• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

[Tražim posao] Full stack web dev - .NET, React & Azure

EmeraldCube

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.06.2016.
Poruka
276
Rezultat reagovanja
168
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Magični Majk
CPU & cooler:
i5 11400 + Noctua NH-D14
Motherboard:
AsRock H470 Steel Legend
RAM:
16 GB DDR4 3000Mhz(zaboravih koje)
VGA & cooler:
Šta god je integrisano na i5 11400
Display:
Msi Optix G241 144hz & Dell SE2219HR 75Hz
HDD:
1TB Samsung SSD + 240GB SP SSD
Sound:
HyperX Cloud I
Case:
BeQuiet Silent base 800
PSU:
Cooler Master 750W 80+ Gold neko
Mice & keyboard:
Keychron V4 & Razer viper ultimate wireless
Internet:
Optika bajo 500 Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 pro
Zdravo svima,
U potrazi sam za full time poslom kao web developer u sledećim tehnologijama

Tech stack:
  • C#, Asp Net, Razor, Blazor
  • React, Redux, Typescript, SCSS
  • Docker, Azure, AWS
Iza sebe imam 4 godine iskustva u domaćim firmama i 3 zadovoljna klijenta. Radio sam manje više sve i svašta i takođe posedujem sertifikaciju za azure - AZ-204 Azure developer associate
Nemam problem da se prešaltam u neki drugi tech stack ukoliko to projekat zahteva i ukoliko postoji razuman vremenski estimate kako ne bi dolazili u neprijatnu situaciju sa klijentom i očekivanjima.

Ukoliko poznajete nekog da je u potrazi za kolegom - ovo je moj CV gde odajem dosta svojih privatnih informacija pa uživajte :)
-> PetarPaskaCV
 

EmeraldCube

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.06.2016.
Poruka
276
Rezultat reagovanja
168
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Magični Majk
CPU & cooler:
i5 11400 + Noctua NH-D14
Motherboard:
AsRock H470 Steel Legend
RAM:
16 GB DDR4 3000Mhz(zaboravih koje)
VGA & cooler:
Šta god je integrisano na i5 11400
Display:
Msi Optix G241 144hz & Dell SE2219HR 75Hz
HDD:
1TB Samsung SSD + 240GB SP SSD
Sound:
HyperX Cloud I
Case:
BeQuiet Silent base 800
PSU:
Cooler Master 750W 80+ Gold neko
Mice & keyboard:
Keychron V4 & Razer viper ultimate wireless
Internet:
Optika bajo 500 Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 pro
Pronašao posao 6 meseci kasnije :)
IT propo
 

Pjanovic

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.08.2009.
Poruka
2.086
Rezultat reagovanja
1.332
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-4790K w/ Prolimatech Megahalems (2x Arctic P12)
Motherboard:
MSI Z97-G45 GAMING
RAM:
2x 8GB DDR3 1600 MHz Crucial
VGA & cooler:
Nvidia GeForce MSI GAMING X GTX 1070 8GB DDR5
Display:
HP X27i 1440P
HDD:
Samsung 860 EVO 500GB SSD & Western Digital Red 3TB
Sound:
Logitech X-230, Realtek integrated
Case:
Cooler Master HAF 912 Plus
PSU:
Corsair TX650 650W
Optical drives:
LG BH10LS30 BD-RE & LG DH16ABSH DVD-RW
Mice & keyboard:
Logitech Value & A4Tech X-748K
Internet:
SBB cable
OS & Browser:
Windows 10
Koje radis sad :) ?
 

EmeraldCube

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.06.2016.
Poruka
276
Rezultat reagovanja
168
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Magični Majk
CPU & cooler:
i5 11400 + Noctua NH-D14
Motherboard:
AsRock H470 Steel Legend
RAM:
16 GB DDR4 3000Mhz(zaboravih koje)
VGA & cooler:
Šta god je integrisano na i5 11400
Display:
Msi Optix G241 144hz & Dell SE2219HR 75Hz
HDD:
1TB Samsung SSD + 240GB SP SSD
Sound:
HyperX Cloud I
Case:
BeQuiet Silent base 800
PSU:
Cooler Master 750W 80+ Gold neko
Mice & keyboard:
Keychron V4 & Razer viper ultimate wireless
Internet:
Optika bajo 500 Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 pro
Koje radis sad :) ?
Uspeo sam da zadržim glavni stack tako da sam .NET i React.
Od clouda radim AWS ponovo pa sam odlučio da spremam za solution architecta polako tj već sam na pola.

