• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

[TUTORIJAL] Samsung Galaxy Spica I5700 - Android 2.1

tajfun010

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.06.2010.
Poruka
21
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 920 D0 & CM Hyper 212+
Motherboard:
ASUS P6T SE
RAM:
6x1Gb ddr3 1600Mhz
VGA & cooler:
HD4870 1Gb DDR5
Display:
BENQ G2420HDBL & SAMSUNG 2343nw
HDD:
3x320AAKS RAID 0
Case:
CENTURION 590
Other:
HTC HD2
Pozdrav, prvi put se javljam i samo da vam prenesem da sam flesovao zakljucan I5700 sa Mts-a i sve je proslo bez problema.
Toliko od mene za prvi put.
Jel i dalje zakljucan nakon flesovanja?
 

bagi

Newcomer
Učlanjen(a)
08.06.2010.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Da, zakljucan je tako da garancija i dalje ostaje.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.949
Rezultat reagovanja
147
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
dodacemo u prvi post i ispraviti da moze i zakljucan tel da se flesuje ;)
 

bagi

Newcomer
Učlanjen(a)
08.06.2010.
Poruka
3
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Sad mi se pojavio problem sa drugim I5700, posle flesovanja u meniju nema opcije za podesavanje interneta (apn). Probani su flesevi JE1 i JE4 i sa oba se isto desava. Da li je neko imao iskustva sa tim?

Reseno uprnim ponovnim flesovanjem.
pozdrav
 
Poslednja izmena:

njami

Newcomer
Učlanjen(a)
24.06.2010.
Poruka
1
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Drugari, jel i vama sa poslednjom verzijom softvera telefon radi sporije nego sa 1.5, ili to samo kod mene? Scroll je znacajno bagovitiji, kao i vracanje na home screen isl?
Pozz!
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.949
Rezultat reagovanja
147
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
instaliraj drugi launcher, npr.LauncherPro ili Helix launcher, bolje ce ti raditi ;)
 

Dak

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
19.06.2010.
Poruka
5
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Bio sam do mts poslovnice da pitam da li se gubi garancija ako se telefon fleshuje, rekli su da ne, bitno je samo da se ne otkljucha.
e sad da ja vas nesto pitam, da li ce se primetiti razlika prilikom kucanja poruke, zato sto me JAKO iritira to sto kad kucam poruku slova kasne po nekoliko sekundi, takodje kad treba kursor da pomerim deshava se da telefon zabode na 4-5 sekunde, da li cu to reshiti novijim romom, HVALA VELIKO :)
na zadnja 2 telefona sam imao WM platformu, a pre toga symbian (a925 i a1000), tako da mi je ovo prvi android telefon, i ovo je jedna stvar koja me jako nervira :D
takodje, navikao sam na WM da kad biram broj, ne moram da ulazim u imenik, vec npr da bi pozvao nikolu pozivam 6456....a koliko vidim, to ne funkcionise na androidu 1.5 :( da li postoji neka aplikacija koja to ispravlja? ja se stvarno izvinjavam, ali nemam vremena za googlanje, spremam prijemni :D upisujem faks u stare dane.
pozdrav svima!
EDIT:
Takodje, potrebna mi je aplikacija koja ce da meri GPRS protok, uzeo sam neki dodatni paket kod mts-a, ali prevaranti nemaju servis gde moze da se proveri stanje.....a svi znamo koliko kosta 100kb i koliko je vremena potrebno da se napravi taj protok :) :)
 
Poslednja izmena:

tajfun010

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
04.06.2010.
Poruka
21
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 920 D0 & CM Hyper 212+
Motherboard:
ASUS P6T SE
RAM:
6x1Gb ddr3 1600Mhz
VGA & cooler:
HD4870 1Gb DDR5
Display:
BENQ G2420HDBL & SAMSUNG 2343nw
HDD:
3x320AAKS RAID 0
Case:
CENTURION 590
Other:
HTC HD2
Ne bi trebalo da kasne slova prilikom kucanja poruke, kod mene na androidu 2.1 to radi savrseno, meni licno veci problem predstavlja kucanja na qwerty tastaturi kad je telefon u portret modu jer onda su slova sitnija pa se lako pogresi. A sto se tice prepoznavanja broja koji se upisuje i to radi bez problema, ne reaguje po upisu prva dva broja i cim ukucam treci izbaci listu kontakata iz imenika ciji bro***i telefona pocinju otkucanim brojevima
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.949
Rezultat reagovanja
147
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
@Dak,
Za aplikacije postoji posebna tema i opisane su aplikacije koje trazis, ja mislim jos u prvom drugom postu teme..

btw :welcome:
 

Dak

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
19.06.2010.
Poruka
5
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
imao sam problem prilikom fleshovanja, pa da ostavim resenje ovde :)
voodoons je napisao(la):
Dak je napisao(la):
pozdrav
evo sad upravo pokusavam da fleshujem samsung spicu, i javlja mi se problem....
kompjuter normalno vidi telefon preko samsungovog softvera, i kad odem u device menager sve je OK, ali sta se desava....kad izvadim mem i sim karticu, i prebacim telefon u download mode i nakachim na komp kompjuter ne vidi telefon, tj kod modem drajvera stoji uzvichnik, a dok je telefon bio ukljuchen sve je bilo normalno.....isao sam na update drivers i naveo ga na drajvere koje si attachovao ali bez uspeha. . . .kazi sta da chinim? svi uredjaji koji koriste usb (sem misa) su otkacheni...probao sam na win 7 imao sam taj problem, evo sad na XP isto... pozdrav :)
Ostavi ukljucen Samsung NEW PC Studio ili KIES, sta vec koristis i imas instaliran na kompu dok ti prepoznaje i instalira drajver za telefon u download modu. Tek kad ga uspesno instalira, onda gasi PC Studio (KIES) i sve ostale procese koji mogu koristiti USB.
Znaci:
1. Ukljuciti Samsung Studio (KIES) i prikljuciti telefon u NORMAL MOD-u i uveriti se u ispravnost instaliranih drajvera (bez znaka uzvika, upitnika i sl.)
2. Ostaviti Samsung Studio (KIES) i prikljuciti telefon u DOWNLOAD MOD-u i uveriti se u ispravnost instaliranih drajvera (bez znaka uzvika, upitnika i sl.)
3. Ostaviti telefon tako na kablu, ne otkacinji ga i pogasi Samsung softver i sve ostale procese u Task Manageru koji mogu uzimati USB
4. onda pokrenuti ODIN i dati sve potrebne fajlove.
Flesovanje se radi bez ubacene memorijske i SIM kartice ;)

Pisi u temi ako imas problema da bi i drugi mogli imati resenje a koji imaju problem kao i ti ;) kad ga resis, naravno ali i da pise u temi ;)

pozz

Telefon znatno sporije radi, ali instaliracu sad Helix launcher da vidim da li ce stvar da se poboljsa. kucanje poruka je znatno brze, i nema kasnjenja :D
pozdrav:wave:
ps. hvala voodoou na turtorialu i pomoci
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.949
Rezultat reagovanja
147
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Vidi, vecini je utisak da telefon radi brze i bolje, probaj da odradis i Hard Reset sa *2767*3855#

:wave:
 

mpkosa

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.06.2010.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
upravo sam flesovao moj samsung (1. put to radim u zivotu) i mogu vam reci da sam se us*oooo. uspeo iz 2. puta i upravo prebacujem kontakte sa sim kartice. Za sad sam samo mogo da primetim ta tastatura radi mnogo mnogo bolje.

Veliko hvala za ovako lep i detaljan tut.

Inace flesovo sam ga na win 7 ultimate, i telefon mi nije bio zakljucan, tj i dalje imam garanciju kod telekoma :D
 
Poslednja izmena od urednika:

mpkosa

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.06.2010.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Neverovatno koliko je 2.1 bolji od 1.5. Prezadovoljan sam. Brze radi, baterija bolje drzi, kamera, meni ....
Sve ok, osim jedne stvari. Imam problem prilikom editovanja kontakta. Telefon se zaglupavi i pokoci kad hocu da editujem kontakt. Nekad mu treba dosta dosta vremena (15-20 sekundi) da samo otvori kontakt tj udje u edit, zatim prilikom dodavanja slicice 10 puta kliknem na sliku da bi je prihvatio, a onda kad hocu sledeci kontakt da editujem uopste ga ne otvori vec izbaci gresku da se "zaglupavio" i da mora na silu da ugasi proces.
Ima te li neki predlog kako to da resim?
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.949
Rezultat reagovanja
147
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
moj predlog je Hard Reset pa podesavanje iz pocetka.. meni je imenik savrseno radio ;)
Hard reset se radi tako sto se u Dialeru ukuca *2767*3855#
 

mpkosa

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.06.2010.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
moj predlog je Hard Reset pa podesavanje iz pocetka.. meni je imenik savrseno radio ;)
Hard reset se radi tako sto se u Dialeru ukuca *2767*3855#
Probao sam, nema vajda. Inace jel normalno to da 250 kontakata sa sim kartice prebacuje oko pola sata? Toliko mu je trebalo i na 1.5 samo sto je bilo sve ok sa editovanjem.
Posto nemam kahones da opet flesujem tel (taj stres mi nije potreban) da li postoji neka app koja moze da zameni contacts?
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.949
Rezultat reagovanja
147
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
sinhronizuj kontakte sa gmail nalogom ili ga izvez kroz opciju u meniju kontakata na mem.karticu ili ga nekim drugim programom bekapuj. Hard reset pa uvezi kontakte. Mozda se javlja problem kod tog SIM2Phone prebacivanjem. Ja nikad nisam to radio, kontakte drzim na kompu, gmail nalogu i kartici uvek, sim karticu ne koristim ni za sta sem da imam signal ;)
 

mpkosa

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.06.2010.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
ponovo sam uradio reset i ponovo prebacujem sa sima. ako opet zeza probacu kao sto si mi reko. Hvala na savetu. Inace prebacuje 250 kontakata vec 45 min i jos neje zavrsio. jbm li ga
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.949
Rezultat reagovanja
147
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
toliko da prebacuje, ne verujem da je normalna stvar..
 

mpkosa

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.06.2010.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
ne verujem ni ja, ali jos prebacuje (60min), mada mi je i na 1.5 prebacivao oko pola sata minimum ali je posle bilo sve ok. ako sad zeza opet prebacicu sa fona na sd pa posle reseta sa sd na fon. pa ako i tad zeza necu da izmenjujem kontakte :)
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.949
Rezultat reagovanja
147
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
mozda da probas da mu poturis i drugi neki SIM pa da vidis kako ce tamo ici i kojom brzinom..
 

night.tiger

Newcomer
Učlanjen(a)
29.06.2010.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav svima!
Imam problem sa flesovanjem. Apsolutno sam ispratio proceduru, telefon prepoznat, driveri na mestu, sve kako treba al kad pritisnem START dodje do
<1>setup connection... i ne mrda. Ima li neko ideju gde je problem i da li mozda negde gresim???
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.949
Rezultat reagovanja
147
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
nesto zauzima USB portove. Isprati proceduru ponovo, kad vidis da je u device manageru sve lepo prepoznato, tek onda otvori Task Manager i pogasi sve procese koji mogu zauzimati USB a posebno Samsung New PC Studio ili Samsung Kies.
Nemoj gasiti samsungov sw dok ne vidis da je telefon uredno prepoznat u Device Manageru
 

kalucar

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
30.06.2010.
Poruka
6
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
znam da ovo zesce nije mesto ali nisam primetio na celom internetu da neko zeli da pomogne kao voodoons (treba da otvoris DONATE na forumu)
ako ima negde gde je logicnije a postavim pitanje preusmerite me...
devojka je kupila ovaj fon i pokusavam da joj pomognem kolko mogu, ja imam tattoo na 1.6 i stvari nisu bas iste...
ne razumem da li 2.1 postoji zvanicno, zasto se radi sve ovo ako oni daju update, mozda jos nije izasao zvanicni?
jel moze da se sinkuje sa facebookom slike i kontakti, posto je kod mene to default(prosta a korisna stvar) ili je to samo na HTC ili samo 1.6?
(taj facebook bi joj bas znacio pa ako iko zna kako to da uradim bio bih veoma zahvalan :)
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.949
Rezultat reagovanja
147
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
to je zvanicni, samo ga nema za srbiju.. samsung pusta update-ove po zemljama u razlicito vreme.. ovo je za one koji nece da cekaju.. a sve to pise u prvom postu ;)
za facebook sync te preusmeravam na temu sa android aplikacijama :P
 

mpkosa

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.06.2010.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav svima!
Imam problem sa flesovanjem. Apsolutno sam ispratio proceduru, telefon prepoznat, driveri na mestu, sve kako treba al kad pritisnem START dodje do
<1>setup connection... i ne mrda. Ima li neko ideju gde je problem i da li mozda negde gresim???
I meni se to deslio, tj cekao sam 10 min i nista. onda sam otkacio mob, vadio bateriju i poceo ponovo. iz drugog puta sve je zavrsio za manje od 2 min.
 
Vrh