• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Asus VX238H-W

maremas

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.01.2014.
Poruka
171
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 3 1200
Motherboard:
Asus PRIME A320M-K
RAM:
8GB DDR4 G.Skill PC2133
VGA & cooler:
MSI GTX 460 SE Cyclone OC
Display:
Asus VW193D-B
HDD:
250GB Samsung 850 EVO + 500GB WD
Sound:
Logitech X-230
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Raidmax Cobra Power 500W
Optical drives:
LG DVD-RW GH24NS90
Mice & keyboard:
Logitech K400 Plus & M280
Internet:
75/5 Mb/s Radijus Vektor
OS & Browser:
Windows 10 Pro
Other:
Playstation 4 Slim 1TB, LG 47LM615s
Da li je normalno na ovoj dijagonali monitora da se vide pixeli, veličina pixela je 0.2652mm?

To nisam primećivao na predhodnim monitorima, doduše manje dijagonale su u pitanju, plus kad uzmem da pomeram neki prozor po ekranu, po ivicama prozora tj. svim horizontalnim linijama mi bude krzavo. To isto kad radim na druga dva starija monitora sve ide glatko. Ovo se dešava nevezano da li je monitor povezan preko HDMI ili VGA.

Drugi problem što imam je taj kad povežem monitor preko HDMI-a slika mi ima neke štrafte u određenim delovima ekrana (preko VGA ih nema), vidljive su samo na određenim nijansama boja. Interesantno je to da kad povežem monitor kod brata koji ima ATI 3870 tamo je slika ok što se ovoga tiče (ali i tu su mi vidljivi pixeli, plus isti onaj problem kad pomeram prozore), a kod mene na 460 gtx vidim te štrafte. Povezao monitor kod drugara koji isto ima nVidia karticu 9800 gt i kod njega su vidljive štrafte.

Ovo je najbolje što sam mogao da uhvatim kamerom, štrafte su primetne uvek na istom mestu, takođe su primetne u gorenjem levom delu ekrana, kao i malo niže. Plus na HDMI mi je slika nekako isprana... Probao sam original DVI>HDMI kabal koji sam dobio u paketu i takođe svoj HDMI od PS3 i isti đavo.


Ovako je skoro dole duž celog monitora, samo ne mogu bolje da uhvatim preko kamere.

Gornji deo ekrana preko HDMI


Preko VGA


Evo vam i original slika da vidite da je slika ok. Te štrafte su vidljive na istim mestima, samo u zavistnosti od boje pozadine se vidi jače ili slabije ili se gotovo i ne vide.



Danas sam nosio monitor u radnju gde sam ga uzeo i reklamirao ovo sa štraftama i kad su ga povezali na PC koji je imao neku integrisanu nVidia karticu slika je bila ok. Jutros nisam reklamirao ovo što su mi linije krzave kad pomeram otvoreni prozor po ekranu, jer sam video tek sad i nisam pitao da li je normalno da se vide pixeli, tad sam mogao da proverim na drugom monitoru ali nisam.

Probao sam i starije drajvere, novije drajvere i ništa nije pomoglo. Kod mene je windows 8, a kod drugara sa 9800GT windows 7 i isti problemi.
 
Poslednja izmena:

Pakito

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.12.2009.
Poruka
1.476
Rezultat reagovanja
237
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ACER ASPIRE V5 531G
CPU & cooler:
Intel Core i5 8400 + LC-CC-120
Motherboard:
Asus Z370 Prime
RAM:
32GB DDR4 3200Mhz G.Skill Trident Z b/w
VGA & cooler:
EVGA GTX 970 SC
Display:
2x LG 25UM58
HDD:
120 Samung Evo 840 + 3TB Toshiba P300
Sound:
2.1 white waterdance speakers
Case:
NZXT Phantom 410 white
PSU:
Corsair tx650w
Optical drives:
Asus sdrw-08d2s extern
Mice & keyboard:
Fantech K611 / Logitech MX510 Hero Legendary
Internet:
sbb - 100mbit
OS & Browser:
Win 10 PRO
Other:
Redmi Note 7
Imas slucajno nesto magnetno neoklopljeno u blizni? Probaj monitor direktno preko hdmi izlaza ali tako da ti u blizni nisu zvucnici ili drugi ponetcijalni elektromaghetni uzroci.

