• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Comment on this

blackmore1911

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruka
5.025
Rezultat reagovanja
2.401
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLAIDD DRWG
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K [DE-LIDDED] @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy Evo Elite Edition
Motherboard:
Asus PRIME Z270-A
RAM:
Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
Display:
Alienware AW2518HF [240Hz] × LG 24GM79G [144Hz]
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" 250GB × Western Digital RED 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515
Case:
Lian Li PC-O11 Dynamic DW w/ 3 x Corsair LL120 × Phobya G-Changer v.2 280/60mm w/ 2 x Corsair ML140
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Elite @ SteelSeries QCK Heavy × Razer Huntsman Elite
Internet:
SBB 300/30 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Opera GX
Other:
iPhone 15 Pro Max 256 GB Midnight Green, EK-XTOP Revo D5 × EK-RES X3 250, Mayhems Ultra Clear Tubing
Hajpovanje Corsaira po SRB nije losa ideja, evo PCAxe je vec poceo :) (Odavno)
@CARe, tebi ce oni nesto za 9i mart :d :first:
 

R_O_N_I_N

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.09.2009.
Poruka
989
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD B55 @3.8Ghz/2.8Ghz NB & Noctua NH-D14
Motherboard:
ASUS Crosshair IV Formula
RAM:
2X2GB Excelram Rippler + 2X8 GB Patriot,sve na 9-9-9-24-27 1T@1600Mhz
VGA & cooler:
ASUS 280x
Display:
ViewSonic VX2260WM
HDD:
Samsung EVO840 120 GB+Samsung 1.5 TB+Samsung HD321KJ 320GB+WD AAKX 500GB+WD 320GB AAKX
Sound:
Integrisana zv. & Logitech G51
Case:
CM Silencio 650
PSU:
Chieftec BPS-850C 850W
Optical drives:
Samsung SH-S223F
Mice & keyboard:
Logitech G400s,neki djubre-plastikaner od 5e(za sad :D)
Internet:
SBB
OS & Browser:
W7 x64
Sta tek za Vladu da kazu. Treba da mu posalju zlatni 650D kad izadje. :d
 

ELPR1NC1PAL

CORSAIR
Učlanjen(a)
10.12.2009.
Poruka
493
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 975 PreProduction @4,xxGHz Engineer Sample - Corsair H50
Motherboard:
GigaByte GA-X58A-UD9
RAM:
Corsair DDR3 Dominator GT 12GB by 1866 MHz CL8
VGA & cooler:
4x EVGA GeForce GTX 480SC QSLI Mode LuKü
Display:
2x Eizo SX2461WH-BK 24" HDMI / FULL HD 1080P
HDD:
2x WD Velociraptor 600GB SATA600 RAID Systemdisc + 2x WD Caviar Black 1TB SATA600 Dataspace
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Corsair Obsidian 800D
PSU:
Enermax Revolution 1250 Watt
Optical drives:
LG BluRay Writer (12x)
Mice & keyboard:
G9 + G19 by Logitech
Internet:
2x 100 MBit Cable by KD
OS & Browser:
Windows Seven 64 Bit Ultimate Edition
Other:
KillerN1C Xeno & Beyer Dynamic Manufacture 300 MMX Headset
Razumem situaciju u srbiji - mi radimo evo bezprekidno na proširenju našeg sistema. Razumem i standup tvoje Strane @mipko - ja to negledam negativno više objektivno. Mi nemožemo dignuti naš distribution sistem tek tako kao drugi neki proizvođači - mi imamo razvijen sistem i nama nije prvi target mušteriju dovesti do Hardware nego da je Quality Service System aktive - pošto je nam to branding target, evot znam da tebi u srbiji to ništa neznači dakle nemožeš doći do Hardware našeg brandinga ali - ima smisao sve svome - dog nemožemo RMA da garantujemo u normalnom trošku (5 do 10 Evra postal costs) dotle nema smisla proizvod terati na tržište sa punom snagom - jer bi sa time uništili Branding.

Naše Mušterije imaju service i znaju za njega, evo malo neke example - da se svhati zašto nam se to sporije i teže nego kod drugi proizvođača razvija...

1. Mušterija kupi stvar u EU ode na godinu Dana u Afriku, tamo se desi kvar - evo dobia direktno bezplatno replacement iz Taiwana ili Kalifornije.
2. Mušterije ima DDR2 Dominator i posle 6 Godine kvar... evo sada nam je takva situacija par pute se dogodile - dobija od nas Wish-Replacemet (DDR3 8GB Dominator Kit, ili neki AX PSU) pošto ima Lifetime Warranty i nema DDR2 Domonator više na lageru i nema tog proizvoda više.
3. Imaš Graphite Case od Corsair, pokvari se ručka ili neki mali delič - šaljemo direktno oneplace replacement, bez ikakve priće
4. upropastiš toku moddinga deo površine Casea, dobijaš bezplatno replacement i ako nije naš Problem - za nas je izpod našeg Brandinga to basic Service
5. Izgubiš Račun - nema Problema, i posle godinama imaš pravo na warranty replacement i mi ne zatvaramo vrata kao drugi nego dajemp 100% Warranty
6. High Eqip = High Service - AX1200 Customers dobijaju u slućaju kvara direktan target back service od nas - UPS dođe mušteriji kuči i ponese taj pokvaren PSU - donese mu ali pre toga dan/dva replacement PSU.
7. PSU ti rikne (5 Godine, 10 Godina ili starije) naš PSU = naš Problem = dobiješ White Paper Back - dođe UPS bezplatno po PSU donese nama i mi testiramo ako je PSU kriv i tebi riknulo nešto o hardware, dobiješ drugi Paper Back i dođe UPS po ostale delove, ako je PSU još u Warranty, dobiješ replacement PSU i sve druge delove na replacement (bili od corsair ili ne, to nema veze). Ako ti PSU nije u Warranty, dobiješ defitivno ostale pokvarene delove na replacemet - bilo kako bilo, Corasir Branding nije samo Overclock and Enthusiasths - nego u prvopm The Leader in IT Customer Support & Service.
itd. itd. itd.

to sada sigurno zvuči na PR i reklamu, ali neradi se uopšte o tome, jer mi sa time nikad ne pravimo reklamu, ali naše mušterije znaju da smo stalno tu - bilo kakav proble se desio. I to nemožemo momentalno u srbiji još da garantujemo pošto kao prvo još zakon koči na nekim stvarima a sa druge strane i payment an shipment sistem u srbiji je rudimenteran i treba da se totalno obnovi.

Nemoj me netačno da razumeš - ovo nije izvinjene - nego samo "tactical facts" koje stoje detaljno na planu našeg managementa.
Evo mi smo pokrenuli pre 3/4 Godine target prema Israel i Greek i evo sada :
http://tbe.taleo.net/NA5/ats/careers/requisition.jsp?org=CORSAIRMEMORY&cws=1&rid=75

tako smo i pokrenuli 2009 Godine target na Balkan, i tu če se sve više i više menjati. Samo jedno se nemože - od danas do sutra jednoj državi doneti naj bolji Service iz jednog Industry Segmenta, koja još uvek je u opravci od Bombardovanja i koje je pre 11/12 Godina nije ni poznavala International Trading rights Management.

Mislim i to nemoj da svhatiš naopako - neradi se o tome da mislimo da to niko nije znao u zemli - nego vam politički sistem uništio sve mogučnoste da se razvije nešto na IT Segmentu i lično ja mislim da je srbija daleko stigla - da sigurno bi mogla biti dalje - ali ajd svrati meni u nemačku - misliš da ti ovde sve zlatno - i ovde je statistika Neradnog života velika i ima beda, nema danas više nigde da možeš stvarno reći - bolje je, jedino možeš reči - ovo mi se bolje uklapa sa mojim smisao života - ni više a ni manje ;-)

Evo gledam samo moj Segment:
ja imam 4 Kolege koji rade samnom za DACH sektor - jedan je 3 meseci več u bolnici posle sudara, drugi je dobijo bebu i ima oatćni odmor godinu dana, treči je u Russiji na airportu ubijen - evo lepo meni raditi več od Novembra/Dezembra sam.... a mora se sajam prvi i drugi organizovat, service na netu, public relations itd. pošto je jedan PR Manager, drugi RMA Chef itd. ...

evo pa pogledaj sam:
http://www.corsair.com/company/careers


tražimo, ali ti nađi prvo ljude koje dele našu service philosofiju i da imaju IT a posebno Memory KnowHow... možeš takve ljude na jednoj ruci ovde u nemačkoj nabrojati... i to onda nemac zove (Fachkräftemangel)... lepa reč ali Firme propadaju zbog toga... i eto na jednoj strani gledamo da se širimo a na drugoj baratamo se da nas ne uništi beda premalo experta... sad sam razmisli jer mi to radimo zato što želimo ili zato što drugaćije nemože jer mi imamo odgovornost našim radnicima i njihovim familijama - to je pored Support i Quality našim mušterijama koji več imamo naj važnije.
 
Poslednja izmena:

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
@Elprincipal: mnogo puta sam procitao ovo si napisao... Sticem utisak da je Corsair kompanija koja nece da promeni svoj model i prilagodi se trzistu vec ceka da se trziste promeni dovoljno da Corsair moze da nastupi na njemu ?
E sad jedno pitanje, da li mozete da ucinite da ljudima koji rade prikaze na PCAxe stize oprema koja se ovde besplatno reklamira i hypeuje ? Mislim da bi eto to bilo fer i ako ti ista znaci smanjilo onaj stap na kojem visi sargarepa.
Ovako je ovo totalno, ali totalno bez veze, posaljete jedan H70 :D :D :D na review :D pa evo ja cu momcima da kupujem sve sto im treba za reviewe :D Mislim big deal mogu da kupim 2-3 kompleta memorije i 2 coolera, totalno smesno.
Ovde imate nevidjenu besplatnu reklamu i hype i izuzetno me nervira sto niste nasli za shodno da posaljete SVU tu opremu koju ovde nabrajate i dizete u nebesa da ti mladi ljudi koji vode ovaj sajt makar pipnu. Za to vam ne trebaju sistemske promene u Srbiji ? ili se pak varam ?
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
@mipko

Otvaranje Corsair sobe je i bila ideja da ELPR1NC1PAL u jednom momentu krene da shalje proizvode. H70 je bio prvi korak, Corsairu se svideo review, a ELPR1NC1PAL je dosta kumovao tome sa prevodima sigurno, poshto jelte pishemo na srpskom, a google translate nije uvek merilo. U tom prvom paketu je bio i Corsiar Airflow i Airflow Pro, kao i Dominator GT 1866 ram za koji se ispostavilo da ne radi kako treba (oshtetili se u putu verovato), pa nismo objavili recenziju... Dakle, dobra volja sa Corsair strane postoji ;)
Elem, ELPR1NC1PAL je najavio posle CeBIT-a da ce poslati josh jedan poveci paket, chak je i napravio otvorenu ponudu "shta vam je u fokusu?", shto je veruj mi na rech prava retkost. Otvoreno nas je pitao: Shta vam sve treba? Prava retkost, chast izuzetcima...

:wave:
 

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
Ja nemam moc citanja misli, tako da nisam znao za vase dogovore. Jedino sto primecujem da ova soba postoji vec X meseci a realnih reviewa Corsair proizvoda iznimne kakvoce je bilo koliko ? A hypea potpuno nepotkrepljenog bilo kakvim cinjenicama osim samo-pohvalama je bilo koliko hocete. Zato i kazem ili zatvarajte ovu sobu gde se radi teska samo-reklama ili neka pocnu da salju proizvode na testiranje. I zamolio bih vas mlade kolege da ne mislite da vam Corsair cini uslugu. Vi ovde sirite poizitivnu vibru i reklamu i cinite uslugu toj velikoj kompaniji. Recimo, ja sam vam primer musterije koja se informisala o Corsair proizvodima putem vaseg sajta. I bas zaslugom PCAxe sajta ja imam 800D kuciste i 2 neuspele kupovine H50 pumpe. Tako da... vi cinite njima uslugu a ne oni vama.

