• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Chieftec APC 1000C

Ackiss

Moderator
Učlanjen(a)
25.12.2014.
Poruka
1.320
Rezultat reagovanja
543
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Laptop HP ProBook 4530s
CPU & cooler:
Ryzen 5600x Noctua NH-D15S+NF-A14IPPC 2000 rpm
Motherboard:
ROG Strix X570 Gaming E
RAM:
Trident Z Neo 2x16gb 3200CL14 (Samsung)
VGA & cooler:
GTX 1070Ti
Display:
Samsung Odyssey G7 32
HDD:
Samsung SSD 850 EVO 500GB, Seagate Barracuda 2TB
Sound:
Sennheiser HD 598, Audio Technica M40X, Rode NT USB
Case:
Phanteks Evolv X/Noctua IPPC
PSU:
CHIEFTEC APS-1000C, Leadex II 1200, Leadex Platinum 1200, Corsair HX 1200, EVGA G2 1000
Mice & keyboard:
Ninox Aurora, Logitech 502 Proteus Spectrum, Logitech G403, Rantopad MXX modded
Internet:
VDSL 50mbps
OS & Browser:
Win 10 64bit, Chrome
Problem sa napajanjem se javlja kada na zadnjem prekidacu iskljucim napajanje i odmah posle toga ga ukljucim, i napajanje tada ne radi.
Ploca mi je trenutno na servisu posto je pregorela pa mislim da je ona mozda prouzrokovala kvar i na napajanju.
Napajanje sam ukljucio tako sto sam spojio zelenu i crnu zicu na 24pin konektoru, hteo sam da malo poboljsam kabel menadzment i da ocistim kuciste i ventilatore dok mi je ploca na servisu..
Kada sam sve zavrsio hteo sam da ukljucim komp da vidim kako rade led trake koje sam malo modifikovao, ukljucio sam napajanje spajanjem zelene i crne zice i svi ventilatori i led trake rade, sve radi savrseno.
Medjutim ugasio sam napajanje na zadnji prekidac i posle jedno 15sec sam ponovo ukljucio prekidac ali nije se ukljucilo nista, proverim sve kablove, zica koja spaja zelenu i crnu stoji dobro, znaci sve je kako treba samo napajanje ne radi...
Malo surfujem po netu na laptopu, ajde da probam jos jednom, kad ono radi!
Opet isto probam, iskljucim i ponovo ukljucim, opet nece!
Onda sam ukljucio stopericu i testirao koliko moram da cekam da bi ponovo mogao da ukljucim napajanje, i rezultat je 1:50 sec, mora da prodje skoro 2 min da bi mogao da ukljucim napajanje..
Posle malo guglanja skontam da treba da se saceka malo da se isprazne kondenzatori na svakom napajanju, ali to malo je oko 30sec koliko sam procitao...
Mada moje napajanje je malo jace i ima dosta velike kondenzatore, to jest jedan veliki kondenzator pa kontam posto je velik da zato treba duze vremena da se ceka da se isprazni ali nisam siguran...
E sad molim vas ko zna i ko se razume da mi pomogne, da li je to normalno toliko da se ceka posle gasenja zadnjeg prekidaca na napajanju ili treba da nosim na servis?
Mozda je to od uvek tako bilo ali ja sam sada primetio pa me to malo buni zato sto mi je ploca crkla prvo a onda sam ovo primetio pa me sad strah..
Ne bih voleo da mi stigne nova ploca i da je odma spalim zbog ne ispravnog napajanja...
 

P1raT

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.12.2015.
Poruka
149
Rezultat reagovanja
9
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD FX 8320 Black Edition
Motherboard:
Asus M5A78L-M/USB3
RAM:
HyperX Fury 2x4GB 1866MHz
VGA & cooler:
Asus Nvidia GTX 660
HDD:
SSD HyperX Savage 240GB, Seagate 1TB
PSU:
Chieftec 500W GPA-500S8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64
A koje je to napajanje? Nesto sto bih svako mogao da ti kaze nista vise od toga je da ako nemas tester za napajanje i ne razumes se imalo u elektroniku, odnesi u najblizi servis i neka ti samo istestira napajanje(msm da te nista nece kostati, dijagnostika sa prve ruke). Ako bude bilo kakvih variacija napona, promeni napajanje. Neki moj savet :) pozz
 

