• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

ASUS Maximus IX HERO

PCAXE_news

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
5.778
Rezultat reagovanja
395
Moja konfiguracija


Svetu je potreban novi Heroj

Iako su Nova godina i Božić već odavno prošli, na vrata PCAXE studija stižu kuriri sa svežim hardverom za recenzije. Od kompanije ASUS je stigao pravi kontigent novih Intel matičnih ploča, a prva koju smo montirali na benč tablu je ASUS Maximus IX HERO.

Još od svoje prve iteracije, Maximus VI HERO, HERO matične ploče su predstavljale neku zlatnu sredinu Republic of Gamers ponude i posedovale su većinu naprednih funkcija i overklok mogućnosti kao i ostatak top ponude, ali su ipak uklonjene neke funkcije koje možda nisu svima potrebne, te ih je to činilo pristupačnijom opcijom.

Opširnije...
 

Bor1s

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
10.03.2014.
Poruka
1.276
Rezultat reagovanja
67
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 4770K / NZXT Kraken X62
Motherboard:
ASUS Maximus VII Ranger
RAM:
16GB (2x8GB) 2400MHz HyperX Beast
VGA & cooler:
Gigabyte GTX 1070 G1 Gaming
Display:
Dell UP2716D 27''
HDD:
Samsung 850 Evo 250GB / Samsung 850 Evo 500GB / WD Green 2TB
Sound:
ROG SupremeFX / Objective2 AMP+DAC / AKG K612 Pro / Beyerdynamic DT880 600 Ohm Edition
Case:
Fractal Design Define R5
PSU:
SeaSonic X-850 850W
Optical drives:
Asus neki
Mice & keyboard:
CM Storm Quickfire Ultimate / Logitech G400s
Internet:
Optika 30 Mbit/s
OS & Browser:
Win 8.1 Pro / Chrome
Pročitao sam recenziju na sajtu - fino odrađen posao, fina ploča, dosta skuplja u odnosu na prošle Hero verzije koliko se sjećam cijena.
Mogli ste staviti OC screenshotove i u pisanu recenziju, ako ih već ima u videu.

Par kritika koje moram reći:
- Pisana recenzija na sajtu je poprilično kraća u odnosu na prošle koje su radili Marko i Feđa, pa čak i od nekih koje je sam Srđan pisao. Znam da je ovdje uključena i video recenzija, ali ovo je "klasična" video recenzija hardvera kojih ima milion na Youtube i nemam nikakav dodatni podsticaj da izaberem vašu da gledam, uz svo dužno poštovanje. (pogotovo zbog sledećeg razloga)
- Prestanite da pomjerate kameru non stop, ne snimate film Majka Beja. Ako Srđan priča o ojačanim PCI-E konektorima na ploči, volio bih da vidim taj konektor, a ne u ćošku ekrana da vidim njegov prst kako ga pokazuje dok kamera leluja oko njega.
- Pominje se OC sa CM 212 kulerom, radili ste video recenziju, mogli ste nam pokazati koliko je kuler bučan sa procesorom na 5 GHz prilikom Idle i Load scenarija.
- Posto Hero, a i sve ostale Maximus ploče, ima automatski OC preko onog softvera, možda bi nam mogli pokazati kako bi prošao OC preko njega, pa da uporedimo dobijene rezultate između automatsko i manuelnog overkloka.

Eto, par pohvala i kritika.
Hvala. Pozdrav. I nemojte šta zamjeriti. :)
 

Gulftown

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
6.727
Rezultat reagovanja
1.534
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ASUS ROG G73Jh
CPU & cooler:
R5 5900X EK Water Cooling - i7 990X - R5 3600
Motherboard:
X570 Crosshair VIII Hero WiFI - Asus Rampage III Black Edition - AsRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac
RAM:
G.Skill TridentZ 4000 2x8Gb - Corsair Dominator 6x2Gb - 2x8Gb ADATA
VGA & cooler:
6900XT Waterforce - MSI Lightning 7970 CrossFire - GT 1030
Display:
ROG STRIX XG43VQ
HDD:
Samsung 970 Evo Plus 1TB x2 - Samsung EVO 250GB -Samsung EVO 250GB - 8TB WD Purple, 2TB WD Green
Case:
Lian Li 011 Dynamic - Bench Table - Fractal Node 304
PSU:
Cooler Master V1000 - Cooler Master V1200 - CM 500W
Mice & keyboard:
MX Master 3, HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX Blue
OS & Browser:
Windows 10
Voleo sam i ja tekstualne recenzije, ali kao sto rekoh milion puta, youtube je danas mnogo trazeniji. Nece deca danasnja da citaju, nego sve mora preko youtube-a. I ove recenzije su daleko krace i manje detaljnije od onih ranije tekstualnih. Ali na gledanost na sajtu ne moze da se meri sa gledanoscu na youtube-u i na sajtu ne mogu klinci da pisu "prviiii". Kakve (de)generacije dosle.