Iskren da budem da sam kupio AX1200 u ZG dao bih vam ga na testiranje koliko god hocete. Mozda cak i odem do ZG i uzmem ga cisto da vidim koliko hype-a ima a koliko je stvarno dobar. Ako se desi da Corsairu "zapne" slanje AX1200 na test zbog politicke situacije u Srbiji mozda dovoljno ispizdim pa odem u ZG da ga kupim.
 

d0minat0r

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.633
Rezultat reagovanja
58
Moja konfiguracija
VGA & cooler:
Gainward 4850 512DDR3
Display:
Viewsonic 24"
HDD:
seagate 500Gt Single P
Case:
/
Optical drives:
Samsung 203D
Mice & keyboard:
A4tech oscar X 748K i microsoft ergo natural 4000
Internet:
ADSL 4Mbit
OS & Browser:
WIN7
Ja cu da vozim a ti spavaj eto :D da pomognem koliko mogu
 

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
vazi Janko, samo moramo da sacekamo da se sredi politicka situacija pa da onda krenemo... inace se moze desiti da nam napajanje ne radi jer je politicka struja u Srbiji jako losa i ne daje dovoljno napona.
 

demios

PCAXE Member
Učlanjen(a)
26.04.2009.
Poruka
522
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
ja donosim drugaru ax1200w iz francuske, valjda cu moci da ga proshvercujem, nisam po tom pitanju iskusan :D.
bilo na nekom snizenju za samo 236e, sad je 260. valjda nije neko felerichno, nemam gde da ga probam.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Ja nemam moc citanja misli, tako da nisam znao za vase dogovore. Jedino sto primecujem da ova soba postoji vec X meseci a realnih reviewa Corsair proizvoda iznimne kakvoce je bilo koliko ? A hypea potpuno nepotkrepljenog bilo kakvim cinjenicama osim samo-pohvalama je bilo koliko hocete. Zato i kazem ili zatvarajte ovu sobu gde se radi teska samo-reklama ili neka pocnu da salju proizvode na testiranje. I zamolio bih vas mlade kolege da ne mislite da vam Corsair cini uslugu. Vi ovde sirite poizitivnu vibru i reklamu i cinite uslugu toj velikoj kompaniji. Recimo, ja sam vam primer musterije koja se informisala o Corsair proizvodima putem vaseg sajta. I bas zaslugom PCAxe sajta ja imam 800D kuciste i 2 neuspele kupovine H50 pumpe. Tako da... vi cinite njima uslugu a ne oni vama.

Iskren da budem da sam kupio AX1200 u ZG dao bih vam ga na testiranje koliko god hocete. Mozda cak i odem do ZG i uzmem ga cisto da vidim koliko hype-a ima a koliko je stvarno dobar. Ako se desi da Corsairu "zapne" slanje AX1200 na test zbog politicke situacije u Srbiji mozda dovoljno ispizdim pa odem u ZG da ga kupim.
Soba postoji dosta dugo, ali ne treba zaboraviti ni chinjenicu da je Corsair dosha ona PCAXE forum kada se isti mogao okarakterisati teko kao "mali forum". Sada je situacija drugachija. PCAXE Forum vishe nije mali forum, i dosta ljudi prodefiluje, ovuda... To sada svi znamo, svestan je toga i Corsair, i tek sada je relano i pravo vreme da krenu stalne poshiljke uredjaja na test. ELPR1NC1PAL (Corsair) je do sada za sve obecano odrzao rech.
Odnos sajta koji testira hardver i vendora koji shalje hardver na test trteba da izgleda tako da mi dobijemo neshto na test, to ostane u redakciji, a za uzvrat pre samog testiranja mi poshaljemo Corsair-u da li je proizvod na ochekivanom nivou i sl. Odnosno da li je vredan prikaza. Cillj vendora je da proda, cilj sajta je da bude objektivan da bi kao takav imao vecu chitanost i na kraju doshao do toga da ga vendori jure ;)
Dakle, ja kao GLODUR verujem da ce Corsair sve cheshce slati hardver na test,ELPR1NC1PAL je najavio to, ja sam siguran da ce 100% ispasti korektan, do sada je bilo tako ;). U suprotonom, naravno da si u pravu i da ova soba nema mnogo smisla...

