• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Alcatel Pixi 7 ??

Danijel068

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
08.10.2014.
Poruka
35
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Imam ovaj tablet
http://www.gsmarena.com/alcatel_pixi_7-6164.php
Alcatel Pixi 7, kao sto vidite na specifikaciji za bateriju kapacitet mu je oko: 2840, a ja posle 6 meseci koliko ga imam i dobio vidim da se kapacitet smanjio na 1000 mAh O.o nije mi jasno....... U pitanju je nov uredjaj iz Telekoma...
Tablet ne koristim bas tako non stop ali u suštini ga koristim, i imali kakve veze uopste sto je WI-FI ukljucen non stop citavih 6 meseci na 24/7
Nema neke programe, samo ono fabricko mada i te fabricke dam pogasio i obriso... Problem je sledeci osim kapaciteta bat: u zadnje vreme kad ga punim, puni se do 95% i tako stoji pa da ga ostavim 24 sata stajat ce na 95% ali on pokazuje ikonicu da se ipak puni ali nikako da zavrsi do 100 citavih... Obicno kad restartujem tab onda nastavi da dopuni tih 5%
ps. sada umesto 95% doslo je do 91% i nece gore...

Hvala unapred na svim predlozima i resenja...
 

imanja010

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.04.2015.
Poruka
188
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Tablet

Probaj vraćanje na fabrička podešavanja (samo prvo prebaci sve važne podatke sa tableta), a ako se isto ponaša možeš probati reklamaciju, ali kako je star više od 6 meseci mislim da neće priznati garanciju na bateriju, ali vredi pokušati.
 

Danijel068

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
08.10.2014.
Poruka
35
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Probaj vraćanje na fabrička podešavanja (samo prvo prebaci sve važne podatke sa tableta), a ako se isto ponaša možeš probati reklamaciju, ali kako je star više od 6 meseci mislim da neće priznati garanciju na bateriju, ali vredi pokušati.
Vazi hvala ti :) ali jel imas mozda sugestiju ili predlog za ovo resenje osim nuzne garancije.... Znaci nije mi jasno zasto se kapacitet smanjio sa 2800 mAh na 1000 mAh, i jel ima ikakvo resenje da se fixuje problem... Znaci u zadnje vreme se puni do 91-95% i stane, a ako restartujem i napunim on se brzo dopuni do 100% ali onda Battery Doctor upozorava da je baterija prenapunjena.... :confused:
 

Prilozi

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Mislim da ti se baterija raskalibrisala. Android ima u sebi Battery Stats. S obzirom da tablet nije rootovan, neces moci da obrises tu statistiku, izuzev ako ga ne vratis na fabricka podesavanja, ako vec do sada nisi. Ako te posle toga bude zezao, onda ti je baterija odsvirala svoje dane.... :)
 

Danijel068

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
08.10.2014.
Poruka
35
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Mislim da ti se baterija raskalibrisala. Android ima u sebi Battery Stats. S obzirom da tablet nije rootovan, neces moci da obrises tu statistiku, izuzev ako ga ne vratis na fabricka podesavanja, ako vec do sada nisi. Ako te posle toga bude zezao, onda ti je baterija odsvirala svoje dane.... :)
Hvala puno!
A sada ja imam nekoliko pitanja i nedoumica :confused:

1. Kako je uspelo da dodje do dekalibracije ili raskalibracije, nije mi jasno, ja inace nisam formatirao bateriju jer su mi rekli da ne radim to
2. Imam neki update fabricki od Alcatela pa ne znam oce li resiti to problem
3. Kazes da se resava, rootavanjem okej nije problem ali tu moram dobro da razmislim jer je ipak garancija tu

ps. pokusacu sa fabrickim podesavanjima
 
Poslednja izmena:

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
1. Tako što ti se praznila baterija do kraja, ili si je povremeno dopunjavao, pa je skidao sa punjača, pa na kraju softver koji određuje koliko ti je ostalo od baterije mAH pobrljavi i piše ti gluposti.
2. Uradi update, neće da škodi.
3. Rootovanjem samo dobijaš pristup da bez brisanja celog tableta obrišeš npr. ručno battery stats, preko custom recovery-ja koji se flešuje u boot. Međutim, nisam siguran koliko je moguće, tj. da li postoje takvih "hack-ovi" za Alcatel. Ipak to nije Samsung ili Nexus.
 

imanja010

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.04.2015.
Poruka
188
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Alcatel

Probaj fabrička, ako neće probaj update, mislim da Alkatel ima One Touch Update softver koji malo baguje ali radi. Ako i to neće onda je najbolje u servis zbog garancije.
Kalibracija i formiranje baterije su dve različite stvari. Formiranje se više ne radi jer nove baterije ne zahtevaju to, čak je i štetno. Kalibracija su bukvalno podaci koje uredjaj pamti o statusu baterije i njenu istoriju, i na osnovu nje ti odredjuje još koliko vremena je ostalo rada i još neke informacije o statusu ćelija i šta sve ne.
Jedino što ti ne bi savetovao je da kada puniš uredjaj i on ode do 9x proceata i prestane da puni, da ga vraćaš na punjač. Tako nasilno puniš bateriju i možeš je dosta oštetiti.
 

Danijel068

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
08.10.2014.
Poruka
35
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hvala puno!

Sada za kraj kako da resim ovo, jel ima nekakve nade.
Ajd radicu to za update, dok za root sam ovo nasao:

Znaci root-ovanjem gubim garanciju ali ......ali...nasao http://www.how-to-root.club/mp3-0/alcatel-pixi-7-6164.html ne znam jel ovo isplativo...

Naravno da je bar neki NAME tablet/uredjaj lakse bi mi bilo, ali...

PS. Hvala jos jednom na pomoci DRFEDJA

This is reason why love :sekira:! :D
 

Danijel068

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
08.10.2014.
Poruka
35
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Probaj fabrička, ako neće probaj update, mislim da Alkatel ima One Touch Update softver koji malo baguje ali radi. Ako i to neće onda je najbolje u servis zbog garancije.
Kalibracija i formiranje baterije su dve različite stvari. Formiranje se više ne radi jer nove baterije ne zahtevaju to, čak je i štetno. Kalibracija su bukvalno podaci koje uredjaj pamti o statusu baterije i njenu istoriju, i na osnovu nje ti odredjuje još koliko vremena je ostalo rada i još neke informacije o statusu ćelija i šta sve ne.
Jedino što ti ne bi savetovao je da kada puniš uredjaj i on ode do 9x proceata i prestane da puni, da ga vraćaš na punjač. Tako nasilno puniš bateriju i možeš je dosta oštetiti.


Jaooo SVAKA TI DALA!!! :D

Hvala i tebi, naravno sledeci put pazim!
Pa sta bude, kako Bog da :)

ps. pokusacu sa update :)
 
Vrh