• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

problem s virusom

ReNZor

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.08.2021.
Poruka
21
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5 9600KF (Cryorig A80)
Motherboard:
Asus Z390-P
RAM:
2x8gb VIPER
VGA & cooler:
Inno3D 1080 8GB HerculeZ
Display:
AOC 27G2G3 165hz
HDD:
2x480gb SSD Kingston, 1x NVMe Adata 240gb
Sound:
HyperX Cloud II
Case:
MS Titan PRO II
PSU:
Antec sgh-850
Mice & keyboard:
MS Thunder, White Shark Sagramore
Internet:
MojaTV BHTelekom
OS & Browser:
WIN 10 x64, Chrome
pozdrav sikirasi :D da ne tupim mnogo; valjda sam potrefio podnaslov s temom,

naime imam problem vec par godina koji ne mogu da rijesim, problem je virus
davno sam skidao patch za PES i skinuo taj neki virus koji mi je sve ali doslovno sve
fajlove u pomocnoj particiji D-disk zakljucao u format .reco
sve i svasta sam pokusavao desifrovati nekim programima itd ali nista nije upalilo;
ali doslovno sve i svasta sam probao i toliko godina...
pa eto da se obratim i vama dobri ljudi... upisali su oni "lafo" adresu itd koliko traze novca
a sami znate ako uplatis ide iznuda, otkljuca 1 fajl a ostalih milion...
taj citav hdd sam iskopcao iz racunara jer se i dalje nadam i nadat cu se da cu uspjeti
naci neko rjesenje jer mi se nalaze sve moguce slike djetinjstva koje sam proveo s clanovima
obitelji i od toga su mi ostale samo slike jer neki vise na zalost nisu tu..


hvala svima na odgovorima i pozdrav od tuzlaka :)
 

alex303

Banned
Učlanjen(a)
03.11.2010.
Poruka
419
Rezultat reagovanja
378
Moja konfiguracija
OS & Browser:
MS-DOS
Nema rešenja. Možeš slobodno da formatiraš disk i da se oprostiš od podataka.
 

lagani

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.01.2017.
Poruka
293
Rezultat reagovanja
102
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
lagani
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 7800X3D 4.40GHz AM5 / ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 280 A-RGB
Motherboard:
MSI MAG B650 TOMAHAWK WIFI
RAM:
G.SKILL 32GB Trident Z5 Neo DDR5 6000MHz CL30 KIT
VGA & cooler:
SAPPHIRE Radeon RX 6700 XT 12GB GDDR6 PULSE
Display:
LG 27GP850P-B Nano IPS 2560x1440 180Hz IPS 1ms
HDD:
KINGSTON 1TB KC3000 M.2 PCIe M.2 2280
Sound:
EDIFIER 1700BT
Case:
LIAN LI Lancool 216 ARGB black
PSU:
BE QUIET! Straight Power 12 1000W Platinum
Mice & keyboard:
LOGITECH Wave Desktop
OS & Browser:
Windows 11 Pro x64 / Google Chrome
Other:
LOGITECH C525 / MS Industrial SHARK PRO / PS5 / LG 49UJ635V
Ja nazalost ne mogu da ti pomognem.
Ali zanima me ova tema i praticu je.
Nadam se da ce se naci neko ko moze da pomogne.
 

ReNZor

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
27.08.2021.
Poruka
21
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5 9600KF (Cryorig A80)
Motherboard:
Asus Z390-P
RAM:
2x8gb VIPER
VGA & cooler:
Inno3D 1080 8GB HerculeZ
Display:
AOC 27G2G3 165hz
HDD:
2x480gb SSD Kingston, 1x NVMe Adata 240gb
Sound:
HyperX Cloud II
Case:
MS Titan PRO II
PSU:
Antec sgh-850
Mice & keyboard:
MS Thunder, White Shark Sagramore
Internet:
MojaTV BHTelekom
OS & Browser:
WIN 10 x64, Chrome
Nema rešenja. Možeš slobodno da formatiraš disk i da se oprostiš od podataka.
ma to mi je na starom hdd od 500gb nekih 20gb fajlova pa tako da sam ostavio nadajuci se da ce se ikad moci desifrovati
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.917
Rezultat reagovanja
7.568
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Previse si optimistican. Takvi fajlovi su zakljucani AES 128-bit ili RSA 2048-bit military grade enkripcijom i to niko ziv ne moze da desifruje osim ako ne platis. Postoje neke stvari koje kao mozes da odradis ali se dobar deo toga ne vrati.
 
Poslednja izmena:

Fantom

PCAXE Member
Učlanjen(a)
17.03.2021.
Poruka
767
Rezultat reagovanja
711
Moja konfiguracija
pozdrav sikirasi :D da ne tupim mnogo; valjda sam potrefio podnaslov s temom,

naime imam problem vec par godina koji ne mogu da rijesim, problem je virus
davno sam skidao patch za PES i skinuo taj neki virus koji mi je sve ali doslovno sve
fajlove u pomocnoj particiji D-disk zakljucao u format .reco
sve i svasta sam pokusavao desifrovati nekim programima itd ali nista nije upalilo;
ali doslovno sve i svasta sam probao i toliko godina...
pa eto da se obratim i vama dobri ljudi... upisali su oni "lafo" adresu itd koliko traze novca
a sami znate ako uplatis ide iznuda, otkljuca 1 fajl a ostalih milion...
taj citav hdd sam iskopcao iz racunara jer se i dalje nadam i nadat cu se da cu uspjeti
naci neko rjesenje jer mi se nalaze sve moguce slike djetinjstva koje sam proveo s clanovima
obitelji i od toga su mi ostale samo slike jer neki vise na zalost nisu tu..


hvala svima na odgovorima i pozdrav od tuzlaka :)
Posto kazes da je to od pre par godina postoji dobra sansa da je kasperski ili neko od tih firmi napravio neki program da odkljucas fajlove, najbolje bi ti bilo da probas da kontaktiras kasperski i da im izlozis svoj problem da vidis jel mogu oni da ti pomognu. Ako mozda oni nemaju resenje pogledaj norton ili pitaj te iz kasperskom da li znaju nekoga ko mozda moze da odkljuca fajlove.

To sto ti je zakljucalo fajlove ti je ransomware virus najgore vrste. I sledeci put kada budes ga prikljucivao pobrini se da sve ostale diskove i fajlove sa c particije sklonis na sigurno a ostale hardove fizicki iskljucis u slucaju da je ransomware na tom hardu jos uvek aktivan pa da ne zakljucas jos nesto pored ovoga sto je vec zakljucano.

Pogledaj na netu isto vidim da pisu da ima program koji vrsi dekriptovanje ali isto kao i u predhodnom slucaju sve bitno prebaci na siguran hdd i iskljuci ga fizicki sa struje a sa c particije sve skloni i sacuvaj pa onda skidaj i probavaj te dekriptere.

Remove RECO Ransomware Virus (Decryptor Available) | Geek's Advice (geeksadvice.com)
 

alex303

Banned
Učlanjen(a)
03.11.2010.
Poruka
419
Rezultat reagovanja
378
Moja konfiguracija
OS & Browser:
MS-DOS
Posto kazes da je to od pre par godina postoji dobra sansa da je kasperski ili neko od tih firmi napravio neki program da odkljucas fajlove
Ti ne kontaš da kao što antivirusni programi nadograđuju svoje definicije, isto tako ransomware autori nadograđuju ransomware. Ovaj ransomware koji je on pokupio postoji u 38 verzija. Isto tako nebi bilo loše da pročitaš malo šta je to polymorphic metoda kod virusa i ransomware-a, pa ćeš bolje skontati zbog čega je ovo što si napisao čista glupost.

najbolje bi ti bilo da probas da kontaktiras kasperski i da im izlozis svoj problem da vidis jel mogu oni da ti pomognu. Ako mozda oni nemaju resenje pogledaj norton ili pitaj te iz kasperskom da li znaju nekoga ko mozda moze da odkljuca fajlove.
Da da. Kaspersky i Norton samo čekaju da neko zatraži pomoć, i oni odmah uskaču i rešavaju problem. Ti dečko živiš u zemlji snova.

To sto ti je zakljucalo fajlove ti je ransomware virus najgore vrste.
Čovek koji ransomware naziva virusom deli savete po forumu kako da se reši problem. Tuga.

Pogledaj na netu isto vidim da pisu da ima program koji vrsi dekriptovanje ali isto kao i u predhodnom slucaju sve bitno prebaci na siguran hdd i iskljuci ga fizicki sa struje a sa c particije sve skloni i sacuvaj pa onda skidaj i probavaj te dekriptere.

Remove RECO Ransomware Virus (Decryptor Available) | Geek's Advice (geeksadvice.com)
Da si ti pogledao na netu kao što njega savetuješ da to uradi, video bi da postoji gomila varijanti koje je nemoguće dekriptovati. Sve je nepotrebno gubljenje vremena. Čovek tereba da se pomiri sa činjenicom da su podaci izgubljeni zauvek, i to je to.

Ovo što ti pišeš su bajke i fantazije za malu decu.
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.703
Rezultat reagovanja
9.046
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
U ovoj deceniji su sotverske kuće koje proizvode anti-viruse napravile nekoliko dekriptera - programa koji vrše otključavanje datoteka. Lično sam uspeo da otključam jedan zaražen disk.

Ali se slažem da je neke nemoguće otključati. Za sada i do ko zna kada.

Послато са Redmi Note 9 помоћу Тапатока
 

Fantom

PCAXE Member
Učlanjen(a)
17.03.2021.
Poruka
767
Rezultat reagovanja
711
Moja konfiguracija
Ti ne kontaš da kao što antivirusni programi nadograđuju svoje definicije, isto tako ransomware autori nadograđuju ransomware. Ovaj ransomware koji je on pokupio postoji u 38 verzija. Isto tako nebi bilo loše da pročitaš malo šta je to polymorphic metoda kod virusa i ransomware-a, pa ćeš bolje skontati zbog čega je ovo što si napisao čista glupost.



Da da. Kaspersky i Norton samo čekaju da neko zatraži pomoć, i oni odmah uskaču i rešavaju problem. Ti dečko živiš u zemlji snova.



Čovek koji ransomware naziva virusom deli savete po forumu kako da se reši problem. Tuga.



Da si ti pogledao na netu kao što njega savetuješ da to uradi, video bi da postoji gomila varijanti koje je nemoguće dekriptovati. Sve je nepotrebno gubljenje vremena. Čovek tereba da se pomiri sa činjenicom da su podaci izgubljeni zauvek, i to je to.

Ovo što ti pišeš su bajke i fantazije za malu decu.
Koji si ti komad budale nadoubne pa to je strasno. Znaci nekome se desio problem i on odmah treba da odustane od resavanja problema i da stavi pistolj usta i da se ubije. Jel to tvoj savet? Mnogo si decko glup i mislis da si bogom dan a nisi.
 
Vrh