• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

ЈАВНО УПОЗОРЕЊЕ ГРАЂАНИМА СРБИЈЕ

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Villy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
08.08.2009.
Poruka
1.717
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Toshiba i5 6200U, GTX930M, 16GB, 256GB SSD
CPU & cooler:
i5 6600K + EKWB Predator 240
Motherboard:
AsRock Z170 Extreme 4
RAM:
16GB@2400 DDR4 Kingston Black Fury
VGA & cooler:
Gigabyte GTX1060 OC 6G
Display:
BenQ 2420HDB + Sony 55x8507 4K, Android,
HDD:
Samsung 850 Evo 128+Green 2TB+ 2x Green 1TB
Sound:
Xonar DSX+4562OP AMP+XonarU7+Altec MX5021+Microlab SOLO 6C
Case:
MS black widow
PSU:
Thermaltake 730W modular
Optical drives:
Samsung Full black
Mice & keyboard:
Razor Mamba+Chroma
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Win10
Other:
BMW Series 4 M package 2015, Note 5, DeskJet 4530, Oppo HA2 DAC + Kef M500, PS4 Pro
ЕКОЛОШКИ ПОКРЕТ НОВОГ САДА

ECOLOGICAL MOVEMENT OF NOVI SAD

ЧЛАН ЕКОЛОШКОГ ПОКРЕТА СРБИЈЕ - САВЕЗА ЕКОЛОШКИХ ОРГАНИЗАЦИЈА СРБИЈЕ
ЧЛАН ЕВРОПСКОГ ЕКОЛОШКОГ БИРОА




Војвођанских бригада 17/I
21000 Нови Сад
Србија






тел.: ++381 (21) 420-175
тел./факс: ++381 (21) 529-096
e-mail: [email protected]
Web site: www.ekopokret.org.rs
Матични број: 08198322




бр. дел. _____





Бр. жиро рачуна: 335-1856-19




27. децембар 2010





ПИБ: 101638099





ЈАВНО УПОЗОРЕЊЕ ГРАЂАНИМА СРБИЈЕ



Упозоравамо грађане Србије да су се на нашем тржишту појавили прехрамбени производи опасни по живот и здравље обележени знаком пирамиде и именом Codex Alimentarius.

Наведени производи су се појавили на тржишту Србије незаконито, јер геноцидни Codex Alimentarius у Србији није усвојен, није ,,усклађен”, нити може бити, јер су одредбе Codex Alimentarius-а у супротности са Ротердамском и Копенхашком конвенцијом, чија је Србија потписница и које имају већу снагу од било ког закона.

Било какво мењање или ,,усклађивање” закона да би се Codex Alimentarius почео примењивати у Србији је неприхватљиво док је Србија потписник наведених конвенција.

Codex Alimentarius садржи обавезујуће одредбе о коришћењу вештачког говеђег хормона раста и антибиотика у свим врстама меса намењених људској исхрани, што ће мати несагледиве последице по здравље садашњих и будућих генерација. Све врсте прехрамбених намирница се по одредбама Codex Alimentarius-а морају зрачити да би дуже трајале, а не постоје безбедне дозе зрачења за људско здравље. У пољопривредној производњи Codex Alimentarius обавезује употребу једино генетски модификованог семена, а од 12 забрањених хербицида као најопаснијих хемијских средстава за заштиту пољопривредних производа, Codex Alimentarius на листу дозвољених једињења враћа седам, као ДДТ, линдан, малатион и друге отрове. Званичне препоруке Codex Alimentarius-а су смањиле минималне количине хранљивих материја у људској исхрани, тако да ће се у земљама које прихвате Codex Alimentarius, витамини, лековите траве (чајеви), корисни минерали бити забрањени у слободној продаји.

Аутори Codex Alimentarius-а су приликом састављања одредби планирали смрт три милијарде људи, једну милијарду од непосредне примене одредби Codex Alimentarius-а, а две милијарде од последица потхранјености и немогућности лечења, а све у циљу смањења људске популације на за њих прихватљиву једну милијарду.

Codex Alimentarius је наставак нацистичке филозофије кога је осмислио Fritz De Meer, директор фармацеутске компаније I.G.Farben (данас Novartis) која је производила Циклон Б за гасне коморе у конц логорима током Другог светског рата. Због тога је у Ниирнбергу 1945. године осуђен због злочина против човечности.

Зато упозоравамо грађане Србије, уместо Владе Србије и ресорних министарстава која су увучена у коло геноцида над сопственим народом, НЕ КУПУЈТЕ НАМИРНИЦЕ СА ЗНАКОМ ПИРАМИДЕ УЗ КОЈИ СТОЈИ НАЗИВ CODEX ALIMENTARIUS, ЈЕР ТАЈ ЗНАК ПРЕДСТАВЉА НАДГРОБНИ СПОМЕНИК НАШЕМ ЗДРАВЉУ И УДУЋНОСТИ.

Обележене намирнице због штетних састојака у себи код корисника и потомака могу да изазову малигна обољења, стерилитет, шећерну болест, атрофију мозга, импотенцију и још 60 најтежих обољења.

Добро загледајте производе при куповини, бескрупулозни произвођачи су већ добили зелено светло од одговорних политичара и описани знак ставили на своје производе, као на паковања виршли у месарама ,,Матијевић”.

Бојкотујте те производе, заобилазите такве продавнице, а ако скину знак са производа и наставе са продајом отрова, судићемо им!







Директор

Никола Алексић, с.р.
 

blackmore1911

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruka
5.025
Rezultat reagovanja
2.401
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLAIDD DRWG
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K [DE-LIDDED] @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy Evo Elite Edition
Motherboard:
Asus PRIME Z270-A
RAM:
Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
Display:
Alienware AW2518HF [240Hz] × LG 24GM79G [144Hz]
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" 250GB × Western Digital RED 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515
Case:
Lian Li PC-O11 Dynamic DW w/ 3 x Corsair LL120 × Phobya G-Changer v.2 280/60mm w/ 2 x Corsair ML140
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Elite @ SteelSeries QCK Heavy × Razer Huntsman Elite
Internet:
SBB 300/30 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Opera GX
Other:
iPhone 15 Pro Max 256 GB Midnight Green, EK-XTOP Revo D5 × EK-RES X3 250, Mayhems Ultra Clear Tubing
Poslednja izmena:

ivke76

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
190
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Posle step sokova, milki/nuteli sa tezgi, zozovace i ostalog ovo kao treba da nas brine? :d
 

blackmore1911

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruka
5.025
Rezultat reagovanja
2.401
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLAIDD DRWG
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K [DE-LIDDED] @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy Evo Elite Edition
Motherboard:
Asus PRIME Z270-A
RAM:
Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
Display:
Alienware AW2518HF [240Hz] × LG 24GM79G [144Hz]
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" 250GB × Western Digital RED 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515
Case:
Lian Li PC-O11 Dynamic DW w/ 3 x Corsair LL120 × Phobya G-Changer v.2 280/60mm w/ 2 x Corsair ML140
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Elite @ SteelSeries QCK Heavy × Razer Huntsman Elite
Internet:
SBB 300/30 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Opera GX
Other:
iPhone 15 Pro Max 256 GB Midnight Green, EK-XTOP Revo D5 × EK-RES X3 250, Mayhems Ultra Clear Tubing
STEP Sokovi su keva ! :D
 

Villy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
08.08.2009.
Poruka
1.717
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Toshiba i5 6200U, GTX930M, 16GB, 256GB SSD
CPU & cooler:
i5 6600K + EKWB Predator 240
Motherboard:
AsRock Z170 Extreme 4
RAM:
16GB@2400 DDR4 Kingston Black Fury
VGA & cooler:
Gigabyte GTX1060 OC 6G
Display:
BenQ 2420HDB + Sony 55x8507 4K, Android,
HDD:
Samsung 850 Evo 128+Green 2TB+ 2x Green 1TB
Sound:
Xonar DSX+4562OP AMP+XonarU7+Altec MX5021+Microlab SOLO 6C
Case:
MS black widow
PSU:
Thermaltake 730W modular
Optical drives:
Samsung Full black
Mice & keyboard:
Razor Mamba+Chroma
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Win10
Other:
BMW Series 4 M package 2015, Note 5, DeskJet 4530, Oppo HA2 DAC + Kef M500, PS4 Pro
Deo za naciste je ubačen dodatno, nema ga u originalnom mailu.
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Znak piramide? Meni ono deluje kao neki romb ili tako nešto :)

Inače, činjenica je da je Matijević počeo svoju proizvodnju sa najgorim krš mesom, ali, koliko znam, više nije (baš) tako.

*****

http://en.wikipedia.org/wiki/Codex_Alimentarius
 
M

Misko78

Guest
Celo upozorenje je jedan običan bezvredni propagandni pamflet, koji debelo krivi suštinu pobune protiv kodeksa. Pogotovo ovaj deo o planovima o ubistvu 3 milijarde ljudi i o nacistima. (Nadam se da to nisi ti dodao Villy)

Problem kodeksa je to što će se suplementi ishrani kao vitamini i lekovito bilje povući iz prodaje na pijacama i u supermarketima i preseliti u farmaceutske ispostave - apoteke, naravno sve da bi farmaceutske kompanije više zarađivale. Ovo najviše pogađa i tera na pobunu pobornike homeopatije i tradicionalnih lečenja.

Što se tiče DDT i ostalih perzistentnih pesticida koji su zabranjeni Štokholmskom konvensijom (Roterdamska zabranjuje trgovinu opasnim materijama a Kopenhaška nema veze sa ovom temom). Kodeks određuje minimalnu dozvoljenu dozu u prehrambenim proizvodima pošto se zbog masovnog korišćenje DDT_ja, a koji je jelte perzistentan i teško otklonjiv i dan danas prisutan u prehrambenim proizvodima pa nije ni moguće proizvesti hranubez količine DDT_ja u njoj. Kodeks donosi obavezu da će minimalna dozvoljena količina u hrani biti svake godine smanjivana i na kraju i potpuno zabranjena. Znači isto samo drugi pristup.

Genetski modifikovana hrana se slobodno prodaje sa obavezom da se to naglasi. Kodex zahteva primenu određenih standarda za proizvodnju genetski modifikovane hrane pa time ne obavezuje proizvođača da to naglašava, pošto se hrana proizvedena pod pravilima kodeksa smatra zdravom. Ipak svaka drzava i pored prihvatanja kodeksa može da naloži ostavljanje dodatnog upozorenja.

I stvarno me mrzi da dalje elaboriram....
 
Poslednja izmena od urednika:

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
i tako ja bio na moru neke godine u CG i javljaju na TV-u, nemojte kupovati Knjaz Milos vodu jer se sumnja da nije ispravnog kvaliteta. Sanitarni zavod CG (ili kako se vec zove) je javio da jos nije testirao vodu i utvrdio neispravnost i zato se mole oni koji su u CG da ne kupuju Knjaz Milos vodu. I tako, prodaja Knjaz Milos vode opala za jedno 90% (moja pretpostavka). Zavod ce utvrditi (ne)ispravnost u roku od dve nedelje?!
Mi smo svakako uzimali Zlatiborac ali ono, nisam im poverovao ni rec. Zamislite kad posle dve nedelje niko nije spominjao nista, nit' je utvrdjeno da je ispravna nit' da je neispravna... Propaganda je cudo :P
I ne bi me cudilo da neko plasira takve informacije jer mu je placeno od strane nekog od konkurentskih firmi.

Slicaj slucaj je imao moj prijatelj koji drzi odgajivacnicu pasa. Ladno su fotomontirali slike par pasa i pet-shopa i bacili u neke novine kako ne vodi racuna o zivotinjama i hrani, kako je nehuman i sl. Tu se javili ljudi iz nekog ministarstva, krenule razne sanitarne inspekcije. Sve je pokrenula neka mala, beznacajna organizcija za zastitu zivotinja. Inspekcije naravno nisu utvrdile to sto je izbaceno u javnost, on je zapretio izlaskom na sud pokretacima na sta je dobio izvinjavanje:
Oni - Izvinite, nismo znali da ce dotle ici, mi smo samo dobili dojavu da se kod vas ne vodi briga o zivotinjama
Moj prijatelj - Pa zasto ste dali fotomontirane slike?
Oni - Takve su nam dopremili, takve smo dobili
Moj prijatelj - Zasto niste proverili verodostojnost slika?
Oni - Pa izvinite, stvarno nismo znali da ce ide tako daleko, da ce Ministarstvo da reaguje, mi smo samo hteli dobro zivotinjama.
Moj prijatelj: Ok, za tako nesto biste trebali da idete na sud, ali necu, imam milion obaveza ali nemojte da mislite da necu, ukoliko bude u buducnosti slicnih stvari.

Sta je epilog? Mozda mesec dana kasnije, mozda i nesto manje, otvorila se jos jedna odgajivacnica pasa u blizini..

Zato, i ovo i sve takve stvari treba uzeti sa velikom dozom rezerve..

Zasto sam ovo ispricao? Pa zato sto u tekstu vidim da se spominje Matijevic mesara pa mi odmah sinulo da je pokrenuto od strane neke konkurentne firme..

a dok sam ja ovo iskucao, vidim da ste i sami zakljucili svasta nesto ;)
 

Villy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
08.08.2009.
Poruka
1.717
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Toshiba i5 6200U, GTX930M, 16GB, 256GB SSD
CPU & cooler:
i5 6600K + EKWB Predator 240
Motherboard:
AsRock Z170 Extreme 4
RAM:
16GB@2400 DDR4 Kingston Black Fury
VGA & cooler:
Gigabyte GTX1060 OC 6G
Display:
BenQ 2420HDB + Sony 55x8507 4K, Android,
HDD:
Samsung 850 Evo 128+Green 2TB+ 2x Green 1TB
Sound:
Xonar DSX+4562OP AMP+XonarU7+Altec MX5021+Microlab SOLO 6C
Case:
MS black widow
PSU:
Thermaltake 730W modular
Optical drives:
Samsung Full black
Mice & keyboard:
Razor Mamba+Chroma
Internet:
ADSL
OS & Browser:
Win10
Other:
BMW Series 4 M package 2015, Note 5, DeskJet 4530, Oppo HA2 DAC + Kef M500, PS4 Pro
Celo upozorenje je jedan običan bezvredni propagandni pamflet, koji debelo krivi suštinu pobune protiv kodeksa. Pogotovo ovaj deo o planovima o ubistvu 3 milijarde ljudi i o nacistima. (Nadam se da to nisi ti dodao Villy)
.
Jeste ja sam sigurno :P Primio sam naknadno drugi mail sa druge adrese, koji deluje dosta normalnije kada se izbaci taj deo za naciste.

Ma dobro, čisto da se obrati pažnja, što bi rekli nije na odmet.

Nego mene buni to što mail (kao) šalje jedna ustanova koja zaista postoji.
 
Poslednja izmena:

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.850
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
A ova tema sluzi da...?
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.850
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
OK, posto vidim da niko nema odgovor na to cemu sluzi tema, a spominju se svasta, neki logoi i sta vec, tema ida pod katanac.
Ako neko bude zeleo da navede razlog ili da pise nesto konkretno i pametno u ovoj temi, moze se obratiti administraciji foruma.

Hvala na razumevanju, PCAXE.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh