• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Acer nadmašio Dell

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Acer nadmašio Dell

ITsvet.com: Acer je postao proizvođač personalnih računara broj 2 na svetu po prvi put u svojoj istoriji pri čemu ova kompanija ukupno na svetsko tržište isporučuje oko 14% svih računara. Prema izveštaju kompanije IDC za treći kvartal ove godine, tržištem računara i dalje suvereno dominira HP sa 20.2% udela na tržištu dok trećeplasirani Dell može da računa na 12.7%. Iako do pre samo nekoliko godina većina ljudi ne bi bila u stanju da prepozna Acer brend, stvari su se promenile nakon integracije ove kompanije sa Gateway-om i predstavljanja velikog broja različitih modela na tržištima SAD i Evrope. Sa druge strane, Dell je izgubio deo tržišta i drugu poziciju najvećeg proizvođača.
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
eto, ko bi reko da ce ovo da se desi...meni je acer kao kompanija oduvek bila simpaticna
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
eto, ko bi reko da ce ovo da se desi...meni je acer kao kompanija oduvek bila simpaticna
Iz perspektive forumasha, neochekivano, iz perspektive It struichnjaka, totalno predvidim raspelt stvari... Mozete ochekivati i da ce MSI da napreduje na ovom polju ;)

:wave:
 

Flight

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.04.2009.
Poruka
1.016
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
X3 425@X4 B25@4000Mhz - Neki Thermalright
Case:
Chieftec Prostreet Rev. 3.0

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Jel znash koji je proizvodjach prodao proshle godine najvishe laptopova u Srbiji?

Nije MSI Partizanu dao tek tako pare za logo na dresu...


P.S. Trudi se da ti postovi budu konstruktivniji.

:wave: :sekira:
 

mitarus

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
1.097
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 2500K & LC-CC-95
Motherboard:
Gigabyte GA-H77M-HD3
RAM:
2x8GB Kingston HyperX FURY 1866MHz
VGA & cooler:
XFX RX480 8GB
Display:
AOC Q3279VWFD8
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB
Sound:
Creative X-Fi XtremeGamer SB0770
Case:
Fractal Design Arc XL
PSU:
Thermaltake Smart SE 630W
Mice & keyboard:
Logitech MX518 | Logitech UltraX Premium Black
A sto moj Acer monitor zuji k'o blesav kad smanjim Brightnes na ispod 98? Uaa :d

Interesantno je kako neki brendovi imaju prodju kod nas, takodje i pomenuti MSI. Iz mog iskustva, znam ljude koji znaju za MSI i Asus laptopove, a za HP misle da prave samo stampace. Za Dell znaju jos manje. Ali mi smo malo trziste, tako da primeri koje mi imamo ovde su samo kap u moru...
 

Flight

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.04.2009.
Poruka
1.016
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
X3 425@X4 B25@4000Mhz - Neki Thermalright
Case:
Chieftec Prostreet Rev. 3.0
A sto moj Acer monitor zuji k'o blesav kad smanjim Brightnes na ispod 98? Uaa :d

Interesantno je kako neki brendovi imaju prodju kod nas, takodje i pomenuti MSI. Iz mog iskustva, znam ljude koji znaju za MSI i Asus laptopove, a za HP misle da prave samo stampace. Za Dell znaju jos manje. Ali mi smo malo trziste, tako da primeri koje mi imamo ovde su samo kap u moru...
Ne pominji mi HP, kad god dodje neki na instalaciju, kao upravo u ovom tenutku hvatanje za glavu, ili mrezna nece da proradi ili nesto slicno!

@Animan, MSI po kvalitetu nece nikad da stigne Acer, i pored dobre reklame, i niske cene, treba jos nesto da bi prisao Aceru, zato je Acer gde je, a MSI ce ostati negde iza, kod nas nije ni tesko da budu prvi, sto kaze mitarus, nas narod nije cuo ni za sta...

Sto se Partizana tice, ovi iz uprave sve kukaju da nemaju para
 

mcrazy

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.05.2009.
Poruka
473
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
W3520
Motherboard:
Foxconn Bloodrage
RAM:
3x2GB OCZ 1866
VGA & cooler:
GTX280
Display:
22'
HDD:
640GB
Case:
HAF 932
PSU:
HX750
Optical drives:
samsung
Mice & keyboard:
G15, G5
Au, ispade acer neki kvalitet... :d
Mozda su se sada popravili ali SVAKI njihov laptop od pre godinu-dve je bio tesko smece po pitanju kvaliteta izrade. Od tada vise i ne gledam, mada je logicno da su napredovali.
 

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital
Iskreno ja sam priklonjen Toshiba-i, i no matter what garancija im je itekako utrla put, jos malo reklame i videcete ko ce se naci pri vrhu ;)
 

Shiki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.609
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
.
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
LG LC55 42"
HDD:
Kingston V+ 128GB|WD GREEN 1TB (Icy Box)| 160GB WD Passport
Sound:
Logitech Z5500
Mice & keyboard:
Apple Magic Mouse|Apple Wireless Keyboard
Internet:
Cable 8096/384
OS & Browser:
Snow Leopard 10.6.6 :)
Other:
Macbook White Unibody
Ne pominji mi HP, kad god dodje neki na instalaciju, kao upravo u ovom tenutku hvatanje za glavu, ili mrezna nece da proradi ili nesto slicno!

@Animan, MSI po kvalitetu nece nikad da stigne Acer, i pored dobre reklame, i niske cene, treba jos nesto da bi prisao Aceru, zato je Acer gde je, a MSI ce ostati negde iza, kod nas nije ni tesko da budu prvi, sto kaze mitarus, nas narod nije cuo ni za sta...

Sto se Partizana tice, ovi iz uprave sve kukaju da nemaju para
Morash malo da se informishesh pre nego li opalish ovakav post...
MSI je u poprilicno velikoj ofanzivi shto na nashem shto na svetskom trzishtu, kod nas je ta prica proshla skroz pa su proshle godine ko shto Dule rece imali najvecu prodaju.
Izmedju ostalog otvorili su i kacelariju ovde koja je zaduzena za Balkan. Imaju jasnu viziju i popravili su se jako jako mnogo. To shto nekad kao marka nisu bili najsjajniji ne znaci da su i sad loshi i da ce biti loshi tako da te price ti ne piju vodu.

Pogledaj samo nove serije njihovih laptopova/netbookova. Pogotovo ciljam na X600 model i U200. Mislim da konkurencija nema nishta slicno da ponudi po slicnoj ceni...

A i ova opaska za partizan je krajnje pateticna...

:wave:
 

bungynik

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.08.2009.
Poruka
132
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core2Duo E8400 + Xigmatek HDT-D1284 poliran + Gelid GC-2 pasta
Motherboard:
Asus P5Q-E
RAM:
4Gb Kingston HyperX KHX8500D2T1K2/4G 1066Mhz Extended hetasinks
VGA & cooler:
Asus EN9800GX2 TOP
Display:
Asus VH242H 24" WIDE, 1920x1080 (16:9), Full HD 1080P
HDD:
4xWD750Gb RE2 + 2xWD500Gb RE3 + WD500Gb Black
Sound:
Creative AudigyII Platinum eX
Case:
Lian Li PC-71 Full Tower (Enermax front Multipanel)
PSU:
Chieftec APS-750C
Optical drives:
Optiarc AD-7200A
Mice & keyboard:
Gigabyte GM-M8000 Laser Gaming Mouse, MS Sidewinder X6 keyboard
Morash malo da se informishesh pre nego li opalish ovakav post...
MSI je u poprilicno velikoj ofanzivi shto na nashem shto na svetskom trzishtu, kod nas je ta prica proshla skroz pa su proshle godine ko shto Dule rece imali najvecu prodaju.
Izmedju ostalog otvorili su i kacelariju ovde koja je zaduzena za Balkan. Imaju jasnu viziju i popravili su se jako jako mnogo. To shto nekad kao marka nisu bili najsjajniji ne znaci da su i sad loshi i da ce biti loshi tako da te price ti ne piju vodu.

Pogledaj samo nove serije njihovih laptopova/netbookova. Pogotovo ciljam na X600 model i U200. Mislim da konkurencija nema nishta slicno da ponudi po slicnoj ceni...

A i ova opaska za partizan je krajnje pateticna...

:wave:
Pa upravo te serije imaju katastrofalno los prikaz na monitoru... Gobalno gledano, lcd je MSI-ju rak rana. Ima o sam prilike da razgovaram sa poslovnim ljudima koji su uzeli MSI lap-top-ove i u globalu ni jedan od njih nije zadovoljan. Asus, Acer, HP i Dell imaju daleko bolji LCD od MSI-a. To sto neko uz pomoc reklame uspeva da pospesi prodaju, to je drugo, ali sto se tice kvaliteta MSI tu stvarno (po mom licnom misljenju) nema sta da trazi u drustvu ovih gore navedenih. Ali globalno MSI ima problem i sa kvaliteytom ostalih komponenti. Bar u krugovima gde se krecem, a i ja prodajem MSI, imali smo puno reklamacija na MB i VGA-e. Posebno kad se prisetim K9N neo-F, skoro 80% ploca koje smo prodali su se vratile. I inace MSI bije glas da je problematican!
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
@Animan, MSI po kvalitetu nece nikad da stigne Acer, i pored dobre reklame, i niske cene, treba jos nesto da bi prisao Aceru, zato je Acer gde je, a MSI ce ostati negde iza, kod nas nije ni tesko da budu prvi, sto kaze mitarus, nas narod nije cuo ni za sta...

