• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!
manja
Rezultat reagovanja
0

Poruke na profilima Najnovije aktivnosti Poruke O vama...

  • Hvala Fedja, mnogo si mi pomogo.
    Znaci odprilike su isti, malo jaci phenom. Ali po meni se vise nekako isplati fm2 nego k10 lakse kasnije nadograditi i tako to.
    Hvala jos jednom i pozdrav:wave:
    Phenom II X4 965 je definitivno brži, ali se više zagreva. Za igre verovatno nije neka razlika, PD arhitektura bolje radi sa memorijom od K10. Athlon II X4 750K je hladniji i savremeniji uređaj od Phenoma II X4 965, ali je 965 ipak nešto brži zbog 4 "puna" jezgra i nešto većeg IPC broja. Npr. oba rade na 3.4 GHz, ali 750K ima turbo mod na 4 GHz, što znači u igrama, tako da su otprilike tu negde, što ti i cena govori. Ako hoćeš da ih klokuješ, Phenom će izgurati 4 GHz sa nekim malo boljim kulerom od box-a, dok će ovaj na box-u izgurati bar 4-4.2 GHz, a sa ozbiljnijim hlađenjem 4.5-4.7.
    Evo ti poređenje A8 5600K vs Phenom II X4 965. A8 radi na 3.6 GHz sa turbom na 4, dakle vrlo slično kao 750K, dok X4 965 radi na 3.4.

    http://www.anandtech.com/bench/Product/676?vs=102
    Nishta, chovek nema vremena, pa sam odlozio kupovinu, sachekacu da ortak ode za dve nedelje u Shvicu pa ce mi on uzeti, a i lakshe je :) Zaboravio sam da ti javim. Hvala u svakom sluchaju
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
  • Učitavanje...
Vrh