• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!
E
Rezultat reagovanja
0

Poruke na profilima Najnovije aktivnosti Poruke O vama...

  • Ja sam kod mene svih 6 SATA portova stavio na AHCI. SSD je na SATA 3, prvi konektor, a hard na SATA 2, treći konektor. Do sada nije bilo nikakvih problema. Stvarno ne znam da li hardovi mogu da ostanu na IDE, a SSD da bude na AHCI. Čak mi se čini da je BIOS sve prebacio na AHCI kada sam ga izabrao za SSD, tako da nisam ništa menjao.
    ja jesam drzim ga na 4.8ghz i naponu 1.478V 24/7 vjerovatno je malo slabiji od Intela al to je zanemarivo
    Druže, ja već 2 i po godine ne koristim AMD. Imam i7 4790K i brži je od 20 do 70% od tog FX-a. Koliko para toliko muzike. Što se tiče poređenja sa i5... pa za gaming i5 nije ništa lošiji od i7... marginalna razlika. Dakle, i5 je za gaming bolji, a za neki rendering nešto lošiji ili su tu negde, s obzirom na prisustvo 8 fizičlkih jezgara. E sad... i5 4460 je na dosta nižem kloku, ne možeš da podigneš mnogo frekvenciju, na 1-2 jezgra ti radi na 3.4 GHz, FX može bez problema da radi na 4.7, tu se razlika topi u korist AMDa. Za gaming bi ti i5 opet bio nešto brži od overklokovanog i otključanog FX-a, ali ta razlika bi bila oko 10-15%, ne više.
    pazi,ja da sam na tvom mestu prodao bih procesor i napajanje,pa bih uzeo fx6300 i thermaltake 530 se smart,pa bih onda dodao 4gb ram,pa bi tek onda uzeo grafiku....tako bih ja uradio

    Ti svakako moras da menjas napajanje ako uzimas jaci grafiku,taj procesor ce da iznese tu grafiku koju uzmes,ali ne znam kako ce to raditi...

    Ja sam imao fx8320 clock na 4,2 hladio sam ga sa lc cc120 ali push&pull cm sickleflow i imao sam 5850 + 4gb ram-a...igrao sam lol,pes,cs go sve na full detaljima i sve je radilo,a mogu da zamislim sta bi bilo da sam imao jos 8gb ram-a i neku r7 260x recimo
    U emmi.Nije 95 nego 101 ali to je to...Bolje bi ti bilo da promenis plocu i dodas 4gb nego da uzmes jacu grafiku,ili nemoj da menjas plocu nego dodaj 4gb na 1600mhz i zameni taj cpu sa fx8320,neces osetiti ako uzmes fx6300...
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
Vrh