E sad nevezano za Corsair.
Ima tu josh jedna stvar. Ciljevi vendora su ostali isti, dok su domaci sajtovi promenili prioritet... I oni su pocheli da prodaju, a ne da testiraju... Pored toga. Na domace IT nebu imash gomilu sajtova koji se bave hiper produkcijim "recenzija", a needukovani korisnika je u najvecem broju. Kao takva Srbija ne zasluzuje PCAXE. Iskreno govoreci... Bolje je da smo ishli na english varijatnu sajta, da smo zeleli da zaradimo novac ;) Fora je u tome shto nama zarada nije prioritetna i ne robujemo nikome, a verujemo da ce doci bolja vremena ;)
Ipak, mi tek od skoro mozemo da se pohvalimo da su vendori pocheli da obracaju paznu na nas, kao i distributeri. Zashto je to tako. Pa jednostavno... Nisu znali da postoji bolje, i da moze bolje. Put koji mi krchimo sada je put u kome ima trnja na sve strane. Ne treba zaboraviti da PCAXE tek u aprilu puni 2 godine postojanja...Shto bi se reklo, josh cemo se mi zezati sa vetrenjachama ;)
Inache, ovo je support soba, a ista je bila ponudjena apsolutno svakoj domacoj kancelariji, kao i ostalim stranim kancelarijama. U jednom momentu cemo sigurno biti u prilici da na PCAXE Forumu gledamo i ostale proizvodjache, sa ciljem zdrave konkurencije ;) Svima se svidela ideja, ali ochigledno je da je ta soba josh jedna obaveza i dodatni posao svakom vendoru i da je neophodno zaposliti jednu osobu koja bi to radila ;)

:wave:
 

CAR

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruka
1.694
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-920 @ 4.4GHz (21x210) HT-off / Noctua NH-D14
Motherboard:
Gigabyte EX58-UD5
RAM:
3x2GB Mushkin Blackline PC3-12800 CL7 1600MHz @ 1680MHz 7-9-7-24 1T
VGA & cooler:
PowerColor Radeon HD 5850 @ 950/1275MHz
Display:
Samsung SyncMaster T220
HDD:
Crucial RealSSD C300 128GB / Samsung Spinpoint F4EG 2TB
Sound:
Creative Labs Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro Series / Logitech Z-5500 Digital
Case:
Cooler Master Cosmos S
PSU:
Cooler Master Real Power M1000
Optical drives:
Samsung SH-S203B
Mice & keyboard:
Logitech MX 1100 / Logitech Wave Keyboard
Internet:
aDSL 1024/128
OS & Browser:
Windows XP Professional Edition Service Pack 2 / Windows 7 Ultimate 64-bit
Other:
PowerColor TV Wonder 650 / Corsair Flash Voyager GTR 32GB / Apacer HT203 200X 1GB
ja donosim drugaru ax1200w iz francuske, valjda cu moci da ga proshvercujem, nisam po tom pitanju iskusan :D.
bilo na nekom snizenju za samo 236e, sad je 260. valjda nije neko felerichno, nemam gde da ga probam.
Javi obavezno za ovo (mislim na svercovanje :D), jerbo to i mene kopka, a realno nije bas malo da bi moglo tek tako da se skemba... poveliko je ono napajanje, a sama kutija je jos veca :D

I meni je frka za to oko felera/zujanja, to je ono sto me najvise odvraca od njega... i kazem, moja ideja jeste da dok sam jos tamo, bocnem neku zicku u crnu i zelenu, pa ga pokrenem onako bez ikakvog opterecenja, te oslusnem... sta cu, nemam gde da ga pod opterecenjem probam, i znam da to verovatno nije dovoljno - ali jbg. Bolje ista nego nista.

I ako kojim slucajem prozuji pod tim uslovima - trk u radnju po refund.



