• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

3DMark Vantage World Record Feat Cracks P47002

Hector Ruiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.05.2009.
Poruka
880
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5 4670K@ Megahalem
Motherboard:
ASUS Maximus VI Hero
RAM:
Corsair Vengeance® — 16GB Quad Channel DDR3 Memory Kit
VGA & cooler:
Intel HD4600
Display:
Samsung P2470H
HDD:
Crucial MX100 256GB + WD 1001 FALS
Sound:
microlab Solo6C
Case:
Corsair 800D
PSU:
Seasonic X-850 SS-850KM
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder Left-Hand Edition & OCZ ILLUMIATI
Internet:
Kablovska
OS & Browser:
Windows 8.1 64bit
A team of overclockers Sampsa and Stummerwinter set a new world-record score for 3DMark Vantage (Performance preset). The duo set the record using a test-bed made of Intel Core i7 975 Extreme Edition, four ASUS ATI Radeon HD 5870 in CrossFireX mode, 6 GB of Corsair Dominator GTX2, and the upcoming ASUS Rampage III Extreme motherboard to seat it all.

The Core i7 975 XE processor sailed through to 5508.9 MHz (27 x 204 MHz @ 1.664V, HTT on), with the memory running at 2040 MHz DDR (7-8-7-21). The four ASUS Radeon HD 5870 cards were hand-****ed from a batch of 18 pieces. Core/memory speeds of 1325 MHz / 1300 MHz, were set. Catalyst drivers version 9.12 were used for the record feat.

The team achieved a 3DMark Vantage score of P47002, with a GPU score of 53,911 points, and CPU score of 33,949. To cool the machine, F1 EE & Tek 9.0 liquid nitrogen evapourators were used for the GPUs and CPU. The duo credit their success (besides their skills), to Kinc and Christian from ASUS and Thomas from Intel.

source: techPowerUp
 

Prilozi

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
Asus je imao prezentaciju u Intelovim lab'ovima u svedskoj predstavljena je takodje i Asus RE III ploca
Momci su napravili odlican rezultat !!!
5500 za Vantage ..... he he he dobar ovaj Borisov CPU :D :)

Vise slika ovdje :

http://www.awardfabrik.de/forum/showthread.php?t=7566

Neznam koliko pratite desavanja ali pogledajte komentare ba hwbot :
http://hwbot.org/community/submission/946832_

Kod:
Comment from Taiwan AndreYang (PURE) - link
Time: 18.01.2010
what the hell massman told me R3E could not get any points until retail was coming out. Why did you guys get points with this mobo now? Oh..Well.. stummerwinter is a hwbot crew. He doesnt know this rule? I dont believe it.

Comment from Germany RedCobra (AwardFabrik) - link
Time: 18.01.2010
Very nice Boris :) Congratz! Gruß Sven

Comment from Germany stummerwinter (AwardFabrik) - link
Time: 18.01.2010
What the f*** is going on here? Just to clerify: 1. this is a retail-CPU: http://oc-x.de/i7/i7-975-XE.jpg @Sam: you're right We got for GC 2009 5 retails for selecting and benching from ASUS, all same batch, nothing handpicked, I tested all of them personally and I was allowed to keep this one as let's say bonus for a good show and push it for more 2. Andre: if you feel better, I remove the points, but as fas as I know, there is NO NDA, compared to Gulftown, on the R3E, and I was allowed by Asus to show up at hwbot. If Massman don't allow hardware until retail coming out I respect, but please don't mix up not availible and NDA

Comment from Taiwan AndreYang (PURE) - link
Time: 18.01.2010
That's totally BS. I am not talking about NDA. I got this mobo for 2 months. Hwbot keeps telling me R3E with no points until Retail is coming out. I dont think you dont know the rule when massman post it before. http://hwbot.org/article/news/unreleased_technology_not_applicable_for_hwboints

Comment from Germany stummerwinter (AwardFabrik) - link
Time: 18.01.2010
If you read the post: "...which is in other words still under NDA..." But anyhow to make YOU happy, I removed the points (just 2)... This discussion turns for me into a direction, I don't like... Why you're accusing me in this way? If you keep it friendly, ok, np... Did I ever said a bad word about you or made a comment like this?

Comment from Taiwan AndreYang (PURE) - link
Time: 18.01.2010
I am not saying any bad words for you. I have the same problem before. Hwbot remove the points with one sec and you guys can hold all points until some complaining. Rule is "unrelease hardware" whcih include NDA, non-retail etc....All hwbot crew should know it more than me. This mobo is still non-retail. It 100% should NOT get any points before you submit it. Please tell me why you dont know this rule as you are a hwbot crew.

Comment from Germany stummerwinter (AwardFabrik) - link
Time: 18.01.2010
The way you used the words where offensive to me, that's gave me a bad feeling, not the topic itself...I knew the rule, but I interpreted it only for NDA-hardware, maybe my english is not good enough to understand...But at this point we should both calm down...There is more important in life then points, and even more discussing about it...:-)

Comment from Germany SoF (AwardFabrik) - link
Time: 18.01.2010
[quote="Brian y., post: 46095"]I don't recall this 975 coming from a manufacture. IIRC Stuwie said that he found this through retail channels.......please tell me this was not hand ****ed by a manufacture:([/QUOTE] I still ask myself how such wrong information or missunderstandings can happen. We told EVERYBODY open the screens from GC 2009 and [URL="http://hwbot.org/forum/showthread.php?t=3511"]how we got hardware and which[/URL] - back in the days - nobody questioned. Why not giving us a message there before speculating behind our backs (not pointing to anyone special please nobody get me wrong). Also on the old screens you can see no CPU is lapped! Really wondering about some posts here, just have a look on the topic I posted, everything is answered there (ok we are not pointing out it was retail but just because we thought it's clear, and again: you could have asked ;) )

Comment from Belgium leeghoofd (Madshrimps Belgium OC Team) - link
Time: 18.01.2010
Great work Boris and Sampsa. Any word on max block for the REX III ? not everyone has got an extreme CPU :p Hope to see you crazy germans at AOCM this year :)We need beer and more beer !!

Comment from Germany stummerwinter (AwardFabrik) - link
Time: 18.01.2010
@leeghoofd: no, sry, no time...

Comment from Germany Strunkenbold (AwardFabrik) - link
Time: 18.01.2010
rofl, all they want from us is our beer...
AndreYang je skoro objavio rezultate sa RE3 plocom koji nisu priznati zbog nedostupnosti iste ....
Zbog toga je i komentarisao ovaj rezultat sto je sa neke strane potpuno korektno nemoze nekome da se dozvoli objavljivanje score'a danas a nekome dva meseca ranije na istoj ploci ne !
Ako hwbot pravila vaze , onda vaze za sve !

Ukoliko niste znali AndreYang je sin tajvanskog milionera i ima veoma jake veze u tajvanskoj vladi
 
Poslednja izmena:

Dekara

OC Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
575
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ova diskusija pokazuje koliko sujete i prljavstine ima u OC vodama i na svetskom nivou.

Ukoliko niste znali AndreYang je sin tajvanskog milionera i ima veoma jake veze u tajvanskoj vladi
Ovo nisam znao, ali zbog enormne kolicine HW-a koji je uvek imao na raspolaganju jasno je da on nikako nije obican OC-er.
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
Ova diskusija pokazuje koliko sujete i prljavstine ima u OC vodama i na svetskom nivou.


Ovo nisam znao, ali zbog enormne kolicine HW-a koji je uvek imao na raspolaganju jasno je da on nikako nije obican OC-er.
Naravno .... Ma koliko tebi ovo sve izgledalo kao hobi pojedinaca entuziasta budi siguran da kad govorimo o top5 u svetu da su ipak velike pare u igri.
Ako ti kazem da promocija odredjene platforme moze da donese nekim ljudima pa i HWBOT'u i do 25.000 evra da li bi mi verovao ?
 

Dekara

OC Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
575
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ma znam ja to sve zato sam i izasao iz cele price, samo sam hteo da skrenem paznju nasim ljudima koji citaju ovo da je sve to postalo biznis i da tu nema fairplay, pa ni Srbija nije izuzetak.
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
Ma znam ja to sve zato sam i izasao iz cele price, samo sam hteo da skrenem paznju nasim ljudima koji citaju ovo da je sve to postalo biznis i da tu nema fairplay, pa ni Srbija nije izuzetak.
Slazem se ali tamo gdje mi sami mozemo nesto da organizujemo trebamo da vodimo racuna o fairplay'u.
 

d0minat0r

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.633
Rezultat reagovanja
58
Moja konfiguracija
VGA & cooler:
Gainward 4850 512DDR3
Display:
Viewsonic 24"
HDD:
seagate 500Gt Single P
Case:
/
Optical drives:
Samsung 203D
Mice & keyboard:
A4tech oscar X 748K i microsoft ergo natural 4000
Internet:
ADSL 4Mbit
OS & Browser:
WIN7
kad vidis 18 kartica sve ti je jasno ali da se bas tolike pare vrte to je strasno Monte znaci da tih top 5 zive od OC -a ?
Tu je mozda hipro jedini undergraund ?
Ja gledam to da ce jedino kroz neke low clock challenge moci taj OC da se drzi na nekom nivou i da ti u vrhu drze monopol
Onomad kad sam video koliko victor vang ima porcesora nisam mogao da verujem i dan danas mi ta slika u galvi ko to placa ko to dobija da bas toliko oni to sve dele strasno
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
kad vidis 18 kartica sve ti je jasno ali da se bas tolike pare vrte to je strasno Monte znaci da tih top 5 zive od OC -a ?
Tu je mozda hipro jedini undergraund ?
Ja gledam to da ce jedino kroz neke low clock challenge moci taj OC da se drzi na nekom nivou i da ti u vrhu drze monopol
Onomad kad sam video koliko victor vang ima porcesora nisam mogao da verujem i dan danas mi ta slika u galvi ko to placa ko to dobija da bas toliko oni to sve dele strasno
Hipro je sto se znanja tice daleko najjaci ocer na svetu ! Nemoze nijedan da mu pridje jedino gdje je Hipro malkice slab je optimizacija operativnog i tvikovi to nije njegov svet.

Evo vam jos jedan hint da shvatite ko je Hipro :

Stummerwinter je imao E8600 CPU sa kojim je oborio nekoliko WR'a stvarno taj CPU je isao bolesno.... Nakon X sesija desio mu se peh i spalio je taj primerak procesora. Cela zadnja strana CPU'a je bila crna sagorela.
Kontaktirao ga je Hipro i zamolio ga da mu proda taj osteceni CPU

Boris mu je poslao CPU u Grcku , ovaj je ladno popravio CPU i postigao 50MHz vecu frikvenciju u gotovo svim testovima od Borisa ....

Mislim da ne trebam vise nista da dodam ....

AndreYang je tatin sin sa mnogo cache'a i nista vise ... Kingpin takodje salje karte da mu drugi moduju daleko od toga on postize uvek sjajne rezultate ali se mora priznati ima i odredjeni HW na raspolaganju.
Veoma malo u samom vrhu OC scene imamo likova kao sto je Hipro , nazalost !
 
Poslednja izmena:

d0minat0r

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.633
Rezultat reagovanja
58
Moja konfiguracija
VGA & cooler:
Gainward 4850 512DDR3
Display:
Viewsonic 24"
HDD:
seagate 500Gt Single P
Case:
/
Optical drives:
Samsung 203D
Mice & keyboard:
A4tech oscar X 748K i microsoft ergo natural 4000
Internet:
ADSL 4Mbit
OS & Browser:
WIN7
brate mili pa kingpin i andeyang su smeshni :rule: :rule: shamino bi mozda znao to posto je on neki elektrotehnicar cim radi za EVGA ali Hipro :rule: :rule:
 

Dekara

OC Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
575
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Koliko znam Shamino je jaaaaako ozbiljan igrac, slican profil kao Hipro. Velika je steta za OC svet sto on nije aktivan. Svojevremeno sam balavio na njegove testove na VR zone, koji su bili bar 3-4god ispred konkurencije.
 
Poslednja izmena:

d0minat0r

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.633
Rezultat reagovanja
58
Moja konfiguracija
VGA & cooler:
Gainward 4850 512DDR3
Display:
Viewsonic 24"
HDD:
seagate 500Gt Single P
Case:
/
Optical drives:
Samsung 203D
Mice & keyboard:
A4tech oscar X 748K i microsoft ergo natural 4000
Internet:
ADSL 4Mbit
OS & Browser:
WIN7
Zasitio se covek verovatno to mu posoa pa jos hobi mnogo je ima sav HW sto mu treba i koliko mu treba
To je poso zato su inzinjeri i znaju kako to radi :) ja sada trazim smer na koji cu da odem gde cu da budes inzinjer za te stvari ali nikako da nadjem
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
Steta je sto je Shamino manje aktivan ali on ima sad ozbiljnije izazove ...
 

d0minat0r

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.633
Rezultat reagovanja
58
Moja konfiguracija
VGA & cooler:
Gainward 4850 512DDR3
Display:
Viewsonic 24"
HDD:
seagate 500Gt Single P
Case:
/
Optical drives:
Samsung 203D
Mice & keyboard:
A4tech oscar X 748K i microsoft ergo natural 4000
Internet:
ADSL 4Mbit
OS & Browser:
WIN7
Mozda je najlakse napraviti ovakvu razliku izmedju Extreme Consumers(mi) i Hardware engineer(oni) i to je nenadokandiva prednost zar ne ? :)
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
Mozda je najlakse napraviti ovakvu razliku izmedju Extreme Consumers(mi) i Hardware engineer(oni) i to je nenadokandiva prednost zar ne ? :)
Naravno kad radis u kompanijama takoreci na izvoristu implementacije i prakticki znas svaku boljku i svaku perdnost iste onda je daleko jednostavnije izvuci maksimum...

Tesko je sa tim igracima .... shamina sam upoznao na Cebit'U njegovi Setupi su teski haos kao i modovi ali to je on u njegovoj genialnosti.... Sve mu je na brzinu samo da funkcionise izgled nije bitan.... 5 puta je znao da skida graficku ispod LN2 da bi opet lemio nesto , lemio je na nekoliko raznih mesta , mesta na grafickoj koje u datom momentu niko u svetu nije znao i to je ta prednost koju tesko ko moze sustici....
 

d0minat0r

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.633
Rezultat reagovanja
58
Moja konfiguracija
VGA & cooler:
Gainward 4850 512DDR3
Display:
Viewsonic 24"
HDD:
seagate 500Gt Single P
Case:
/
Optical drives:
Samsung 203D
Mice & keyboard:
A4tech oscar X 748K i microsoft ergo natural 4000
Internet:
ADSL 4Mbit
OS & Browser:
WIN7
trenutno idem u VETS a inace ETF neka hvala :D
 

suba

PCAXE Member
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruka
403
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K @ 4.7GHz :: Raijintek Ereboss
Motherboard:
Asus Z170-A
RAM:
G.Skill Trident Z 3200 MHz C16 DDR4 16GB(2x8)
VGA & cooler:
MSI GTX 1060 Gaming X 6 GB
Display:
Ergolynx Dual VESA Monitor Arm :: Dell P2414H AH-IPS :: Benq Zowie XL2411
HDD:
Samsung EVO 850 250GB :: 3 x 1.5TB Samsung F2 EcoGreen :: 4TB WD Red
Sound:
Asus Xonar Essence STX (2xLME49720NA) :: Bower & Wilkins DM570 & Technics SU-V90D :: Philips SHP9500
Case:
Phanteks Enthoo Pro :: 4x Noctua NF-A14 :: 1x Phanteks PH-F140SP :: 1x Phanteks PH-F200SP
PSU:
EVGA SuperNOVA 850 G2
Mice & keyboard:
Zowie ZA11 :: Zowie G-SR :: Cooler Master Quickfire TK Cherry MX Blue
Internet:
Ikom 100/3 :: Asus RT-AC55U
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64
Other:
Dell XPS 15 L502x
Ohooo kolega :D
 

d0minat0r

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.633
Rezultat reagovanja
58
Moja konfiguracija
VGA & cooler:
Gainward 4850 512DDR3
Display:
Viewsonic 24"
HDD:
seagate 500Gt Single P
Case:
/
Optical drives:
Samsung 203D
Mice & keyboard:
A4tech oscar X 748K i microsoft ergo natural 4000
Internet:
ADSL 4Mbit
OS & Browser:
WIN7
:D:D ja sam tek prva godina i to banderas(NET)
 
Vrh