• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Brzina dobra - Internet loš

Filip00031

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
05.02.2016.
Poruka
87
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
Kao što i sam naslov kaže brzina interneta mi nije loša. Download speed je oko 6-9 Mbps, a upload speed ide od 0,06 do 0,30 Mbps. Ping je oko 24, ali ponekad ide i do 60. Kada sam u pretraživaču sve ide lepo, ali kad gledam neki film obično dosta koči. Najveći problem je to što je internet mnogo loš kada igram igrice, tačnije Team Fortress 2. Primetio sam da je internet dobar do 3h, a posle 3 počinje da bude sporiji. Kada je internet dobar tj. pre 3h, brzina je dosta slična kao i posle 3h. Krenem da igram tf2 oko 2h i sve je ok, a posle 3h počinje da se smanjuje konekcija i već bez jedne crte ne može nikako da se igra zato što jako secka. Imam ovaj problem već dugo ali evo, tek sam sam se setio gde se rešavaju problemi. Ko ima bilo šta što može da bude u vezi sa ovim problemom, molim da pomogne.

P.S. Imam kablovski internet.
 

PCburazer

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.10.2016.
Poruka
1.230
Rezultat reagovanja
440
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen Pro R7 2700
Motherboard:
Asus TUF GAMING B450M-PLUS II
RAM:
16 GB Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
XFX RX580 8gb
Display:
Dell u2412m
HDD:
SSD Kingston 240gb x2 , WD Green 1TB, WD Purple 2TB
Sound:
Technics SH-EH600
Case:
Zeus Y03B
PSU:
Be quiet 530w 80PLUS BRONZE
OS & Browser:
Win10, Opera
Ko ti je provajder? Brzine koje si naveo su prilicno slabe za kablovski internet. Svakako takav problem 99% dolazi od provajdera i ti tu ne mozes da ucinis nista sem da se njima pozalis, ili da uvedes neki drugi net
 

Filip00031

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
05.02.2016.
Poruka
87
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
Zalio sam se oko 10 puta i oni svaki put nesto prave i nista ne poprave. Za internet samo znam da je kablovski iz Surdulice, stvarno ne znam ko je provajder. A koji bi mi internet preporucio do 1500 din mesecno?
 

DarkSide

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.01.2016.
Poruka
1.235
Rezultat reagovanja
192
Moja konfiguracija
da probas sa google-ovim dns-om, mozda se malo popravi situacija... mada kapiram da je do provajdera...
 

PCburazer

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.10.2016.
Poruka
1.230
Rezultat reagovanja
440
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen Pro R7 2700
Motherboard:
Asus TUF GAMING B450M-PLUS II
RAM:
16 GB Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
XFX RX580 8gb
Display:
Dell u2412m
HDD:
SSD Kingston 240gb x2 , WD Green 1TB, WD Purple 2TB
Sound:
Technics SH-EH600
Case:
Zeus Y03B
PSU:
Be quiet 530w 80PLUS BRONZE
OS & Browser:
Win10, Opera
Pa nisam upucen sta ima od ponude u surdulici. Ja u BG koristim SBB kablovski internet koji je stvarno ubica. Brzina 50/3 ja mislim i nikada problem nisam imao...svakako, ako nista drugo, probaj preko telekoma
 
Vrh