P.S. Nemoj, Janko, samo ti da vozis, zivota ti... jerbo ima i ti i Mirko da gulite robiju u tandemu :D:D:D
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
ja donosim drugaru ax1200w iz francuske, valjda cu moci da ga proshvercujem, nisam po tom pitanju iskusan :D.
bilo na nekom snizenju za samo 236e, sad je 260. valjda nije neko felerichno, nemam gde da ga probam.
reci da ga nosis sa servisa.. malo ga zaprljaj :P
 

R_O_N_I_N

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.09.2009.
Poruka
989
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD B55 @3.8Ghz/2.8Ghz NB & Noctua NH-D14
Motherboard:
ASUS Crosshair IV Formula
RAM:
2X2GB Excelram Rippler + 2X8 GB Patriot,sve na 9-9-9-24-27 1T@1600Mhz
VGA & cooler:
ASUS 280x
Display:
ViewSonic VX2260WM
HDD:
Samsung EVO840 120 GB+Samsung 1.5 TB+Samsung HD321KJ 320GB+WD AAKX 500GB+WD 320GB AAKX
Sound:
Integrisana zv. & Logitech G51
Case:
CM Silencio 650
PSU:
Chieftec BPS-850C 850W
Optical drives:
Samsung SH-S223F
Mice & keyboard:
Logitech G400s,neki djubre-plastikaner od 5e(za sad :D)
Internet:
SBB
OS & Browser:
W7 x64
Ma stavi ga na sred zadnjeg sedista i nece niko nista da te pita...ili josh bolje,zatakni ga izmedju table i soferke....:D:D:D
 

Hector Ruiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.05.2009.
Poruka
880
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5 4670K@ Megahalem
Motherboard:
ASUS Maximus VI Hero
RAM:
Corsair Vengeance® — 16GB Quad Channel DDR3 Memory Kit
VGA & cooler:
Intel HD4600
Display:
Samsung P2470H
HDD:
Crucial MX100 256GB + WD 1001 FALS
Sound:
microlab Solo6C
Case:
Corsair 800D
PSU:
Seasonic X-850 SS-850KM
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder Left-Hand Edition & OCZ ILLUMIATI
Internet:
Kablovska
OS & Browser:
Windows 8.1 64bit
@Car

Kupi onaj Antec-ov tester za napajanja ili neki drugi no name, bocnes ga u radnji i ako ne zuji kupujes.

 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.055
Moja konfiguracija
Koliko košta taj tester?
 

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
Ja sam rekao sta mislim o ovoj temi i nista se nece promeniti dok Corsair ne pocne da salje test primerke vama da uradite revieww.
Nije da mi je to neophodno, niti ce te uraditi najbolje reviewe na webu, ali ce princip biti ispostovan. Do tada ce jedini smisao ove sobe biti samo-reklama Corsaira. A to je pak totalno besmisleno raditi u zemlji u kojoj oni nece normalno nastupiti za nasih zivota. Toliko od mene.

EDIT: Da kojim slucajem ja stojim ispred moje firme i da radim ovoliku promociju - makar i na ovakav nacin, predstavio bih vam se imenom i prezimenom i funkcijom koju imam. Recimo rekao bih dobar dan ja sam Mirko Cetkovic, Senior Product Manager i u periodu dok Corsair ne dodje na srpsko trziste - sto ce biti nikada; lozicu vas do iznemoglosti na nase proizvode.
 
Poslednja izmena:

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Potpuno se slazem sa tobom malte ne od samog pocetka. Mozda to nije dobro po mene samog ali sve sto si do sada rekao ima smisla i razumem tvoj stav i delim ga.

Ali.

Mislim da ni to nije bilo realno ocekivati do ovog momenta kada se sekira ipak izdigla iz prasine. Realno da li bi ti kao neki baja totalno unknown sajtu u Ugandi besplatno slao stvari samo zato sto si nacuo ili video da oni postuju tebe/tvoj rad.... Nije isto vreme i ja se zaista nadam da je 2011 ipak godina kada ce bez problema upravo takav "paket" biti poslat na adresu koja iza sebe ima shta da kaze a ne - mi bi voleli da testiramo ram ili kuciste...

Polako sve nadam se dolazi na svoje mesto.

:wave:
 

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
Ovaj, jel mi pricamo o Corsairu mega korporaciji ili o STR Corsair iz Vilinih Voda ?
Pa proslo je vise od godinu dana - apx 1god i 4 meseca od kako je otvorena ova soba ? Samo neka ne srljaju neka ne salju jos proizvode na testiranje, ali bi ih zamolio da prekinu shameless self promotion meanwhile.

Da se razumemo, nemam aman bas nista licno protiv elprincipala, isto ovako bih regovao da se pojavio bilo ko drugi iz Corsaira, EVGA, ili bilo koje druge kompanije i svako malo dolazio sa stapom i sargarepom i mahao ovde.
Fine, zemlja nam je u ***** i nece se postati Nemacka niti najbednija EU clanica narednih 10 godina, nece da otvore kancelariju i magacin jer je u suprotnosti sa njihovom poslovnom politikom ma i to mi je OK.
Ali onda posaljite tu iznimnu opremu na testiranje tim klincima sto vam omogucuju da se bezocno reklamirate uprkos cinjenici da mozemo samo da mastamo o tome sto ovde predstavljate. Znaci princip mi je totalno sick i ponavljam isto bih odreagovao da je bilo koja druga kompanija u pitanju.
 
Poslednja izmena od urednika:

Hector Ruiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.05.2009.
Poruka
880
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5 4670K@ Megahalem
Motherboard:
ASUS Maximus VI Hero
RAM:
Corsair Vengeance® — 16GB Quad Channel DDR3 Memory Kit
VGA & cooler:
Intel HD4600
Display:
Samsung P2470H
HDD:
Crucial MX100 256GB + WD 1001 FALS
Sound:
microlab Solo6C
Case:
Corsair 800D
PSU:
Seasonic X-850 SS-850KM
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder Left-Hand Edition & OCZ ILLUMIATI
Internet:
Kablovska
OS & Browser:
Windows 8.1 64bit

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
Jos jedno pitanje moderatorima/vlasnicima sajta - zasto se u sobi kojoj je opis "Podrška za Corsair proizvode" radi reklamiranje Corsair proizvoda - podrska/support/ je razlicito od reklamiranje/commercial/ tako da bih zamolio da se sve ove silne reklamne poruke najave najmocnijih proizvoda premeste u odgovarajucu sobu a to je Vesti sa stranog i domaceg trzista.

hvala
M.
 

demios

PCAXE Member
Učlanjen(a)
26.04.2009.
Poruka
522
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
javih se u ovoj temi misleci da drugaru mirku izadje mu susret i donesem mu (ili moja devojka) ovo napajanje iz francuske, ali kako se pricha u ovoj temi dalje odvijala vidim da od toga nema nishta.

napajanje je vec narucheno i negde se malko zagubilo kod nekog kurira, dok se to lepo izmucka, ko zna dal ice uopshte i da radi. za tester cu videti ako ima da se kupi, ako nishta onda zic metoda, pa shto kaze car, makar to. a kutija nije sigurno veca od moje torbe za ruchni prtljag, tako da, mora da stane, ako ne, vadim, prljam i kazem da je ide na servis :D

nema gde da ga zaturim, idem busom od slovenije do bg-a ;) mozda negde kod guma koje shvercuju vozachi busa :D

sorry za off

a shto se tiche priche u temi, slazem se delimichno sa obema stranama, mada malo vishe sa mirkom. gledam, poprilichan broj otvorenih tema ovde u smislu predstavljanja\reklame, a mi to mozemo samo da gledamo, ne vidim bash poentu svega toga ako ti to ne mozesh da posedujesh. za sada ne bih vishe komentarisao dok bar ne stigne neshto na testiranje. npr Ono sa H70 je bio poprilichan show off i reklama, a kuler ne vredi te pare, niti je mnogo bolji od prethodnika, a stiglo ih je ko zna kako i preko koga par komada samo (neki ce reci, mozda je i bolje tako :D). s obzirom da pcaxu nije bitna zarada, testovi su surovo realni i maksimalno objektivni (koliko je to moguce, jelte)
ne rachunajuci relativno slabe performanse kulera, ostali cors proizvodi, po meni su u samom vrhu i rado bi ih posedovao\testirao, ali....
dok je ranije kimtek uvozio ja sam pre vishe od 3 godine pazario HX620, najbolja komponenta koju sam ikada kupio (a znaju ljudi koliko sam ostalih delova promenio)
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Jos jedno pitanje moderatorima/vlasnicima sajta - zasto se u sobi kojoj je opis "Podrška za Corsair proizvode" radi reklamiranje Corsair proizvoda - podrska/support/ je razlicito od reklamiranje/commercial/ tako da bih zamolio da se sve ove silne reklamne poruke najave najmocnijih proizvoda premeste u odgovarajucu sobu a to je Vesti sa stranog i domaceg trzista.