Dajte Apex plocu testirajte, ta mi je izuzetno interesantna. :)
 

Bor1s

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
10.03.2014.
Poruka
1.276
Rezultat reagovanja
67
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 4770K / NZXT Kraken X62
Motherboard:
ASUS Maximus VII Ranger
RAM:
16GB (2x8GB) 2400MHz HyperX Beast
VGA & cooler:
Gigabyte GTX 1070 G1 Gaming
Display:
Dell UP2716D 27''
HDD:
Samsung 850 Evo 250GB / Samsung 850 Evo 500GB / WD Green 2TB
Sound:
ROG SupremeFX / Objective2 AMP+DAC / AKG K612 Pro / Beyerdynamic DT880 600 Ohm Edition
Case:
Fractal Design Define R5
PSU:
SeaSonic X-850 850W
Optical drives:
Asus neki
Mice & keyboard:
CM Storm Quickfire Ultimate / Logitech G400s
Internet:
Optika 30 Mbit/s
OS & Browser:
Win 8.1 Pro / Chrome
Znam ja da im mnogo vise vrijedi 5 klinaca koji ce da napisu "prvi" nego jedna picajzla kao sto sam ja.
Ako je ovo format recenzija koji ce da guraju, zelim im sve najbolje, a ja cu potraziti moj merak nedje drugo.
Veliki je YouTube. ;)

p.s. Ako volis detaljne recenzije, imas kod TinyToma na OC3D za Apex.

 

Gulftown

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
6.727
Rezultat reagovanja
1.534
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ASUS ROG G73Jh
CPU & cooler:
R5 5900X EK Water Cooling - i7 990X - R5 3600
Motherboard:
X570 Crosshair VIII Hero WiFI - Asus Rampage III Black Edition - AsRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac
RAM:
G.Skill TridentZ 4000 2x8Gb - Corsair Dominator 6x2Gb - 2x8Gb ADATA
VGA & cooler:
6900XT Waterforce - MSI Lightning 7970 CrossFire - GT 1030
Display:
ROG STRIX XG43VQ
HDD:
Samsung 970 Evo Plus 1TB x2 - Samsung EVO 250GB -Samsung EVO 250GB - 8TB WD Purple, 2TB WD Green
Case:
Lian Li 011 Dynamic - Bench Table - Fractal Node 304
PSU:
Cooler Master V1000 - Cooler Master V1200 - CM 500W
Mice & keyboard:
MX Master 3, HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX Blue
OS & Browser:
Windows 10
Video sam ja recenziju na hwbotu kako radi ploca na azotu. Nego da vidim da dodje kod domacih ljudi u ruke, da vidim sta kazu.
 

Dr.Srle

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
23.11.2015.
Poruka
20
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Vodica
CPU & cooler:
i7-8700K Delid 5GHz 1,39V
Motherboard:
ASUS Maximus X HERO
RAM:
Corsair Vengence LPX 3000MHz CL16 2x8GB
VGA & cooler:
MSI GTX 1080 GamingX 8GB
Display:
ASUS MG 279Q
HDD:
Samsung 860 EVO 1TB i 840 EVO 1TB
Sound:
Supreme FX, HyperX Cloud I i Logitech Z333
Case:
Thermaltake Core V51
PSU:
Cooler Master V700 80+ Gold 700W+
Optical drives:
Mora ASUS DVD citac/rezac :D
Mice & keyboard:
Steel Series Rival 650+ ASUS Echelon Cherry MX Black
Internet:
SBB ADSL 250/20
OS & Browser:
Windows10 64 bit & Chrome
Other:
Phobya G-Charger V2 360mm, Magicool 240mm i 140mm, Alphacool HF D5, XSPC Raystorm
Pročitao sam recenziju na sajtu - fino odrađen posao, fina ploča, dosta skuplja u odnosu na prošle Hero verzije koliko se sjećam cijena.
Mogli ste staviti OC screenshotove i u pisanu recenziju, ako ih već ima u videu.

