• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

A stupid product, no one buy it

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

IMCustoms

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.10.2011.
Poruka
1.044
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Lik je car :D Nzm dal ga jos neko prati, ali obozavam njegov kanal :D

 
Poslednja izmena od urednika:

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Ne, jer sam taj nivo razmishljanja prevazishao odavno, recimo R9 240 je itekao upotrebljiv u OpenCL okruzenju, recimo za nilenearnu video montazu, ali džabe kada on ne vidi dalje od prosečnog korisnika i priča samo o gaming-u isključivo :D Lik je jednostavno kao stvoren za noob-ove širom sveta, zato ga toliko ljudi i gleda...
 

Dexter013

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruka
5.685
Rezultat reagovanja
332
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dark Knight
CPU & cooler:
Ryzen 7600x 5ghz + Aorus800
Motherboard:
AM5 MSI tomahawk B650
RAM:
32gb DDR5, 2x16GB 6400MHz kingston fury
VGA & cooler:
RTX 4070ti Gianward OC
Display:
Philips 32 / 2K / 1440p / 75hz
HDD:
Crusial ssd 500 gb + 500 gb Samsung HDD + Samsung 1TB ssd 870 evo
Sound:
default
Case:
Coller Master MASTERCASE H500 RGB window
PSU:
Corsair CX 850w M
Optical drives:
None
Mice & keyboard:
Logitech Hyperion + Natec RX22
Internet:
Optika MTS 500/160
OS & Browser:
Win 11 x64 PRO Legalan bato...
Other:
TV LG 55 4k
Ako je rec o gejmingu onda je skroz u pravu.
Ako se gleda van toga onda se slazem sa tobom Dule.

Ali moja nek aprocena je:
60% ljudi uzmima graficku samo da im baca sliku + povremeni laksi gaming
30% samo za gaming
10% za rad ili nesto trece...
 
Poslednja izmena:

IMCustoms

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.10.2011.
Poruka
1.044
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
+1 Dexter

@animaN, Hoces da mi kazes da nije isplativije spram performansi kupiti 7770 u odnosu na R7 240 cak i tako nesto??
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Dodatno tome lik uopšte nije spomenuo APU kao alternativu za tu kartu.

Jeste on zabavan, i koristan, ali samo do neke mere. :)

Ako je vaša procena da 60% ljudi uzima grafu samo da bi imao sliku... opet dolazimo do APU-a ili integrisane grafike kod Intela.

@JA90

Nisi pročitao ono što je Dule napisao. Ono što linus kaže je istina, ali samo iz ugla gejmera.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
JA90 je napisao(la):
@animaN, Hoces da mi kazes da nije isplativije spram performansi kupiti 7770 u odnosu na R7 240 cak i tako nesto??
Steamroller je napisao(la):
@JA90

Nisi pročitao ono što je Dule napisao. Ono što linus kaže je istina, ali samo iz ugla gejmera.
Ne. Oću ovo iznad da ti kažem (tj već sam ti rekao, ne čitaš pažljivo), Steam je odmah skapirao.

Pitao si da li neko od nas prati Linusa, koji je inache ok lik, ali je njegova publika jednostavno noob publika. Ja niti jednom nisam pogledao neki njegov video a da sam nešto novo naučio, a uvek sam imao da na njegovu filozofiju dodam nešto realno, baš kao i sada. Uostalom, ostavi neki video i odmah ću ga dopuniti, sa validnim podacima koji njegovoj publici ništa ne znače.
Recimo ovaj lik mi je mnogo zanimljiviji:

http://www.youtube.com/user/techtomorrow



Iako je i to light priča isto, lik se dosta bolje razume od Linusa i imao je dosta bolje analize, ma da kada to uporediš sa našim analizama mogu samo da se nasmejem :)
 

IMCustoms

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.10.2011.
Poruka
1.044
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
@Steam & animaN, Niste vi mene razumeli :D

Hteo sam da vas pitam, da li je cak i u tim aplikacijama o kojima vi pricate uopste isplativo uzeti nesto tipa R7 240 u odnosu na 7770.. A inace Linus stalno potencira APU-ove za low end sisteme, a pogotovo sada prica o ovim novim sto ce da izadju i da guraju BF4, a verujem da ih nije pomenuo u ovom klipu jer je pricao bas o grafickim "kartama" i price/performance, odnosno jos malo para za 2-3x jace performanse nezavisno od ostalih komponenti (u igricama, ne znam za druge stvari, zato sam i pitao)...

I sto bi neko bio "noob", ako ne radi u OpenCL-u?? Mozda 0,5% ukupnog broja korisnika racunara uopste i radi u njemu, ako i toliko, pa je statisticki nevazno pricati o tako necemu.. :D

A Elrica pratim jos od motherboards.org, samo ga u zadnje vreme ne gotivim nesto, jer je postao poprilican fanboy i ne daje potpune informacije, odnosno ne research-uje stvari o kojima prica onoliko koliko bi trebalo i naravno nikad ga nisam video da ocrni neke produkte kao sto to rade Linus i TTL :d
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Ne radi se samo o isplativosti. Možda nekome treba mala grafička karta za HTPC ili neki mITX radni računar. Ne možeš svugde uglaviti toliku grafiku. Dodatno tome R7 240 ne zahteva dodatni izvor napona. Dakle, da je karta 100% nepotrebna i loša, ne bi je proizvodili i prodavali.

To što je malo broj korisnika zainteresovano za OpenCL, ne znači da neko može da se isfonja po karti i da ne spomene neke druge korisne primene.
 

IMCustoms

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.10.2011.
Poruka
1.044
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Ok, a jel APU u tom slucaju ne ispunjava sve kriterijume o kojima pricas??

I kako su se APU-ovi pokazali u tom OpenCL-u?? I ako neko vec radi u njemu i ima dovoljno prostora za vecu kartu, kakva je u tom slucaju price/perfomance u odnosu na 7770?? To vas pitam :D
 

zookarma

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.11.2009.
Poruka
1.210
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 + Megahalem
Motherboard:
Asus p7p55d
RAM:
2x2 Mushkin + 1x4
VGA & cooler:
Sapphire 6950
Display:
Samsung T240
HDD:
C300 X64 + 5xhdd
Sound:
Creative Xfi Elite
Case:
Chieftec LBX
PSU:
TT 650 W
Optical drives:
PIoneer 212
Mice & keyboard:
G500 + G15 v2
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7 x64, Chrome
Koliko sam ja razumeo Linusa covek je samo hteo da pokaze " segment " trzista koji on obradjuje, tj ono sto je kupovno ok, sto je po performansama ok i blizu " Sweet spot-u " kupovini. Sta vredi da u svojim video obradjuje " genius " koji niko ne kupuje i ne izaziva paznju i samim tim ga niko nece gledati a ako covek zivi od reklama i posla onda gledanost igra veliku ulogu :d
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Ok, a jel APU u tom slucaju ne ispunjava sve kriterijume o kojima pricas??
Naravno da ispunjava. I naravno da ce ona malo skuplja jaca graficka biti i u OpenCL mnogo brza i opet obesmisleniti kupovinu, primera radi, tog 240 AMD-a. Cak su i noviji APU brzi od te 240. Karta apsolutno nema smisla osim da sedi u fijocu ako ti ne daj boze rikne "prava" graficka, a nemas integrusu.

@zookarma:

oni zive od pay-per-view, to je veliki biznis i velika lova. Nije lako nakupiti 200K+ subscribes, i zadrzati views. Moras da imas redovan i kvalitetan sadrzaj na kanalu i sl. Nema tu mesta za OpenCL i gluposti.
 
Poslednja izmena:

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Ok, a jel APU u tom slucaju ne ispunjava sve kriterijume o kojima pricas??

I kako su se APU-ovi pokazali u tom OpenCL-u?? I ako neko vec radi u njemu i ima dovoljno prostora za vecu kartu, kakva je u tom slucaju price/perfomance u odnosu na 7770?? To vas pitam :D
Ok su APU-ovi u tome, ali shta ako nekom treba Intel CPU za rendering (recimo kao moj, 3930K koji nema grafiku) ili 4770K i nedovoljna mu je HD4600 grafika, koju ovaj MSI mlati kako hocesh u OpenCL okruženju? Dok sa druge strane mu ne treba nishta vishe od tog R9 240? Recimo ljudima koji se poluprofesinalno bave video montazom ili koriste CS6 paket (chitaj: ovi shto montiraju svadve i sl :D) je taj R9 240 i više nego dovoljan, ubrzaće dosta rad u Photoshop-u, Vegas-u i sl.

