• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

A1 problem

NemanjaRadicevic

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
05.04.2023.
Poruka
47
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 10400F
Motherboard:
B560M PRO VDH WIFI
RAM:
Fury Beast 32gb (4x8) 3200mhz
VGA & cooler:
Sapphire pulse RX 6700 XT
Display:
Dell S2522HG
HDD:
SSD: KINGSTON 1TB NV2 M.2 PCIe M.2 2280 SNV2S/1000G
Sound:
Fantech GS202 Sonar + Logitech G Pro X
Case:
METROPOLIS PRO
PSU:
COOLERMASTER MWE White V2 700W
Mice & keyboard:
Fantech ZEUS X5S + Jetion JT-DKB010
Internet:
A1 25/10
OS & Browser:
Windows 10 Pro
Odma da se izvinim adminima i članovima ako budem preterao u nastavku ali ovo moram da kažem i da zatražim "pomoć".

A1 koristim već 3 godine i za ove 3 godine sam toliko zamrzeo ovu mrežu da je to prosto neverovatno.. Mreža kao mreža (pozivi, poruke i te zezancije) mi je uvek bila okej ali otkad sam telenor internet zamenio za vipov kao da sam počinio samoubistvo.. Neverovatno mi je da je internet toliko loš. Dovoljno je samo da su dva uređaja na njega povezana i da je on neupotrebljiv.. A kao vrhunac svega je to što je sada krenuo da zeza i kada je samo JEDAN uređaj povezan na njega.. Prvo sam mislio ajde jeftin je paket šta sam mogao da očekujem. Promenim ga nakon 2 godine i uzmem jači a ono još gore radi nego pre... Zaglavljen sam sa njim do sledećeg marta ako ga ne razlupam do tada. Sam sebi sam kriv kada sam produžio ugovor na još dve godine šta ću..

Zamolio bih bilo koga ko se iole malo razume i zna da mi napiše da li postoji neki način da ga barem koliko toliko "stabilizujem" (primera radi prosek ping u ovom mesecu mi je bio 500.. Neko će misliti da se za***avam i preterujem ali nikada iskreniji nisam bio). Gaming na njemu je nemoguća stvar, kakvih sam se sve upozorenja u vezi interneta nagledao u toku ove 3 godine mislim da sam oborio sigurno neki Ginisov rekord. Pa ljudi u Sibiru imaju stabilniji ping od mene.. Mislio sam da je možda slab signal pa sam ga premeštao po kući gde god sam stigao, samo još na plafon ga nisam stavio ali idalje isto. Čačkao sam po podešavnjima, gledao milione onih klipova na youtube kako da rešim problem, sve uzalud on je takav pa je takav.. Da ostavim gaming po strani, ne bitno da li je brza ili spora tarifa skoro svaki dan mi se dešava da jedva mogu video da gledam na 720p koliko koči.. S vremena na vreme slike u instagramu i facebooku ne želi da mi se učitaju, a story pa ne daj Bože.. Pomislio sam možda postoji neka smetanja, ma kakva smetnja oni kažu da sve radi normalno... Ako je normalno da je meni download brzina 200kb/s (i to sve česće iz nekog razloga i na brzoj tarifi) i da mi je minimalan ping jednom u nedelju dana od 60 do 70 a prosečan 500 (o maksimalnom neću ni da pričam, u lol mi se dešavalo s vremena na vreme da ode u milion dok u valorantu 40k je normala sve dok ne pukne igra. Ako uspem da nađem u starom telefonu slike za lol podeliću ovde da se se malo nasmejete) onda sam izgleda samo ja nenormalan. Menjao sam i kabal od interneta jer nisma više znao šta da radim, zamenio sam ruter (najgora odluka u životu, domet mu je sada 5m, odem do kuhinje jedva dve crtice imam a samo zid me jedan deli od njega...)

Nema šta nisam pokušao ali eto ako imate još neke ideje napišite pa da eksperimentišemo jer on jedino za to i može da se trenutno koristi :)

Ovo sam napisao pre svega zbog sebe ako se neko našao u sličnom problemu da vidim da li je i kako je uspeo da ga reši a onda i zbog drugih koji su razmišljali da uzmu njihov internet.

Ne tražim puno samo da barem mogu da uđem u instagram i youtube i po mogućnosti da mi ping bude ispod 100 ako je ikako moguće...
 

Djolekg

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2016.
Poruka
9.260
Rezultat reagovanja
5.344
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 3770K(4.4ghz),-BeQuiet pure rock slim
Motherboard:
AsRock p67 pro
RAM:
hyperx fury 12 GB DDR3 1600 mhz cl10
VGA & cooler:
Sapphire Nitro + RX 580 4gb
Display:
Asus vg248qe 144hz
HDD:
hdd(wd blue 500gb),ssd(adata su650 240gb)
Sound:
Logitech G230
Case:
cooler master elite
PSU:
Corsair RM1000x
Mice & keyboard:
HyperX pulsefire fps pro,Cooler master Masterkeys Pro M,Podloga - Zowie G-SR
Internet:
sbb 150/10
OS & Browser:
windows 10 pro 64bit
Other:
xaomi redmi note 8 pro
Tako je to sa tim paketima,a1 i ostalim iz mobilne porodice.Verovatno živiš u delu gde nije moguće koristiti sbb,supernovu,neku optiku i sl.
Što se pinga tiče verovatno je do njih čim zezaju i osnovne stvari,surf,yt,fb...možda ako si korisnik torenta njega treba obavezno gasiti,zna da nabije ping.Ali verovatno je ono prvo,do njih je.Tako je svuda po zabačenim delovima gde je loša infrastruktura ,gde nemaš bolji izbor.
 

R1zl4

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.10.2016.
Poruka
779
Rezultat reagovanja
1.101
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 3600 / Pure Rock LP
Motherboard:
B550I AORUS PRO AX 1.0
RAM:
Kingston 2x8GB DDR4 3200MHz
VGA & cooler:
XFX RX 580 8GB
Display:
BenQ XL2420T
HDD:
KINGSTON KC3000 Series 512GB PCIe NVMe M.2
Case:
Corsair Obsidian 250D
PSU:
MWE 500 WHITE 230V - V2
Mice & keyboard:
Logitech G305 LIGHTSPEED & Redragon Kumara K552 RGB
Internet:
Telekom optika 200/80
OS & Browser:
Windows 10 Pro/ Chrome
U suštini ako je ruralna sredina, mobilni operateri takođe štede na opremi pa ne ubacuju tehnologije koje omogućavaju veće brzine protoka.
 

NemanjaRadicevic

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
05.04.2023.
Poruka
47
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 10400F
Motherboard:
B560M PRO VDH WIFI
RAM:
Fury Beast 32gb (4x8) 3200mhz
VGA & cooler:
Sapphire pulse RX 6700 XT
Display:
Dell S2522HG
HDD:
SSD: KINGSTON 1TB NV2 M.2 PCIe M.2 2280 SNV2S/1000G
Sound:
Fantech GS202 Sonar + Logitech G Pro X
Case:
METROPOLIS PRO
PSU:
COOLERMASTER MWE White V2 700W
Mice & keyboard:
Fantech ZEUS X5S + Jetion JT-DKB010
Internet:
A1 25/10
OS & Browser:
Windows 10 Pro
Tako je to sa tim paketima,a1 i ostalim iz mobilne porodice.Verovatno živiš u delu gde nije moguće koristiti sbb,supernovu,neku optiku i sl.
Što se pinga tiče verovatno je do njih čim zezaju i osnovne stvari,surf,yt,fb...možda ako si korisnik torenta njega treba obavezno gasiti,zna da nabije ping.Ali verovatno je ono prvo,do njih je.Tako je svuda po zabačenim delovima gde je loša infrastruktura ,gde nemaš bolji izbor.
Stoji to da je do njih. Jedan moj prijatelj je takođe kod njih i ima iste probleme a živi dve ulice od mene. Neverovatno mi je samo da primera u mom selu ima uslova za optiku a u gradu Vranju nema... U svakom slučaju šta god da uzmem drugo sigurno da ne može da bude gore od ovoga. Nikada nema da prežalim što sam telenor zamenio sa ovima...
 

NemanjaRadicevic

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
05.04.2023.
Poruka
47
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 10400F
Motherboard:
B560M PRO VDH WIFI
RAM:
Fury Beast 32gb (4x8) 3200mhz
VGA & cooler:
Sapphire pulse RX 6700 XT
Display:
Dell S2522HG
HDD:
SSD: KINGSTON 1TB NV2 M.2 PCIe M.2 2280 SNV2S/1000G
Sound:
Fantech GS202 Sonar + Logitech G Pro X
Case:
METROPOLIS PRO
PSU:
COOLERMASTER MWE White V2 700W
Mice & keyboard:
Fantech ZEUS X5S + Jetion JT-DKB010
Internet:
A1 25/10
OS & Browser:
Windows 10 Pro
U suštini ako je ruralna sredina, mobilni operateri takođe štede na opremi pa ne ubacuju tehnologije koje omogućavaju veće brzine protoka.
Za a1 bih mogao da se složim ali za ostale operatere čisto sumljam. Primera kod nas u Vranju je jedan od boljih Jotel i po ceni i po kvalitetu ali i tu postoji jedan problem ali to je pa sada neka druga priča. Poenta zašto sam uopšte napisao ono gore je čisto ako neko zna neki način samo barem da ga koliko toliko stabilizujem jer je stvarno neupotrebljiv postao..
 

R1zl4

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.10.2016.
Poruka
779
Rezultat reagovanja
1.101
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 3600 / Pure Rock LP
Motherboard:
B550I AORUS PRO AX 1.0
RAM:
Kingston 2x8GB DDR4 3200MHz
VGA & cooler:
XFX RX 580 8GB
Display:
BenQ XL2420T
HDD:
KINGSTON KC3000 Series 512GB PCIe NVMe M.2
Case:
Corsair Obsidian 250D
PSU:
MWE 500 WHITE 230V - V2
Mice & keyboard:
Logitech G305 LIGHTSPEED & Redragon Kumara K552 RGB
Internet:
Telekom optika 200/80
OS & Browser:
Windows 10 Pro/ Chrome
Ja ti opet kažem, čak ni u Beogradu, nema na svim stanicama tehnologija sa brzim prenosom podataka, znam o čemu govorim bavim se time. Ne možeš pojačati ili stabilizovati signal ako stanica na koju se konektuješ podržava recimo samo-odnosno maksimalno 3G tehnologiju. Na ovom linku su ti bazične informacije o razlikama u brzini prenosa informacija na različitim tehnologijama koje se koriste u mobilnim mrežama.
Difference between 3g, 4g and 5g
 

Dakula74

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.12.2021.
Poruka
545
Rezultat reagovanja
461
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
5900X + NZXT Kraken 280 RGB
Motherboard:
MSI B550 tomahawk
RAM:
64 gb
VGA & cooler:
MSI X Slim Nvidia RTX 4090
Display:
Gigabyte M27Q
Case:
DeepCool's MORPHEUS (4x LIAN LI UNI Fan SL140 V2 black + 3x UNI FAN SL-INF REVERSE BLADE 120)
PSU:
FSP Hydro G PRO 1000W
Mice & keyboard:
MX Master 2S , APEX 7
Raskini ugovor, oni su poskupeli usluge, imas pravo na raskid ugovora.
 

NemanjaRadicevic

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
05.04.2023.
Poruka
47
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 10400F
Motherboard:
B560M PRO VDH WIFI
RAM:
Fury Beast 32gb (4x8) 3200mhz
VGA & cooler:
Sapphire pulse RX 6700 XT
Display:
Dell S2522HG
HDD:
SSD: KINGSTON 1TB NV2 M.2 PCIe M.2 2280 SNV2S/1000G
Sound:
Fantech GS202 Sonar + Logitech G Pro X
Case:
METROPOLIS PRO
PSU:
COOLERMASTER MWE White V2 700W
Mice & keyboard:
Fantech ZEUS X5S + Jetion JT-DKB010
Internet:
A1 25/10
OS & Browser:
Windows 10 Pro
Vrh