Par kritika koje moram reći:
- Pisana recenzija na sajtu je poprilično kraća u odnosu na prošle koje su radili Marko i Feđa, pa čak i od nekih koje je sam Srđan pisao. Znam da je ovdje uključena i video recenzija, ali ovo je "klasična" video recenzija hardvera kojih ima milion na Youtube i nemam nikakav dodatni podsticaj da izaberem vašu da gledam, uz svo dužno poštovanje. (pogotovo zbog sledećeg razloga)
- Prestanite da pomjerate kameru non stop, ne snimate film Majka Beja. Ako Srđan priča o ojačanim PCI-E konektorima na ploči, volio bih da vidim taj konektor, a ne u ćošku ekrana da vidim njegov prst kako ga pokazuje dok kamera leluja oko njega.
- Pominje se OC sa CM 212 kulerom, radili ste video recenziju, mogli ste nam pokazati koliko je kuler bučan sa procesorom na 5 GHz prilikom Idle i Load scenarija.
- Posto Hero, a i sve ostale Maximus ploče, ima automatski OC preko onog softvera, možda bi nam mogli pokazati kako bi prošao OC preko njega, pa da uporedimo dobijene rezultate između automatsko i manuelnog overkloka.

Eto, par pohvala i kritika.
Hvala. Pozdrav. I nemojte šta zamjeriti. :)
Idemo redom ... :D

-Recenzija je ovog formata da bi bila vise komplement videu i kao propratni clanak, a i ne moze sve sto ja hocu da kazem, da se nagura u 10-15 minuta, vec mi treba pola sata, a to ce retko ko da gleda. Gledacu da za sledecu recenziju napisem malo siru recenziju onoga sto nije stiglo do videa :)

-Kamera ce da se mrda, samo sto treba da se ubaci jos par kamera za still shots, kao i snimanje odozgo.

-Hyper 212+ sa jednim ventilatorom na 1550RPM ohladio CPU na 67-72C, ja ga malo precerah u videu, ali to i da uzmes u obzir kada bude radio u kucistu, tako da nisam daleko. U idle se ne cuje jer radi na 410RPM. Samo telo hladnjaka je bilo hladno, ni mlako nije bilo, sto je opet problem u silikonu koji lepi IHS za cip.

-Pustio sam i da se overklokuje sama maticna ploca, ali je dobacila do 4,8GHz sa 1,3V, sto se meni nije svidelo te sam to rucno namastio.

-Ako deluje malo s brda s dola, dobio sam 6 maticnih ploca da meljem u roku od 6-7 dana, dok mi traje faks, so i had to dig deep. Jos ja moram da radim na mom nastupu na kameri

Ne zameram ja kritike, naprotiv, volim da ljudi budu iskreni da bih mogao da opravim svoje nedostatke :)

HWMonitor 5Ghz.jpgAIDA64 stress test.jpg
 
Poslednja izmena:

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.400
Rezultat reagovanja
102
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Pročitao sam recenziju na sajtu - fino odrađen posao, fina ploča, dosta skuplja u odnosu na prošle Hero verzije koliko se sjećam cijena.
Mogli ste staviti OC screenshotove i u pisanu recenziju, ako ih već ima u videu.

Par kritika koje moram reći:
- Pisana recenzija na sajtu je poprilično kraća u odnosu na prošle koje su radili Marko i Feđa, pa čak i od nekih koje je sam Srđan pisao. Znam da je ovdje uključena i video recenzija, ali ovo je "klasična" video recenzija hardvera kojih ima milion na Youtube i nemam nikakav dodatni podsticaj da izaberem vašu da gledam, uz svo dužno poštovanje. (pogotovo zbog sledećeg razloga)
- Prestanite da pomjerate kameru non stop, ne snimate film Majka Beja. Ako Srđan priča o ojačanim PCI-E konektorima na ploči, volio bih da vidim taj konektor, a ne u ćošku ekrana da vidim njegov prst kako ga pokazuje dok kamera leluja oko njega.
- Pominje se OC sa CM 212 kulerom, radili ste video recenziju, mogli ste nam pokazati koliko je kuler bučan sa procesorom na 5 GHz prilikom Idle i Load scenarija.
- Posto Hero, a i sve ostale Maximus ploče, ima automatski OC preko onog softvera, možda bi nam mogli pokazati kako bi prošao OC preko njega, pa da uporedimo dobijene rezultate između automatsko i manuelnog overkloka.

Eto, par pohvala i kritika.
Hvala. Pozdrav. I nemojte šta zamjeriti. :)
Hvala na konstruktivnoj kritici!
To sve je jedna celina, tako gledaj na to, u kompletu dobiješ sve informacije. Radimo na novoj formi recenzija za matične ploče, ideja nam je napravimo da to bude malo više pitko, da bi više ljudi mogloda prate. Taj format koji su furali Fedja, Mare, Diabloique, i nekada davno ja, sam upravo ja postavio, ali to je za hard core korisnike. Medjutim, onda shvatis da svi ti hard core korisnicni nas samo tapsu po ramenu da smo dobro odradili posao, ali se ispostavi da oni sve te informacije vec znaju. I tu se onda postavi pitanje za koga snimamo i radimo, ako me kapiras na sta ciljam?
btw uredno ti je prikazano sve što treba da znaš za ojačan slot od 10:30 pa sve do 11:00. Imaš sliku kako izgleda taj slot, a Srle je to detaljno objasnio.
Kapiram sta te zanima za CM 212, ali to je test kulera onda ne ploče. Mada bi smo mogli da pravimo takve video materijale.
OK, ubacujemo u test automatski OC sledeći put, ali nećemo upoređivati mnogo rezulata, jer onda zalazimo u testove procesora.

P.S. Spremamo velike promene na sajtu, da ne otkrivam mnogo, biće velika baza testova pa ćemo učiti naše pratioce kako da ih tumače i nađu informaciju koja ima je potrebna.

:wave:
 

Dr.Srle

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
23.11.2015.
Poruka
20
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Vodica
CPU & cooler:
i7-8700K Delid 5GHz 1,39V
Motherboard:
ASUS Maximus X HERO
RAM:
Corsair Vengence LPX 3000MHz CL16 2x8GB
VGA & cooler:
MSI GTX 1080 GamingX 8GB
Display:
ASUS MG 279Q
HDD:
Samsung 860 EVO 1TB i 840 EVO 1TB
Sound:
Supreme FX, HyperX Cloud I i Logitech Z333
Case:
Thermaltake Core V51
PSU:
Cooler Master V700 80+ Gold 700W+
Optical drives:
Mora ASUS DVD citac/rezac :D
Mice & keyboard:
Steel Series Rival 650+ ASUS Echelon Cherry MX Black
Internet:
SBB ADSL 250/20
OS & Browser:
Windows10 64 bit & Chrome
Other:
Phobya G-Charger V2 360mm, Magicool 240mm i 140mm, Alphacool HF D5, XSPC Raystorm
Voleo sam i ja tekstualne recenzije, ali kao sto rekoh milion puta, youtube je danas mnogo trazeniji. Nece deca danasnja da citaju, nego sve mora preko youtube-a. I ove recenzije su daleko krace i manje detaljnije od onih ranije tekstualnih. Ali na gledanost na sajtu ne moze da se meri sa gledanoscu na youtube-u i na sajtu ne mogu klinci da pisu "prviiii". Kakve (de)generacije dosle.