Ackiss

Moderator
Učlanjen(a)
25.12.2014.
Poruka
1.320
Rezultat reagovanja
543
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Laptop HP ProBook 4530s
CPU & cooler:
Ryzen 5600x Noctua NH-D15S+NF-A14IPPC 2000 rpm
Motherboard:
ROG Strix X570 Gaming E
RAM:
Trident Z Neo 2x16gb 3200CL14 (Samsung)
VGA & cooler:
GTX 1070Ti
Display:
Samsung Odyssey G7 32
HDD:
Samsung SSD 850 EVO 500GB, Seagate Barracuda 2TB
Sound:
Sennheiser HD 598, Audio Technica M40X, Rode NT USB
Case:
Phanteks Evolv X/Noctua IPPC
PSU:
CHIEFTEC APS-1000C, Leadex II 1200, Leadex Platinum 1200, Corsair HX 1200, EVGA G2 1000
Mice & keyboard:
Ninox Aurora, Logitech 502 Proteus Spectrum, Logitech G403, Rantopad MXX modded
Internet:
VDSL 50mbps
OS & Browser:
Win 10 64bit, Chrome
A koje je to napajanje? Nesto sto bih svako mogao da ti kaze nista vise od toga je da ako nemas tester za napajanje i ne razumes se imalo u elektroniku, odnesi u najblizi servis i neka ti samo istestira napajanje(msm da te nista nece kostati, dijagnostika sa prve ruke). Ako bude bilo kakvih variacija napona, promeni napajanje. Neki moj savet :) pozz
Lepo pise u naslovu o kom napajanju se radi. Testiracu ga danas sa testerom, ima drugar mada ja tome nista ne verujem jer je jeftino kinesko ......Naponi su izmereni i sve je kako treba, samo je problem sto ne mogu bas da opteretim napajanje jer nemam sa cime, pa da onda izmerim napone da vidim da li ce i koliko ce opasti, mada to mislim da nije problem, problem je gore naveden a mislim da sam skontao resenje..

Evo sta mislim da je:
Svako bolje napajanje ima OCP(Open Circuit Protector) zastitu, koja ako sam se dobro informisao sluzi za kontrolu voltaze, uglavnom ta zastita se pali u trenutku kada ja iskljucim i odmah ukljucim napajanje jer se kondenzatori nisu ispraznili..
Potrebno je dosta duze vremena da se kondenzatori isparazne u mom slucaju zato sto napajanje nije prikljuceno na plocu vec je ukljuceno spajanjem zelene i mase zice kao sto sam gore naveo i sve sto je trenutno prikopcano na napajanje radi na 12v(led trake i ventilatori) ali je problem sto 5v i 3.3v linije treba duze da se isprazne zato sto nije nista prikopcano na njih sto bi ubrzalo praznjenje kondenzatora, dok je situacija sa prikopcanim napajanjem na plocu drugacija jer na ploci se koriste sve linije(12v, 5v, 3.3v) i time se brze prazne kondenzatori nakon iskljucenja napajanja..

To je moja predpostavka, ako sam pogresio molim da me ispravite..
Mada to cu se uveriti tek kada mi stigne ploca i kada testiram, ali iskreno se nadam da je to problem i ima logike..
 

P1raT

PCAXE Member
Učlanjen(a)
24.12.2015.
Poruka
149
Rezultat reagovanja
9
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD FX 8320 Black Edition
Motherboard:
Asus M5A78L-M/USB3
RAM:
HyperX Fury 2x4GB 1866MHz
VGA & cooler:
Asus Nvidia GTX 660
HDD:
SSD HyperX Savage 240GB, Seagate 1TB
PSU:
Chieftec 500W GPA-500S8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64
Ja se izvinjavam, promaklo mi je. Razumem ja sta je problem, ali samo sam ti predlozio sta mozes da uradis, posto iz iskustva znam da postoji mogucnost da ne dobijas dobar napon na izlazu. Ono sto si rekao ima smisla i slazem se s tobom, ako imas mogucnost proveri na nekoj staroj ploci. Pozz
 
Vrh