Plan mi je da batalim C# u jednom trenutku i da ga držim kao rezervu za ne daj Bože jer 99% projekata su banking/goverment stvari.
Trenutna ideja mi je da to bude Node čim ću zameniti jer dosta startupa ga biraju i moguće je od kuće za njih raditi.

Inače radim za firmu - DataArt, nisam freelance.
Freelance pre DataArt(1.5 mesec) sam našao neke pa su baš kasnili sa uplatama i to mi se nije dopalo pa sam morao da prekinem saradnju.
Od domaćih firmi bih rekao da su sve za izbegavanje :D
 

virtual

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.08.2021.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
C# i .Net ce zadnje da propadne od svih backend jezika.

Iako ti zvuci cudno ja mogu to da ti potpisem.

Prvo jer znamo ko ga proizvodi i promovise, a drugo sto aktivno, i to veoma dobro rade na novim verzijama. Ne samo za backend nego i za sve ostalo.


Ja radim .Net profesionalno vec skoro 10 god, i mogu da tvrdim da je napredak ogroman. Cak i ako pricamo o frontendu, Blazor vec sad jede za dorucak i React i Angular, u tehnickom smislu, po popularnosti naravno da nije ni blizu.

Sent from my M2101K7BG using Tapatalk
 

EmeraldCube

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.06.2016.
Poruka
276
Rezultat reagovanja
168
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Magični Majk
CPU & cooler:
i5 11400 + Noctua NH-D14
Motherboard:
AsRock H470 Steel Legend
RAM:
16 GB DDR4 3000Mhz(zaboravih koje)
VGA & cooler:
Šta god je integrisano na i5 11400
Display:
Msi Optix G241 144hz & Dell SE2219HR 75Hz
HDD:
1TB Samsung SSD + 240GB SP SSD
Sound:
HyperX Cloud I
Case:
BeQuiet Silent base 800
PSU:
Cooler Master 750W 80+ Gold neko
Mice & keyboard:
Keychron V4 & Razer viper ultimate wireless
Internet:
Optika bajo 500 Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 pro
C# i .Net ce zadnje da propadne od svih backend jezika.

Iako ti zvuci cudno ja mogu to da ti potpisem.

Prvo jer znamo ko ga proizvodi i promovise, a drugo sto aktivno, i to veoma dobro rade na novim verzijama. Ne samo za backend nego i za sve ostalo.


Ja radim .Net profesionalno vec skoro 10 god, i mogu da tvrdim da je napredak ogroman. Cak i ako pricamo o frontendu, Blazor vec sad jede za dorucak i React i Angular, u tehnickom smislu, po popularnosti naravno da nije ni blizu.

Sent from my M2101K7BG using Tapatalk
.NET isključivo sa ozbiljnim enterprise projektima gde se lepo prati ciklus i metodologija razvijanja proizvoda.

Radio sam previše na "Đura i sinovi DOO" tipovima projekata i do sada bih rekao da je to najveca mana C#-a tj projekti na kojima se primenjuje i industrija koja ga bira(pretezno outsorcing).

Gledam da se izbavim iz toga, ali sada je postalo teze za 10.000 puta :)

C# je divan i fluentan jezik za koristiti i pogotovo sada od .net 6 pa na dalje mislim da su ga bas pogodili kako treba.
 

virtual

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.08.2021.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
Slazem se sa tobom skroz.

Cinjenica je da je vecina aplikacija za mehanicarske radnje itd. radjena bas u c# zato sto je programerima najlakse da rade obicnu wpf aplikaciju u c#. I da mu posle toga to podigne na njegov laptop u radionici koji koristi windows 7 :D

Isto tako, ozbiljne i velike firme dosta ulazu u .NET razvoj, i prave se jako ozbiljne aplikacije u toj tehnologiji, aplikacije na koje se oslanjaju jako jako veliki i osetljivi sistemi.

Sent from my M2101K7BG using Tapatalk
 

EmeraldCube

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.06.2016.
Poruka
276
Rezultat reagovanja
168
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Magični Majk
CPU & cooler:
i5 11400 + Noctua NH-D14
Motherboard:
AsRock H470 Steel Legend
RAM:
16 GB DDR4 3000Mhz(zaboravih koje)
VGA & cooler:
Šta god je integrisano na i5 11400
Display:
Msi Optix G241 144hz & Dell SE2219HR 75Hz
HDD:
1TB Samsung SSD + 240GB SP SSD
Sound:
HyperX Cloud I
Case:
BeQuiet Silent base 800
PSU:
Cooler Master 750W 80+ Gold neko
Mice & keyboard:
Keychron V4 & Razer viper ultimate wireless
Internet:
Optika bajo 500 Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 pro
Da se vratimo nazad i na ovu temu, imate li ikakvih informacija o trenutnom stanju na trzistu?

Firma sa kojom sam vec nekih 6 meseci mi je precutala neke stvari koje nije smela u trenutku kada su mi davali posao i sada sve to dolazi na naplatu.
Postoji li bullshit free okruzenje ili je paljba jedino resenje?
 

Pjanovic

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.08.2009.
Poruka
2.086
Rezultat reagovanja
1.332
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-4790K w/ Prolimatech Megahalems (2x Arctic P12)
Motherboard:
MSI Z97-G45 GAMING
RAM:
2x 8GB DDR3 1600 MHz Crucial
VGA & cooler:
Nvidia GeForce MSI GAMING X GTX 1070 8GB DDR5
Display:
HP X27i 1440P
HDD:
Samsung 860 EVO 500GB SSD & Western Digital Red 3TB
Sound:
Logitech X-230, Realtek integrated
Case:
Cooler Master HAF 912 Plus
PSU:
Corsair TX650 650W
Optical drives:
LG BH10LS30 BD-RE & LG DH16ABSH DVD-RW
Mice & keyboard:
Logitech Value & A4Tech X-748K
Internet:
SBB cable
OS & Browser:
Windows 10

EmeraldCube

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.06.2016.
Poruka
276
Rezultat reagovanja
168
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Magični Majk
CPU & cooler:
i5 11400 + Noctua NH-D14
Motherboard:
AsRock H470 Steel Legend
RAM:
16 GB DDR4 3000Mhz(zaboravih koje)
VGA & cooler:
Šta god je integrisano na i5 11400
Display:
Msi Optix G241 144hz & Dell SE2219HR 75Hz
HDD:
1TB Samsung SSD + 240GB SP SSD
Sound:
HyperX Cloud I
Case:
BeQuiet Silent base 800
PSU:
Cooler Master 750W 80+ Gold neko
Mice & keyboard:
Keychron V4 & Razer viper ultimate wireless
Internet:
Optika bajo 500 Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 pro
We're listening :)
Ma...ipak outsorcing ko i svaki drugi i nemas nikakvu sigurnost nego danas jesi sutra nisi.
Nemam zivaca da radim za kikiriki i da moram stalno da zivim u grcu i jednu nogu drzim kroz vrata.
Ovo je next level outsorcinga pa pored administracije za klijenta, radis i administraciju za firmu i najgore od svega ta plata koju imas sada - imas je samo kod tog klijenta.
Na primer ja sam senior .net, a sutra da mi nadju posao kao junior php, to bi znacilo drugu platu tj juniorsku. To nije nikakav job security nego njihov profit security.

A pazi za povisicu: "e za poviscu ocekujemo od tebe da nas promovises po drustvenim mrezama, super radis svoj posao, ucis sa strane, polazes sertifikate, a i taj master sto hoces da upises - hajde da nam budes brand ambasador pa onda kada se sve to sklopi + da klijent bude jako zadovoljan onda mozda povisica. E i da, firma je proglasila freeze pa svakako sve stoji hihi."

Najveca zamerka jeste taj freeze u kom su zadnje 3 godine i za sta mi niko nije rekao.
To je ono sto me je pojelo jer se taje informacije. Takodje se od mene tajilo sta ce se sve raditi na projektu i projekat je mnogo opsirniji nego sto je predstavljeno.
Hajd kao da si dosao kao backend pa da ti na kvarno ubace malo front zadataka. Ne, ovo je - backend, system design, frontend, devops, qa.
Previse posla i previse odgovornosti.
Nije cak ni to problem, ali hajd da je adekvatno placeno pa da i covek da zna za sta da radi.

Ne radim za iskljucivo samo povisice, ali previse posla i odgovornosti + radis posao za njih petoro.
Da stvar bude jos ludja, proglasen sam za top performera od strane klijenta, ali poenta je da od mene u dataart-u ocekuju da se kidam kako bih se imalo pomerio.
Onda posle toliko kidanja da dodju i kazu "e ipak nista, klijent nece vise da saradjuje sa firmom. Hvala, ali ne hvala. Sta si ono rekao, moze da budes full stack za 800e?"

TLDR:
Ogorcen sam samo radnim iskustvima u proteklih par godina i necu da budem zadovoljan samo sa "hajde, plata ti je stigla na vreme"
 

Dakula74

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.12.2021.
Poruka
1.646
Rezultat reagovanja
1.469
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
5900X + NZXT Kraken 280 RGB
Motherboard:
MSI B550 tomahawk
RAM:
64 gb
VGA & cooler:
MSI X Slim Nvidia RTX 4090
Display:
Gigabyte M27Q
Case:
DeepCool's MORPHEUS (4x LIAN LI UNI Fan SL140 V2 black + 3x UNI FAN SL-INF REVERSE BLADE 120)
PSU:
FSP Hydro G PRO 1000W
Mice & keyboard:
MX Master 2S , APEX 7
Teska vremena , a budale i dalje dobijaju poslove na pricu, nikad nista nisu uradili i ne znaju nista al sta vredi, nadju se jos gori da ih angazuju, bar je tako u mojoj bransi.
 

virtual

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.08.2021.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
Ako si zaista .net senior onda neces imati problema naci novi posao. Ja sam .net senior, stim sto radim i frontend, konstantno dobijam ponude na linkedin-u, a imas i dosta otvorenih oglasa uvek. Cinjenica je da su ponude za poslove u prethodnom periodu malo stale, ali u zadnjih 6 meseci se to uveliko vratilo u normalu.

Trziste jeste takvo ali samo prema ljudima koji to dopuste(bez uvrede). Radio sam u gomili firmi, nigde nisam imao ruzna iskustva. Pre nego sto predjes u firmu uvek imas nacina da se informises o toj firmi, sto na raznim sajtovima specijalizovanim za to, sto direkntim kontaktom ljudi preko ln koji rade tamo.

Poenta price je koliko si zaista dobar i zamenljiv. Ako ne mogu tako lako da te zamene, uradice sve da te zadrze i dace ti sta god trazis. Opet zavisi kako se postavis i koliko uspes da izvuces. To se uci vremenom, isto kao i samo programiranje.

Outsource firme su dobre sa jedne strane, realno brze ces nauciti, i steci iskustvo, ali su neprijatnosti vece. Firme koje imaju svoje proizvode su dobre zbog nekih drugih stvari. Radio sam i u jednim i u drugim, i definitivno mislim da ako mozes treba da probas sve, jer ces tako pokriti vise aspekata posla.


Moj savet ti je - uzmi uci sto vise i bezi iz te firme. Raditi za 800 evra je premalo i za juniora, a o medioru ili senioru necu da pricam.

Tu sam ako treba neka konkretna pomoc.



Sent from my M2101K7BG using Tapatalk
 

EmeraldCube

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.06.2016.
Poruka
276
Rezultat reagovanja
168
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Magični Majk
CPU & cooler:
i5 11400 + Noctua NH-D14
Motherboard:
AsRock H470 Steel Legend
RAM:
16 GB DDR4 3000Mhz(zaboravih koje)
VGA & cooler:
Šta god je integrisano na i5 11400
Display:
Msi Optix G241 144hz & Dell SE2219HR 75Hz
HDD:
1TB Samsung SSD + 240GB SP SSD
Sound:
HyperX Cloud I
Case:
BeQuiet Silent base 800
PSU:
Cooler Master 750W 80+ Gold neko
Mice & keyboard:
Keychron V4 & Razer viper ultimate wireless
Internet:
Optika bajo 500 Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 pro
Teska vremena , a budale i dalje dobijaju poslove na pricu, nikad nista nisu uradili i ne znaju nista al sta vredi, nadju se jos gori da ih angazuju, bar je tako u mojoj bransi.
Znam takvih, ali ne puno. Za divno cudo to prolazi u firmama i imaju platu...izuzetnu :)
Rade apsolutno nista i samo palamude i filozofiraju ili "pisu dokumentaciju 2 sprinta" , ali iz razloga dugotrajnosti moraju da odaberu one reci koje se lako razumeju i slicno.
Naravno bff su sa product ownerom i scrum masterom pa ce njihov deo posla zapasti drugom. Sad sam opisao svako moje isksutvo rada u korporaciji.

Ako si zaista .net senior onda neces imati problema naci novi posao.
.....
Moj savet ti je - uzmi uci sto vise i bezi iz te firme. Raditi za 800 evra je premalo i za juniora, a o medioru ili senioru necu da pricam.

Tu sam ako treba neka konkretna pomoc.

Sent from my M2101K7BG using Tapatalk
Hvala ti, javicu ti se ukoliko se zadesi da mi je pomoc potrebna :)
U zadnje vreme i ja dobijam dosta ponuda preko LN i za B2B pa cu videti kako to sve bude proslo.

Imam u pozadini neke 2 dogovorene prilike gde je jedna s QuantLabs iz Beograda pa ako ista znas o toj firmi, pricaj sada :d
Kako sam u Novom Sadu tako je i sam spektar poslova mnogo manji od Beograda i seniorima plate idu do 2.5k evra i ni centa vise, za vise moras biti ili lead ili engineering manager.

Dok sam trazio posao pricao sam ja mislim sa skoro svim outsorcing firmama u Srbiji i to sto kazes - nisam hteo da pristanem na nesto sto mi ne godi pa sam i zato dugo cekao na posao.
Big tech firme sam izbegavao jer sam se naslusao najruznijih prica, ali to mislim da ce mi na kraju biti i najbolja opcija jer hajd sto se nerviras nego si i placen za nerviranje :)

Za zamenljivost zavisi dosta od toga sa kakvim klijentom radis i sa kakvom firmom imas posla, ali u zadnje dve godine bi ti dali bilo sta, ali da to nije povisica.
Ovako nesto:

Trenutni klijent je takav da misli da je uhvatio Boga za muda, a sa njihove strane nisu plate podizali 5 godina, njihovi ih napustili pa traze contractore, a 4 meseca trazili nekog ko ce da popuni ovu ulogu koju ja sada izvrsavam. Drugom coveku(contractoru) iz moje firme su dali otkaz jer "ne komunicira dovoljno". Covek se ili stidi ili nema sta pametno da kaze. Uredno zavrsava svoj posao i drzi profesionalnu distancu.
 

virtual

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
28.08.2021.
Poruka
12
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
Ja trenutno radim u jednoj od vecih firmi kod nas, i mogu ti reci da to pravilo da u takvim firmama ima mnogo vise para ne mora da znaci.

Sta vise, takve firme zaposljavaju dosta prosecnih ljudi(jer imaju vec milion zaposlenih) koji im rade za ispod prosecne plate. Pored ovoga, u tim big tech firmama ako si malo jaci, istina je da malcice lakse mozes doci do nekog veceg iznosa(jer je razlika ogromna u odnosu na ove prosecne i odma te gledaju drugim ocima).

Ono sto mene vec par godina drzi u ovoj firmi je sigurnost. U takvim firmama ces teze dobiti otkaz danas za sutra, jer posla ima uvek, bitno je samo koliko si dobar. Jos jedna stvar pored ove, je sto cesto u vecim firmama zna biti manji pritisak, jer nije sve na tebi, a meni to dosta znaci. Samim tim sto je opusteniji posao, znaci da imam i vise lufta, pa mogu raditi druge stvari ponekad, obzirom da imam i privatnu firmu i jedan proizvod koji razvijam vec neko vreme.

Ako juris veliki skok u plati, to nikad neces postici sedeci u jednoj firmi i povisicama, to su relativno mali iznosi. Samo menjaj firme i trazi sumanute cifre, dok se neko ne upeca. Ja sam znao i po 500-600e vise da zabodem promenom firme. A znam ljude koji su uspevali i vise.

O ovoj firmi sto si napisao ne znam nista, ali verujem da imas neku informaciju negde na netu o njima, pa pogledaj. Al svakako savet - ne pisi javno nikad o potencijalnim prilikama.

Sent from my M2101K7BG using Tapatalk
 

Dakula74

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.12.2021.
Poruka
1.646
Rezultat reagovanja
1.469
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
5900X + NZXT Kraken 280 RGB
Motherboard:
MSI B550 tomahawk
RAM:
64 gb
VGA & cooler:
MSI X Slim Nvidia RTX 4090
Display:
Gigabyte M27Q
Case:
DeepCool's MORPHEUS (4x LIAN LI UNI Fan SL140 V2 black + 3x UNI FAN SL-INF REVERSE BLADE 120)
PSU:
FSP Hydro G PRO 1000W
Mice & keyboard:
MX Master 2S , APEX 7

EmeraldCube

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.06.2016.
Poruka
276
Rezultat reagovanja
168
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Magični Majk
CPU & cooler:
i5 11400 + Noctua NH-D14
Motherboard:
AsRock H470 Steel Legend
RAM:
16 GB DDR4 3000Mhz(zaboravih koje)
VGA & cooler:
Šta god je integrisano na i5 11400
Display:
Msi Optix G241 144hz & Dell SE2219HR 75Hz
HDD:
1TB Samsung SSD + 240GB SP SSD
Sound:
HyperX Cloud I
Case:
BeQuiet Silent base 800
PSU:
Cooler Master 750W 80+ Gold neko
Mice & keyboard:
Keychron V4 & Razer viper ultimate wireless
Internet:
Optika bajo 500 Mb/s
OS & Browser:
Windows 10 pro
E kud sam pisao o ovome, sad sam ga ukakio
Puko klijent, krenuli layoffi i ovde.

Ako znate neku stabilnu firmu u koju vredi uloziti naredne dve godine - saljite :)
 
Vrh