Dajte Apex plocu testirajte, ta mi je izuzetno interesantna. :)
Bice na testu kada je dobijemo na test :/
 

Bor1s

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
10.03.2014.
Poruka
1.276
Rezultat reagovanja
67
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 4770K / NZXT Kraken X62
Motherboard:
ASUS Maximus VII Ranger
RAM:
16GB (2x8GB) 2400MHz HyperX Beast
VGA & cooler:
Gigabyte GTX 1070 G1 Gaming
Display:
Dell UP2716D 27''
HDD:
Samsung 850 Evo 250GB / Samsung 850 Evo 500GB / WD Green 2TB
Sound:
ROG SupremeFX / Objective2 AMP+DAC / AKG K612 Pro / Beyerdynamic DT880 600 Ohm Edition
Case:
Fractal Design Define R5
PSU:
SeaSonic X-850 850W
Optical drives:
Asus neki
Mice & keyboard:
CM Storm Quickfire Ultimate / Logitech G400s
Internet:
Optika 30 Mbit/s
OS & Browser:
Win 8.1 Pro / Chrome
Hvala na konstruktivnoj kritici!
To sve je jedna celina, tako gledaj na to, u kompletu dobiješ sve informacije. Radimo na novoj formi recenzija za matične ploče, ideja nam je napravimo da to bude malo više pitko, da bi više ljudi mogloda prate. Taj format koji su furali Fedja, Mare, Diabloique, i nekada davno ja, sam upravo ja postavio, ali to je za hard core korisnike. Medjutim, onda shvatis da svi ti hard core korisnicni nas samo tapsu po ramenu da smo dobro odradili posao, ali se ispostavi da oni sve te informacije vec znaju. I tu se onda postavi pitanje za koga snimamo i radimo, ako me kapiras na sta ciljam?
btw uredno ti je prikazano sve što treba da znaš za ojačan slot od 10:30 pa sve do 11:00. Imaš sliku kako izgleda taj slot, a Srle je to detaljno objasnio.
Kapiram sta te zanima za CM 212, ali to je test kulera onda ne ploče. Mada bi smo mogli da pravimo takve video materijale.
OK, ubacujemo u test automatski OC sledeći put, ali nećemo upoređivati mnogo rezulata, jer onda zalazimo u testove procesora.

P.S. Spremamo velike promene na sajtu, da ne otkrivam mnogo, biće velika baza testova pa ćemo učiti naše pratioce kako da ih tumače i nađu informaciju koja ima je potrebna.

:wave:
Nema na cemu.
Vidio sam za slot, tj. vidio sam svu plocu fino prikazanu u onim snimcima izbliza, samo sam imao tu zamjerku kada je pricao o slotu da kamera uopste nije prikazivala slot.
Slazem se da je dio za CM 212 vise vezan za test kulera, ali je to donekle interesantan detalj kad se prica o overkloku, koji bi mozda nekom znacio oko kupovine odgovarajuceg kulera uz ovu plocu i neki "K" procesor.
Za softver koji dolazi uz plocu ne morate uopste da duzite, samo izbacite rezultate sa automatskim overklokom i koji ste vi sami uspjeli, mozda par komentara koliko je softver dobar/los.

Uglavnom, samo smirite kameru i ostalo vam je sve oprosteno. :D :wave:
 

Slash

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
19.12.2012.
Poruka
1.750
Rezultat reagovanja
119
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K OC & Noctua NH-D15 Chromax.black w/3x NF-A15
Motherboard:
Asus Z97 Maximus Formula VII
RAM:
32GB HyperX Savage 2400MHz CL10
VGA & cooler:
MSI GTX 1080 Ti Lightning X
Display:
HP X32 31.5" 2560x1440 165Hz
HDD:
Samsung 860 PRO 1TB + 23TB
Sound:
Microlab FC330
Case:
Fractal Design Define R6 Blackout TG & 6x NF-P14s
PSU:
Super Flower Leadex 1000W 80+ Platinum
Mice & keyboard:
Corsair K95 RGB Platinum Cherry MX Speed & Logitech G502 Hero
Internet:
200/80mbps optic
OS & Browser:
Windows 10 Pro & Chrome
Other:
Poco X3 Pro 8/256GB, Nikon D3300 18-55mm, 55-300mm , 35mm f/1.8, GoPro Hero 6 Black
Ja sam sa slascu citao one stare recenzije gde sam nalazio informacije o koriscenim komponentama na naponskoj jedinici maticne ploce :)
Znam da je ovo sad mnogo trazenije, i da ljude mrzi da citaju detaljan tekst. Pratim i ovo na youtube-u, svaki video sto izbacite, ali nadam se i nekom hard core tekstu s vremena na vreme, barem za ploce ovog ranga :)
 
Vrh