Sto se Partizana tice, ovi iz uprave sve kukaju da nemaju para
Da da... Nece nikad da ih stigne... Nije ovo pijaca, ili pak lutrija, ovo je IT. Ovde nemash nishta zagarantovano, a krajnji korisnici nisu :vuna:. Mozesh neko vreme da se provlachish, ali te to ili pre ili kasnije sacheka i odrazi se o prodaju... Nema prodaje, nema firme...

Shto se tiche trke... Kao da imaju za chim da trache i jure :). Pa Acer je uvek bio sinonim za pristupachno i ne mnogo kvalitetno, ali dobro uklopljeno... Isto to sad daje i MSI. Acer chak ima i eMachines prenosnih liniju rachunara koja je super povoljna i isto toliko kvalitetna... Chak i sam Acer je dugo tvrdio da sa tim rachunarima nema veze :D. Secam se da je neko od kolega novinara rekao bio da je to "jeftini Acer", ali je zapazanje na to bilo mnogo bolje :D. Neko iz mase je rekao da je "jeftini Acer" ustvari chist pleonazam :rotf:

:wave:

P.S. To na dresu je Partizana je i pola miliona eura u budzetu tog kluba... To shto uprava kuka je neka totalno druga non IT pricha i nije joj mesto na PCAXE forumu ;)
 

Flight

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.04.2009.
Poruka
1.016
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
X3 425@X4 B25@4000Mhz - Neki Thermalright
Case:
Chieftec Prostreet Rev. 3.0
Morash malo da se informishesh pre nego li opalish ovakav post...
MSI je u poprilicno velikoj ofanzivi shto na nashem shto na svetskom trzishtu, kod nas je ta prica proshla skroz pa su proshle godine ko shto Dule rece imali najvecu prodaju.
Izmedju ostalog otvorili su i kacelariju ovde koja je zaduzena za Balkan. Imaju jasnu viziju i popravili su se jako jako mnogo. To shto nekad kao marka nisu bili najsjajniji ne znaci da su i sad loshi i da ce biti loshi tako da te price ti ne piju vodu.

Pogledaj samo nove serije njihovih laptopova/netbookova. Pogotovo ciljam na X600 model i U200. Mislim da konkurencija nema nishta slicno da ponudi po slicnoj ceni...

A i ova opaska za partizan je krajnje pateticna...

:wave:
Slusaj prijatelju, da li ti prodajes recimo MSI notebookove? Pa da mi kazes da li sam informisan ili ne?

Ne razumem zasto je opaska pateticna, objasni? Ako je MSI jak sponzor zasto kukaju da nemaju para, ili ce da prestanu da kukaju, s obzirom da je dosao MSI? Da prilicno dobro sam upoznat sa serijom X600. MSI ima najnize cene i to je ok, i kobajagi servis 72h, znaci hoces za najmanje para na papiru najvise mogucnosti izvoli, hoces nesto drugo, moraces vise da platis.

Znaci imaju jaku viziju a ovlasceni servis im je PAKOM!!!!!!! :D:D:D:D:D
Ne da im je vizija nego samo tako! I servis od 72h koji u stvari znaci 8-9 radnih dana.

@Mcrazy, pa sada Acer i jeste kvalitet, cak i da nije opet je dosta ispred MSI-a, dosta, dosta.

Za Toshibu respect, njihove cak i najjeftinije serije imaju fantasticne panele, e sad ergonomija tih jeftinih manje vise, ali opet Toshiba je siguran izbor jos uvek.

@Animan, a za koj * si onda pominjao Partizana uopste, kakve on veze ima sa MSI-jem, pa posle ispada ja pisem nesto sto nema veze sa temom?

PS/A Shiki jos kaze komentar patetican, samo to nek mi objasni, da vidim da li zna sta znaci rec patetican?
 
Poslednja izmena:

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Pa upravo te serije imaju katastrofalno los prikaz na monitoru...Gobalno gledano, lcd je MSI-ju rak rana. Ima o sam prilike da razgovaram sa poslovnim ljudima koji su uzeli MSI lap-top-ove i u globalu ni jedan od njih nije zadovoljan. Asus, Acer, HP i Dell imaju daleko bolji LCD od MSI-a.
Ja to nisam primetio, kao ni moje kolege "testeri"... Odnosno, niti je bolji niti je loshiji od svojih pandana iz pomenutih firmi... Sebi dajem za pravo da kazem ovo jer sam dugogodishnji saradnik nashih poznatih chasopisa i sajtova, a imao sam prilike da testiram sve i svashta (da ne kazem da mi je muka od HW-a). Recimo od svih netbook-ova Wind U100 u U123 serija ima najbolji displej i to ubedljivo, a jedini imaju non glare displej... To ni ASUS ni ACER ni HP ni DELL nemaju...



To sto neko uz pomoc reklame uspeva da pospesi prodaju, to je drugo, ali sto se tice kvaliteta MSI tu stvarno (po mom licnom misljenju) nema sta da trazi u drustvu ovih gore navedenih. Ali globalno MSI ima problem i sa kvaliteytom ostalih komponenti. Bar u krugovima gde se krecem, a i ja prodajem MSI, imali smo puno reklamacija na MB i VGA-e. Posebno kad se prisetim K9N neo-F, skoro 80% ploca koje smo prodali su se vratile. I inace MSI bije glas da je problematican!
Ja bi reko da je to plusvanperfekt- davno proshlo vreme :D
Ima istine u tome shto prichash, to je nesumnjivo, ali situacija sada nije takva, shtavishe... MSI GD65 matichna plocha koja ce se uskoro pojaviti na PCAXE portalu je super kvalitetna, a isto vazi i za njihove nove modele grafichkih karti. MSI je nauchio na tezi nachin to da se u IT-u ne smesh zezati... Dugo su placali ceh toga, ali su izvukli pouke i krenuli u totalno drugom pravcu ;)

:wave:

@Animan, a za koj * si onda pominjao Partizana uopste, kakve on veze ima sa MSI-jem, pa posle ispada ja pisem nesto sto nema veze sa temom?

PS/A Shiki jos kaze komentar patetican, samo to nek mi objasni, da vidim da li zna sta znaci rec patetican?
Rezlika izmedju mene i tebe je u tome shto je moja pricha vezana za IT, a tvoja uvek bezi tj vuche u offtopic.

Moj komentar:

animaN je napisao(la):
Jel znash koji je proizvodjach prodao proshle godine najvishe laptopova u Srbiji?

Nije MSI Partizanu dao tek tako pare za logo na dresu...


P.S. Trudi se da ti postovi budu konstruktivniji.
Ja sam rekao da je zahvljujuci dobrom marketingu i proizvodima MSI ima mogucnost da ubire plodove proshlogodishnjeg rada i da se sada reklamira na dresovima nasheg poznatog kluba i time dalje shiri marketnigshku prichu. Dakle, vezano je za IT.

Onda tvoj offtopic post:

Flight je napisao(la):
Sto se Partizana tice, ovi iz uprave sve kukaju da nemaju para
A tvoja poneta je?

Ti prichash o tome kako Partizan tj njegova uprava kuka da nema para i to nema veze sa IT-om...

Nadam se da sad vidish u chemu je problem tvog posta?

:wave:
 
Poslednja izmena:

Flight

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.04.2009.
Poruka
1.016
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
X3 425@X4 B25@4000Mhz - Neki Thermalright
Case:
Chieftec Prostreet Rev. 3.0
Ja ovde vidim veliki problem, ali nije u mom postu, a problem je taj sto je meni kroz ruke prosla cela serija najnovija MSI notebookova, i sada cete vi mene da ubedjujete u nesto trece, jos ce Shiki da mi kaze nisi informisan, ko je taj Shiki i da li zna o cemu prica? Ne zna evo ja cu da odgovoirm odmah.

Animane, svaka tebi cast veruje da imas dosta iskustva sa hardverom, ali ti si dobijao hardware za test, a nisi ga popravljao, vrsio instalacije i nisu ti dolazili zadovoljni ili nezadovoljni kupci, mnogo toga bi treba da znas na osnovu tvog iskustva, ali opet o ovme sto pricas, verujem da si vise pod utiskom marketinga MSI. :)
Ako nisi primetio kako koji panel na notebooku izgleda onda nisi verovatno obratio paznju, jer su razliciti svuda od firme do firme, a ovo sto prica bungynik ne prica napamet.

Pravljenje notebookova je poput (nije isto ali podseca) na pravljenje fotoaparata, moze sad' Samsung da igra i da peva, ali on ne moze da se bori protiv 50-godisnje tradicije izrade aparata i optike, niti ima sta da trazi pored tih firmi, Acer je ispekao zanat, i ne samo Acer, svojevremeno je Dell bio zakon i naravno Toshiba mnogo pre Acera, i sada MSI video, uh ovde je dobra lova na trzistu laptopova i notebookova, sad' cemo i mi tu da uskocimo. To se vidi na svakom njihovom modelu, mnogo toga je lose reseno, od polozaja optickog uredjaja, pa do dugmeta za ukljucivanje, itd... Jos su oni zeleni, a hteli bi sve.
 
Poslednja izmena:

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital
Ja to nisam primetio, kao ni moje kolege "testeri"... Odnosno, niti je bolji niti je loshiji od svojih pandana iz pomenutih firmi... Sebi dajem za pravo da kazem ovo jer sam dugogodishnji saradnik nashih poznatih chasopisa i sajtova, a imao sam prilike da testiram sve i svashta (da ne kazem da mi je muka od HW-a). Recimo od svih netbook-ova Wind U100 u U123 serija ima najbolji displej i to ubedljivo, a jedini imaju non glare displej... To ni ASUS ni ACER ni HP ni DELL nemaju...
Mogu da potvrdim Duletov post, jer ni ja za sad nisam video bolji displej od navedenih primera. Hehe sad se i setih OC potencijala i trazenja Clock Generatora u redakciji Digital-a xD

Ja ovde vidim veliki problem, ali nije u mom postu, a problem je taj sto je meni kroz ruke prosla cela serija najnovija MSI notebookova, i sada cete vi mene da ubedjujete u nesto trece, jos ce Shiki da mi kaze nisi informisan, ko je taj Shiki i da li zna o cemu prica? Ne zna evo ja cu da odgovoirm odmah.

Animane, svaka tebi cast veruje da imas dosta iskustva sa hardverom, ali ti si dobijao hardware za test, a nisi ga popravljao, vrsio instalacije i nisu ti dolazili zadovoljni ili nezadovoljni kupci, mnogo toga bi treba da znas na osnovu tvog iskustva, ali opet o ovme sto pricas, verujem da si vise pod utiskom marketinga MSI. :)
Izvini, ali sve mozes da kazes, ali da marketing utice na glavnog urednika za hardware hardware-skog casopisa Digital-a, to je previse ^^ Problem je i to da kroz ruke prodje model, tj cela serija MSI serija, i ja ne verujem da mozes posvetiti dovoljno paznje uredjaju da ga detaljno testiras kao sto je Dule radio za Digital ;)
 
Poslednja izmena:

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Ja ovde vidim veliki problem, ali nije u mom postu, a problem je taj sto je meni kroz ruke prosla cela serija najnovija MSI notebookova, i sada cete vi mene da ubedjujete u nesto trece, jos ce Shiki da mi kaze nisi informisan, ko je taj Shiki i da li zna o cemu prica? Ne zna evo ja cu da odgovoirm odmah.
Niko se nije zalio na tvoj stav, to je OK, poshtujem! Imash pravo na mishljenje, boze moj, pa zato i sluzi forum. Jedina zamerka ide na tvoj prvi nekonstruktivni post u ovoj temi, kao i na to shto si pocheo da skrecesh ka offtopic-u. Reci mi da nije tako bilo, jel sam sad rekao neshto shto nije istina? Moramo da budemo realni i iskreni, prema sebi pre svega, to je velika ljudska osobina ;)

Flight je napisao(la):
Animane, svaka tebi cast veruje da imas dosta iskustva sa hardverom, ali ti si dobijao hardware za test, a nisi ga popravljao, vrsio instalacije i nisu ti dolazili zadovoljni ili nezadovoljni kupci, mnogo toga bi treba da znas na osnovu tvog iskustva, ali opet o ovme sto pricas, verujem da si vise pod utiskom marketinga MSI. :)
Ako nisi primetio kako koji panel na notebooku izgleda onda nisi verovatno obratio paznju, jer su razliciti svuda od firme do firme, a ovo sto prica bungynik ne prica napamet.
Bio sam u stalnom kontaktu sa svim servisima velikih firmi kao shto su Pakom, Cometrade i sl... Dobro znam shta i gde je stavljeno i kakav je HW korishcen. Zato sam i kupio recimo Crypton LCD jer je u mom primerku bio kvalitetan Samsung panel. Dok su neki u to vreme kupovali "proverene" marke :). Mene je sve zanimalo kada sam bio urednik za HW u Digital-u, sad kada se svi borimo za bolje i iskrenije IT nebo pod ovom nashom "sekirom" sam josh pazljiviji u opisima HW-a, jer konachno mogu da pishem tachno ono shto zelim, bez da brinem da li sam ili nisam nekoga , uslovno recheno "popljuvao" nekog. Kao glavni i odgovorni urednik sada ja diktiram nachin na koji se pishe i sl.
Ja sam se sa Bungynik-om slozio, shto se vidi iz mojih postova, ali kada prichamo o sadashnjosti, MSI vishe nema problema te vrste, bar ne vishe ili manje od konkurenata. Ono shto ja ne volim da vidim je kada se stvori klishe za neku kompaniju, kao shto je do skoro vazio klishe za ATI i NV. Znash ono "Ati ima bolju 2D sliku, a NV 3D" :) Ne treba generalizovati stvari i kapirati ih kao amin, bar ne u IT-u. Ova grana je veoma podlozna brzim promenama i uvek treba biti u trendu i znati shta i gde se neshto dogadja.
Zapravo ja sam jedan od retkih koji nije pod nikakvim utiskom, zato me (PCAXE) lokalne kancelarije pomenutih firmi i ne gotive mnogo... No, promenice se i to vremenom, sekira raste :)

Flight je napisao(la):
Acer je ispekao zanat, i ne samo Acer, svojevremeno je Dell bio zakon i naravno Toshiba mnogo pre Acera, i sada MSI video, uh ovde je dobra lova na trzistu laptopova i notebookova, sad' cemo i mi tu da uskocimo. To se vidi na svakom njihovom modelu, mnogo toga je lose reseno, od polozaja optickog uredjaja, pa do dugmeta za ukljucivanje, itd... Jos su oni zeleni, a hteli bi sve.
Pa i IBM je bio zakon, a sad vishe u svetu prenosnih rachunara nije "Veliki plavi" vec "Veliki zuti" :). Slazem se da MSI nema vrhunske prenosne rachunare, ali Acer definitivno ne pravi nishta bolje, samo im je portfolio dosta veci. I MSI-i u Acer-u i Toshiba-i , tj svima cu ti naci mane u zavisnosti od modela do model-a. Moja poneta je da taj MSI raste, a da Acer nije u toj meri bolji da moze da "iskulira" neko vreme :) Recimo Toshiba je po izradi i kvalitetu iz moje perspektive gledishta daleko ispred pomenute dve kompanije. Acer mi nije daleko ispred MSI-a, jeste ispred, ali po izradi i kvalitetu definitivno nije...
 
Poslednja izmena:

Flight

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.04.2009.
Poruka
1.016
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
X3 425@X4 B25@4000Mhz - Neki Thermalright
Case:
Chieftec Prostreet Rev. 3.0
Sto kazu, vreme ce pokazati sve, i prve reklamacije :)

Od mene dosta rekao sam i previse u ovoj temi. Pozdrav!

Pametno si uradio za taj LCD televizor, nisam upucen u njih ali postujem takvu filozofiju.
 

bungynik

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.08.2009.
Poruka
132
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core2Duo E8400 + Xigmatek HDT-D1284 poliran + Gelid GC-2 pasta
Motherboard:
Asus P5Q-E
RAM:
4Gb Kingston HyperX KHX8500D2T1K2/4G 1066Mhz Extended hetasinks
VGA & cooler:
Asus EN9800GX2 TOP
Display:
Asus VH242H 24" WIDE, 1920x1080 (16:9), Full HD 1080P
HDD:
4xWD750Gb RE2 + 2xWD500Gb RE3 + WD500Gb Black
Sound:
Creative AudigyII Platinum eX
Case:
Lian Li PC-71 Full Tower (Enermax front Multipanel)
PSU:
Chieftec APS-750C
Optical drives:
Optiarc AD-7200A
Mice & keyboard:
Gigabyte GM-M8000 Laser Gaming Mouse, MS Sidewinder X6 keyboard
Ma Acer je globalno manja firma od MSI-a. Nije ni Acer nesto da puca od kvaliteta, ali je pouzdaniji od MSI-a. Ja imam jednu znacajnu primedbu na MSI, a to je problem sa kvarovima i nepouzdanoscu. MSI je od uvek imao odlicne ploce iz High-End segmenta i tu nije zaostajao za drugima, problem je budget i mainstream segment gde oni i dan danas brljaju. Ne sumnjam da kada zele da naprave dobar lap-top oni mogu da nabave najkvalitetniji panel i komponente. Problem je sto oni prave previse kompromisa, bar po meni, tako da se njihovi budget i mainstream proizvodi ne odlikuju nekim kvalitetom i u tom segmentu za iste pare mozes kupiti bolji proizvod. Zalosno je to sto je u odnosu na Acera, MSI Gigant. Ja razumem Dell... nema svoju proizvodnju gotovo ni jedne komponente koju ugradjuje, drugi mu rade sve po njihovim specifikacijama, a on fakticki sklapa. Ali MSI ima svoje fabrike za proizvodnju i svoje biroe i studije za projektovanje i dizajn, a ipak ne moze da se izbori sa mnogo i finansijski i po kapacitetima slabijim igracima. Ako se neko opekao sa tvojim proizvodima, ond da bi povratio poverenje, nije dovoljno da tu i tamo zablista neki proizvod vrhunskih performansi, vec da kompletana proizvodna gama bude bar dovoljno kvalitetna, da ne pravi vise problema nego konkurentski proizvodi konkurentskih kompanija u toj klasi. A ja jos uvek imam mnogo veci broj MSI ploca i kartica vracenih na servis nego Asus, Saphire ili Gigabyte. Sto je najgore, cak i jeftini Biostar ima vecu pouzdanost od MSI-a. A to mozes da proveris kontaktirajuci servisere firmi koji prodaju i jedno i drugo. Ja ne zavisim ni od jednog proizvodjaca i mogu da kazem apsolutno sta mislim. Ja ni jednog momenta nisam rekao da MSI ne moze da napravi vrhunski proizvod... ali to ipak radi na kasicicu sto bi nasi rekli. Pazi ja dobro pamtim MSI ploce iz platinum i Diamond serije za s. A i 754 i 939. I stvarno su bile vrhunske. Ni jedna mi se nije vratila na servis, a dosta sam ih prodao, ali su istovremeno imali ploce srednje i nize klase kojima smo bili zatrpani, kazem smo jer sam i ja i moje kolege vlasnici drugih radnji (a uglavnom smo drugari iz mladosti), cvileli zbog problema sa istima i nezadovoljnim kupcima. Koliko vidim trenutno... nije se mnogo promenilo. Ali ajde da ja ne budem subjektivan, mozes kao sto sam ti predlozio da kontaktirad radnje i firme koje prodaju MSI i neke druge proizvodjace i ako zele da ti daju uvid u servisni log videces da ne pricam napamet. Najgore je to sto nisu zeleni i sto imaju strahovit kapacitet i potencijal, ali ocigledno problematicnu realizaciju.
 
Poslednja izmena:

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Ma Acer je globalno manja firma od MSI-a. Nije ni Acer nesto da puca od kvaliteta, ali je pouzdaniji od MSI-a. Ja imam jednu znacajnu primedbu na MSI, a to je problem sa kvarovima i nepouzdanoscu. MSI je od uvek imao odlicne ploce iz High-End segmenta i tu nije zaostajao za drugima, problem je budget i mainstream segment gde oni i dan danas brljaju. Ne sumnjam da kada zele da naprave dobar lap-top oni mogu da nabave najkvalitetniji panel i komponente. Problem je sto oni prave previse kompromisa, bar po meni, tako da se njihovi budget i mainstream proizvodi ne odlikuju nekim kvalitetom i u tom segmentu za iste pare mozes kupiti bolji proizvod. Zalosno je to sto je u odnosu na Acera, MSI Gigant. Ja razumem Dell... nema svoju proizvodnju gotovo ni jedne komponente koju ugradjuje, drugi mu rade sve po njihovim specifikacijama, a on fakticki sklapa. Ali MSI ima svoje fabrike za proizvodnju i svoje biroe i studije za projektovanje i dizajn, a ipak ne moze da se izbori sa mnogo i finansijski i po kapacitetima slabijim igracima. Ako se neko opekao sa tvojim proizvodima, ond da bi povratio poverenje, nije dovoljno da tu i tamo zablista neki proizvod vrhunskih performansi, vec da kompletana proizvodna gama bude bar dovoljno kvalitetna, da ne pravi vise problema nego konkurentski proizvodi konkurentskih kompanija u toj klasi. A ja jos uvek imam mnogo veci broj MSI ploca i kartica vracenih na servis nego Asus, Saphire ili Gigabyte. Sto je najgore, cak i jeftini Biostar ima vecu pouzdanost od MSI-a. A to mozes da proveris kontaktirajuci servisere firmi koji prodaju i jedno i drugo. Ja ne zavisim ni od jednog proizvodjaca i mogu da kazem apsolutno sta mislim. Ja ni jednog momenta nisam rekao da MSI ne moze da napravi vrhunski proizvod... ali to ipak radi na kasicicu sto bi nasi rekli. Pazi ja dobro pamtim MSI ploce iz platinum i Diamond serije za s. A i 754 i 939. I stvarno su bile vrhunske. Ni jedna mi se nije vratila na servis, a dosta sam ih prodao, ali su istovremeno imali ploce srednje i nize klase kojima smo bili zatrpani, kazem smo jer sam i ja i moje kolege vlasnici drugih radnji (a uglavnom smo drugari iz mladosti), cvileli zbog problema sa istima i nezadovoljnim kupcima. Koliko vidim trenutno... nije se mnogo promenilo. Ali ajde da ja ne budem subjektivan, mozes kao sto sam ti predlozio da kontaktirad radnje i firme koje prodaju MSI i neke druge proizvodjace i ako zele da ti daju uvid u servisni log videces da ne pricam napamet. Najgore je to sto nisu zeleni i sto imaju strahovit kapacitet i potencijal, ali ocigledno problematicnu realizaciju.
Mislim da sve svesno rade ;) Tj da se nadaju prodaji na osnovu izgradjenog brenda i zvuchnosti firme. Medjutim, ta vremena lagano prolaze, a finalni korisnici su daleko oshtriji nego ranije. Znam ja za njihov procenat reklamacije koje je u proseku do pre godinu dana iznosio skoro 6%. Sada je dosta bolje situacija ;)

:wave:
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Uh, kako moje teme izazivaju boorne reakcije ;)

Ja sam generalno zadovoljan Acerima, ono malo što sam imao kontakta sa proizvodima te firme...
 

onlyuros

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
16.10.2009.
Poruka
57
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 megahalem rev. B
Motherboard:
Gigabyte p55 ud3
RAM:
2x2 Gb Geil 2000 MHz cl9
VGA & cooler:
PowerColor 5850
Display:
Samsung 225mw
HDD:
WD 1Tb Green Series 64mb
Case:
Chieftec Dragon stari dobri
PSU:
CHIEFTEC CFT-650-14CS 650W
Mice & keyboard:
MX Revolution
Internet:
8mbps sbb
OS & Browser:
Win7 x64
Evo ako hocete informacije iz prve ruke korisnika i MSI-a i Acera! MSI gx700 i Acera ( ne mogu da se setim oznake) sam uzeo pre 2 god u isto vreme i kostali su priblizno isto (boga oca) ! Kao prvo da budem iskren i jedan i drugi su losi. U MSI sam se zestoko razocarao, i mogu samo da se zahvalim njihovom "zestokom" marketingu sto sam se tako preje*ao i uzeo njihov laptop (inace satro gaming serije). Problema sam imao od samog starta - ispadali srafici sa donjeg poklopca, parcad lima setala po unutrasnjosti i konacno totalno riknjavanje graficke koja je sprzila maticnu... Na servis sam cekao DVA MESECA!!! E, a sada kulminacija, kada su mi vratili laptop ubacili su 8600gs umesto gta i ja ne racunajuci da to moze da se dogodi nisam proverio sve do jedno pola god kasnije kad je bilo skroz kasno... Znaci kompletno razocarenje na svakom nivou! Sto se acera tice iako nisam imao problema kao sa msi-em mada je generalni utisak o kvalitetu izrade bio mnogo nizi nego kod msi-a... Ne bih da iznosim konaci neki sud koji je gori proizvodjac, ali sledeci put necu sigurno uzeti ni jedan ni drugi!
 
