 B
HDD:
WD 200GB SATA I & WD 500GB SATA II
Sound:
Integrisana
Case:
Chieftec Bravo BX
PSU:
Chieftec 500 W
Optical drives:
Pioneer DVD-RW
Mice & keyboard:
Logitech UltraX
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate x64
Other:
Cooler Master Clear look x 2 & Arctic Cooling F8 PRO, Mugen 2 CPU Cooler
Pozdrav forumaši.

Imam Compaq mašinu sa horizontalnim kućištem EVO d510, kao sa linka: http://webdevsys.com/d510psu.htm
Problem je taj što je mašina radila sasvim normalno (skeniranje virusa antivirus programom), kada se odjednom isključila u toku rada. Kada sam pokušao da uključim kompjuter ponovo, samo se uključi LE dioda na kućištu, okrene se ventilator u napajanju i posle 2 sekunde ugasi se sve, tj. ništa ne svetli. Model napajanja je PDP117P. http://www.limundo.com/kupovina/Compaq-napajanje-175W-/2757318
Problem je što je to napajanje brendirano, kao i sama mašina i što je P1 konektor (onaj koji ide u matičnu ploču) od 14 pinova, pa nemam ni jedno drugo napajanje od 14 pinova, kako bih ispitao da li je kvar u napajanju. Moja lična sumnja je da su ili napajanje ili matična ploča crkli, jer smo već 4 kondenzatora menjali na matičnoj ploči koji su zaduženi za CPU magistralu, jer su totalno iscureli. To su oni od 1800 uF.

Zanima me kakvo je vaše mišljenje i na šta vi sumnjate da bi moglo da bude u kvaru. Takođe vas molim da ukoliko neko ima ovo Compaq napajanje PDP117P od 14 pinova na P1 konektoru da mi ga proda, molim vas. Potrebno mi je kao hleb.

Pozdrav veliki i hvala unapred na pomoći.
 

ziresa

PCAXE Member
Učlanjen(a)
15.04.2011.
Poruka
98
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Mislim da bi trebalo da pozoves u pomoc nekog elektronicara. Cisto da ti adaptira standardni konektor za ovaj pa da probas. Testiraj ovo napajanje u koje sumnjas za pocetak (kratko spojis zelenu i crnu i das struju i napajanje ako krene i daje sve napone kako treba onda je problem drugde). Posto ne vidim najbolje raspored pinova, pokusaj da zabodes obicno napajanje na plocu bez obzira sto ce visiti sa strane. Ako je isti raspored boja na pinovima kao i sa originalnim PSU tada bi mozda mogao i da probas da pokrenes PC.
 

Milos88_vkbgd

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.12.2009.
Poruka
220
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel CoreDuo E6500, 2.93GHz
Motherboard:
Gigabyte GA-P41T-D3
RAM:
Kingston HyperX Genesis 2x2GB DDR3 KIT, PC1600
VGA & cooler:
ATI Radeon HD 5670, 1GB GDDR5
Display:
SAMSUNG 940 B
HDD:
WD 200GB SATA I & WD 500GB SATA II
Sound:
Integrisana
Case:
Chieftec Bravo BX
PSU:
Chieftec 500 W
Optical drives:
Pioneer DVD-RW
Mice & keyboard:
Logitech UltraX
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate x64
Other:
Cooler Master Clear look x 2 & Arctic Cooling F8 PRO, Mugen 2 CPU Cooler
Mislim da bi trebalo da pozoves u pomoc nekog elektronicara. Cisto da ti adaptira standardni konektor za ovaj pa da probas. Testiraj ovo napajanje u koje sumnjas za pocetak (kratko spojis zelenu i crnu i das struju i napajanje ako krene i daje sve napone kako treba onda je problem drugde). Posto ne vidim najbolje raspored pinova, pokusaj da zabodes obicno napajanje na plocu bez obzira sto ce visiti sa strane. Ako je isti raspored boja na pinovima kao i sa originalnim PSU tada bi mozda mogao i da probas da pokrenes PC.
Hvala na savetu. Resio sam problem u medjuvremenu. Kupio sam novo horizontalno Chieftec kuciste, jer sam imao rezervnu ispravnu plocu sa s478 i samo prepakovao delove i sve radi kako treba. Dugorocno resen problem. Bilo kakve modifikacije napajanja i dalje bi uzrokovale da ono ubrzo otkaze ili maticna ploca, a i napajanje je bilo slabo. Nikada vise brendirana masina, iako sam je tada malo platio. Ko ne plati na mostu, plati u Gigatronu. :d
 
Vrh