• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Problem Sa Racunarom

Fearl3ss

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.08.2015.
Poruka
2.765
Rezultat reagovanja
369
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Samo X3D
Motherboard:
Samo X9999, VRM prejako
RAM:
128gb x 2
VGA & cooler:
Sve aaaaaa
Display:
8k
HDD:
99tb + m2 nvme generation 10
Case:
NZXT RGB LGBT boje, full custom loop water no leak
PSU:
10000w gold 99% +
Bavim se 3d renderom, tako da dok su mi programi upaljeni gpu i ram su najvise optereceni. Jer sam bas gledao ram koristi nekih 25-26gb tada i 8-9gb od gpu. Ali zato kazem dok radim nikad mi se nije desilo da pc zaglavi. Neka ovako za sada, jer mi na 3000mhz ne pravi nikakvu preveliku razliku, pa se nadam da ce to da resi. U slucaju da se opet desi javicu se ovde pa da pokusam nesto drugo. Hvala jos jednom svima
Preporučio bih ti, pošto se već baviš renderom, da prodaš taj 5500 i nabaviš 5700, sada je razlika u ceni neosetna, a dosta je jači CPU u multicore, osim toga imaš šansu da zabodeš bolji memoriski kontroler i da ti ram radi sasvim stabilno i na 3200mhz :)

Jedna od stvari koja mi se ne sviđa u celoj konfi pored procesora je i to 1200W napajanje, ako nisi prvi vlasnik, može biti da je mrcvareno mining-om.

Ali javi prvo jel se stabilizovala situacija sa ramom.
 

ninjaa

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
14.01.2021.
Poruka
27
Rezultat reagovanja
11
Moja konfiguracija
Preporučio bih ti, pošto se već baviš renderom, da prodaš taj 5500 i nabaviš 5700, sada je razlika u ceni neosetna, a dosta je jači CPU u multicore, osim toga imaš šansu da zabodeš bolji memoriski kontroler i da ti ram radi sasvim stabilno i na 3200mhz :)

Jedna od stvari koja mi se ne sviđa u celoj konfi pored procesora je i to 1200W napajanje, ako nisi prvi vlasnik, može biti da je mrcvareno mining-om.

Ali javi prvo jel se stabilizovala situacija sa ramom.
Hvala na savetu, uzecu u obzir da zamenim cpu mozda u skorije vreme. Tada kad sam ja sklapao pc jedino se 5500 uklapao u budzet. Sto se napajanja tice nisam prvi vlasnik, imam ga nekih 2 god sigurno, radio je i sa proslom konfiguracijom tako da sam ga samo prebacio u ovaj nov kad sam sklapao
 
Vrh