• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Comment on this

ELPR1NC1PAL

CORSAIR
Učlanjen(a)
10.12.2009.
Poruka
493
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 975 PreProduction @4,xxGHz Engineer Sample - Corsair H50
Motherboard:
GigaByte GA-X58A-UD9
RAM:
Corsair DDR3 Dominator GT 12GB by 1866 MHz CL8
VGA & cooler:
4x EVGA GeForce GTX 480SC QSLI Mode LuKü
Display:
2x Eizo SX2461WH-BK 24" HDMI / FULL HD 1080P
HDD:
2x WD Velociraptor 600GB SATA600 RAID Systemdisc + 2x WD Caviar Black 1TB SATA600 Dataspace
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Corsair Obsidian 800D
PSU:
Enermax Revolution 1250 Watt
Optical drives:
LG BluRay Writer (12x)
Mice & keyboard:
G9 + G19 by Logitech
Internet:
2x 100 MBit Cable by KD
OS & Browser:
Windows Seven 64 Bit Ultimate Edition
Other:
KillerN1C Xeno & Beyer Dynamic Manufacture 300 MMX Headset
Evo stižem sa CeBit...

@mipko, nisam nikada pravio tajnu o business ili privatnim Facts ;-)

da razumeš moju stranu: moj Nickname je u "DACH" Germany, Austria & Swiss ;-) Branding kao i Memory Guy u S.A.D. ;-) zato ja i ne mislim puno kada se predstavljam u forumu itd. sigurno si u pravu da bi bilo bolje - ali navikne se čovek toku života i na njegov nickname ;-)

Ja kada šaljem Email itd. upotrebljavam Business Mail, tako da svako ima sve Contact Details koje treba da ima ;-)

Status PCAXEa kako je bio kada sam obratio pažnju na PCAXE i sada sigurno je drugači - dosta bolji, dosta veći itd. to je Zarada PCAXE Redakcije i celog Teama PCAXEa, to gledam sa radosti. Tvoja namera PR i u specijalnom reklami je sa strane PR Managementa gledano malo druga. Niti je to bolje za Company niti za PCAXE - nego je za obe strane positivan effect. Ja sam pre toga imao preko corsair.com itd. pitanja sa srpskog tržišta - evo sada je to manje više preko PCAXE i gledano na tržište - mi nismo još ovde i neprodajemo aktivno, tako da to nije aktivna reklama.

kao prvo je važno razumeti da Corsair nije samo Branding - nego je Livestyle - bar za nas koji radimo u ovoj company ili i za nju ;-)
kao drugo postupamo intensivne kontakte prema IT Press i Forumima, ali mi biramo intensivno i prvi "point of interest" je lojalitet. Mi polako počinjemo, jer mora se na tržištu jako paziti - ja nepričam o dogovorima, ili stvarima koje NoName Brands rado rade, nego o lojalitetu i "integrity".

PCAXE se pokazao jako dobro i meni je to drago - razumi da smo mi kao company na svetu sa preko 200 Forums i Press institucijama partner i mi ovo intensivno čvrstimo godinama. Za Enduser je sigurno Godinu dana puno - ali u business je to veoma puno po gledano na aktualitet kako brzo neka technika zastari, ali ako se tiće partnerstva je to još "mlado" i ako je dobro.

Evo kako izgleda: spremamo sve više i više da uklopimo tržište na balkanu i politiku malo na stranu če se to sigurno za par godina realizovati. Pored toga i dokle se ne sredi, je sve što investiramo na ovom tržištu (kao što ti kažeš da je za mušteriju bez smisla) i za nas bez smisla - gledano na to, ako nebi imali target - ali mi imamo target.

Kada sam prvi put stupio Kontakt sa PCAXE, sam bio positivno iznenađen i to se do sada nije promenulo u negativnom nego je u positivnom sve više i više učvrstilo. Ja eto - baš i kroz personal probleme puno zauzet, nisam tu - tako da stalno ostanu 100 stvari na Desktopu nezavršene - ali nisam do sada nijednu poziciju zaboravio ili otpisao ;-) da nam nije toliko personala izpalo u zadnje vreme, bilo bi več malo više urađeno - i u smislu sa PCAXE - ali eto, čovek nije mašina i mogu samo da se potrudim da uradim što brže može.

Sa moje strane nevidim problem da se kontakte dalje čvrste i tvoji komentari mipko, negledam negativno nego objektivno kao i ti što pitaš realno dobijaš od mene realno stanje situacije - po tome možeš i da vidiš da nemamo nikakve tajne šta se tiče naših targeta itd. Basic kod svih companija je reči ljudima da je to "internal affairs" i da nemože da se komunicira - po tome mislim da se vidi da mi želimo transparentno da držimo to.

Mi moramo da upoznamo prvo kako se partneri postave prema userima, prema nama itd. i to traje određeno vreme, onda moramo da ustanovimo šta takvi teamovi mogu i šta nemogo - gledaj na JonnyGURU - tu znamo da je ceo uređaj (Chroma itd.) i da je Test veoma čvrst zato je tu prioritet za PSU testiranje. i tako svaki sajt i Forum ima svoje specialy sektors i segmente koji nisu u fokusu.
Pored toga moramo da pazimo na NDA - zato prve testing Packages nisu stvari koji padaju pod NDA - tako se testira Integrity Partnera itd.
Isto i Team PCAXE ima svoje kriterije koje su njima važne i koje nisu važne. Svako i svaka companija ima prioritete i fokus, očekivanja i "must have agreements" ;-)

ja sam, evo pre neki dan via eMail imao kontakt sa PCAXE i ćim završim CeBit projekat 7. Marta je PCAXE na redu da vidim da spremimo paket, evo baratam se ovde i sa poštom sutra, zato što su izgleda bez kompetencije da šalju paket u hungary... to je bedna situacija - i obično nije to moja igra da sređujem to - ali bez personala i ovako kako je sada, je to stvarno maximum stress.

Ali možeš se spremiti više testova naših proizvoda na PCAXE i malo i većih proizvoda iz različitih segmenta.

A za sobu - sigurno je kako što i kažeš ali negde mora da se počne i meni je to daleko lakše da pregledam ako neko ima pitanja za naš proizvod nego da čitam svaki dan sve kategorije foruma gde bi bila moguča pitanja... tu mogu PCAXE Teamu samo da se zahvalim baš i sa lićno moje strane - jer mi to olakšava posao jako. Da se to računa za obe strane se vidi na internacionalnim a i nemačkim sajtovima koje imaju sve više i više proizvođače na forumima u extra sobama ;-)

Samples je samo jedna stvar koja je našim partnerima važno, naš Brand je u IT Scene ogroman i jak - pošto svaki proizvođjač zna kako intensivna nam je selekcija partnera posebno u Testing, PR & Support tako da je imati Corsair kao Partner na dalji vid isto jak ulog koji dovodi do interessovanja drugi proizvođjača - for example GA, ASUStek itd. a i naše konkurencije, tako da su tu puno "points of interests" koje User - kao User nevidi ili vidi ali nemisli da je važno, ali to je bitno - ne samo za Sajtove kao PCAXE, i za nas - jer ako nebih obratili pažnju na Partnere - uništili bi sami sebe (Branding) - i to su samo dve/tri "points of interests" (od dosta više) ;-)

sigurno je Strpljenje imati teško posebno u pogledu situacije u srbiji, ali je to neophodno da se dođe do rezultata. ;-)
 

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
Elprincipal, potpuno razumem sta mi pises. Mislim da smo u ovom momentu svi puni razumevanja jedni za druge, ali da konkretno nicega u skorije vreme biti nece. Posto to ne zavisi licno od tebe niti od mene; onda je bolje da nas e-odnos ne opterecujemo time.

No, imam par konkretnih pitanja:

Q1: Kakvi su planovi unapredjivanja prisustva Corsaira na PCAxe - da li planirate redovno da saljete njima neki segment proizvoda na testiranje ?
Q2: Koji segment proizvoda planirate - ili ste vec odlucili, je za PCAxe (i.e. coolers, RAM...)?
Q3: Da li ima zgodnih devojaka na standovima :) ?

pozz
M.
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
Q3: Da li ima zgodnih devojaka na standovima :) ?

M.
Od jutros i mene muči ovo pitanje, da mi vi mene kažete za te ženske. :D
Prihvatam samo odgovor sa fotografijama. :D

PS. Može i video :D
 
Poslednja izmena:

ELPR1NC1PAL

CORSAIR
Učlanjen(a)
10.12.2009.
Poruka
493
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 975 PreProduction @4,xxGHz Engineer Sample - Corsair H50
Motherboard:
GigaByte GA-X58A-UD9
RAM:
Corsair DDR3 Dominator GT 12GB by 1866 MHz CL8
VGA & cooler:
4x EVGA GeForce GTX 480SC QSLI Mode LuKü
Display:
2x Eizo SX2461WH-BK 24" HDMI / FULL HD 1080P
HDD:
2x WD Velociraptor 600GB SATA600 RAID Systemdisc + 2x WD Caviar Black 1TB SATA600 Dataspace
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Corsair Obsidian 800D
PSU:
Enermax Revolution 1250 Watt
Optical drives:
LG BluRay Writer (12x)
Mice & keyboard:
G9 + G19 by Logitech
Internet:
2x 100 MBit Cable by KD
OS & Browser:
Windows Seven 64 Bit Ultimate Edition
Other:
KillerN1C Xeno & Beyer Dynamic Manufacture 300 MMX Headset
@ Q1: Pošto su svi kontakti itd. jako positivni bili sigurno nemislimo da menjamo na ideji nešto, tako da če sigurno biti da se redovno šalje naš Proizvod, ali ipak se treba sve više i više kao što sam nabrojao gore u postingu, učvrstiti - i Samples koje šaljemo je prvi ulog u to - koliko će se dalje razvojiti saradnja, to nemože danas niko da kaže - ali gledano na druge ekipe drugi saijta, nije niko bio razočaran, nego i prezadovoljni sa partnerstvom ;-)

@ Q2: Još nije odlučeno, PCAXE če dobiti široku Paletu ove Godine u više tura (Q2 - Q3 - Q4) pošto je Q1 zbog rećenog Stressa ispao, će biti Q2 bolji Paket ;-)

@ Q3: Corsair nepravi PR sa time - Corsair pravi PR sa Hardcore OC, LN2 Cooling, i technical informations koje nikakav drugi proizvođač može da daje - primer backround Information B3 Stepping Sandy Bridge - tu imamo keoz naš analystik Lab bolje informacije nego bilo ko sem Intela ;-) ali eto to su Fair-Features made by Corsair ;-)

Ako želiš devojke da gledaš - Samsung, Acer, XFX, itd. ;-)
 

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
you nerds... :)
 

demios

PCAXE Member
Učlanjen(a)
26.04.2009.
Poruka
522
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
sam oda se javim, stigao sam zajedno sa corsair ax1200w koje na zalost zuji. nisam hteo da petljam nishta sa zicama, a antekov niti neki drugi nisam uzpeo da nadjem, pa da ga probam, rachunao sam da nisam te srece :D ali eto....
shto se tiche sverca, proshao sam bez ikakvih problema :D
 

CAR

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruka
1.694
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-920 @ 4.4GHz (21x210) HT-off / Noctua NH-D14
Motherboard:
Gigabyte EX58-UD5
RAM:
3x2GB Mushkin Blackline PC3-12800 CL7 1600MHz @ 1680MHz 7-9-7-24 1T
VGA & cooler:
PowerColor Radeon HD 5850 @ 950/1275MHz
Display:
Samsung SyncMaster T220
HDD:
Crucial RealSSD C300 128GB / Samsung Spinpoint F4EG 2TB
Sound:
Creative Labs Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro Series / Logitech Z-5500 Digital
Case:
Cooler Master Cosmos S
PSU:
Cooler Master Real Power M1000
Optical drives:
Samsung SH-S203B
Mice & keyboard:
Logitech MX 1100 / Logitech Wave Keyboard
Internet:
aDSL 1024/128
OS & Browser:
Windows XP Professional Edition Service Pack 2 / Windows 7 Ultimate 64-bit
Other:
PowerColor TV Wonder 650 / Corsair Flash Voyager GTR 32GB / Apacer HT203 200X 1GB
Znaci, uskoro gledamo tog Cors-a na oglasima :P
E, majku mu... sad sam opasno pokoleban. Jedino sto me, koliko-toliko, jos drzi je upravo ono sto si i sam rekao, tj. rezonovao: "valjda nisam te srece"...

Kad se cuje, na leru ili kada ga bas opteretis?


P.S. I kako si, aman, uspeo neopazen da provuces onol'ku kutiju? :D:D:D
 

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
@demios: ja bi ga izlupao o beton da mi se to desilo ! Necu dalje komentarisati jer nemam nista prijatno da kazem na temu.
 

demios

PCAXE Member
Učlanjen(a)
26.04.2009.
Poruka
522
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
@car
ne znam da li cete ga gledati na oglasima, ali rizik je postojao i snosi posledice drugar za koga sam ga i doneo. lepo sam mu rekao da se ne kocka i da kupi u srbiji, al posle zapaljenog lc metatrona od 1000w, hteo je ultimativno reshenje, a dobio kutiju koja cvili i ispushta josh kojekakve zvukove :(. kod mene je sada jer sam hteo i ja da ga probam, nakon shto mi se on pozalio. cvili brate i na leru i pod opterecenjem i to solidno, a vent, chini mi se, vrti se non stop na maximumu i duva kao na onim najgorim napajanjima :D

a shto se tiche provlachenja, nosio sam ipad, cors i 4 kulera :D, a prenosio sam busom od slovenije do beograda, nije niko od carinika nishta pitao, pod sedishte sam ga rokn'o i to je to :D , a kontrola na ulazu u aerodroom, u parizu mi je samo trazila da povadim stvari napolje zbog skenera.

@mipko
pa da je u mom vlasnishtvu verovatno bih to i uradio :D shalim se, ja prvo nikad ne bih ni kupovao takvu stvar preko. samo neshto shto ne moze ili retko moze da se pokvari, kuler, cpu i slichno.
 

CAR

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruka
1.694
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-920 @ 4.4GHz (21x210) HT-off / Noctua NH-D14
Motherboard:
Gigabyte EX58-UD5
RAM:
3x2GB Mushkin Blackline PC3-12800 CL7 1600MHz @ 1680MHz 7-9-7-24 1T
VGA & cooler:
PowerColor Radeon HD 5850 @ 950/1275MHz
Display:
Samsung SyncMaster T220
HDD:
Crucial RealSSD C300 128GB / Samsung Spinpoint F4EG 2TB
Sound:
Creative Labs Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro Series / Logitech Z-5500 Digital
Case:
Cooler Master Cosmos S
PSU:
Cooler Master Real Power M1000
Optical drives:
Samsung SH-S203B
Mice & keyboard:
Logitech MX 1100 / Logitech Wave Keyboard
Internet:
aDSL 1024/128
OS & Browser:
Windows XP Professional Edition Service Pack 2 / Windows 7 Ultimate 64-bit
Other:
PowerColor TV Wonder 650 / Corsair Flash Voyager GTR 32GB / Apacer HT203 200X 1GB
Hvala na prenosenju iskustava - i za napajanje, i za (narocito za :d) sverc-komerc :P

Razocaran sam, iskreno... em time sto cvili stalno, em time sto mu vent duva na max. Gledam i ja na drugu stranu, izgleda... ili, najpametnije - ne menjam nista, cuvam pare u dzepu i ostajem sa ovim CM-om do daljnjeg. Ako nista drugo - on se bar ne cuje.
 
M

Misko78

Guest
Meni cvilež ne smeta, imun sam na to. A i ne spavam sa kompom u sobi pa bih se deklarisao kao neko ko bi rado preuzeo tog korsa, ako je za otuđivanje. Samo da se složim sa finansijama tamo do kraja sledeće nedelje...
 

demios

PCAXE Member
Učlanjen(a)
26.04.2009.
Poruka
522
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hvala na prenosenju iskustava - i za napajanje, i za (narocito za :d) sverc-komerc :P

Razocaran sam, iskreno... em time sto cvili stalno, em time sto mu vent duva na max. Gledam i ja na drugu stranu, izgleda... ili, najpametnije - ne menjam nista, cuvam pare u dzepu i ostajem sa ovim CM-om do daljnjeg. Ako nista drugo - on se bar ne cuje.
neam na chemu.
ne diraj nishta, shta ce ti bolji psu? da necesh mozda 3 sli ili 4 fire? :d

@misko78
reci cu drugaru, ako odluchi da ga otudji da ti se javi.
 

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
@Misko: ZA 250 i KUSUR evra ti ces da uzmes nesto sto cvili ??? Idi bre - ne znam sta treba da bude da bih uzeo POLU proizvod over hajpovan, preplacen, mislim... fail samo tako :)
 
Vrh