• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

AUTOPROMET BEOGRAD - servis incident

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Igoritza

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
290
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 9850 BE + modded Intel stock cooler
Motherboard:
DFI LP UT 790FX-M2R
RAM:
2x2GB Kingston @1033Mhz
VGA & cooler:
Gainward 4850
Display:
LG L222WS
HDD:
Samsung 250Gb
Sound:
Bernstein audio module (uz plochu)
Case:
Blueberry Igoritza edition
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Mrtvi Optiarc
Mice & keyboard:
Logitech UltraX Premium + Logitech RX1000
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
home made astal, mnogo gotivan
ja ne mogu da verujem da je neko od vas na strani brzog. to je kao da dash svoj komp u servis, i vidi serviser da imash neki ubi boze jak Phenom, i onda ga malo pospe sa LN2 da vidi koji mu je maksimum ...

Moj auto, ako neko drugi uzme da archi, bez dozvole, i vrati mi ga archenog - vishe nije moj auto, pa sve da mu nije otishlo ama bash nishta, ni jedan molekul sa gume, niti glave motora i slichno.
 

MikiD

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
411
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel celeron G1820
Motherboard:
Asus H81M-K
RAM:
Patriot 2x4GB DDR3
VGA & cooler:
intel HD
Display:
ViewSonic VA2216w
HDD:
Samsung F3 500GB
ja ne mogu da verujem da je neko od vas na strani brzog
Znao sam ce uslediti ovakav komentar, pa sam napisao jos jedan post kao dodatak na prethodni, ali ti je promakao izgleda....

Moj auto, ako neko drugi uzme da archi, bez dozvole, i vrati mi ga archenog - vishe nije moj auto, pa sve da mu nije otishlo ama bash nishta, ni jedan molekul sa gume, niti glave motora i slichno.
Ti bi nov auto??


Ma slazem se ja sa tim da to ne sme tako da se radi u servisima... A rade to u mnogim servisima.... Dobro je kad je i ovaj jedan slucaj izasao na sunce. I mora jednom da se na put tome.

Samo budi realan kad je u pitanju odsteta i moguca steta na vozilu posle 40km voznje....
 
Poslednja izmena:

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Ja mislim da bi ovakvi pajseri u servisima trebalo da se strozije sankcionisu. Ne moze bre svakojaki olos da se ophodi kako hoce sa tudjom imovinom. Ako je test voznja u pitanju, zna se kako se to radi. Ukoliko je klima uredjaj u pitanju, auto ne mora da se makne sa parkinga da bi se proverilo kako radi. Sto se tice tuninga, takodje ne mora da se vozi da bi se ispitala snaga. Svaki malo bolji tunerski servis poseduje dyno rolling road, pa se lepo vidi koji je dobitak. Uostalom, na vlasniku je da isproba performanse svog sveze chipovanog automobila.

Druga stvar, sta da se nesto dogodilo prilikom ovog divljanja? Najmanje sto je moglo da se dogodi je da dodje do otkaza nekog dela motora itd... To su sve delikatne stvari, a Brzi je samo jedan od mnogih neodgovornih likova koji rade u ovakvim servisima. Mozda je ovaj snimak upozorenje svim takvim likovima da se ne za***avaju sa tudjom imovinom kako im padne na pamet.
Ono zbog cega bi servis trebalo da plati odstetu njihovoj musteriji je bezobrazluk kojim se oni vode. Mozda 40km divljacke voznje nije narocito "potrosilo" ovu Corsu OPC, ali ovlasceni servis je duzan da auto servisira i da ga vrati u ispravnom stanju. Onakva voznja je sigurno potencijalna opasnost po ispravnost vozila.

Krsenje saobracajnih propisa i opasnost po ostale ucesnike je posebna prica i za to treba da bude odgovoran samo i iskljucivo Brzi. Ja ovde apsolutno ne bih stao ni po kom osnovu na njegovu stranu, a narocito kada se uzme u obzir njegovo bahato ponasanje.

Sto se tice toga ko je kome sta ponudio u odstetu, ne bih komentarisao previse, jer ne znam detalje. Ako je vlasnik vozila trazio novo vozilo u zamenu za svoje, to je ipak malo previse. Korektna je ponuda Autoprometa za besplatne servise do daljnjeg. Isto tako korektno bi bilo i da Brzi ostane bez posla i da ide kod sudije za prekrsaje.... ;)
 

ays

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
17.07.2009.
Poruka
1.376
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Za one koji tvrde da je to krivično delo "iznude"... evo malo za čitanje medju komentarima, s'obzirom da je B92 objavio ovaj video klip: http://www.b92.net/automobili/vesti.php?yyyy=2009&mm=10&nav_id=386832

Što se ostalih stvari tiče... ja i dalje ostajem prema svom prvobitnom stavu, da sam je bio u pitanju moj auto, doneo bih samo ključeve i saobraćajnu od svog i tražio isti takav samo nov auto.
Bez ikakvih "pretnji"(iako je sve osim snimka rekla-kazala i dok diler može da tvrdi da je bila ucena, vlasnik može da tvrdi da je bio pokušaj vansudskog poravnjanja) bih to sve odradio ali bi takodje poslao snimak Opel-u, kao što bih i postavio na youtube i svima koje poznajem rekao i upozorio na iste.

BTW, za AutoPromet je bilo mnogo pametnije da su prihvatili da naprave neki dogovor sa vlasnikom auta, jer što više ljudi vidi ovaj klip, toliko više potencijalnih i trenutnih mušterija će promeniti firmu gde servisiraju svoj auto.

Kud svi, tu i mali mujo... nemam više išta pametno da kažem po ovom pitanju... samim tim odoh.
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Posto nema vise niko nista pametno da doda na ovo, sad bi mogao da padne i jedan lock....
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh