• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

[Rešeno] 5.1 Logitech ili Genius?

Samurajko

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.12.2012.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Imam stare dobre logitech x-540 i bio sam zadovoljan, jedino sto je ponekad falilo malo glasa (nisu preglasni, i cesto moram da ih pojacam skoro do kraja da bi se posteno culo po celoj kuci). Burazer ima neke Geniusove jeftinoca 2.1 varijantu koja je znacajno glasnija od mojih 5.1. Ovo je sve bez dodatne zvucne kartice. E sad imam problem, od kako sam na Win 7 ne rade mi svi zvucnici. tacnije rade 2 fronta i sub. centralni i zadnji zvucnici ne rade. Osim toga ovi prednji su poceli malo da suskaju... rekao bih da im je vreme.
Oni sto su zapali za oko su ovi GENIUS 5.1 SW-HF5.1 4500. Nisam neki poznavalac, i takodje nisam nasao puno informacija, pa me zanima da li je to isplativa investicija i koliko su bolji od ovih koje trenutno imam? Ono sto sam definitivno saznao je da su brutalno glasni. Imaju daljinac (jako cool), ali su genius. Spomenuo sam burazera... pojavili su mu se neki problemi sa konekcijom na njegovim 2.1, pa ponekad mu desni zvucnik gubi kontakt sto je zivo *****e i zelim to da izbegnem. Ipak je on platio 2000 a ovi su 11400. Tako da ne znam sta da mislim. A pogotovo da li vredi izdvojiti te novce da bih zamenio ove dosta dobre zvucnike koje imam. Hvala :)
http://www.buscomp.co.rs/shop/artikal/21189/genius-zvucnici-5-1-sw-hf5-1-4500-black-wood-125w
 
Poslednja izmena od urednika:

Grodos

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.07.2010.
Poruka
3.167
Rezultat reagovanja
400
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SoulReaper
CPU & cooler:
Ryzen 5900X
Motherboard:
ASUS TUF X570
RAM:
128GB Kingston Beast
VGA & cooler:
RTX 3080 Ti
Display:
LG 32GP850
HDD:
XPG SX8200 Pro 2TB
Case:
MS Titan 2 PRO
PSU:
Corsair HX1200
Mice & keyboard:
Cougar 700K & Logitech G502SE
OS & Browser:
Win 10 64bit
Na win7 moraš ručno da upališ zadnje zvučnike jer će po def zadnji zvučnici raditi samo na 5.1 materijalu. Imaš raznih programčića ali ono što sam ja kod sebe radio (dok sam imao X-530) jeste u drajverima za zvučnu (Realtek) prebacio na "room" i ručno podesio glasnoću zvučnika... Vjerovatno postoji efikasniji način ali ga ja nisam tražio pošto su mi Z-2300 uvijek bili primarni.

Što se tiče izbora novih zvučnika, ti Genius imaju odličan odnos uloženo/dobijeno ali ih ja sebi nikada ne bih uzeo! Imao sam par susreta sa zvučnicima iste klase (sw 5000 ako se ne varam) i svima je crkavao woofer vrlo brzo ali ne mora da znači da će isto i tebi da se desi...

Za glasnoću "po cijeloj sobi" ipak treba ganjati nešto od 200+evra i biti siguran a možda najbolja solucija leži u nekim stubovima sa pojačalom...
 

ikac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.07.2010.
Poruka
261
Rezultat reagovanja
27
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Phenom-eon
CPU & cooler:
CPU AM3 AMD X6 Phenom II 1055T , Alpenföhn Brocken
Motherboard:
MB AM3 A870 Asus M4A87TD/USB3
RAM:
EXCELERAM 8GB (2x2GB) 1600MHz DDR3 Red Culvert + (2x2GB) 1600MHz DDR3 Black Sark
VGA & cooler:
AMD Radeon RX 560 XFX Core Edition OC 2GB GDDR5 128-bit
Display:
FujitsuSiemens A22W-3 22" 5ms
HDD:
HDD SATA2 7200 500GB WD Caviar Black + GIGABYTE GP-GSTFS31240GNTD 240GB (SSD)
Sound:
On Board VIA VT1818 8-Channel High Definition Audio
Case:
Kucište Xigmatek Asgard
PSU:
CHIEFTEC CTB-650S 650W
Optical drives:
DVD+/-RW Samsung SH-S223C SATA/black,DVD Multi Writer 22XDVD/12xDVD-RAM/2MB
Mice & keyboard:
MIŠ-A4TECH XL-740K X7 Series - Snake Tastatura-Genius A4Tech X7 G800 Gaming
Internet:
Telekom Srbija NET10 do 20/2 Mb/s
OS & Browser:
Microsoft Windows 10 Pro
@Samurajko Ja imam Genius-ov 5.1 sistem preko 5 godina cak mislim da je to prvi Genius 5.1 sistem,onaj drveni svetla bukva,i dan danas im je zvuk odlican,veoma su glasni i woofer je dosta dobar tj. imaju cist zvuk koliko god da ih pojacas (naravno ne mogu se porediti sa Bang & Olufsen,JBL,Hifonics...).Medjutim pre dve godine prednji su poceli da otkazuju ali popravka nije bila skupa ni 1000 dinara,ali me je razocaralo to sto kad sam otvorio da vidim sta je sva elektronika je visila na dve stampane ploce onako u vazduhu na dva flaha sto mi je bilo malo glupavo umesto da su pricvrscene za kutiju.Mozda su ih tako okacili zbog vibracija ali mislim da vise tresu tako nego kad bi bile cele pricvrscene.Kako god crkla su mi dva mala pojacalca na tim plocama i popravka je bila jeftina i dan danas rade perfektno.Ovih dana poceo je da mi otkazuje daljinac ali samo jedno dugme (mozda mora i da se ocisti ali me mrzi da otvaram).Ja sam moje tada platio 135 eura sto nije bilo malo ali sad gledam sliku ovih tvojih i razlika je u tome sto moji prednji zvucnici imaju po dva a tvoji jedan zvucnik,a moj centar ima dva plus jedan za visoke tonove a tvoj samo jedan.Mozda da pogledas neke druge imaju oni jos tih 5.1 sistema,mislim da za koju hiljadu vise mozes uzeti dosta bolje zvucnike.
 

Samurajko

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.12.2012.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
U tom slucaju ne dobijam mnogo vise od ovoga sto vec imam. Eventualno bih mogao onda da probam sa zvucnom karticom... Neke preporuke? I isto tako ako imate iskustva sa programima vezano za stimovanje zvuka, to bi mi znacilo.
Hvala puno :)
 
Vrh