hvala
M.
Ideja ji jeste da se reklamira proizvod, otvoreno diskutuje o istom, a detaljno odgovori na pitanje ukloko dodje do preoblema. Necemo prebacivati nishta na drugo mesto, zato shtop tezimo da u jednom momentu postoji soba za svaki iole ozbiljniji brend. Posle cemo i onako prebaciti sve teme sa foruma u tu sobu ;)
 

CAR

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruka
1.694
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-920 @ 4.4GHz (21x210) HT-off / Noctua NH-D14
Motherboard:
Gigabyte EX58-UD5
RAM:
3x2GB Mushkin Blackline PC3-12800 CL7 1600MHz @ 1680MHz 7-9-7-24 1T
VGA & cooler:
PowerColor Radeon HD 5850 @ 950/1275MHz
Display:
Samsung SyncMaster T220
HDD:
Crucial RealSSD C300 128GB / Samsung Spinpoint F4EG 2TB
Sound:
Creative Labs Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro Series / Logitech Z-5500 Digital
Case:
Cooler Master Cosmos S
PSU:
Cooler Master Real Power M1000
Optical drives:
Samsung SH-S203B
Mice & keyboard:
Logitech MX 1100 / Logitech Wave Keyboard
Internet:
aDSL 1024/128
OS & Browser:
Windows XP Professional Edition Service Pack 2 / Windows 7 Ultimate 64-bit
Other:
PowerColor TV Wonder 650 / Corsair Flash Voyager GTR 32GB / Apacer HT203 200X 1GB
@Car

Kupi onaj Antec-ov tester za napajanja ili neki drugi no name, bocnes ga u radnji i ako ne zuji kupujes.
Da znas da sam razmisljao o tome, jos poodavno ;)

Znaima me da li to moze uopste da nekako obezbedi malo vecu potrosnju, ili mu je pak princip isti kao kod vec pominjane spajalice ubodene u vec pominjane crnu i zelenu zicu - samo da ukljuci napajanje, te da se vidi radi li uopste ili je DOA? :)
 

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
Ideja ji jeste da se reklamira proizvod, otvoreno diskutuje o istom, a detaljno odgovori na pitanje ukloko dodje do preoblema. Necemo prebacivati nishta na drugo mesto, zato shtop tezimo da u jednom momentu postoji soba za svaki iole ozbiljniji brend. Posle cemo i onako prebaciti sve teme sa foruma u tu sobu ;)
Odlicna ste vi ekipa i bas mi je drago da vidim sa kojim entuzijazmom pristupate svemu ovome. Tako da je i to jedan od razloga sto sam osuo paljbu po Corsairu i elprincipalu zbog nacina na koji se odnose prema nasem trzistu i prema sekiri.
Naravno da postoji ogromna mogucnost da sam potpuno u krivu, posto ne znam - niti trebam da znam; vase interne dogovore. Ali dok se situacija ne promeni moj stav ostaje isti.
Svaka cast svima koji ulazete svoj trud i vreme u sve ovo i ekipi sekire i elprincipalu. Samo smatram da je vreme da se ovo konkretizuje i pomeri dalje - testovima. Kao sto rekoh, ne ocekujem da ce te imati testove na nivou JG, niti mi je to bitno. Bitno mi je da vidim da jedna mlada ekipa napreduje.

poz
M.
 
Vrh