Ja na tvojim slikama ne vidim nista cudno jos manje bilo kakave primetne piksele,ako je svetli piksel slikaj ga na tamnom graidjentu boja,najbolej crnoj,ako je tamni onda logicno na svetlu povrsinu. Ako strafte dobija kad se poveze preko hdmi kabla,moze da bude ili los ulaz za kabl,ili sam doticni kabl los,pa bi bilo dobro isprobati jos neki kabl,znam da ti je cudno ali hdmi kablovi su dosta osetljivi,i mogu zezati. E da probaj i sa nekom od novijih tj aktuelnijih kartica

Deinstaliraj drivere pomocu njihovog specificnog alata,i vidi kako se ponasa bez drivera,a onda stavi poslednje drivere u kojoj se pominje tvoja kartica,(oni sa diska od grafe) ne novije.


S obzirom da imas i krzave ivice,ocigledno je da je problem u nacinu prikaza,tako da prvo probaj ono,pa da idemo mic po mic.
 

maremas

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.01.2014.
Poruka
171
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 3 1200
Motherboard:
Asus PRIME A320M-K
RAM:
8GB DDR4 G.Skill PC2133
VGA & cooler:
MSI GTX 460 SE Cyclone OC
Display:
Asus VW193D-B
HDD:
250GB Samsung 850 EVO + 500GB WD
Sound:
Logitech X-230
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Raidmax Cobra Power 500W
Optical drives:
LG DVD-RW GH24NS90
Mice & keyboard:
Logitech K400 Plus & M280
Internet:
75/5 Mb/s Radijus Vektor
OS & Browser:
Windows 10 Pro
Other:
Playstation 4 Slim 1TB, LG 47LM615s
Ovakve "pruge" imam na po celom ekranu, negde su veće, negde manje ali uglavnom su na istim mestima, ali najizraženije i najveće su baš u gornjem desnom deluu ekran.


Monitor sam probao i direktno preko HDMI izlaza, znači drugi kabal koji sam uzeo sa PS3 konzole ništa se nije promenilo. U blizini nemam ništa magnetno, monitor sam nosio kod drugara i povezao na njegovu 9800gt i kod njega se vide te "pruge". Negde su manje, negde duže, ali se uvek vide na istom mestu.
Isto sam prebacio monitor kod burazera i kod njega nema na ATI 3870 kartici.
Nigde u blizini nema ništa magnetno.

Ove krzave ivice kako pomeram prozor po ekranu ili ga resajzujem pojavljuje mi se na oba kompa, i sa 460gtx i sa 3870. Ovo mi baš upalo u oči jer to na predhodnim monitorima nisam video, baš je ružno za videti a sumnjam da tako treba tj. mora da je takav ekran... mogao bi i da opišem ovako, kad pomeram neki otvoreni prozor bilo to IE ili bilo šta, pojave se sitne male tačkice duž celih horizontalnih linija, koje kao da trepere dok ovo mrdam pa izgleda kao da je krzavo.

Primetio sam kad sam stavljao poslednje drajvere, stiklirao sam ono da mi prvobitno obriše stare, tokom instalacije nakon što obriše stare monitor se ugasi i upali na sekund i u tom trenutku nema tih "pruga", kako se drajveri snime pojave se opet. Probao sa i drajvere sa diska i sa interneta poslednje za 460gtx za windows 8.1 64 bit. Kod drugara na 9800GT je windows 7, a drajveri su neki stariji.
 

maremas

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.01.2014.
Poruka
171
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 3 1200
Motherboard:
Asus PRIME A320M-K
RAM:
8GB DDR4 G.Skill PC2133
VGA & cooler:
MSI GTX 460 SE Cyclone OC
Display:
Asus VW193D-B
HDD:
250GB Samsung 850 EVO + 500GB WD
Sound:
Logitech X-230
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Raidmax Cobra Power 500W
Optical drives:
LG DVD-RW GH24NS90
Mice & keyboard:
Logitech K400 Plus & M280
Internet:
75/5 Mb/s Radijus Vektor
OS & Browser:
Windows 10 Pro
Other:
Playstation 4 Slim 1TB, LG 47LM615s
Kad sam rekao pixele nisam mislio prtve pixele, već pixele ekrana. Kao da su mi primetni na oko, vidim te mikro kockice.
Kao što ovaj ovde kaže http://www.tomshardware.co.uk/forum/380945-33-pixels-microblocks-1080p-monitor-ugly.

Uzeo sam ovaj TN ekran koji sam platio malo skuplje, očekivao sam da je bolji, a slika mi je realno lošija nego na Philips 192e1 koji sam pozajmio privremeno od drugara, a koji košta oko 9000 hiljada.
 

Pakito

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.12.2009.
Poruka
1.476
Rezultat reagovanja
237
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ACER ASPIRE V5 531G
CPU & cooler:
Intel Core i5 8400 + LC-CC-120
Motherboard:
Asus Z370 Prime
RAM:
32GB DDR4 3200Mhz G.Skill Trident Z b/w
VGA & cooler:
EVGA GTX 970 SC
Display:
2x LG 25UM58
HDD:
120 Samung Evo 840 + 3TB Toshiba P300
Sound:
2.1 white waterdance speakers
Case:
NZXT Phantom 410 white
PSU:
Corsair tx650w
Optical drives:
Asus sdrw-08d2s extern
Mice & keyboard:
Fantech K611 / Logitech MX510 Hero Legendary
Internet:
sbb - 100mbit
OS & Browser:
Win 10 PRO
Other:
Redmi Note 7
Eh onda ti nema lika,imas izostreno oko,pa ces videti sta drugi ne mogu, i zaista ne znam sta pametno vise da ti kazem,sem da isprobas sve na jos nekom monitoru i dap roversi refresh rate tvog monitora i da ga eventualno podesis .
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.250
Rezultat reagovanja
269
Moja konfiguracija
Što se tiče dal se vide pikseli, na svakom monitoru se vide ako gledaš jako blizu i ako imaš oko sokolovo.

E sad te linije ako ih god tebe i druga ima, a kod brata i u prodavnici nema, onda kod tebe i druga ima neki problem. Moguće da su neke smetnje u elekričnim instalacijama i uzemljenju, to bi naročito bio odgovor ako ste ti i drug u istoj zgradi tj trafo stanici. Probaj neki hdmi koji ima feritne prstenove na sebi (nešto ovako), što može delimično da pomogne ako su smetnje u pitanju.
 

maremas

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.01.2014.
Poruka
171
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 3 1200
Motherboard:
Asus PRIME A320M-K
RAM:
8GB DDR4 G.Skill PC2133
VGA & cooler:
MSI GTX 460 SE Cyclone OC
Display:
Asus VW193D-B
HDD:
250GB Samsung 850 EVO + 500GB WD
Sound:
Logitech X-230
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Raidmax Cobra Power 500W
Optical drives:
LG DVD-RW GH24NS90
Mice & keyboard:
Logitech K400 Plus & M280
Internet:
75/5 Mb/s Radijus Vektor
OS & Browser:
Windows 10 Pro
Other:
Playstation 4 Slim 1TB, LG 47LM615s
Danas sam nosio kod drugog drugara koji ima 560gtx karticu i kod njega je isti problem. Probao sam na tri nVidia kartice MSI 460gtx se, 560gtx(ne znam čija je) i Gainward 9800 gt. U radnji gde sam probao je bila nVidia ali integrisana. Drugar i ja nismo u isto zgradi, u kućama smo.

Što se pixela tiče znam da se vide kad se priđe jako blizu, ali na ostalim monitorima ih ne vidim sa ove udaljenisto, a vidim ih tek ako se baš baš približim na nekih 10cm od monitora, ovo je baš primetno i sa veće radzaljine. Kao pruge da vidim.
 

miha

Moderator
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.290
Rezultat reagovanja
16
Moja konfiguracija
Mice & keyboard:
cm quickfire tk (brown mx) | cm novatouch tkl & logitech mx performance
OS & Browser:
Debian
da nemas tv tuner?
 

maremas

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.01.2014.
Poruka
171
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 3 1200
Motherboard:
Asus PRIME A320M-K
RAM:
8GB DDR4 G.Skill PC2133
VGA & cooler:
MSI GTX 460 SE Cyclone OC
Display:
Asus VW193D-B
HDD:
250GB Samsung 850 EVO + 500GB WD
Sound:
Logitech X-230
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Raidmax Cobra Power 500W
Optical drives:
LG DVD-RW GH24NS90
Mice & keyboard:
Logitech K400 Plus & M280
Internet:
75/5 Mb/s Radijus Vektor
OS & Browser:
Windows 10 Pro
Other:
Playstation 4 Slim 1TB, LG 47LM615s
Nemam TV tjuner. Monitor očigledno ima neku falinku kad se ne miriše sa nVidia karticama, a i nije mi normalno da vidim pixele (da ne kažem pruge) sa 50,60 cm udaljenosti od ekrana.
Da je monitor takav kakav je moj, onda bi ga ljudi sa nVidia karticama masovno reklamirali, ja googlao i nisam našao ni jednog.
 
Vrh