P.S. Još jedna stvar, HD7770 se više ne proizvodi... Što je ostalo, ostalo je, za gaming je to svakako bolja karta, ali ja to nigde nisam ni sporio, samo sam plastično objasnio zašto mi je Linus nezanimljiv. On je tu kartu proglasio FAIL-om, ja ne mislim da je to FAIL, samo mislim da on gadja publiku koja dalje od gaminga ne vidi, light korisnici, ja to zovem noob-ovi, bez da se bilo ko tu uvredi.

@zookarma

Pa o tome se radi, što lik nije kompletan (mi kada testiramo testiramo sve na karti ili objasnimo), ja takve jednostavno ne pratim. Pored toga, on nikada ne kaze javno koju publiku gadja, vec pricha tako kao da je to shto pricha aksiom :) JA90 je odushevljen njim, ja sam u fazonu "meh", a objasnio sam zashto. Ja jednostavno smatram da se u jedom video materijalu od 5 minuta ne moze pojasniti skroz proizvod... Tj moze, tako kao on, FAIL i to je to. Sorry, AMD, Sorry MSI, ali tako je ljudi, to je FAIL. E pa nije bash fail, objasnio sam scenario u kome ta karta nije FAIL, a ako nešto mrzim je to kada se generalizuje ili šturo pristupa analizama...
 
Poslednja izmena:

IMCustoms

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.10.2011.
Poruka
1.044
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Dule, hoces da mi kazes da neko ko ima konfig sa 4770k nema 20$ razlike za neuporedivo brzu kartu?? I da se bavi tim stvarima i da je toliko zatupljen da ne kotna taj price/performance odnos?? Ajde molim te... :D :D

Sa druge strane, da se ne trose materijalni i proizvodni resursi na te "FAIL" karte, bilo bi vise i materijala i vremena (ili kako god to formulisati) za pravljenje jacih (normalnih) karti i naravno, cene bi bile srazmedno manje... To je pozadina cele te price i ja ga cenim zbog toga sto to kaze uprkos tome sto ga proizvodjaci placaju da im reklamira proizvode.

Inace, tako nesto nikad nisam video kod Elrica, ali bih preporucio svima da pogledaju i TTL-ov video o Asus Maximus VI Extreme i jos par kasnijih njegovih klipova na tu temu :D
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Ok, a jel APU u tom slucaju ne ispunjava sve kriterijume o kojima pricas??

I kako su se APU-ovi pokazali u tom OpenCL-u?? I ako neko vec radi u njemu i ima dovoljno prostora za vecu kartu, kakva je u tom slucaju price/perfomance u odnosu na 7770?? To vas pitam :D
APU je bio samo odgovor na kriterijum koji si ti podržao "60% ljudi uzima grafiku samo da ima sliku".

Ali kad smo već kod rada i OpenCL-a, imaš AMD FirePro APU procesore A300 i A320. "Workstation-Class APU for 2D/Entry 3D"

http://www.amd.com/us/products/workstation/graphics/ati-firepro-3d/APU/Pages/APU.aspx#4

Dule, hoces da mi kazes da neko ko ima konfig sa 4770k nema 20$ razlike za neuporedivo brzu kartu?? I da se bavi tim stvarima i da je toliko zatupljen da ne kotna taj price/performance odnos?? Ajde molim te... :D :D
Hoćeš da kažeš da ti bolje znaš posao od R&D kancelarija proizvođača i dizajnera grafičkih karti? :D

Btw, Linus nije dobro uporedio cene. On govori sve vreme o 80 i 100 dolara. R7 240 je oko 60e dok je najjeftiniji 7770 oko 110e, to je za EU.
Kod nas cene idu ovako, R7 240 od 55-63, a 7770 83-110. Dakle nije 20 dolara razlika (15e), nego je više oko 30e kod dva najjeftinija.
Tako da je samo nepotrebno napljuvao kartu.
 