Poslednja izmena od urednika:

bungynik

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.08.2009.
Poruka
132
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core2Duo E8400 + Xigmatek HDT-D1284 poliran + Gelid GC-2 pasta
Motherboard:
Asus P5Q-E
RAM:
4Gb Kingston HyperX KHX8500D2T1K2/4G 1066Mhz Extended hetasinks
VGA & cooler:
Asus EN9800GX2 TOP
Display:
Asus VH242H 24" WIDE, 1920x1080 (16:9), Full HD 1080P
HDD:
4xWD750Gb RE2 + 2xWD500Gb RE3 + WD500Gb Black
Sound:
Creative AudigyII Platinum eX
Case:
Lian Li PC-71 Full Tower (Enermax front Multipanel)
PSU:
Chieftec APS-750C
Optical drives:
Optiarc AD-7200A
Mice & keyboard:
Gigabyte GM-M8000 Laser Gaming Mouse, MS Sidewinder X6 keyboard
Pa Acerovi lap-topovi iz gornje klase su radjeni veoma kvalitetno. Mislim , imajuci prilike da koristim i jedne i druge, da je izbor materijala i zavrsna obrada kod Acera na nesto visem nivou. Acer je napredovao u skoro svim aspektima, verovatno vise nego bilo koja IT kompanija i pokazuje najvise truda i zelje kao i ulozene energije da napravi dobar proizvod. Samim tim sto je Ferrari stavio svoj logo na njihove lap-topove znaci nesto, jer ko je upoznat sa politikom ferrarija, zna da oni imaju ekstremno stroge standarde kada je u pitanju upotreba njihovog imena i znaka na nekom proizvodu. Bas zbog toga i imaju kultni status u svakom pogledu. Sve sto je na bilo koji nacin povezano sa Ferrarijem, mora da bude vrhunski proizvod. To sto je onlyuros napisao za MSI stoji, a posebno za servis... totalna katastrofa... armagedon! Acer u nizem segmentu koristi standardne konfekcijske materijale i zavrsnu obradu, ali je moj utisak da je panen za klasu do dve boljeg kvaliteta nego kod MSI-a. Ja licno ako mi kupac dozvoli das mu preporucim neki od modela ove dve kompanije, iz mesta preporucujem Acer,. Prvo zato sto je pouzdaniji, drugo manje problema sa servisom, a trece TFT. MSI prodajem samo onima koji su dosli da kupe bas MSI. Ne trebaju mi glavobolje sa servisom i stalnim reklamacijama, a samim tim i nezadovoljnim musterijama. Ovi najnoviji Aceri su cini mi se podigli kvalitet za jos jedan stepenik vise, a cini mi se i da im je poboljsana i funkcionalnost. Mozda drugi imaju bolja ili drugacija iskustva sa MSI-jem, ali znam da sigurno nisam izuzetak u ovakvom stavu, kao sto sam i siguran da vecina onih koji prodaju MSI zna o cemu pricam i da se slazu samnom.
 

Flight

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.04.2009.
Poruka
1.016
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
X3 425@X4 B25@4000Mhz - Neki Thermalright
Case:
Chieftec Prostreet Rev. 3.0
@bungynik

Potpuno je tacno sve sto si rekao, i slazem se sa tobom u ptopunosti. A, slazem se s tobom zato sto imam isustva i sa jednom i sa drugom pomenutom firmom, a pogotovu sa MSI-jem.
 

Shiki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.609
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
.
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
LG LC55 42"
HDD:
Kingston V+ 128GB|WD GREEN 1TB (Icy Box)| 160GB WD Passport
Sound:
Logitech Z5500
Mice & keyboard:
Apple Magic Mouse|Apple Wireless Keyboard
Internet:
Cable 8096/384
OS & Browser:
Snow Leopard 10.6.6 :)
Other:
Macbook White Unibody
Poshto ne vredi dalje "natezanje" sa vama da li je MSI dobar ili losh a i to nije predmet teme vec ACER I DELL, MSI-ja kao shto vidite nema na spisku ova tema lagano ode u :lock:

:sekira:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh