• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Blueberry BC-G51-560

PCAXE_news

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
5.782
Rezultat reagovanja
395
Moja konfiguracija


Da li može jeftinije?

Ovo je naš prvi oficijalni kontakt sa Blueberry-jem, ali nam svakako nije strana kompanija. Oni su epitom za „best buy“ čak i pored ostalih kompanija koje su dobro poznate po jeftinom hardveru.

Za malo upoznavanje sa Blueberry-jem moramo nabrojati njihov portfolio proizvoda koji se sastoji od: slušalica, MP3 plejera, sigurnosnih razdelnika, GPS navigacija, ispravljača za auto, čitača kartica, kamera, android smart TV-a itd. E, to je spisak koji se tiče samo generalne "konzumer" elektronike. A ono što nas više zanima su: tableti, kućišta, zvučnici, miševi, tastature, napajanja, ventilatori, AP-ovi (access point), daljinski upravljači.

Dakle, iz njihove ponude možete opremiti čitave kancelarije ili igraonice sa neophodnim perifernim, a i ostalim stvarima. To što država uvodi mere štednje, a mi testiramo Blueberry je čista slučajnost. Jednostavno je vreme da siđemo malo u široke narodne mase i da se odmorimo od kućišta koja koštaju 100+ evra.

Već vidimo da će se ova recenzija dobro završiti, jer teško da iko može pobediti Blueberry-jeve cene.


Opšrinije....
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.670
Rezultat reagovanja
2.061
Moja konfiguracija
Odličan prikaz, a kućište i ja mogu samo da pohvalim iz ličnog iskustva.:)
 

MaTRaX

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
18.04.2011.
Poruka
2.887
Rezultat reagovanja
39
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500K @4,5 GHz @Cuplex Kryos HF
Motherboard:
Asus P8p67 B3
RAM:
CMP8GX3M2A1600C9 + E30101B
VGA & cooler:
STRIX GTX1050 TI 4GB
Display:
DELL U2412M x2
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB, 840 EVO 120GB, F3 HD502HJ
Sound:
CM Storm Sirus-C
Case:
Cooler Master 690 II Advanced
PSU:
Chieftec 750W CTG-750C
Mice & keyboard:
Mx 518 + Razer Tournament Edition
Internet:
50Mb IKOM + Netis WF2710
OS & Browser:
Windows 8.1 Pro , FF
Other:
SS QCK+, Iphone 5s Sim Free
za te pare ok kuciste ... a isto i G52 je dobro kuciste :)
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Za te pare je vrh...sasvim pristojno napajanje i kuciste i to sve za 36 eura samo...

:wave:
 

Vule

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.959
Rezultat reagovanja
208
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
Gigabyte B550 Aorus Elite AX V2
RAM:
32GB Geil Orion 3600Mhz
VGA & cooler:
XFX Merc RX6900XT
Display:
Dell S3222DGM
HDD:
Kingston Fury Renegade 1TB / Samsung 970 EVO Plus 1TB
Case:
Lian Li 011 Dynamic EVO
PSU:
ASUS ROG 750W Gold
Sviđa mi se :)
 

kain

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
25.02.2012.
Poruka
31
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel G620 stock / Athlon 1800+
Motherboard:
Asus P8H61-M / Asus A7S333
RAM:
4gb transcend 1333 ddr3 / 2x256 ddr1 1x512 ddr1
VGA & cooler:
MSI N450GTS ddr5 / MX440
Display:
Sharp 32inch TV
HDD:
Seagate 500gb sata3 / Maxtor 80gb ata
Sound:
integruse
Case:
BC-G52 / kineska kanta
PSU:
LC Power LC-600h / kinesko
Mice & keyboard:
Prestigio pj-ms, Canyon Stealth wireless , a4tech kd126
Internet:
ADSL Telekom 10mbit
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate SP1 / Windows xp SP2
Odlican review! Super kuciste za mali novac. Ipak ova jeftinija kucista sa napajanjem najvise prolaze kod nas.A sad se potrudite za bc-g52-560w kuciste, voleo bih da uradite njegov review :)
 

Xandar1

PCAXE Member
Učlanjen(a)
18.08.2012.
Poruka
273
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD X3 450 3.2Ghz/tx3 EVO
Motherboard:
msi 770-c45
RAM:
4gb patriot
VGA & cooler:
Gigabyte 7770 OC
Display:
Philips 21.5"
HDD:
WD blue 500gb
Sound:
audigy se + Blueberry SW-T100
Case:
Spire sonex plus
PSU:
Raidmax 635W-AP
Mice & keyboard:
a4tech 600x
Internet:
Rob sam sbb-u
OS & Browser:
Windows 7 ult.
Other:
Biti mod...da li treba imati ljudske kvalifikacije za to?
Ovo kuciste je prefleksibilno i preprakticno!
A ja mislio da je moje najbolje za male pare...sad su tu i raidmax i ovaj...
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.250
Rezultat reagovanja
269
Moja konfiguracija
Ne znam što im je tako teško da izbuše sve četri rupe za ventove, rupe u limu bez odgovarjuće burgije nije lako izbušiti da budu okrugle, i zašto uopšte čovek koji sastavlja račuanar mora da ima bušilicu. Sa dva šarafa vent će jako da vibrira, probao sam posle sam se mučio da izbušim rupu.
Prisotojno napajanje sa 192W na 12V grani od ukupno 560W, možda pre više od 10 godina, po novim ATX standardima 12V je najvažnija za ostale dosta je i 100W.
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Ventilator ne vibrira ako je pričvršćen sa dva šrafa... pa čak ni ako je samo sa jednim.... ventilator vibrira kad je lošeg kvaliteta. :)

:wave:
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.250
Rezultat reagovanja
269
Moja konfiguracija
Ventilator ne vibrira ako je pričvršćen sa dva šrafa... pa čak ni ako je samo sa jednim.... ventilator vibrira kad je lošeg kvaliteta. :)

:wave:
Istestiraj i celo kućište zvoniti. Zašto Noctua daje antivibracione šarafe zato što ne vibrira ili je Noctua lošeg kvaliteta. Neće sa jednim šarafom zvoniti CM HAF ili neki Fractal D., a borovnica hoće imam jednu i morao sam da izbušim dve dopunske rupe, da utišam komp. I vent nije bio lošeg kvaliteta, već je nekvaliteno zvonjavo ljubičasto kućište koje ne vredi ni paru. Poenta priče je ako su izbušili tj ispresovali 100 rupica mogli su još 2, nev idim svrhu toga, to ima samo kod borovnice, druga jeftina ne štede na rupicama.
 
Poslednja izmena:

spale

Mid9
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
470
Rezultat reagovanja
56
Moja konfiguracija
Best buy i jos 2x?

Za kuciste koje ima lose napajanje, nema u sadasnjem vremenu USB3.0 i kako zvanicni sajt kaze limove debljine 0,5mm?
 
Poslednja izmena:

Fallen

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
30.08.2011.
Poruka
2.884
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
A prosecan office korisnik ce bas gledati koliko ampera ima na 12V grani? :D
 

Typhoon.X

Moderator
Učlanjen(a)
12.04.2009.
Poruka
1.219
Rezultat reagovanja
221
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Seraphim/Azrael
CPU & cooler:
AMD Ryzen 3700X | AC Liquid Freezer II 360
Motherboard:
X570 Aorus Elite
RAM:
2x16GB G.Skill TridentZ Neo 3600Mhz 16-19-19-39
VGA & cooler:
GIGABYTE GeForce GTX 1080 Ti Gaming OC 11G
Display:
DeLL G3223D
HDD:
A-Data SX8200 Pro 512GB + Crucial P1 1TB + Seagate ST1000VX000 + WDC WD20EARX
Sound:
FX-AUDIO DAC-X6
Case:
NZXT H710
PSU:
CM V1200 Platinum
Optical drives:
Xternal LG GP08NU6W
Mice & keyboard:
Corsair K70 RGB Mk.2 (MX Brown) | Logitech G502 Lightspeed
Internet:
SBB Cable 300/30
OS & Browser:
Microsoft Windows 10 Pro x64 | Firefox
Other:
Dell Latitude 5400 | Mikrotik hAp ax3 | Galaxy S21 Ultra | Sennheiser HD518
Par ljudi ocigledno masi poentu cele price... Bilo koje kuciste koje ima iole "pristojno" tj firmirano napajanje sa jakom 12V granom, USB 3.0 portovima i deblji lim nece biti ispod 100e (samo kvalitetno napajanje kosta 50tak evra), a ovo je bezmalo 3x jeftinije od te cifre a u isto vreme napajanje zavrsava posao sa sasvim pristojnim konfiguracijama, tiho je, ne pregreva se pri opterecenju, a samo kuciste ima prakticna resenja koja su kod vecih brendova rezervisana za middle-end i jace modele koji se krecu od 60-70e pa na gore samo za kuciste bez napajanja...

P.S. : Best buy nagrada je pretpostavljam zakacena zato sto kuciste prakticno nema konkurenciju u klasi <40e...
 
Poslednja izmena:

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.250
Rezultat reagovanja
269
Moja konfiguracija
Samo što ovo kućište po veličini nije office, ubaciti u office napajenje u neko kućište koje se po veličini, broju mesta za ventove, HDD itd može nazvati i gejmersko nema logike. Umesto tog napajanja bolje da su povećali kvalitet kućišta: dodali koji vent, dodali USB 3.0, malo proširili da vent dole može dodati da ne smeta, poboljšati kvalitet lima. Za office bolje što manje kućište i što tiše napajanje a ovo to nije tako još jedan minus jer nije ni za office. Isto tako nijedan office korisnik ne sme da dozvoli da mu pregori HDD sa važnim podacima ili druga komponenta , i da posle čeka 45dana na garanciju, a komp mu treba svaki dan. Naravno ako mu i uvaže garanciju jer u garanciji piše nevaži garanicija u slučaju pregorevanja komponenti usled struje, samo što neće biti usled struje već zbog kung fu napajanja. U Dell, HP office konfiguracijama ne stoji ovako nekvaliteno napajanje, koje je bučno za office upotrebu, bez zaštite, koje isporučuje nekvalitenu struju.
Ono što ne ispunjava ATX standarde, ili njene derivate EPS, SFX, TFX nije napajanje i nebi smelo da se prodaje kao takvo.
 
Poslednja izmena od urednika:

solajam

PCAXE Member
Učlanjen(a)
29.07.2010.
Poruka
673
Rezultat reagovanja
90
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800x + Arctic Liquid Freezer II 360 A-RGB
Motherboard:
Asus Strix B550-E
RAM:
2x16Gb 3600Mhz cl16 Crucial Ballistix
VGA & cooler:
Asus tuf RTX3070 oc
Display:
LG GP850P-B / LG C1
HDD:
Samsung 1tb 980 Pro/500Gb 980 Pro/3TbHDD/2TbStoreJet
Sound:
Microlab FC330/Asus rog delta core
Case:
NZXT H710
PSU:
EVGA 850 G2
Mice & keyboard:
ASUS ROG Falchion / Deathadder V2
Internet:
kabl
OS & Browser:
Windows 10
Other:
PF8VNT3-GR
za 36 evra ovo je dobra kupovina za ljude koji ne zele/nisu u mogucnosti da izdvoje vise novca za neko kvalitetnije resenje.

Dobra recenzija i sve pohvale za pcaxe tim !
 

MaTRaX

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
18.04.2011.
Poruka
2.887
Rezultat reagovanja
39
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500K @4,5 GHz @Cuplex Kryos HF
Motherboard:
Asus P8p67 B3
RAM:
CMP8GX3M2A1600C9 + E30101B
VGA & cooler:
STRIX GTX1050 TI 4GB
Display:
DELL U2412M x2
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB, 840 EVO 120GB, F3 HD502HJ
Sound:
CM Storm Sirus-C
Case:
Cooler Master 690 II Advanced
PSU:
Chieftec 750W CTG-750C
Mice & keyboard:
Mx 518 + Razer Tournament Edition
Internet:
50Mb IKOM + Netis WF2710
OS & Browser:
Windows 8.1 Pro , FF
Other:
SS QCK+, Iphone 5s Sim Free
iIbb :

kuciste tacno nema usb 3.0, malo deblji lim ...
ali koliko para, toliko i muzike :)

:wave:
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Samo što ovo kućište po veličini nije office, ubaciti u office napajenje u neko kućište koje se po veličini, broju mesta za ventove, HDD itd može nazvati i gejmersko nema logike.
Jel ima neka deklarisana velčina kućišta za office mašine? A i kolko znam u recenziji ne piše da je samo za kancelarijsku upotrebu. Jeste liči na gajmersko kućište i šta je tu loše, znaš koliko prijatelja imam koji su u stisci sa kintom, ali planiraju gamerski računar da pazare, ovo je idealno rešenje jer nije jako skupo, a ima dosta mesta za ventilatore.

Umesto tog napajanja bolje da su povećali kvalitet kućišta: dodali koji vent, dodali USB 3.0, malo proširili da vent dole može dodati da ne smeta, poboljšati kvalitet lima. Za office bolje što manje kućište i što tiše napajanje a ovo to nije tako još jedan minus jer nije ni za office.
Opet se vraćam na prosečnog korisnika računara, koji bi malo da uloži, a puno da dobije, naravno da ovaj PSU nema 560W, al sam siguran da takvo napajanje može da potera neku APU mašinu ili neki i3 u kombinaciji sa nekom HD7730 ili sličnom što je upravo ono što će većina prosečnih korisnika da kupi, a možda čak i slabije. Mislim da može da se pazari USB 3.0 koji se montira na mesto 3.5 uređaja i rešen problem, ako je USB3.0 toliko bitan. Što se lima tiče moglo bi, ali Bluebarry puca na budget segment. Ako ćemo iskreno za office su brand mašine, jer su kompaktne i pouzdane, ali naš poslodavac ne bi baš puno da investira, realno nije ovo kućište za office jer je najverovatnije preskupo za prosečnog poslodavca koji će verovatno kupiti za 2k din kućište sa napajanje samo da radi.

Isto tako nijedan office korisnik ne sme da dozvoli da mu pregori HDD sa važnim podacima ili druga komponenta , i da posle čeka 45dana na garanciju, a komp mu treba svaki dan. Naravno ako mu i uvaže garanciju jer u garanciji piše nevaži garanicija u slučaju pregorevanja komponenti usled struje, samo što neće biti usled struje već zbog kung fu napajanja.
Slažem se da na računarima gde se čuvaju bitni podaci trebaju da se koriste kvalitetne komponente i da se prave redovni bekapi. Ali to košta i onda se vraćamo na ono što sam napisao iznad, poslodavci štede na sve strane. BTW u garanciji piše svašta, kad bi svi ti uslovi iz garancije bili ispoštovani jako malo reklamacija bi bilo realizovano.

U Dell, HP office konfiguracijama ne stoji ovako nekvaliteno napajanje, koje je bučno za office upotrebu, bez zaštite, koje isporučuje nekvalitenu struju.
Ono što ne ispunjava ATX standarde, ili njene derivate EPS, SFX, TFX nije napajanje i nebi smelo da se prodaje kao takvo.
Ne znam kako znaš koliki je (ne)kvalitet ovog napajanja? Moja dosadašnja iskustva sa Neo/Blueberry su zadovoljavajuća, obično su mogla više da izguraju od Frontier/JNC/KME, daleko bilo da su profi napajanja, ali od tih jeftinih napajanja Blueberry i Codegen su za klasu iznad, sećam se dobro kad mi je riknuo TT, koristio sam Codegen deklarisan na 500W, terao je klokovan E7200 na 3.8, P5Q ploču, klokovanu 8800GS i dva HDD-a plus nekoliko ventova dok se TT nije vratio sa reklamacije. Opet ću se složiti sa tobom kvalitetno napajanje je bitno, ali kad ljudi čuju da sam pre 5 godina dao 120e za napajanje čudno me gledaju, jednostavno neće ljudi da plate, hoće što jeftinije samo da radi, muku mučim da nagovorim ljude da kupe LC Power od ~30e.


EDIT: BTW kome treba deblji lim i USB 3.0 Core 3000 odlično rešenje, ali i košta više plus ti treba i PSU.
 
Poslednja izmena od urednika:

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Nisam ja ništa rekao za recenziju već glupe komentare:
1. "Ventilatori ne vibriraju", glupost jer svaki vent vibrira i prenosi micro vibracije na zvonjavo kućište, probao sam
2. "Pristojno napajanje" koje ne ispunjava ni jedan ATX standard, objektivna recenzija bi odvraćala od ovakog napajanja

Za te pare pošto napajanje ne vredi ništa, a nije ni za office što sam objasnio zašto, može da se kupi mnogo bolje npr LC Power(dobiješ usb 3.0, i ventilatore) koja neće zvoniti, korodirati iznutra, neće se polomiti nogari odmaj po vađenju iz kutije...
1. Izvukao si iz konteksta to a i Steamroller se nesrecno izrazio.Ja ne znam niti jedan dobar ventialtor koji vibrira na dva srafa kada se stavi. Svaki ventilator vibrira, naravno, ali nece se prenositi vibracije manje sa dva shrafa manje ako je ventilator losh i ako je po default u disbalnasu...
2. Napajanje ispunjava gomilu ATX standarda, tako da mi ta opaska nije jasna...

A na ovom kucistu su sve lomi i koridira i sl? Kako mislis da te bilo ko ozbiljno shvati sa takvim izjavama. Koji LC-Power je bolji sa napajanjem za 36 eura? Konkretno. Kazem ti, i da moze, i taj neki neindetifikovani LC-Power bi dobio bestbuy verovatno. Problem je sto ljudi u svakom segmentu traze "ultimativni" uredjaj za ulozen novac, a ne pitaju da mozda postoji vise uredjaja koji bi sa punim pravom poneli isti bestbuy epitet na kraju.

Inace, LC-Power je na PCAXE najcesce dobijao best buy priznaja, ne zato smo neko od nas obozava LC-Power, nego zato sto je to LC-Power zasluzio sa svojim proizvodima.
 
Poslednja izmena:

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.250
Rezultat reagovanja
269
Moja konfiguracija
Sve je to tačno, ali zato treba širiti svest o značaju dobrog napajanja, a forumi su dobro mesto za početak, sa jeftinim napajanjem se ništa ne štedi jer komponete kraće traju, sad neki kungfu hoće da radi dugo, ali mnogi riknu i povuku druge komponente, a pošto se češto radi o sagorevanju Good Bye garancija. Mnogo više ljudi imaju gorka iskustva sa ovakvim napajanjima. Ako se radi objektivnosti ako većina naših prodavaca gura ova napajanja i pravi gejmerske konfe sa baš ovim BB 560W, onda nemojte i vi na forumu.
Nema ATX standarda(voltaže, ripple, distrubucija snage), nema zaštite, nema pristojnog napajanja ni za office i nama šta tu da se komentariše, što više ljudi bude upoznato sa ovim manje će se prodavati konfe sa kung fu *****ima, a više brand računari, gde brand nije naziv firme već garancija i pouzdanost, mogu i domaće firme da imaju brand samo da prestanu sa ovakvim napajanjima.
 
Poslednja izmena:

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
@ilbb

Ne znam sta da ti kazem stvarno i sta pokusavas da dokazes? activated1 je u principu rekao za sta moze da posluzi napajanje, isti zakljucak imao je i Steamroller, isto i ja mislim, a sve to pise na sajtu ovde:

http://www.pcaxe.com/hardver/kucista/blueberry-bc-g51-560/strana-8

U kućište smo upakovali nešto malo ozbiljniji hardver sa Gigabyte X58A-UD5 pločom i blago overklokovanim i7 procesorom. i7-930 smo overklokovali na 4,2GHz, bez hyperthreadinga naravno. Overklokovati procesor je smeo potez, jer napajanje ipak ima samo 1x 4 pin ATX 12V priključak. Pored 18 gigabajta memorije smo ubacili i 6850 grafičku, 3,5” hard disk, SSD i tri ventilatora. Zadatak napajanja je bio jednostavan. Treba samo da pokrene ovu konfiguraciju i da radi dok mi odigramo koju igricu.



Pokretali smo Unigine Heaven 2.1 i Crysis 3, stvari koje je naša test kartica teško sažvakala. Napajanje je bez cvrčanja i pištanja pokretalo našu test konfiguraciju. Iako smo mi bili uspešni, gledajte na to kao na ekstreman slučaj i predlažemo vam da ovo ne radite kod kuće. Ako je napajanje izdržalo ovakav tretman, onda nema sumnje da će bez problema raditi i sa nekim štedljivim Intel procesorom ili sa nekim manje zahtevnim AMD APU sistemom.
I na kraju u zakljuchku:

Za napajanje ne možemo reći ništa loše, radi i tera i7. Većini naprednih korisnika će se G51 verovatno svideti kao rešenje za drugi računar ili HTPC. Iz tog ugla je verovatno pametnije pazariti G51 bez napajanja i odlučiti se za nešto “teže”.
Ja recimo svoj prvi ne bih furao ovako napajanje u racunaru, ali ja sam svoj prvi racunar kupio pre 25 godina...Jasno u tekstu pise da nismo odusevljeni, ali isto tako pise da moze da posluzi.
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Sve je to tačno, ali zato treba širiti svest o značaju dobrog napajanja, a forumi su dobro mesto za početak, sa jeftinim napajanjem se ništa ne štedi jer komponete kraće traju,
Pa treba i ja mislim da se širi svest jer većunu testova okupiraju kvalitetnija napajanja. Ali nedavno sam objašnjavao priajtelju koji je pri tom završio višu elektrotehničku, da bi trebao da uzme kvalitetnije napajanje za mašinu tipa neki Chieftec CFT, ali iako sam mu naširoko objašnjavao, i još pri tom on se razume u tematiku, njegov kometar je bio: "hoće to da radi sa onim od 20e"? Jednostavno zabole ga pajšla, treba mu računar koji će da radi, kako? njega nije briga dokle god mu radi posao.

sad neki kungfu hoće da radi dugo, ali mnogi riknu i povuku druge komponente, a pošto se češto radi o sagorevanju Good Bye garancija.
Ne znam odakle ti to za garanciju stvarno, mislim možda bi trebalo da je tako, ali siuguran sam da bar 60% komponeti vraćenih na garanciju je zbog lošeg PSU-a.

Mnogo više ljudi imaju gorka iskustva sa ovakvim napajanjima.
Znaš kako servisirao sam ih dosta, možda u 10% slučajeva je PSU povuko i MB, ali obično kinez PSU umre, rakačiš ga prikačiš novi i sedi teraj.

Ako se radi objektivnosti ako većina naših prodavaca gura ova napajanja i pravi gejmerske konfe sa baš ovim BB 560W, onda nemojte i vi na forumu.
Pa zato je preporučeno u klasi "office" mašina, odnosto osnovne konfiguracije koje ne troše puno, jer je za takvu konfiguraciju dovoljno jako. Niko nije rako da sa ovim PSU treba da se sklopi i7 mašina za dve GTX760 u SLi.

Nema ATX standarda(voltaže, ripple, distrubucija snage), nema zaštite, nema pristojnog napajanja ni za office i nama šta tu da se komentariše, što više ljudi bude upoznato sa ovim manje će se prodavati konfe sa kung fu *****ima, a više brand računari, gde brand nije naziv firme već garancija i pouzdanost, mogu i domaće firme da imaju brand samo da prestanu sa ovakvim napajanjima.
Znaš kako prisečnog Srbina briga za ATX standarde i ripple, bolje ga samo tako, on hoće jeftino i da radi. Znaš onu staru "Od dva zla izaberi manje", e o tome je ovde reč, zato je ovo kućište u best buy kalsi, jer će prosečan korisnik skoro sigurno da kupi jeftino, al i od tog jeftinog ima nešto što je bar malo bolje.

Šta misliš zašto ima toliko Dacia Logan-a po Srbiji, jer je dobar auto? Ne nego zato što je relativno jeftini za nov auto i to je privuklo ljude. Slično, a čak i gore je sa računarima, jer dobar deo i ne mari baš za njih, trebaju im, koriste ih, al nemaju problem i da ga štutnu povremeno.

:wave:
 
Poslednja izmena:

kain

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
25.02.2012.
Poruka
31
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel G620 stock / Athlon 1800+
Motherboard:
Asus P8H61-M / Asus A7S333
RAM:
4gb transcend 1333 ddr3 / 2x256 ddr1 1x512 ddr1
VGA & cooler:
MSI N450GTS ddr5 / MX440
Display:
Sharp 32inch TV
HDD:
Seagate 500gb sata3 / Maxtor 80gb ata
Sound:
integruse
Case:
BC-G52 / kineska kanta
PSU:
LC Power LC-600h / kinesko
Mice & keyboard:
Prestigio pj-ms, Canyon Stealth wireless , a4tech kd126
Internet:
ADSL Telekom 10mbit
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate SP1 / Windows xp SP2
Ne razumem tvoj hate prema blueberry proizvodima...Za pare koliko kosta ovo je odlicna kupovina,napajanje nije top klasa naravno, ali radice posao,meni vec dugo radi odlicno na konfiguraciji od 300 eura,8gb rama,g630,ati 6570... , tiho je napajanje i ne greje se. Taj LC power koji pominjes, tacnije verzija od 420W, nije nista bolja od ovih blueberry napajanja, tek onaj office lc power od 600w je bolji od ovog napajanja, ali on kosta 30 eura! Uzmi u obzir cenu, stanje kod nas, sta se najvise prodaje,i sta je najisplativije.Lepo je receno vec,ovo kuciste i napajanje je namenjeno nekoj osrednjoj konfiguraciji koja ne kosta i ne trosi mnogo, a to su maltene svi dual-core procesori [i neki quad] trenutno u ponudi i graficke do 100 evra <<< Ovo je upravo i najprodavanije na nasem trzistu.neces valjda na racunar od 600 evra da stavis napajanje od 15 evra ? Potpuno zasluzeno best buy nagrada,i to bez konkurencije.
 

solajam

PCAXE Member
Učlanjen(a)
29.07.2010.
Poruka
673
Rezultat reagovanja
90
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800x + Arctic Liquid Freezer II 360 A-RGB
Motherboard:
Asus Strix B550-E
RAM:
2x16Gb 3600Mhz cl16 Crucial Ballistix
VGA & cooler:
Asus tuf RTX3070 oc
Display:
LG GP850P-B / LG C1
HDD:
Samsung 1tb 980 Pro/500Gb 980 Pro/3TbHDD/2TbStoreJet
Sound:
Microlab FC330/Asus rog delta core
Case:
NZXT H710
PSU:
EVGA 850 G2
Mice & keyboard:
ASUS ROG Falchion / Deathadder V2
Internet:
kabl
OS & Browser:
Windows 10
Other:
PF8VNT3-GR
@ilbb

I opet : kuciste je sasvim solidno za 36 evra !
 
Poslednja izmena od urednika:

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.250
Rezultat reagovanja
269
Moja konfiguracija
"Ventilator ne vibrira ako je pričvršćen sa dva šrafa... pa čak ni ako je samo sa jednim.... ventilator vibrira kad je lošeg kvaliteta."
da nije napisao ovakvu glupost, sve bi bilo OK, ali je ovim dokazao ili nestručnost tj nikakva iskustva sa ventovima i kućištima, ili da je klasičan promoter.
Ja nisam nisam nikom napao već napisao zapažanja iz iskustva., sa dve dopunske rupe ja sam umanjio buku.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
"Ventilator ne vibrira ako je pričvršćen sa dva šrafa... pa čak ni ako je samo sa jednim.... ventilator vibrira kad je lošeg kvaliteta."
da nije napisao ovakvu glupost, sve bi bilo OK, ali je ovim dokazao ili nestručnost tj nikakva iskustva sa ventovima i kućištima, ili da je klasičan promoter.
Ja nisam nisam nikom napao već napisao zapažanja iz iskustva., sa dve dopunske rupe ja sam umanjio buku.
Mozemo da dokazemo ovo sto je Steamroller napisao. Ventilator koji budemo stavili na jednu rupu nece vibrirati ni malo tj manje od od drugov ventialtora koji je na cetiri rupe, a mericemo sve sa seziometorm ;) Naravno, taj ventilator je super kvalitetan, na to je mislio Steamroller. Na to da li je na 2 ili na 4 shrafa nece mnogo uticati na smanjenje buke ako je ventilator los.
To ko je Atila Gobor i sta je uradio neka pricaju njegove recenzije i metodologija testiranja, ko god misli da je on nestrucan ima ozbiljnih problema sa percepcijom.

:wave:
 
Poslednja izmena:
Vrh