Poslednja izmena:

bora bora

PCAXE Member
Učlanjen(a)
13.09.2012.
Poruka
913
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Toshiba L500-12P
CPU & cooler:
Intel i5 2400 + Hyper212Evo
Motherboard:
Gigabyte H67
RAM:
Kingston Fury 2x4gb 1866mhz
VGA & cooler:
ATI Radeon R9 270
Display:
Dell P2414H
HDD:
WD 500gb + Samsung 1tb
Sound:
Sony XB400
Case:
Built, not Bought!
PSU:
LC Power
Optical drives:
LiteOn
Mice & keyboard:
Razer DA Chroma i Logitech G400+G105
Internet:
Telekom ADSL
OS & Browser:
Win7
ljudi, svako ima svoj neki nacin razmisljanja, moj je recimo za prosecnog srpskog siromasnog gejmera koji samo zeli da pokrene nove igre bez secanja - najjeftinija grafa, bilo koji quad core, oko 100ke eur, i grafa od 150eur je puna kapa...e sad, ako je ukljuceno klokovanje, ssd, sve to pada u vodu i remeti koncept...mnogi ovde ni u snu ne drze komponente na fabrickim hercazama itd, a sta reci kad amerikanci u dizel automobile sipaju benzin...? zato su njegovi klipovi za da kazemo "n00bove" i delimicno za tech ljubitelje, dok recimo techoftomorrow ima malo ozbilniji pristup tehnici i klipove, dok su theTEK totalni gikovi koji se vise podsmevaju nekim direktorima tech firmi, dogadjajima, teorijama zavere itd i klipovi su im od po sat vremena...da ja sad otvorim blog i kanal, pisao bi o best buy komponentama na nasem trzistu, i glavni koncept bi mi bio - hw koji je bang 4 buck, kao sto je recimo bila r9 270x na akciji za 17k, pa sto se tice tableta asus hd7 [al onda se tu navedu potencijalni bagovi od kojih boluje pored skroz finog hardvera i ekrana za tu cenu] itd itd...bitno je da za svakog postoji neki kanal, forum, sajt, itd pa prema mogucnostima i zeljama ce da prati one koji mu odgovaraju... ;)
 
Poslednja izmena:

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Dule, hoces da mi kazes da neko ko ima konfig sa 4770k nema 20$ razlike za neuporedivo brzu kartu?? I da se bavi tim stvarima i da je toliko zatupljen da ne kotna taj price/performance odnos?? Ajde molim te... :D :D

Sa druge strane, da se ne trose materijalni i proizvodni resursi na te "FAIL" karte, bilo bi vise i materijala i vremena (ili kako god to formulisati) za pravljenje jacih (normalnih) karti i naravno, cene bi bile srazmedno manje... To je pozadina cele te price i ja ga cenim zbog toga sto to kaze uprkos tome sto ga proizvodjaci placaju da im reklamira proizvode.

Inace, tako nesto nikad nisam video kod Elrica, ali bih preporucio svima da pogledaju i TTL-ov video o Asus Maximus VI Extreme i jos par kasnijih njegovih klipova na tu temu :D
Koji deo rechenice, "HD7770 nema (nece moci) da se kupi" ti nije jasan? :) A to "neko ko ima" mi je hit pochetak rechenice, koju ja odmah poklopim sa pochetkom rechenice "a shta ako". Kako ne kapirash da nekome ne treba neshto jache, ocesh da mi kazesh da ako neko vozi Porsche Carrera-u, mora obavezno da ima i jahtu?
Evo da ti objasnim plastichno. Ja imam 3930K CPU, imam 32 GB RAM-a, imam 240GB SSD, imam oko 5TB prostora, ali imam i HD7870 koji se ne uklapa u prichu zar ne? Tu bi relano trebao da bude neki 780Ti ili neka 290X, jer shta je meni sa tom konfiguracijom da dodam za te karte? Nije nishta, da mi treba imao bi ih, ne treba mi, overkill su za tachno ono sto ja radim na rachunaru... Objasnio sam ti scenario u kojem je HD7770 nepotreban tj necu da dodajem 20 eura, pre cu da idem da ih popijem za veche sa drushtvom.

Inache, kada potenciarash na tome, Linus nema nikakav ugovor sa MSI-em to provereno znam ;) I mi isto nemamo sa njima nikakvu prichu, pa ih opet ne pljujemo. Ja se ne lozim na taj stil "Sad cu da napljujem nekog da bi korisnici mislili da sam realan".To nije dokaz realnosti, dokaz realnosti je uvek imati isti stav prema svakom, da je isti ton, jer nije isto kada kazesh "ovo je *****e" i "ovo nije dovoljno dobro", a on to radi u klipovima ;) Isto znache te dve fraze, ali prva zvuchi loshije.

Over&Out

P.S. Ne, ozbiljno, Over&Out

:wave:
 

Fallen

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
30.08.2011.
Poruka
2.884
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Pa ni Tom Logan ciji video review-i umeju da traju i po sat vremena nisu savrseni. Imao je svojih propusta gde su ga zezali posle i prepricavali FAIL-ove po stranim forumima.
Linus recimo svoje unboxinge radi i bez citanja bilo kakvih specifikacija i slicno pa kad naidje na problem u smislu da ne zna sta cemu sluzi, urade "cut" i nastave snimanje kasnije kada se odgonetne misterija koja okruzuje problem.
Elric radi to malo vise "voditeljski". Lik ako nista drugo bar nauci specifikacije i tekst napamet I ima taj neki shmek koji prolazi kod publike. Stekao sam utisak od kako radi samo za techoftomorrow da deluje kao da vise nema zelju za tim poslom a opet ga radi. Verovatno iz fin. razloga.
Al' zato onaj Bobi sa PCAXE objasnjava sa recenzijama!
 

IMCustoms

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.10.2011.
Poruka
1.044
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
@Steam, Slazem se s tim, ali nisam rekao da su ljudi pametni sto to rade :D Odnosno upuceni u hw koji im treba.. Zato je potreban neko kao Linus da im takoreci "utuvi" u glavu da je tako nesto neisplativo iako je jeftino :D

I ja cu verovatno uskoro da napravim jedan APU based sistem za svoju curu, tako da u potpunosti podrzavam APU umesto FAIL grafika, a koliko vidim i ti se slazes da su one nebitne :D

@borabora, Kao sto rekoh, ljudi ne znaju sta im treba itd, procitaj gore :D A sto se Linusa tice, on daje mnogo vise detalja od Elrica sa techoftomorrow i npr Linus sve karte koje testira overclockuje i ohrabljuje ljude da OC njihov hw, dok svi ostali rade stock testove, tako da mi se ne cini da su njegovi klipovi bas za noobove...

@animaN, Npr, ti imas tu konfiguraciju koju imas i treba da kupis kartu i hoces da kupis 7870 koja kosta tipa 200e (nemam pojma koliko sad tacno kosta, ovo je primer), zar ne bi kupio (opet primer) 7970 da je skuplja samo 30e i da ti daje 2-3x vece performanse?? Ako mi kazes da bi i u tom slucaju (koji je srazmerno isti kao slucaju 240 vs 7770 ili cak i 260 posto se ova ne proizvodi) te pare popio, ja te ne uzimam za ozbiljno :D
Inace, nisam rekao da imao ugovor sa MSI-em, a i nije pljuvao konkretno MSI, vec AMD, a sa njima provereno ima ugovor i oduvek je imao isti stav prema neisplativim low-end stvarima :D

@Fallen (Bobi sa PCAXE) :D
Elric cak i ne nauci specifikacije kako treba, iako radi to voditeljski i stalno ga prozivaju za to, zato ga ja licno ne volim, iako mozda prolazi kod mnogih :D
 

zookarma

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.11.2009.
Poruka
1.210
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 + Megahalem
Motherboard:
Asus p7p55d
RAM:
2x2 Mushkin + 1x4
VGA & cooler:
Sapphire 6950
Display:
Samsung T240
HDD:
C300 X64 + 5xhdd
Sound:
Creative Xfi Elite
Case:
Chieftec LBX
PSU:
TT 650 W
Optical drives:
PIoneer 212
Mice & keyboard:
G500 + G15 v2
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7 x64, Chrome
Meni uglavnom te " Video " recenzije sluze da dobijem " plasticnu " sliku i realniju predstavu kako izgleda u prirodi i slicno, uglavnom sam pre toga vec informisan dovoljno zato i ne ocekujem neku preveliku ozbiljnost. Mislim da se u domenu ozbiljnosti malo preteruje :) Uglavnom oni kojima popularnost Linusa smeta verovatno.
Tipa kupovina kucista, tastature i slicno. Tesko da se procesor moze docarati videom :) ili sluske .. Mikrofon je vec drugo i slicno
Ta video prezentacija je posebno dobra za nas ovde jer mi te robe nesto i nemamo na stanju pa je ovako vrlo zgodno istu videti :) Vrlo bitno kod kupovine tamo gde ocekujes i neki estetski plus a ne samo hw specs.
Ali ako realno pogledamo likove koji to rade na netu Linus to radi sasvim ok

Na kraju dobro je da ima vise pogleda na istu stvar, nekom smeta veliko power dugme nekom male nozice na kucistu a kod jednog dobijes jednu stranu medalje

@ bora

Bravo

@ Dule

Ma malo si " pretjerao " kad si rekao da ga noobovi gledaju :) izvini se Dule nama " noob-ovim " necemo ti nista :)
 
Poslednja izmena:

IMCustoms

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.10.2011.
Poruka
1.044
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
:iagree:

Samo sam naveo da mi se svidja kako je ocrnio FAIL karte i zasto i ja smatram da je to tako :)
 

Fallen

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
30.08.2011.
Poruka
2.884
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
@JA90 nema veze, ja obicno specifikacije doticnog proizvoda vec znam pa mi to nije ni bitno. Pritom uvek je prikazana kutija proizvoda I specifikacije sa nje pa iskreno ni ne obracam paznju na spec. koji navodi. Vise obratim paznju na snimak same kartice, ploce, cega god, kao sto rece zookorama, da steknem neki realan utisak o realnom izgledu tog proizvoda.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
iskreno, ni meni nije jasna ova logika iza "imam i7 + 2000$ CS6 paket i kupicu r9 240, a ne makar r9 260 jer ocu da ustedim 50$, da imam sutra da sipam benzin i pojedem sendvic".
Nije ceo svet Srbija. Linusov pogled na celu stvar nije primeren samo za gejmere vec za ljude koji ne znaju/ne razumeju situaciju naseg regiona. Takvih je mnoooogooo vise nego nas. Iskreno, da je krenuo u klipu da davi sa OpenCL ja ga ne bih ni gledao. Koga to jos interesuje, ima druge kanale za takve stvari. Njegov nije jedan od tih.
 
Poslednja izmena:

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Evo ja imam i7 i 4670. Karta identičnih performansi kao R7 240. Sa tim što R7 troši upola toliko.
Problem je što svi gledate stvari iz svog ugla, iz gejmerske perspektive. Naravno da R7 240 neće postati best buy, ali će nekim ljudima ta karta biti baš to što im treba.
Spomenuo sam HTPC i male grafičke karte i taj komentar se niko nije osvrsnuo.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Neko oce da mu htpc pusta muziku i filmove i to je to, a neko oce da mu htpc bude server neke vrste i sl. tako da je tesko komentarisati to. Sa "smart TV" vecini htpc vise ni ne treba uz sav connectivity i hardware koji je vec u TV-u. Cak i non-smart uglavnom imaju plejere, zabodes fon ili stick u TV i gotova stvar (za mnoge nezahtevne "njubove" :) ) Meni bi licno bilo logicnije da povezem glavni PC sa TV-om u trecoj sobi preko extended hdmi i wirless kombinatorike nego da se drndam sa htpc-om bilo koje vrste no to je sad vec druga prica.

PS. Ti si izuzetak sa tom kombinacijom cak i na ovim prostorima. Cenim da u zapadnim zemljama ne postoji takav PC.
AMD-ov marketing research je ofulao mnogo puta. I to je prica za sebe. r9 240 im se verovatno "moze" i bole ih uvo oce neko to da kupi ili ne. Mozda je to samo proizvod koji sluzi da ti ukaze na bolji proizvod i poentu koju je Linus izneo? Ko zna. Ja i dalje mislim da je to "replacement part" za ne daj boze ili za stare masine sa starim komponentama u koje ni ne vredi stavljati bilo sta jace, a ovo je jeftinije od celokupnog upgrade-a masine.

PPS. Ne kazem da sam u pravu, ovo je samo moje misljenje. :)
 
Poslednja izmena:

IMCustoms

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.10.2011.
Poruka
1.044
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Ovde se delimicno jedino gx-x slaze sa mnom i konta sta sam hteo od pocetka da kazem, tako da +1 za tebe bro :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh