• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Brzina interneta na Android uredjajima (spica i5700)

Ivan011

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
31.12.2010.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav svima,

Ima jedna tema koja govori o problemu interneta na i5700, ali kod mene nije to problem internet radi ali sporo.
Instalirao sam aplikaciju speed test i brzina je zadovoljavajuca. Kada koristim wifi brzina bude i 4mb/s dok kod gprs-a varira, od 400-1.5 mb/s, ali browser jednostavno sporo radi. Neke stranice ucitava i po 45 sec kada je dobra veza (1mb/s pa i vise.)
(moja vezija uredjaja je PDA: I570EXXJH1, Phone: I570EXXJD1)
Dali je jos neko uocio takav problem? Probavao sam na HTC desire-u, jednostavno otvara stranice kao i PC tom brzinom, jos sam probavao i na Noika N900 i drasticno je brzi.
Mozda moze da se podesi browser da radi brze ili jednostavno hardverski je tako spor!? i aj jos jedno podpitanje, koliko ima ram/rom memorije samsung i5700 spica?
Pozdrav svima... :sekira:
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
probaj da oslobodis sto vise ram-a pa vidi jel to utice na brzinu surfovanja u browseru;)
 

Ivan011

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
31.12.2010.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
a jel se ram memorija oslobadja brisanjem aplikacija? ili sa brisanjem cache memorije?

U ranijim postovima si pricao o brisanju cache memorije i ovo sam te citirao iz ranijih postova:

1. Wipe, choose what ->
2. Wipe data/cache (factory reset) pa potvrditi sa Home tasterom
3. Wipe cache pa potvrditi sa Home tasterom
4. Wipe dalvik-cache pa potvrditi sa Home tasterom
5. Reboot system now [Home+Back]
ali kod mene je drugacija stvar kad se udje u recovry, ponudi sledece opcije:

-wipe data/factory reset
-wipe cache partition
-wipe Dalvik Cache
-wipe battery Stats
-wipe SamdroidTools scripts.
i sta ja od ovoga smem da izaberem da da mi ne brise nista znacajno na telefonu vec samo uzaludno uzetu memoriju.

Poseban problem sam napravio sinoc (sam sebi :) )
Imao sam oko 70mb free na telefonu posle svega predjenog iz raznih tutorijala i tvojih procitanih saveta proverio sam dal je stikliran "Move Dalvik-cache to SD" u samdroid tools-s i bio je stikliran, posto si rekao da usporava telefon misio sam da je to to, ali kad sam to iskljuco na telefonu mi je ostalo svega 20tak mb free, posle sam iskljucio i App@sd i s***o sve aplikacije. pa sam opet instalirao Samdroid kichen i vratio mi je memoriju na 115 mb free i ostale su mi aplikacije doduse pojavile se tek posle pola sata ali nema veze rade!
posle sam opet kad sam iskljucio "Move Dalvik-cache to SD" opet mi je pojeo nekih 45mb. Vise mi nista nije jasno sta znaci sta! :)
ako mozes da mi kazes sta da radim i kako treba da najbolje spica radi?
 

electronizer

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.06.2010.
Poruka
169
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav svima,

Ima jedna tema koja govori o problemu interneta na i5700, ali kod mene nije to problem internet radi ali sporo.
Instalirao sam aplikaciju speed test i brzina je zadovoljavajuca. Kada koristim wifi brzina bude i 4mb/s dok kod gprs-a varira, od 400-1.5 mb/s, ali browser jednostavno sporo radi. Neke stranice ucitava i po 45 sec kada je dobra veza (1mb/s pa i vise.)
(moja vezija uredjaja je PDA: I570EXXJH1, Phone: I570EXXJD1)
Dali je jos neko uocio takav problem? Probavao sam na HTC desire-u, jednostavno otvara stranice kao i PC tom brzinom, jos sam probavao i na Noika N900 i drasticno je brzi.
Mozda moze da se podesi browser da radi brze ili jednostavno hardverski je tako spor!? i aj jos jedno podpitanje, koliko ima ram/rom memorije samsung i5700 spica?
Pozdrav svima... :sekira:
koristi operu mini kada si preko edge/3g
a kada si preko wifi-a dolphin browser hd ili operu mobile...moja preporuka je opera mobile po pitanju brzine ali ima nekih bug-ova doduse jos je u beta fazi...dolphin se odlicno pokazao mada ponekad osetim usporavanja.....

ram se cisti pomocu task killera
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
a jel se ram memorija oslobadja brisanjem aplikacija? ili sa brisanjem cache memorije?

U ranijim postovima si pricao o brisanju cache memorije i ovo sam te citirao iz ranijih postova:

1. Wipe, choose what ->
2. Wipe data/cache (factory reset) pa potvrditi sa Home tasterom
3. Wipe cache pa potvrditi sa Home tasterom
4. Wipe dalvik-cache pa potvrditi sa Home tasterom
5. Reboot system now [Home+Back]
ali kod mene je drugacija stvar kad se udje u recovry, ponudi sledece opcije:

-wipe data/factory reset
-wipe cache partition
-wipe Dalvik Cache
-wipe battery Stats
-wipe SamdroidTools scripts.
i sta ja od ovoga smem da izaberem da da mi ne brise nista znacajno na telefonu vec samo uzaludno uzetu memoriju.

Poseban problem sam napravio sinoc (sam sebi :) )
Imao sam oko 70mb free na telefonu posle svega predjenog iz raznih tutorijala i tvojih procitanih saveta proverio sam dal je stikliran "Move Dalvik-cache to SD" u samdroid tools-s i bio je stikliran, posto si rekao da usporava telefon misio sam da je to to, ali kad sam to iskljuco na telefonu mi je ostalo svega 20tak mb free, posle sam iskljucio i App@sd i s***o sve aplikacije. pa sam opet instalirao Samdroid kichen i vratio mi je memoriju na 115 mb free i ostale su mi aplikacije doduse pojavile se tek posle pola sata ali nema veze rade!
posle sam opet kad sam iskljucio "Move Dalvik-cache to SD" opet mi je pojeo nekih 45mb. Vise mi nista nije jasno sta znaci sta! :)
ako mozes da mi kazes sta da radim i kako treba da najbolje spica radi?
Kad prebacis Dalvik-cache na memoriju telefona, normalno da ce pojede nesto mesta, sto je vise aplikacija instalirano, to ce vse mesta pojesti. Ali, ono, mislim da Dalvik-cache na kartici usporava dosta sistem ;)
 

salebus

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.10.2010.
Poruka
164
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Nemogu da nadjem negde se pisalo o tome kako se moze ugasiti pristup netu.Ugasio mi mts odlaz podataka, nije radio net baterija mi jje trajala cetri pet dana.Znaci treba mi aplikacija kojom bi mogao sa nekog od glavnih ekrana mogao da palim gasim protok ili postoji tako nesto u sistemu?
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Instaliras SwitchPro, on ima MobileData On/Off
 

Lincoln

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.09.2010.
Poruka
106
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core2Duo [email protected]
Motherboard:
MSI GW5562X
RAM:
4 Gb
VGA & cooler:
ATI Radeon HD 3470
Display:
16'' FHD 1386X768
HDD:
250 GB SATA II
Sound:
Realtek HD
Case:
/
PSU:
/
Optical drives:
BD ROM
Mice & keyboard:
Gigabyte GM-M7600 Wireless
Internet:
ADSL 1.5Mbit
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate / Chrome
Ja koristim Operu Mini na SGS i radi odlicno,brzo otvara stranice.Njegov browser kao da je nesto bagovit,trazi da potvrdim nekoliko puta hocu li na neku stranicu i dosta je sporiji od Opere.Probao sam i Dolphin HD i Skyfire ali mi je Opera ipak prvi izbor.
 

telep

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.05.2010.
Poruka
261
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Athlon x2 6000+/ Xilence
Motherboard:
Asus M2N-E
RAM:
Geil 2x1 GB DDR2
VGA & cooler:
Sapphire 6790
Display:
Samsung 206BW
HDD:
WD 1TB Red & 640AAKS
Case:
Chieftec
PSU:
Chieftec 500w
Optical drives:
Pioneer 110D
Mice & keyboard:
Logitech G500, G5, S510
Internet:
Kablovski (SBB)
OS & Browser:
Windows 7, Opera
Other:
Dell Inspiron N5110 i7
Njegov browser kao da je nesto bagovit,trazi da potvrdim nekoliko puta hocu li na neku stranicu i dosta je sporiji od Opere.
Od opere mini je svaki normalan browser sporiji, inače to kada te pita par puta je normalno ako nisi podesio da ti određeni browser bude default (ako ih imaš više instaliranih).
 

Ivan011

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
31.12.2010.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Sta sve covek nece da nauci dok je ziv, evo sada gledam moja pitanja i smejem se kako ih nisam znao, al ne bih ni sad znao da nisam pitao, tj kako sam uopste funkcioniso bez ovih saveta...

Aj sad mi nije jasno sledece: Zasto mi ne rade aplikacije koje trze pristup netu.. npr Facebook nece da radi preko 3g ili edga ne bitno, radi iskljucivo preko wifi, al nije samo Face, vec i gmail, youtube... youtube aj i radi nekad ali spremi se na cekanje ako je malo sporija mreza! dok Face posle malo ucitavanja kaze ne moze da se poveze i vrati na zadnje ucitano... na gmail-u ne mogu da skinem bilo koji file koji je prikacen, vec sve moram preko opere...

Aj ako neko zna neka napise da se vise ne majem i ne probavam sve i svasta..
Hvala
p.s. od skoro i servis za proveru stanja ne radi... gurnem karticu u drugi telefon ono radi super...
 

electronizer

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.06.2010.
Poruka
169
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Sta sve covek nece da nauci dok je ziv, evo sada gledam moja pitanja i smejem se kako ih nisam znao, al ne bih ni sad znao da nisam pitao, tj kako sam uopste funkcioniso bez ovih saveta...

Aj sad mi nije jasno sledece: Zasto mi ne rade aplikacije koje trze pristup netu.. npr Facebook nece da radi preko 3g ili edga ne bitno, radi iskljucivo preko wifi, al nije samo Face, vec i gmail, youtube... youtube aj i radi nekad ali spremi se na cekanje ako je malo sporija mreza! dok Face posle malo ucitavanja kaze ne moze da se poveze i vrati na zadnje ucitano... na gmail-u ne mogu da skinem bilo koji file koji je prikacen, vec sve moram preko opere...

Aj ako neko zna neka napise da se vise ne majem i ne probavam sve i svasta..
Hvala
p.s. od skoro i servis za proveru stanja ne radi... gurnem karticu u drugi telefon ono radi super...
za ponovno omogucavanje ussd kodova, moras da odradis wipe data/cache iliti fabricki reset..
 

Ivan011

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
31.12.2010.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hvala na odgovoru, a jel taj wipe brise sve instalirano?
 
Vrh