• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Apdejtovanje Avasta

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ukoliko u Avastu koristite "silent/gaming mode" način rada (što je, imho, preporučljivo da ne bi bilo smaranja sa pop-upovima i slično), Avast se NEĆE apdejtovati, niti će dopustiti ručno ažuriranje, iako će u GUI-u Avasta pisati da postoji novija verzija! :ludnica:

Obrazloženje: pošto je uključen tihi režim, Avast ne treba da uznemirava korisnika čak ni obaveštenjem da postoji nova verzija. To možda ima smisla, ali svakako nema smisla to da nije moguće čak ni ručno apdejtovati program.

Jedino rešenje, bar dok se taj bug ne ispravi (a već dugo postoji), je privremeno isključivanje "silent/gaming mode", apdejtovanje Avasta, pa ponovno uključivanje tihog načina rada. Naravno, moguće je skinuti i novi setup, pa ga instalirati preko postojeće verzije...
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.669
Rezultat reagovanja
2.060
Moja konfiguracija
Hvala za ovo razjašnjenje, ne mogu da verujem da još uvek nisu sredili taj problem.
EDIT: sada sam probao i ipak može da se apdejtuje manuelno.
 
Poslednja izmena:

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Kod mene na dva kompa ne radi manuelni apdejt iz samog Avasta dok god je uključen "silent/game".
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hm, sad sam probao na još jednom kompu: radi manuelni apdejt kada se koristi meni, koji se dobija desnim klikom na ikonicu u treju, ali ne radi kada se pokrene apdejtovanje iz samog programa.
 
Vrh