• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Adapter?

Belisarios

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
18.06.2018.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Treba mi pomoc.kupio sam PC pre 8 meseci sad posto je on jelte malo noviji i jaci a monitor nije morao sam da uzmem novi monitor zbog rezolucije ali opet monitor je skroman i ne moze da se spoji sa PC-jem zbog vga kabla koji je mnogo veci za PC(ulaz) i onda sam kupio adapter hdmi i preko njega je radilo extra.Skoro je poceo PC da mi se dugo budi kad je u sleep i nekad sam morao sa idem ctrl alt delete da mi izaslo na ekrano zatim nekad se ugasi monitor tj. Pise vga no signal i ja samo onaj hdmi izvadim ubacim i radi a sad je pocelo to mnogo cesto.kad udjem u neku igricu odmah ide vga no signal preko monitora ili alt tabujem i opet se pojavi resetujem pc ili ga ugasim on se upali ali na monitoru isto to pise.Pa me zanima da'l je to adaptera ili mozda nesto drugo?
 

Drakuloni

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.10.2016.
Poruka
400
Rezultat reagovanja
49
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
intel i5 6500 box
Motherboard:
asus z170-pd3
RAM:
16 gb ddr3
VGA & cooler:
amd rx 470 power color red devil 4 giga
Display:
philips 328E8Q
HDD:
WD 1 tb i ssd samsung 850 EVO 500 gb
Sound:
realtec
PSU:
chieftec 700 w
Optical drives:
usb transcend
Mice & keyboard:
trust gxt 101 ms flipper 2
Internet:
cable sbb
OS & Browser:
win 10 pro 64 bit
jesi li probao da skines nov driver za graficku mozda te zeza i napajanje a mozda i nesto trece
 

Belisarios

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
18.06.2018.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
jesi li probao da skines nov driver za graficku mozda te zeza i napajanje a mozda i nesto trece
Pa pise mi da treba sa skinem radeon update ali kaze sa se
jesi li probao da skines nov driver za graficku mozda te zeza i napajanje a mozda i nesto trece
Pa mogu da skinem radeon update ali kada kliknem kaze radeon settinga version and driver version do not match? Da li to ima veze sa ovim.a za napajanje ne bi trebalo kompijuter je manje vise nov i do skoro nisam imao problema sa ovime
 

Drakuloni

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.10.2016.
Poruka
400
Rezultat reagovanja
49
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
intel i5 6500 box
Motherboard:
asus z170-pd3
RAM:
16 gb ddr3
VGA & cooler:
amd rx 470 power color red devil 4 giga
Display:
philips 328E8Q
HDD:
WD 1 tb i ssd samsung 850 EVO 500 gb
Sound:
realtec
PSU:
chieftec 700 w
Optical drives:
usb transcend
Mice & keyboard:
trust gxt 101 ms flipper 2
Internet:
cable sbb
OS & Browser:
win 10 pro 64 bit
a preko kog kabla si povezao monitor kod mene se desilo da nije htela rezolucija dase namesti imao sam kabal sa adapteron vga na hdmi pa nije htelo posle sam kupio hdmi na hdmi i radi super nije bio driver u pitanju
 

Belisarios

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
18.06.2018.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
a preko kog kabla si povezao monitor kod mene se desilo da nije htela rezolucija dase namesti imao sa mkabal sa adapteron vga na hdmi pa nije htelo posle sam kupio hdmi na hdmi i radi super nije bio driver u pitanju
Pa adapter je vga u hdmi
 

Drakuloni

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.10.2016.
Poruka
400
Rezultat reagovanja
49
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
intel i5 6500 box
Motherboard:
asus z170-pd3
RAM:
16 gb ddr3
VGA & cooler:
amd rx 470 power color red devil 4 giga
Display:
philips 328E8Q
HDD:
WD 1 tb i ssd samsung 850 EVO 500 gb
Sound:
realtec
PSU:
chieftec 700 w
Optical drives:
usb transcend
Mice & keyboard:
trust gxt 101 ms flipper 2
Internet:
cable sbb
OS & Browser:
win 10 pro 64 bit
meni nije hteo sa tim adapterom lepo da radi pa sam kupio hdmi na hdmi i radi super ili probaj kupi vga na vga ili hdmi na hdmi
 

Belisarios

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
18.06.2018.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
meni nije hteo sa tim adapterom lepo da radi pa sam kupio hdmi na hdmi i radi super ili probaj kupi vga na vga ili hdmi na hdmi
I ja mislim da je do adaptera ali ipak moram probati prvom sa drajverom da vidim.Hvala na savetu,javljam sta ce od ovog da uspe i da li ce
 

Belisarios

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
18.06.2018.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Evo sta mi se desilo.dugo me vec mucio ovaj problem i kazem sebi sutra idem po novi adapter,ali opet mozda ipak nije do njega i uzmem surfujem po netu trazim,i uzmem i graficku vratim ba stariji update kad ono uspelo.mogu da se igraju igrice ali opet nekad kad alt tabujem ili ctrl alt delete vrati se stariji problem vga no signal...mogu li nekako da se resim toga.isto kada hocu da menjam rezoluciju na komopu ili u igrici isto se desi
 
Vrh