• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Blur(kada se okrece kamera) u igrama

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Pozz. Ovako imam necistu sliku kada okrecem kameru u igri, na misa vise, na tastaturu manje. Samo da napomenem da to nije onaj klasican blur(koji se ukjlucuje u igrama), nego je to kao neko kasnjenje slike na monitoru/grafickoj, i taj da kazem blur, nije mutan, nego ostar, gde kada ja pokrecem lika, i recimo prolazim pored drugog, taj drugi nije fokusiran, nego oko njega bude nejasna slika u smislu da mi on bude dupliran i vise. Zapravo imam osecaj kao da igram pijan :D. Samo da kazem na prethodnoj masini phenom 2 x4 810, gtx 660, 8gb ram, msi 770t-c45, monitor asus vh 222d, Windows 7 nisam imao taj problem, odnosno bilo je toga ali dosta manje(nije mi smetalo). Na sadasnjoj masini r5 1600, gtx 660, msi b350 tomahawk, 8gb ram, asus vh 222d, windows 10 imam taj problem(jako je primetan)...

Windows 10 cista instalacija, drajveri za graficku takodje, Sve sam probao oko nvidia contol panela i podesavanja na monitoru. Na racunaru su svi drajveri novi (cista instalacija), nema zaostalih, posto kao sto sam rekao radio sam novu instalaciju os... U igri 30-45 fps, iskljucen blur, sve postavke na low, i opet se desava, ali samo kada pokrecem lika, odnosno okrecem kameru. Na prethodnoj masini sam imao oko 20 fps, i nije bilo tog problema, odnosno zakljucujem da to nije i nema veze sa fps. Osecaj je kao da su 15fps dok okrecem kameru, a ono oko 45fps...

Evo videa od jednog lika gde ima isti problem, da bi znali konkretno o cemu se radi: "https://forums.geforce.com/default/topic/929293/-all-games-blurry-unsharp-while-moving-camera-/" samo sto je kod mene slika i za nijansu mutnija. Inace ovaj lik sa ovim problemom kao sto mozete primetiti, ima dosta jak racunar i monitor sa odlicnim odzivom(jedino ako ga je povezao preko vga, u sta ne verujem), i vrlo je cudno da ima taj problem.

Tako da dok se krecem u igri, zapravo ne mogu na nista da se fokusiram(pogotovo kada pokrecem sa misem, cak i sporo), jer mi je slika nejasna kao sto mozete videti i na videu...

Da li je to do novog ryzen procesora, ne znam, ali mi se to na staroj masini sa istom grafickom i monitorom nije desavalo.

Svako ko ima volje i mozda resenje za ovaj problem je dobrodosao :like:
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.249
Rezultat reagovanja
268
Moja konfiguracija
Za početak:
-Pokreni Nvidia drajver, Custom, čekiraj Clear install, dečekiraj Nvidia Experince, i 3d vision(ako ne koristiš). Zatim ažuriraj Windows
-Ako ne pomogne: Deninstaliraj drajver sa DDU, pa instaliraj novi.
-idi u Device manager, desni klik na monitor, Update driver
-idi Display Adapter Properties i vidi da li je Refresh rate dobro podešen
 
Poslednja izmena:

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Vec sam uradio ponovnu instalaciju VGA drajvera. Ne koristim nista od 3D, Nvidia Experience ne radi bez registracije vise(nisam se registrovao) tako da sam samo cekirao physX, a drajver je vec cekiran po default. Windows azuriran. Ovo za monitor sam se setio, drajver je jos od 2006, a na update driver sam isao, gde me obavestava da je up to date. Trazio sam i ovako po netu, na asus sajtu, ali nema, samo neki alat, koji sam instalirao, ali opet sve isto. Na display adapteru stoji nativna rezolucija 1920X1080 na 60hz, takodje i u nvidia panelu. Jedino sto nisam probao, od ovoga sto si naveo, jeste DDU. Probacu pa javljam.
 
Poslednja izmena:

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Probao DDU softver. Pokrenuo sam ga iz safe mode i isao na high recommended za uninstall. Instalirao drajever(samo driver i physX), restartovao racunar, pokrenuo igru i isto...
 
Vrh