• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Case Modding, osnovne stvari

serpent

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.04.2009.
Poruka
334
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 920
Motherboard:
Gigabyte GA-EX58-UD3R
RAM:
2x2GB Patriot Viper DDR3 1600MHz CL7
VGA & cooler:
Club 3D Ati 4850 512MB + Accelerro S1 R2
Display:
Samsung T220
HDD:
1TB Seagate baracuda
Sound:
OnBoard
Case:
Chieftec BIIIG
PSU:
TT 850W
Optical drives:
Pioneer
Mice & keyboard:
Logi MX518 + Logi krsh KB
Internet:
SBB
OS & Browser:
W7
Posto nisam do sada radio nikakav modding, a zeleo bi da napravim kuciste po svom ukusu od 0, trebaju mi osnovni ali krucijalni saveti.

  1. Koji je 'metal' najbolji sto se tice zvucne izolacije (ja sam mislio lim 1+mm jer se lako vari)?
  2. Gde ga je najpovoljnije kupiti (Jeep i sl)?
  3. S' obzirom da cu praviti ~desktop~ kuciste koje ce podsecati na HIFI komponente, gde i da li ima da se nadje nesto kao sto izgleda VU metar ali da meri CPU freq i sl. (nisam mislio na one fore sto staju u 5.25'' ali ako je samo to opcija onda mogu recimo 2)?
  4. Gde moze da se izreze taj lim ili sta vec ukoliko se odlucim da pravim neke 'tribale i sl'?
  5. Kada je hladjenje u pitanju sta se najmanje cuje, izbusene rupe na limu, neki default grill koji ima da se kupi ...
  6. Na te ventove koji bi bili na kucistu koja je najbolja solucija da smanjim unos prasine (kuciste ce imati otvore SAMO za ono sto je bash neophodno, samo jedan 5.25, power cable, MB IO shield, card slotovi, dugmici za on/off).
  7. Kako je najbolje resiti kacenje hardova kada su vibracije u pitanju?
  8. Da li je bolje uraditi plastificiranje (koje je jeftino i efikasno, ipak na tome ce monitor stajati pa ne zelim da se izguli lako) ili neki custom paint, zanima me samo mat varijanta kao sto je powder coat i sl.
Napomena, ne zanima me mnogo koliko ce biti 'lepo' iznutra i cable management vec samo spolja, takodje nemam nameru da ga cesto otvaram vec da spakujem i ne mislim (do ciscenja prasine :D)

Hvala svima.

EDIT, prvi mod koji procita ovo neka prebaci u "garazu" kasno sam video, sry i hvala.
 
Poslednja izmena:

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.959
Rezultat reagovanja
206
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold
1. Ni jedan u principu. Koji god da uzmeš, a uzmi onaj koji ti je lak za rad, dodatno ga izoluj kasnije nekim sunđerom ili penom.

5. Najbolja varijanta je rupa veličine ventilatora, bez ikakvih rupica, tad ćeš maksimalno umanjiti šum i čuće se samo flow, tj. ono što mora...

7. Bez ikakve konkurencije - običan najobičniji lastiš. Provučeš ga na dva mesta, malo uvrneš i uvučeš hard, da bude lufta ali opet da ne može da ispadne ili da se pomeri.
 

illidan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
6.838
Rezultat reagovanja
3.284
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
amd 5800x3d, ek nucleus cr240 dark
Motherboard:
asus proart b550
RAM:
g.skill trident z neo 32gb
VGA & cooler:
nvidia rtx 4070super founders edition
Display:
asus vg27aql1a
HDD:
samsung 980 pro 1tb, samsung 860 qvo 1tb
Sound:
ifi zen dac v2, presonus eris 3.5, akg k712 pro balanced
Case:
corsair 4000d white airflow, phanteks t30 fans
PSU:
be quiet! dark power 12 750w 80+ titanium
Mice & keyboard:
lamzu atlantis mini, kbd.fans tofu65 e-white
Internet:
optical cable
8. plastificiranje je powder coating
 
Vrh